Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57614 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #150 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 20:16:44 »
Właśnie skończyłem (i nawet wpadła platynka) GRIS, nastrojową platformówkę 2D w przepięknej oprawie graficznej i z niesamowitą muzyką. Gra należy do produktów artystycznych, ale akurat w tym przypadku wypadło to nadzwyczaj dobrze, sama rozgrywka jest relatywnie prosta, wręcz momentami to samograj, ale i elementy zręcznościowe i proste zagadki logiczne naprawdę sprawiają sporo frajdy. Bardzo relaksująca produkcja, idealna by się odstresować i podładować baterie. Do platynki trzeba nieco pokombinować, ale warto, można odkryć parę dodatkowych ciekawostek.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #151 dnia: Wt, 06 Październik 2020, 08:15:47 »
W weekend odkurzyłem z córką ps3 i kanapowy multi w Diablo III. Wróciła magia tytułu i radocha z wspólnego przeczesywania podziemi. Naszło mnie wtedy by sprawdzić jak wygląda sprawa z D3 na ps4 i po krótkim riserczu na yt stwierdziłem, że warto będzie zdublować tytuł. Tak też zrobiłem - w drodze z pracy do domu przybyło D3 Ultimate Evil Edition, a wieczorem 2 godziny tłukliśmy nieumarłych. Dziś ciąg dalszy! Przepiękna i mega miodna pozycja!

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 07 Październik 2020, 12:34:37 »
"Wasteland 3" - kolejna gra twórców oryginalnych Falloutów w świecie post-apo. Jest to taki ulepszony "Wasteland 2" - tym razem w zimowej "skórce". Ja bardzo lubie ten sposób zabawy, więc nawet sado-masochistyczny setting (maski, skóry, kolce, itp.) niektórych postaci przestał mi już przeszkadzać. Niestety jest tu trochę błędów jeśli chodzi o technikalia (problemy z graficznym silnikiem, puste placeholdery w tekście zamiast faktycznej treści), ale łatki stopniowo poprawiają stabilność. 

"Iron Harvest" - strategia czasu rzeczywistego umieszczona w alternatywnej rzeczywistości, w której ma miejsce wojna między Polanią, Rusvietami oraz Imperium Saksonii (nawet średnio-rozgarnięty osobnik domyśli się, o kogo chodzi).
Na plus - cały setting, steam-punk, mechy.
Na minus - oprawa graficzna cofa nas w czasie o dobrych kilka lat.
O rozgrywce nie jestem w stanie w tym momencie dużo napisać, bo mam za sobą dopiero 2-3 godziny zabawy, ale na razie jest ok.
 
"All Humans Must Die!" - remake gry z PS2 w której kierujemy ufolem przeprowadzającym inwazaję na Ziemie. Zabawa sprowadza się w większości do wypełniania kolejnych zadań (wymorduj wszystkich ludzi, podszyj się pod jakiegoś ważnego jegomościa, wykradnij plany z tajnej bazy wojskowej, itp). Naszą postacią sterujemy w trybie TPP, ewentualnie latamy UFO (w wyobrażeniu klasycznego "spodka" z lat 60.).
Na plus - humor z poprzedniej epoki i totalny brak poprawności politycznej.
Na minus - zabawa robi się po pewnym czasie lekko nużąca i irytująca (niektóre średnio-pasjonujące zadania trzeba powtarzać wielokrotnie, a możliwości zmniejszenia poziomu trudości niestety brak).
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Październik 2020, 13:32:51 wysłana przez gashu »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 21:19:12 »
"Far Cry 5", jako survivalowo-przygodowy FPS, sprawdza się dość dobrze - jak przystało na grę z tej serii właśnie po ,,ledwo" półtoragodzinnej rozgrywce w tym rozszerzonym świecie. Jednakże czegoś w tej piątej odsłonie popularnej serii growej mi  zwyczajnie brakuje: tworzenia całego zaplecza ,,farcry'owego prepersa" przy postaci głównego bohatera gry, gdy polowało się na rzadkie gatunki zwierząt, których skóry, elementy budowy ciała etc. służyły za materiał do powiększania sakwy na naboje, pojemnika na strzały czy ampułki z miksturami, i innego rodzaju przebudowywania wyposażenia plecaka. Ewolucja postaci w ,,piątce" jest zniesiona do formy praktycznej kosztem porzucenia mistycyzmu, obrzędowości, wierzeń, jak było to w "Far Cry 3 i 4". Poza tym rzeczywistość Montany tak wydajnie tu zaprojektowanej przez silniki graficzne, owszem ma swój urok, ale jest zbyt powtarzalna i schematyczna. Na duży plus produkcji zasługuje duży wybór misji pobocznych (na razie tak to wygląda), no i towarzysz pieseł Boomer, który nieraz uratował mi skórę przed złolami Seeda i... Niedźwiedziami. Zabawne jest to, że Boomer ,,wypada często z kodu", jakby się dziwnie glitchował, np. gdy raz przy pewnej misji nagle wszedł prawie cały w zabitego niedźwiedzia... dosłownie prawie cały; śmiechłem wtedy aż miło. Ach, ten "Far Cry 5". To dopiero początek, ale ocena: 6,5/10, jak na ten etap całkowitej rozgrywki, dla ,,piąteczki", jest rozsądna i wystarczająca.

