Autor Wątek: XBox Series X vs. PS5 ;)  (Przeczytany 7938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:10:58 »
Ja kupuję, lub raczej kupowałem często na tej generacji.

Offline Lou

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:43:39 »
Również zdarza mi się kupować gry na premierę. 80 EUR za nówkę to, na tę chwilę, dla mnie bariera nie do przebycia. A po premierze i tak szybciej spadają ceny gier MS niż Sony.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline gashu

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 15:52:18 »
Generalnie to lista gier na premierę jest bardzo "taka se"...
Nie widzę na niej żadnych system-sellerów, za to głównie remejki, multi-platformery, albo jakieś popierdółki z którymi spokojnie można poczekać na przeceny.

Offline amsterdream

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:28:44 »
Gry za 360 zł :D XDDD. W następnej generacji jeśli już na coś się zdecyduje to będzie to na pewno Xbox + game pass w all access. Bo aż tak absurdalnych cen za gry na pewno nie będę płacić.

Offline Leyek

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:32:15 »
Rozważałem kupno na premierę PS5 i ew. przy ciekawych zapowiedziach Xboxa też w tej okolicy. Xboxa odpuściłem już jakiś czas temu, PS5 po wczorajszym "pokazie" też mnie przekonało do dania sobie na wstrzymanie. Pomyślę o tym w przyszłym roku przy okazji premiery Ratcheta i Clanka. Na razie to jest taka mizeria, że ręce opadają. Przy okazji premiery PS4 była chociaż namiastka exclusive'a w postaci Killzone'a, na Xboxie Forza 6, a teraz remastery, międzygeneracyjne kastraty itd. Dla kogoś kto nie miał PS4 jeszcze w miarę ciekawa ta kolekcja z 10 gier z Ps4 w ramach Playstation Plus.
Zresztą w listopadzie to i tak będzie się grało w Cyberpunka 2077 (a jego  ulepszona wersja na next-geny to z tego co kojarzę dopiero w 2021).

Pewnie wyjdzie, że pierwszym "next-genem", który kupię będzie Switch Pro (plotki mówią premierze w okolicach kwietnia 2021).
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 16:33:51 wysłana przez Leyek »

Online Voitas

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 17:07:34 »
Jakie szczęście, że mam kupkę wstydu gier tak dużą jak niektórzy tutaj z komiksami i nie muszę się przejmować nową generacją i kupowaniem premier po cenie "okładkowej" :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 19:03:02 »
A ktoś kupuje gry na premierę skoro chwilę później są dużo tańsze? :)

Nie wiem, jak sytuacja ma się z grami video na Xbox One, bo nie jestem akurat posiadaczem tej konkretnej konsoli, a rynek growy dla Xboxa w ogóle mnie nie interesuje. Co istotne, współcześnie wydawane na jego ,,konkurenta", Ps4, produkcje, jak np. "The Last of Us. Part II", z niedawną premierą 19 czerwca 2020 roku, jako nowe wydanie w pudełku kosztuje teraz średnio 189 zł, natomiast "Wasteland 3" - barwny i rozbudowany RPG, na którego również mam chrapkę, z premierą około 28 sierpnia 2020 roku, w nowym pudełkowym wydaniu zapłacimy również około 189 zł, wskazują ja to, że spadki cen dla gier na Ps4 nie są znaczące w przedziale czasu sądzę do 8 miesięcy po ich premierze - czy to miesiąc po debiucie gry na rynku, czy trzy lub pięć miesięcy etc. Dlatego nie ma sensu czekać wiele miesięcy na to, aby kupić grę w pudełku o 30 zł tańszą, chyba że dla kogoś 30 czy 50 zł robi różnicę, nawet jeśli miałby czekać z pół roku lub więcej na jej zakup. W finanse graczy, forumowiczów, nie ważne, nie wnikam, to sytuacja osobista.

Gdy Ps5 wraz ze swoimi tytułami wejdzie na rynek, cóż mam świadomość, że "Cyberpunk 2077" albo "Dying Light 2" i temu podobne tytuły na tę generację konsoli od SONY, będą kosztować w wersji pudełkowej podstawowej w dniu premiery i długo, długo po, co najmniej 250 - 270 zł. I nie będę czekał od groma długo z zaopatrzeniem się w growe rewelacje na Ps5 - jeśli będę miał już konsolę. Z zakupem wstrzymam się góra z miesiąc lub dwa (ktoś na pewno w tym czasie zacznie sprzedawać ,,używki"; druga sprawa to to, że gracze różnie mogą zareagować na start konsol nowej generacji, a to z kolei zapewne przełoży się na sam sektor rynkowy gier video, w tym na ceny produkcji na Ps5 czy platformę od Microsoftu).

