Autor Wątek: XBox Series X vs. PS5 ;)  (Przeczytany 7941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 12:14:14 »
Jak forumowicz wyżej i na pewno niektórzy z Was, i ja nie powiem mam trochę tytułów growych do koniecznego doświadczenia, szczególnie tych ,,nieco starszych", że tak się wyrażę. Cóż, trzeba rozruszać ,,zastałe growo fanowskie kości", dlatego też na początek po dłuższej przerwie spowodowanej usterką portu HDMI w tylnej części mojej Ps4 - co z graniem mnie z lekka uziemiło, a rozgrywka poprzez grę zdalną z tej konsoli na laptopie mnie w ogóle nie interesowała - śmigiem migiem, ruchem jednostajnie przyspieszonym zapoznam się z solidną perełką grową "Far Cry 5". "Days Gone" już w drodze, dodatkowo zaopatrzyłem się w doładowanie abonamentu "PsPlus" i, kto wie, być może również doładuję sobie portfel na PlayStation Store za 50-70 zł; promocje nadchodzą. A wyjątkowo ciepło na geekowskim serduchu spędzić czas, przy układaniu puzzli, jak widać na zdjęciu, pozwolą mi 1000-elementowe puzzle ze świata gry "Cyberpunk 2077", co można by potraktować jako swego rodzaju... pre-order do samej gry. Mało tego zostają jeszcze ponoć dobre... powieści, jak "Cyberpunk. Odrodzenie" Ziemiańskiego, czy "Mrok nad Tokyoramą" R.J. Szmidta, które mają zrobić  ,,ładną", i to jak, promocję produkcji growej naszego rodzimego Studia.



Offline Pan M

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 18:19:17 »
Faktycznie z PS4 byłem niedoinformowany. My bad.

Co nie zmienia faktu, że dla mnie nadal ta wsteczna kompatybilność ps5 wygląda śmiesznie przy możliwościach PC- Gog z ogromem dużo starszych gier.

Już widzę wysyp remasterów gier ze starszych generacji za 300 zł na ps5 jak Demon Souls ;D

Xbox też wypada w tym nieco lepiej. Xbox Series X ma wsteczną kompatybilność z Xbox One. Dodatkowo  wsteczna kompatybilność z wybranymi tytułami z konsol X360 oraz Xbox.
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Wrzesień 2020, 19:23:19 wysłana przez Pan M »

Offline Pan M

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 18:24:25 »
Jak forumowicz wyżej i na pewno niektórzy z Was, i ja nie powiem mam trochę tytułów growych do koniecznego doświadczenia, szczególnie tych ,,nieco starszych", że tak się wyrażę. Cóż, trzeba rozruszać ,,zastałe growo fanowskie kości", dlatego też na początek po dłuższej przerwie spowodowanej usterką portu HDMI w tylnej części mojej Ps4 - co z graniem mnie z lekka uziemiło, a rozgrywka poprzez grę zdalną z tej konsoli na laptopie mnie w ogóle nie interesowała - śmigiem migiem, ruchem jednostajnie przyspieszonym zapoznam się z solidną perełką grową "Far Cry 5". "Days Gone" już w drodze, dodatkowo zaopatrzyłem się w doładowanie abonamentu "PsPlus" i, kto wie, być może również doładuję sobie portfel na PlayStation Store za 50-70 zł; promocje nadchodzą. A wyjątkowo ciepło na geekowskim serduchu spędzić czas, przy układaniu puzzli, jak widać na zdjęciu, pozwolą mi 1000-elementowe puzzle ze świata gry "Cyberpunk 2077", co można by potraktować jako swego rodzaju... pre-order do samej gry. Mało tego zostają jeszcze ponoć dobre... powieści, jak "Cyberpunk. Odrodzenie" Ziemiańskiego, czy "Mrok nad Tokyoramą" R.J. Szmidta, które mają zrobić  ,,ładną", i to jak, promocję produkcji growej naszego rodzimego Studia.


Jak chcesz dobrego cyberpunku to łap po William Gibsona. "Wypalić chrom" jako "demo". Zbiór opowiadań po 200 stron. Jak Ci się spodoba to śmiało możesz się brać za Trylogię ciągu.

Offline OokamiG

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 19:19:01 »
Właśnie niedawno skończyłem trylogię Ciągu, lektura wymagająca ale niezwykle satysfakcjonująca. Teraz czytam Chrom i Gibson naprawdę serwuje różnorodne wizje. Zdecydowanie polecam przed zagraniem w Cyberpunk.

Offline Pan M

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 19:48:24 »

Trochę gorzkiej prawdy. Tęsknie za grami jak MGS4, Killzone 2, Shadow of the Colossus, God of War III. Te gry mam wrażenie były autentycznie autorskie i zupełnie różne.