Kusi "Need for Speed: Payback" - do pobrania za darmo na Ps4, gdy ma się aktywną  subskrypcję Ps Plus. Gra wygląda ciekawie - jak rasowa, dzika i nieokiełznana wyścigówka. A w "All Humans Must Die" muszę zagrać na Ps4; tego tytułu sobie nie odpuszczę, bo jest coś zabawnego, mającego ciekawą mechanikę gry i samą formę rozgrywki.

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 22:10:10 »
Kusi "Need for Speed: Payback" - do pobrania za darmo na Ps4, gdy ma się aktywną  subskrypcję Ps Plus. Gra wygląda ciekawie - jak rasowa, dzika i nieokiełznana wyścigówka. A w "All Humans Must Die" muszę zagrać na Ps4; tego tytułu sobie nie odpuszczę, bo jest coś zabawnego, mającego ciekawą mechanikę gry i samą formę rozgrywki.

Pograłem przedwczoraj z godzinę i już pewnie nie wrócę (jakoś zawsze wirtualne wyścigi wolałem na zamkniętych torach, ew. rajdy, niż te uliczne). Szczególnie że od dziś Forza Motorsport 7 w Gamepassie na Xboxie :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #155 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 10:42:43 »
"Days Gone" ogrywane było na weekendzie, przeze mnie, powoli; w dalszym ciągu bawię się w tą grę, ba, dopiero się rozkręcam. Masa pierwszych trofeów za mną, a główny bohater zaczyna coraz bardziej przekonywać mnie do siebie. Mechanika gry, fabuła - są w porządku, mimo niektórych ,,powtarzalności"(gra eksploracyjna, niestety, raz się nudzi a raz nie), czy wyblakłych woskowych tekstur, faktur powierzchni, elementów twarzy etc. Nie wspomnę o ,,ichniejszych glitchach", bo tych trochę w tej produkcji... jest. Zresztą zrobię filmik z niektórymi bugami i błędami, od których aż się zakrztusić można; może wstawię bezpośrednio materiał na jakiś serwer i wrzucę do tego wątku tematycznego forum. Takie błędy ,,kodu" raz są zabawne, niekiedy irytujące. W ogóle "Days Gone" wyróżnia się dość znacząco na tle innych horrorowych post-apo gier, bez względu na umiejscowienie ,,oka kamery w grze": pierwsza czy trzecia osoba. 7,5/10 - taka będzie tymczasowa moja ocena dla tego tytułu. Jeśli ktoś ma, jak ja, tv: OLED LG E8 o przekątnej matrycy ekranu 65 cali, i gra w "Days Gone" przy średnich ustawieniach kontrastu, jasności i ostrości obrazu, nawet wtedy ta pozycja growa nie wygląda dobrze. Lepiej będzie prezentować się przy tych parametrach "Need for Speed: Payback", i którym wspominałem wyżej - dostępny do pobrania za darmo na miesiąc październik 2020, dla subskrybentów abonamentu "PS Plus". Do całego tyglu gier, w które koniecznie chcę zagrać na Ps4 (a gdzie tam dopiero planować w tym względzie growe zakupy na Ps5, jeśli się kupi konsolę w najbliższym pierwszym terminie) należy dodać liczne pomniejsze tytuły, które zaczynają pojawiać się na okazyjnej wyprzedaży "PS Store"; szczególnie interesuje mnie kolekcja remasterowana kolekcja Assassin's Creed z szlachetnym i mężnym Ezio w roli głównej, coś z zaplecza ,,indie games", a może nawet jakiś horror/ survival/ przygodówka pierwszoosobowa - coś bardziej podchodzącego pod klimat i mechanikę rozgrywki "Blair Witch"/seria "Outlast".