Na pajęcze sieci! "Marvel Spider-Man. Miles Morales" z nowym pół-zwiastunem i lekkim gameplay'em już w sieci! Zawrzało, oj i to jak! A emocje sięgnęły chyba geekowskich spazmów, aż nawet skręca pozytywnymi fluidami w trzewiach, gdy się patrzy na to, co w tym jakże cudownym materiale zaprezentowało nam "Insomniac Games". Czy to jest gra video, czy już realna rzeczywistość, zaimplementowana do kodu źródłowego? Moi drodzy, to się dzieje na naszych oczach: granice między światem fikcji gier video a namacalną rzeczywistością ulegają coraz wyraźniejszemu zatarciu, a twórcy growej wersji przygód Milesa Moralesa dosadnie to pokazują. Bo w tej produkcji właśnie - na co kieruje nas poniższy materiał - genialnie wygląda... wszystko. Mało tego ten prawie 8 minutowy filmik oglądałem na telefonie ze zwykłą opcją video: HD. Pomyślcie, zróbcie sobie poprawkę na ten sam materiał odtwarzany na Ps5 i na np. 65-calowym telewizorze OLED, dość zaawansowanym, sprzed roku, z modeli z górnej półki! Nawet nie mogę sobie wyobrazić, jak to będzie się wybitnie prezentować! Porążająco skutecznie w tym tytule zaimplementowano efekt RTX, ,,sztuczną inteligencję w tłumie" i SI wrogów Milesa reagujących na jego aktywność. A to dopiero początek. Spójrzmy na efekty wolumetryczne, cząsteczkowe, czy samo renderowanie i wszystko to, co przetwarzane jest przez silnik graficzny na bieżąco. To jest okraszone dawką surrealistycznego realizmu! Ha! Coś niesamowitego! Ciekawi mnie ile pamięci procesora zajmuje jedna klatka przestrzeni tej gry, oraz ile czasu programistom z "Insomniac Games" zajęło ,,napisanie" jakiejś średniej jednej klatki gry, od zera do efektu końcowego, nie mówiąc o modelowaniu świata gry w czasie rzeczywistym przez sterującego grą gracza. Jak będzie dobrze za 2 miesiące będę w growym raju!
 

Na naszym polskim podwórku oczekiwania graczy, którzy wobec wyśrubowanej technologicznie w gamedevie do mega-wysokiego poziomu gry video "Marvel Spider-Man: Miles Morales", jak zwykle ,, wszystko wiedzą, przewidują i umieją" - ot Janusze Wiedzy o Świecie, zarzucający, co dziwne, czarny kolor skóry Milesowi Moralesowi, no i zawodzący wniebogłosy ,,o to i tamto, że mechanika rozgrywki będzie podobna i powtarzalna, jak w przypadku "Marvel Spider-Man z 2018", że coś tam jeszcze, o co zupełnie nie mam pojęcia, nie są na tę produkcję za wysokie. Wskazuje na to średnia ocen wyczekiwania tej gry, umieszczona w ,,zakładce" produkcji na serwisie internetowym "gry-online.pl", orbitująca wokół wartości 5,5; moje powyższe założenia i wnioski opierają się na obserwacji danych i informacji z tej strony właśnie, także z tego, co fani gry piszą na jej temat w sieci.

Z kolegą, zapalonym graczem i entuzjastą filmów Unwiersum Marvela, lubimy sobie, ot tak czasami zażartować, i wczoraj właśnie doszliśmy do ,,specyficznego" wniosku, że na "Marvel Spider-Man: Miles Morales" i inne rozmaite tytuły konsolowe na Ps5, w tym na samą konsolę, będziemy musieli chyba ,,dołożyć sobie kredytu", aby pomyśleć w ogóle o zrealizowaniu tak ambitnych geekowskich planów.  ;)

Offline Leyek

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 23:25:54 »
@Michael_Korvac

Fajnie przeczytać, że kogoś Spider-Man Miles Morales jednak kupił i nakręcił hype'a. Ja to oglądałem na 50 calach i zostałem zupełnie obojętny. Jakieś to wszystko przefajowane/zamerykanizowane na maxa. Wybuchy, błyski, jakaś elektryczność. Niezbyt mi to pasuje do Spidermana. Sekwencja ratowania ludzi na moście już lepsza, tyle że to festiwal QTE, więc wyreżyserowany filmik. Z drugiej strony z całego pokazu, wobec braku Ratchet & Clank: Rift Apart, Spiderman robił jednak najlepsze wrażenie graficznie (Demon's Souls też momentami fajne i nawet jak na souslike'a mniej sztywne ;); jeszcze CoD o dziwo też dawał radę). Tyle że konkurencja mizerna (Final Fantasty 16 to śmiech na sali).

