Autor Wątek: XBox Series X vs. PS5 ;)  (Przeczytany 7927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gashu

XBox Series X vs. PS5 ;)
« dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 06:59:43 »
Obie firmy zaprezentowały już swoje sprzęty.
Jesteśmy również po prezentacjach pierwszych gier.
Wojny konsolowe anno domini 2020 czas zacząć! ;)

Offline Lou

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 08:43:00 »
Na razie olewam temat. Z zapowiedzianych gier z obu firm interesuje mnie jedynie Stalker 2. Dla jednej gry nie będę kupować sprzętu MS. A że gram dla historii, nie grafiki, bebechy konsol też mnie nie interesują. Totalnie nie mam parcia na nową generację. Mam w co grać, nie kupuję każdej nowości, większość moich ulubionych serii to tytuły multiplatformowe. Poczekam kilka lat, na rynku będzie więcej tytułów, więcej wersji konsol, to może wtedy zdecyduję. I pewnie do tego czasu Stalkerowi skończy się czasowa wyłączność.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline gashu

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 11:19:35 »
Ja również odpuszczam zakup na premierę.

W przypadku x-pudła sprawa jest dla mnie prosta. Ponieważ większość gier na konsolę MS ma być multiplatformerami, będę je sobie ogrywał na moim tegorocznym, gejmingowym pececie.

Z kolei startowy line-up Sony jakoś niespecjalnie mnie kręci. Niby fajnie, że ukażą się nowe Resident Evil, Spiderman, czy Gran Turismo, ale nie są to tytuły, dla których kupowałbym nowy hardware. Przynajmniej nie w momencie premiery.

Zresztą obliczyłem sobie, że przy graniu 1h dziennie, zakupionymi i nieogranymi pozycjami na obecną generację, mogę się jeszcze bawić prze jakiś rok :P.

Offline U.F.O

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 11:20:56 »

Offline Cypher

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 11:50:12 »
Porównując grę w produkcji do gry już wydanej ...
wybieram Halo.   ::)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 12:39:57 »
Ciężko, z dużą i grubą gulą w gardle, powiedzieć, na co w gamingowych realiach zupełnie nowej growej rzeczywistości o nowej skali doświadczania, jako gracz można stawiać. Na 88%, na nowego Xboxa nie czekam, w grę wchodzi platforma konsolowa "PlayStation 5". Ale czy będzie to tylko i wyłącznie ta właśnie nowa generacja konsoli od giganta rozrywki, SONY, nie byłbym tego ostatecznie i definitywnie pewien, stąd te ,,88%" mojego osobistego olania "Xbox series X (project Scarlett)". Różnice między konsolami, sądzę, w perspektywie specyfikacji technicznej, nie będą aż nadto widoczne. Jednak w całych tych ,,technikaliach" jest jedno... ale

Jedną i drugą konsolę wyposażono w procesor AMD Zen2 o ośmiu rdzeniach. W przypadku Xboxa Series X charakteryzuje się on większą częstotliwością taktowania na jednym rdzeniu - 3.8 GHz w porównaniu do PS5 o taktowaniu 3.5 GHz.


Można sądzić, że wydajność obydwu konsol będzie podobna. Czy identyczna? Raczej nie, ponieważ różnice np. w kwestii pamięci RAM czy dysków twardych, a także oprogramowania sprawią, że jedna z platform będzie cechowała się nieco większymi mocami obliczeniowymi. Dlatego, sądzę, że delikatną przewagę pod względem wydajności: pracy silników graficznych, m.in. modelowania zaawansowanie wykonanych wizualizacji w czasie rzeczywistym - co w grach nowej generacji będzie bardzo ważne - może mieć PlayStation 5. Różnice i inne elementy porównawcze specyfikacji obu konsol widać na poniższej grafice; przewagę silnika graficznego, może nieznaczną, a nie jakąś zbyt ,,zaawansowaną'', sądzę, ma platforma Ps5, co widać w wierszu poniższej tabelki "GPU".


Zewnętrze najbardziej stylistycznie odpowiada mi w wydaniu konsoli Microsoftu.