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #156 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 10:54:30 »
Wróciłem wczoraj do ALIEN: ISOLATION (PS4).
Oglądałem w tygodniu powtórkowo ALIEN i ALIENS, w weekend czytałem ALIENS: Bunt więc pozostając w settingu sięgnąłem po grę. Klimat jest niesamowity, mocno podkreśla go świetna grafika i genialna filmowa ścieżka dźwiękowa (w pewnym momencie córka zagaiła - "Tata, jaki film oglądasz?!?).
Jeden ksenomorf, a napięcie sięga zenitu!  :o
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Październik 2020, 11:56:20 wysłana przez Gazza »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #157 dnia: So, 24 Październik 2020, 10:41:18 »
Będzie grane, tak sądzę. Bo produkcja mocno nietuzinkowa. Ha! Szykuje się gamingowe doświadczenie prawdziwej growej perełki wśród pozycji z Unwiersum LEGO - gier video robionych w tym wyjątkowym stylu i technice ,,klockowej" legoludkowej animacji. "LEGO: The Hobbit" udało mi się zdobyć przypadkowo - dość niedawno pojawił się nagły ,,zrzut/wysyp" gry w wersji na Ps4, na różnych serwisach aukcyjnych, sklepach internetowych. I jest to zaskakujące, gdyż wcześniej to cudeńko nie było czymś szeroko spotykanym w sklepach z grami video. Z miejsca, nawet zanim zacznę doświadczać "LEGO: The Hobbit", z miejsca stwierdzam: jest to jedna z najciekawszych gier LEGO, i to na Ps4, z którą się zetknąłem.
 



Wróciłem wczoraj do ALIEN: ISOLATION (PS4).
Oglądałem w tygodniu powtórkowo ALIEN i ALIENS, w weekend czytałem ALIENS: Bunt więc pozostając w settingu sięgnąłem po grę.

"Alien Isolation", to ponoć wyjątkowa gra. Kiedyś... dalekie kiedyś, miałem ją zainstalowaną na pulpicie Ps4; cóż, skorzystałem z darmowej opcji ,,zakupu" produkcji poprzez wykorzystanie szerokich możliwości abonamentu "PS Plus". Kto wie, możliwe że sięgnę po nią ponownie; mam internetowe łącze światłowodowe, więc ze ściąganiem ponad 40 GB nie będzie, z tak błyskawicznym strumieniowaniem danych, żadnego problemu. W grze liczy się przetrwanie... i tylko przetrwanie z elementem eksploracji - czyli ,,jesteś zdany sam na siebie, w katatonicznym miejscu, w którym nikt nie usłyszy twojego krzyku"! ;) A fotorealizm "Isolation" przeraża. Cień, czerń, ostrość mrocznych kształtów i form - w sam raz na mojego 65-calowego OLEDA, z sesyjką grową około 23.59.  ;)