PS. Po konferencji odpaliłem sobie jeszcze filmik z Eurogamera z prezentacją Super Mario 3D All-Stars i podrasowany Super Mario Galaxy spokojnie przebił całą konferencję Sony :)

EDIT. Ten rozbudowany gameplay przegapiłem wcześniej, robi wrażenie, szczególnie końcówka, gdzieś od 6 min i płynne przeskakiwanie pomiędzy światami:
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Wrzesień 2020, 23:41:19 wysłana przez Leyek »

Offline Pan M

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 05:37:56 »
Tak jak wyżej.

Nie mam zamiaru płacić za gry 350 zł. Sorry, ale to jest nie do przyjęcia na średnie warunki finansowe w tym kraju. Dlatego jestem przeciwnikiem traktowania finansowo każdego rynku jednolicie cenowo, bo należy do eu... w Rosji jakoś mają taniej, no ale to nie eu.

Rynek używek, dajcie spokój. Przy takich cenach, to cena 200 zł będzie zniżkowa. Po prostu raj dla portfela... Ciekawe jak to się odbije na cenach gier na pc, gdzie już cześć gier na steamie kosztuje 250 zł. No ale tam, chociaż przeceny ratują czasem portfel. Ja myślałem, że to hobby komiksowe będę musiał ciąć na wydatkach, a tu się okazuje, że bardziej mainstremowy zabijacz czasu dostanie po łapach. No i jak patrzę na zapowiedz tych cen, to nawet mnie to cieszy.

Wsteczna kompatybilność dookoła ps5 to też był niepotrzebny szum. Tylko gry z ps4 i to te najlepiej sprzedające się, no tak.

Chyba byłem głupi, bo liczyłem na więcej. Jednak pc bije na łeb pod tym kątem konsole, bo zagram w nim na gry sprzed roku i te sprzed 15-20 lat.

Na całe szczęście mam całą masę zaległości- dość powiedzieć, że w przeciągu dwóch ostatnich lat, pierwszy raz przeszedłem "Wiedźmina 3", " Arkham Knight", "Metal Gear Solid 5".

Brak pewnie większości exów Sony na inne platformy przeboleje- chociaż DS i Horizon może zapowiadają zmiany wydawnicze.  God of War, Soulslike, Spider-man to jedno, ale te wszystkie filmogry Davida klatki i the last of us w ogóle do mnie nie trafiają. Tylko w przypadku Kojimy daje zielone światło takim projektom.
« Ostatnia zmiana: Pt, 18 Wrzesień 2020, 06:14:46 wysłana przez Pan M »

Offline Uluru

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 08:09:40 »
Sprawdź proszę informację przed ich umieszczeniem publicznie, 99% gier z PS4 będzie działało na PS5.

Offline amsterdream

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 09:13:50 »
W dobie galopujących cen Game Pass to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Za 20 zł miesięcznie otrzymujemy dostęp do ogromnej biblioteki gier. Filmowy Netflix się przyjął to myślę że i growy osiągnie ogromny sukces. Gier Sony nawet nie będzie mi brakować jakoś mocno bo i tak ostatnio wydawali prawie same sandboxy czyli gatunek który omijam szerokim łukiem.

https://xbox.grykom.pl/


Offline gashu

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 09:22:24 »
Ja tam mogę płacić i ponad 3 stówy, ale za gry które mnie interesują i będą w stanie zapewnić mi rozrywkę na dłuższy czas.
 
Po PS5 sięgnę zapewne w momencie gry ukaże się połatany "Cyberpunk 2077" (wersję na aktualną generację odpuszczam), "Resident Evil VIII" lub coś innego, co będzie mnie interesować. 

A na bieżącą generację cały czas przede mną m.in.: Persona 5, Assasin Creed: Oddysey, Death Stranding i Metal Gear Solid: The Phantom Pain.
Mam w co grać, więc presji nie ma.

Offline Uluru

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 10:20:00 »
Zobaczymy jak się będzie przedstawiać cenowo ten wspaniały game pass na nowej generacji.

Offline amsterdream

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 10:42:15 »
Game passa można wykupić na trzy lata do przodu. Kosztowało mnie to 574zł czyli dokładnie 15,94 miesięcznie. Po premierze nowej generacji ceny faktycznie mogą pójść w górę więc lepiej dmuchać na zimne i robić zapasy ;)

Offline Uluru

Odp: XBox Series X vs. PS5 ;)
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 18 Wrzesień 2020, 11:09:28 »
Nowa generacja plus połączenie z EA access może spowodować spore wywindowanie cen.