Dzisiaj to, całe Sony wali w gry jadące na podobnych patentach i to nie tylko gameplayowych. Wszędzie to przeklęte Cagowe "emotions", nawet do nowego GOW wrzucili takie akcenty. 

Do tego jak zauważył już Amsterdam moda na open worldy skutcznie zdominiowała PS4.  Mi to przypomina trochę klepanie już od szablonu serii AC.

No i dokładnie, bazowania  na tych samych tendencjach, co te wymienione w  filmiku obawiam się po PS5. W końcu się sprzedaje, podoba, to kolejne burgerowe gierki od sztancy na ps5 smażyć można. Ludzie to kupią.


« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Wrzesień 2020, 19:56:39 wysłana przez Pan M »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 06 Listopad 2020, 20:04:46 »
Wielkie listopadowe premiery konsol do gier video najnowszej generacji, od Microsoftu i Sony, tuż tuż. Prawie że ,,witamy się z gąską" w tej kwestii, jak to mówi stare porzekadło. Szczęśliwi mogą być ci, co kupili Xboxa czy PlayStation w opcji pre-order. Płacz i zgrzytanie zębów natomiast odczują ci gracze, którzy chcieliby kupić którąś z tych konsol w dniu premiery bądź jakiś czas później - przez internet lub stacjonarnie. Właśnie ten problem trapi i mnie. Teoretycznie jestem w stanie kupić "PlayStation 5" w dniu debiutu rynkowego czy jakiś czas po jej debiucie na polskim rynku gier video. Najgorsze jest to, że Ps5 zostało w Polsce wyprzedane, już w pre-orderach. Polscy dystrybutorzy i sklepy z elektroniką, RTV etc. ponoć obecnie nie zamawiają tej konsoli, tak, aby móc ją sprzedawać. Tyczy się to zarówno placówek internetowych i stacjonarnych. Można to podsumować następująco: jeszcze długo po premierze "Ps5" w Polsce (Xbox Series X mnie nie interesuje), sprzętu tego, o którym marzy wielu graczy stojących murem za PlayStation, nie zobaczymy. Czy ktoś z Was wie, kiedy każdy zainteresowany nabyciem Ps5 po jej premierze, może spodziewać się konsoli w sklepach stacjonarnych i internetowych? Czy dostępność sprzętu będzie łatwa; czy cena nie powędruje dość wysoko w górę, bo to akurat byłoby bez sensu.

Offline gashu

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #36 dnia: So, 07 Listopad 2020, 09:28:48 »
Kupować nową konsolę tylko po to, żeby narzekać, że nie ma w co grać?
Dziekuję. Postoję...

Offline Cypher

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #37 dnia: So, 07 Listopad 2020, 09:47:59 »
Kupować nową konsolę tylko po to, żeby narzekać, że nie ma w co grać?
Dziekuję. Postoję...

No jak się gra tylko w exy jednej platformy, to na pewno. :)
Ja to mam grania tak na 2-3 lata, bez kupowania nowych gier, a niedzielny nie jestem.

@Michael_Korvac od kilku/kilkunastu postów lobbujesz za PS5. I ty serio nie zrobiłeś sobie preorderu? 🤦‍♀️
Stacjonarne kupno konsoli w następnym tygodniu? No życzę powodzenia.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #38 dnia: So, 07 Listopad 2020, 13:03:37 »
Kupować nową konsolę tylko po to, żeby narzekać, że nie ma w co grać?
Dziekuję. Postoję...