Xbox Series X ma prosty, dosadny, ciężki i przyziemny kształt i tonację barw głównych komponentów. Kształtem przypomina mi (choć trochę od niego odbiega) majestatyczny i niezmienny ,,monolit" z filmu Kubricka, "2001: Odyseja Kosmiczna". Prosty graniastosłup, składający się z dużych pojemnych kości / sześcianów nałożonych na siebie, cóż w kwestii takiego wykonania zewnętrza Xbox Series X, można by jeszcze oczekiwać? Poza tym nie istnieje żadna siła, która trzymałaby mnie usilnie przy wiernym trwaniu z konsolą od PlayStation: Ps4, co przygotowywałoby mnie do zakupu jej następcy, Ps5. Ani nie robią tego kultowe gry dla PlayStation, jak "The Last of Us I & II"itp., ani ceny nowych gier zarówno dla Ps5 i Xbox Series X, także ceny gier używanych, tzn. tych odtwarzanych na, o jedną generację wstecz, sprzętach. Jednym z czynników, które wpłynęłyby na pozostanie przy wyborze Ps5 jest moje doświadczenie jako gracza z tą platformą konsolową. Grając w liczne tytuły na Ps4 przez lata, nabyłem do tej konsoli zaufania. Abonament Ps Plus jest korzystny i rozsądny cenowo, tak samo jest z czytelnością interfejsu PS Store i różnorodnością ofert, które sklep PS prezentuje. Przyzwyczajenie i doświadczenie przy jednym gigancie technologii gier video, dla mnie gracza, robi swoje. Jak to się mówi czas pokaże.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 15:20:57 »
Ja wezmę PS5, ale na pewno nie na premierę. Poczekam aż naprawią błędy oprogramowania, wydadzą więcej ciekawych gier, itp. A że przy okazji cena pewnie spadnie, to tylko mój zysk.

Offline xanar

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 16:46:46 »
Dobrze piszesz Apasz, tak samo robi się z grami.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 15:54:51 »
Ja wezmę PS5, ale na pewno nie na premierę. Poczekam aż naprawią błędy oprogramowania, wydadzą więcej ciekawych gier, itp. A że przy okazji cena pewnie spadnie, to tylko mój zysk.

Czy to okres premiery sprzedaży Ps5, czy kilka lub kilkanaście miesięcy później - nie ma znaczenia, kiedy przyszły miłośnik tej generacji gamingowej PlayStation nabędzie najnowszą platformę konsolową SONY, gdyż jedynym wyznacznikiem, który kierowałby go na tory kupna późniejszego Ps5, to cena, której wartość, z jakąś ukrytą proporcjonalnością będzie spadać, wraz z upływającymi miesiącami, od rozpoczęcia sprzedaży. Złapać się za głowę można, jeśli ktoś pisze, że jest gotowy kupić najnowszą platformę konsolową SONY, głównie wtedy gdy poprawią / zlikwidują błędy oprogramowania. Coś takiego nie istnieje; Ps5 zostanie zapewne wydana na światowy rynek w kilku rzutach, również w kilku modelach, co podejrzewam zawrze się w jakichś wariantach konsoli: ,,slim", ,,pro", z rozbudowaniami i ulepszeniami całości, którą prezentowałby ów sprzęt. Oprogramowanie / system operacyjny w platformach konsolowych, aktualizuje się na bieżąco, co jest obowiązkowe, samoczynnie realizowane przez matrycę oprogramowania - przykładowo posiadacze Ps4 muszą akceptować aktualizacje konsoli, aby... grać. Osobiście nie będę zwlekał z kupnem Ps5, nawet w okresie szału premiery wypuszczenia tego modelu na rynek, jednakże z jednym dla mnie niemożebnie istotnym warunkiem: cena musi być w miarę rozsądna; w "Ps5 Pro", czy "Ps5 +", nie wierzę, bo sądzę iż bardziej w szybkim czasie usprawnić również doszlifować technicznie Ps5 (Xbox Series X też to będzie dotyczyć), się nie da, nawet interpolując Ps5 do lekkiego upgradingu. Gry na konsole - w przeciągu najbliższych kilku lat, góra do pięciu, programowane będą do standardów specyfikacji technicznych Ps5 i Xbox Series X, czy innych - może Google coś wypuści - platform oraz do rozwiązań technologicznych obecnych w odbiornikach TV, do których gracz dołączy sprzęt: telewizorów o matrycy ekranu OLED, QLED, QLED mini LED od "TLC", i jeszcze czegoś nad czym pracuje SONY - odbiornikiem wykorzystującym jakieś skomplikowane rozwiązanie diod elektroluminescencyjnych.

Ps6? Nie mogę znaleźć źródeł technologicznych dla tego ,,modelu" konsoli gier video... Na razie. Zatarcie rzeczywistości - ta granica między fikcją rzeczywistości wirtualnej a światem namacalnym, realnym, już niedługo stanie się bardzo, bardzo płynna... zbyt zaawansowana, naznaczona ,,syndromem doliny niesamowitości" - nie do odróżnienia.