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #158 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 13:48:29 »
Mam już kilka godzin z Alienem za sobą i mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że jest nieco na odwrót - eksploracja z elementami przetrwania. ;) Przetrwanie nie obejmuje samych tylko kontaktów z ksenomorfem, ale również z wrogimi androidami oraz częścią ludzkiej obsady stacji Sewastopol.
Kilka (zaledwie) godzin to efekt m. in. braku czasu, ale przede wszystkim konieczności dawkowania sobie owego tytułu. O ile oglądanie filmowych perypetii Ellen Ripley jest emocjonujące i momentami straszne, o tyle obcowanie ( ;) ) z tworem wyobraźni Gigera w formie interaktywnej i fotorealistycznej gry wideo wznosi napięcie na zupełnie inne poziomy i doznania, których podczas seansu filmowego nie sposób znaleźć. Naprawdę powiadam - nie ma drugiej takiej gry na świecie. Scenki dekapitacji przez obcego są porażające i przerażające jednocześnie. Ukrywanie się i obserwowanie przez szparkę w szafce węszącego po drugiej stronie bydlaka jest iście zawałogenne.
Jak ktoś jest fanem ALIENa - będzie wniebowzięty!

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #159 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 13:59:32 »
Będzie wniebowzięty przez pierwsze 5-6 godzin, później już mnie ta gra tylko i wyłącznie wku...rzała.

Offline Voitas

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #160 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 14:02:24 »
Ja zaczynam nadrabiać zaległości. Na pierwszy ogień Gears of War: Judgement. Jest ok, chociaż mam wrażenie, że poprzednie części miały więcej polotu i miodności. 

Offline OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #161 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 14:10:21 »
Ja obecnie kończę Red Dead Redemption 2 i to jest gra wybitna. Fabuła, postacie, świat. Tworzy to tak naturalną  całość, że wchłania Cię na długie godziny. Jedna z najlepszych gier generacji. Jedyne do czego lekko można się przyczepić, to archaiczny miejscami gameplay, ale nie przysłania on wybitności innych elementów. To jak dba się w tej grze o szczegóły, robi wrażenie. A już za nieco 3 tygodnie Cyberpunk.

Offline Uluru

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #162 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 14:24:17 »
Udało mi się ukończyć w ten weekend Ghost of Tsushima i Metro Wxodus. Obie gry z czystym sumieniem polecam, teraz z zaległości Resident Evil 2 remake i czekamy na Cyberpunka :D

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #163 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 14:30:39 »
Będzie wniebowzięty przez pierwsze 5-6 godzin, później już mnie ta gra tylko i wyłącznie wku...rzała.
Kurcze, po cichu właśnie liczę, że ten syndrom tej gry nie dotknie właśnie. Po 7 "misjach" jest wciąż znakomicie, a że akcję napędza intrygująca fabuła (powiązana poniekąd z komiksami ALIENS B. Wooda) to mam nadzieję na sycącą historię do samego końca.
Jak już wspominałem w wcześniejszym wpisie - jest to mój drugi kontakt z tym tytułem. Pierwszy miał miejsce gdzieś w okolicach zagrywanego do upadłego SW: Battlefront (przeplatanego innymi fps-ami z rodziny Battlefield i CoD) - wtedy, nakręcony "sportowym" stylem tamtych pozycji - uznałem A:I za pozycję flegmatyczną i nudnawą, aczkolwiek audio-wizualnie fachową. Swój błąd zrozumiałem dopiero po odstawieniu wszystkich tych, bądź co bądź, wtórych pozycji i zanurzeniu się w uniwersum Obcego pełniej, podpierając lekturą filmów i komiksów. I to zadziałało znakomicie. Gra - do tej pory - ocieka klimatem, wykonaniem i wciągającą opowieścią. Ocenę wystawię po ukończeniu, ale dzięki @Skandalisto za opinię! :)

Offline Kandor

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #164 dnia: Pn, 26 Październik 2020, 14:37:34 »
"Destroy All Humans!"   - tak się nazywa ta seria, nie "All Humans Must Die" (bardziej mi się kojarzy z jednym z motywów przewodnich "Gry o tron"   :) ).

Ja ogrywam "Herculesa" (platformówka 2D na podstawie filmu Disneya)
na PSXa na moim PS3. Bardzo retro, wiem - tak lubię  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Październik 2020, 15:49:06 wysłana przez Kandor »