Sądzę, "gashu", iż twoja opinia, to ,,troszku" niepraktyczne, mało współczesne myślenie w kwestii zakupu konsoli do gier video nowej generacji, czy w kwestii samych technologii ulepszających i rozwijających rozrywkę grową i płynącą z niej immersję. Po pierwsze konsole nowej generacji mają służyć wzbogaceniu doświadczenia płynącego z grania w gry: większa płynność świata przedstawionego w grze, wydatniejsze renderowanie, efekty wizualizacyjne etc.; po drugie, tak zaawansowany sprzęt stosowany do grania w najbardziej zaawansowane pod względem wydajności grafiki i jej realizmu zbliżającego się do świata rzeczywistego produkcje, przeznaczony jest pod odbiorniku TV wysokiej klasy jak np. NanoCell LED, OLED, QLED, QLED mini-LED, o rozdzielczości co najmniej 55 cali. A po trzecie, to jeden dość istotny atut / fakt, o którym Paweł Krzystyniak wspomniał w artykule na "naekranie.pl", z czego osobiście nie zdawałem sobie sprawy; dodatkowo przechyla on szalę w decyzyjności gracza na korzyść zaopatrzenia się w platformy growe nowej generacji, a jest to: dyski SSD/ SSD NVMe, których szybkość działania wgniata w fotel, przyszpila do muru i jeszcze miażdży na dodatek! Jak pan Paweł zaznacza w swym tekście: ,,(...).To właśnie szybkość działania ma być jednym z argumentów przemawiającym za, nomen omen, jak najszybszą przesiadką na nową generację. Zastanawialiście się kiedyś, ile czasu dziennie poświęcacie na oglądanie ekranów ładowania? Do niedawna nie zaprzątało mi to zupełnie głowy. Tematem zainteresowałem się poważniej dopiero wtedy, gdy na YouTube natrafiłem na kilka porównań nagranych przez osoby, które mają już możliwość obcowania z najnowszymi konsolami. Sprawdziłem, jak wygląda to u mnie i wyszło mi, że przy dłuższych wieczorach z PlayStation 4 potrafię stracić nawet kilkanaście minut na doczytywanie się gier, przejść między lokacjami czy „szybkiej” podróży.(...)Podczas korzystania z PlayStation 5 i Xboksa Series X ma wyglądać to zupełnie inaczej – loadingi zostaną zredukowane do minimum lub nawet całkowicie wyeliminowane. I już teraz można przekonać się, że nie są to jedynie puste, pozbawione oparcia w faktach slogany internetowe. W sieci bez problemu znajdziecie konkretne wideo, na którym widać moc nowych dysków w pełnej krasie. Nawet w przypadku gier, które nie doczekały się jeszcze aktualizacji do nowej generacji, czasy ładowania skróciły się o kilkadziesiąt procent..

P.S. Kto wie, być  może pod koniec listopada w okolice bumu na zakupowy szał ,,Black Friday" lub najpóźniej w okolicy Świąt Bożego Narodzenia polski dystrybutor sprowadzi w nasze włościa odpowiednią ilość egzemplarzy Ps5, tak aby można było kupić konsolę w sklepach stacjonarnych lub przez internet. Oby...  Może w końcu mi się uda. ;)

Offline gashu

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #39 dnia: So, 07 Listopad 2020, 15:47:36 »
Wszystko to prawda, tylko że na premierę tej nowej jakości nie zobaczymy.
Wydawać szmal tylko po to, żeby gry wczytywały się o kilka sekund szybciej? Tak jak pisałem - podziekuję.
Zwłaszcza, że cały czas mam kupkę wstydu gier na PS4, która spokojnie wystarczy mi przynajmniej na kolejne pół roku.

Żeby nie było, że jestem jakiś nie na czasie - również posiadam telewizor 60 cali, 4K, HDR, srutu-pierdutu, tylko nie wspominam o tym w co drugim poście.

Póki co skłaniam się, żeby moim gwiazdkowym prezentem był Oculus Quest 2, który prawdopodobnie będzie w stanie zapewnić mi zupełnie nowe doświadczenie (na razie żadnego sprzętu VR nie posiadam) zabawy. PS5 i XBSX to dla mnie na ten moment powrótka z rozrywki i odgrzewane kotlety.

Jeśli zobaczę choć jeden tytuł, który faktycznie pokaże moc nowego sprzętu - będę pierwszym który rzuci forsą. Po cichu liczę, że będzie to nowy Resident Evil ;). Tymczasem na razie #nikogo

Online Leyek

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #40 dnia: So, 07 Listopad 2020, 16:24:26 »
@gashu masz dużo racji w tym co piszesz, ale nie do końca.

Ja nie mam starą plazmę Panasonica bez 4K, bez HDR, raptem 50 cali, do tego też zaległą masę gier a XSX (pomimo w sumie żadnej gry startowej) kusi :) W sumie to w tym roku jedynie pozwoli pograć w ciut lepszą wersję Cyberpunka 2077 (bo Medium dziś już Bloober przeniósł na styczeń 2021). Wiesz jak to jest nowość to nowość, a dodatkowo na te konsole czekało się długie 7 lat. Choć ja w sumie na nową generację przeszedłem już w 2017 roku kupując Switcha :) (też w sumie z wyprzedzeniem, bo Zelda średnio mnie kręciła a do premiery Mario Odyssey było jeszcze z pół roku).

Co do VR faktycznie to jest kosmos. Pobawiłem się tylko trochę Sony VR i taki Astrobot Rescue Mission to był odlot totalny, chyba najlepsza rzecz w jaką grałem w tej generacji. Niestety moje oczy się z VR "nie lubią" (jak i zresztą z nowymi telewizorami 4K i HDR - testowałem OLEDa LG i LCD Sony i Panasonica , a ostatecznie i tak wróciłem do plazmy).