Offline Antari

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 15:02:27 »
Dobrze piszesz Apasz, tak samo robi się z grami.

No dokładnie. Na sprzętach Sony spadki cen są kolosalne nawet parę tygodni po premierze. Np. pamiętam jak Last of Us 2 kosztowało na premierze 249 zł. Obserwowałem trend spadku cen na tym tytule. Nie minęły nawet 2 pełne miesiące, a ja kupiłem ten tytuł za 120... Mogłem brać na premierze ale miałem jeszcze sporo zaległości, które sobie w tym czasie nadrobiłem.

Offline qla

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 09:23:24 »
No cóż... myślę, że PS5 będzie moim wyborem...jak na razie w domu są dwie konsole, moja PS3 i syna XBOX ONE... I jakoś bliżej mi do Playstation. Nie wiem tylko czy nie odczekam roku zanim zrobię zakup. Z drugiej strony podobno PS5 ma odtwarzać gry z PS4, co dla mnie ma duże znaczenie, bo jest wiele fajnych tytułów na czwórkę i problem, że " nie będzie co grać po premierze" mnie nie dotyczy ;)
A czy PS będzie lepszy od nowego Xboxa...nie interesuje mnie to. Jakimś wielkim fanboyem PS tez nie jestem. Jednak coś mnie ciągnie do Sony i tyle.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 13 Wrzesień 2020, 18:13:45 »
Np. pamiętam jak Last of Us 2 kosztowało na premierze 249 zł. Obserwowałem trend spadku cen na tym tytule. Nie minęły nawet 2 pełne miesiące, a ja kupiłem ten tytuł za 120... Mogłem brać na premierze ale miałem jeszcze sporo zaległości, które sobie w tym czasie nadrobiłem.

Obecnie, sądzę, że nie kupi się taniej - za Chiny Ludowe i wszystkie świętości nie jest to możliwe - bo sprawdzałem wszędzie, od Allegro przez OLX, i inne strony aukcyjne aż po normalne sklepy internetowe gry video na Ps4, "The Last of US. Part II" niż w przedziale cenowym od 190 złotych wzwyż; jest to cena za nową, nieużywaną pudełkową wersję gry. Najtaniej ,,używkę" tej produkcji zdobędziemy za, i tu moje szacunki wskazują, co najmniej 130zł. Ale jak to przy grach używanych bywa, nie wiemy w jakim stanie ,,faktycznym" gra będzie.

A poniżej coś nowego w materii technologicznych innowacji zastosowanych w konsolach gier video nowej generacji:

*Konsole Xbox Series X/S ze wsparciem Dolby Vision HDR dla gier

https://naekranie.pl/aktualnosci/konsole-xbox-series-x-s-ze-wsparciem-dolby-vision-hdr-dla-gier-1599827292

Brzmi to ciekawie, ale przyznam niezbyt szokująco. Można było się tego spodziewać, jak na zaawansowanie sprzętu RTV używanego obecnie przez graczy, i specyfikacje nadchodzącej generacji konsol. Ciekaw jestem, czym w swoim Ps5, w aspektach wzmacniania szaty graficznej obrazu gry skontruje Sony.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 14:04:38 »
Veni, vidi, vici! Mamy to, forumowicze! W końcu po mordędze oczekiwania na ,,oficjalnie oficjalne" publiczne ogłoszenie stanowiska SONY wobec ostatecznego kształtu, specyfikacji technicznej i premiery w USA i na świecie konsoli Ps5 etc. (patrząc się na jej technikalia i technikalia Xbox Series X, w wielu aspektach technicznych platforma Microsoftu, faktycznie, będzie delikatnie lepsza), SONY w końcu to zrobiło, ogłaszając na pewnym miniEvencie datę premiery Ps5 w Polsce. I jest to 19 listopada 2020 roku

Więcej informacji poniżej, również w artykule:


https://www.google.com/amp/s/www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/playstation-5-cena-data-premiery-parametry-i-wszystko-co-wiemy-o-nowej-konsoli-sony/2znefmy.amp

Offline OokamiG

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:03:16 »
Cena konsoli nie taka zła, ale gier o wiele gorsza. Chyba odzwyczaje się kupowania ich na premierę. Poza tym na początek nie ma zbyt wiele ciekawego, bo Miles wyjdzie też na PS4. Chyba poczekam na bundla z God of War 2.
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:05:09 wysłana przez OokamiG »

Offline Voitas

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:08:56 »
A ktoś kupuje gry na premierę skoro chwilę później są dużo tańsze? :)