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 20:03:07 »
Play Station 5, zdecydowałem - po swego rodzaju burzy mózgów ,,ruchem fanowsko jednostajnie przyspieszonym" konsolę tę kupić. Trafiłem na ofertę pre-orderu Ps5, trochę droższego co prawda od ceny bazowej, ale to już moja osobista sprawa dlaczego zdecydowałem się akurat kupić konsolę nextgenu od Sony, więc proszę na forum w jakikolwiek sposób nie wypominać czy nie wyśmiewać mi tej decyzji. A wracając do sedna niniejszego posta, mam tylko jeden problem: aktualnie ogrywam "LEGO: The Hobbit", "Days Gone", "Far Cry 5" na moim wysłużonym Ps4; po tym jak ,,piąteczka" trafi do mnie, po tym jak konsolę uruchomię, wprowadzę dane z konta PS itp., mam zamiar uruchomić te gry, w które, tak jak piszę, gram na ,,czwórce". Zastanawiam się - choć musiałby to być jakiś magiczny sposób, aby to wyszło - czy dane z tych tytułów, po tym jak włożę płytę którejś z tych gier, gra się odpowiednio zainstaluje, będą w takim stanie (chodzi o save'y), w jakim opuściłem grę podczas ostatniej sesji na Ps4 wraz z zapisem postępu gry? Do czego również należy zaliczyć trofea? Jeśli tak by nie było, to chyba oznacza to, że granie w "Far Cry 5" i inne tytuły nie ma logiki. Wystarczy poczekać na otrzymanie Ps5 i zacząć ogrywać je od nowa. A może jest inaczej? To jak to w końcu jest?



Na Ps5 kupuję na pewno, na start: "Marvel's Spider-Man: Miles Morales", "Call of Duty: Black Ops - Cold War". W planach na przyszłość w tej kwestii mam natomiast: kupno "Cyberpunk 2077" ale w opcji wydania na Ps4; skorzystam z darmowej ,,łatki" i aktualizacji gry do wydajności i specyfikacji konsoli Ps5.

Dodatkowo, abonenci PS Plus, posiadający Ps5, będą mogli skorzystać ponoć z jakiejś mega solidnej listy gier na start na swojego ,,nextgena".
« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Listopad 2020, 20:04:41 wysłana przez Michael_Korvac »

Online nori

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 13:45:44 »
Dodatkowo, abonenci PS Plus, posiadający Ps5, będą mogli skorzystać ponoć z jakiejś mega solidnej listy gier na start na swojego ,,nextgena".

    Bloodborne
    Days Gone
    Detroit: Become Human
    God of War
    Infamous Second Son
    Ratchet and Clank
    The Last Guardian
    The Last of Us Remastered
    Until Dawn
    Uncharted 4: A Thief’s End
    Batman: Arkham Knight
    Battlefield 1
    Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
    Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
    Fallout 4
    Final Fantasy XV Royal Edition
    Monster Hunter: World
    Mortal Kombat X
    Persona 5
    Resident Evil 7 biohazard
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Voitas

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 13:48:17 »
No mi by na rok wystarczyło spokojnie ;]

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 19:53:17 »
    Bloodborne
    Days Gone
    Detroit: Become Human
    God of War
    Infamous Second Son
    Ratchet and Clank
    The Last Guardian
    The Last of Us Remastered
    Until Dawn
    Uncharted 4: A Thief’s End
    Batman: Arkham Knight
    Battlefield 1
    Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
    Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
    Fallout 4
    Final Fantasy XV Royal Edition
    Monster Hunter: World
    Mortal Kombat X
    Persona 5
    Resident Evil 7 biohazard

Lista ta nie jest ostateczna... Ponoć... Sporo z tych tytułów będzie ogrywane na Ps5 w moim przypadku, oj sporo. Na pierwszy ogień pójdą: "Fallout 4" i "Mortal Kombat X", do którego dokupię w promocji na PS Store jakiś zestaw rozszerzony czy pojedyncze postacie itp.- na pewno taka możliwość będzie dostępna. Na Black Friday wszystko ulegnie czarowi promocji, na pewno skorzystam z takiej okazji. Do "Marvel's Spider-Man: Miles Morales" i "Call of Duty: Black Ops - Cold War" na start dołączam zakup: "Marvel's Avengers" oraz "The Last of Us - Part II".

Powtórzę pytanie z mojego powyższego posta, bo to w tym wszystkim najbardziej mnie interesuje:

,,Czy dane z tytułów growych na Ps4, po tym jak włożę płytę którejś z tych gier, gdy gra się odpowiednio zainstaluje, będą w takim stanie (chodzi o save'y), w jakim opuściłem grę podczas ostatniej sesji na Ps4 wraz z zapisem postępu gry? Do czego również należy zaliczyć trofea? Jeśli tak by nie było, to chyba oznacza to, że granie w "Far Cry 5" i inne tytuły nie ma logiki. Wystarczy poczekać na otrzymanie Ps5 i zacząć ogrywać je od nowa. A może jest inaczej? To jak to w końcu jest?
"