Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57557 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #135 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 07:46:26 »
Heh. Ja drugiego Starcrafta skończyłem w zeszłym roku. "Wings of Liberty" ukończyłem zaraz po premierze, ale kolejne kampanie (mimo, że kupowane na bieżąco) musiały odczekać swoje na wirtualnej półce.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #136 dnia: So, 02 Maj 2020, 18:23:56 »
W pełni interaktywna rozrywka, model mechaniki ruchu postaci, sterowanie nimi, modelowanie w miarę płynnej przestrzeni gry w czasie rzeczywistym - wszystko to zachowało się w porcie "Star Wars: KOTOR", jednej z najbardziej kluczowych, najważniejszych gier video dla Uniwersum Gwiezdnych Wojen, przeznaczonym na Androida / urządzenia mobilne. "Knights Of The Old Republic" mam i ja; jak widać na dołączonej do posta fotografii, nabyta przeze mnie gra cieszy me fanowskie gusta i ,,łaskocze" nostalgię gracza do czasów ,,pecetowych godzin rozrywki", które spędziło się nad wyraz miło ze słynnym po wsze czasy KOTORem. 25zł kosztowało mnie w Google Play dokonanie zakupy tej gry, przecenionej o około 40 procent z pierwotnej wartości ceny. I nie opłaca się mówić, czy wydanie takiej kwoty na grę na urządzenia mobilne było w ogóle sensowne. Przy tak ikonicznym growym gwiezdnowojennym tytule, takie rozważania nawet nie przystoją, aby je prawić. W "Star Wars: KOTOR" grałbym na każdej platformie, nawet na gameboyu, czy Pegasusie, gdyby porty na taki tryb wyszły!

Pora odejść na chwilę od ,,dużych platform konsolowych", aby skupić się na ogrywaniu jakichś wyszukanych przeze mnie tytułów, na androidzie. Czyli wypisz wymaluj doładowania na konto Google Play staną się koniecznością!


Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #137 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 16:16:13 »
Skończyłam The Outer Worlds i gra jest naprawdę niezła, daje dużo frajdy, a fani FNV mogą poczuć się jak w domu. Bardzo fajni towarzysze, ciekawe questy poboczne. Niestety główny wątek mało angażujący i w sumie całość skończyła się w sposób pozostawiający mocny niedosyt.

W The Division gram zaledwie od roku i regularnie wracam do wszelkich aktywności. Dlatego chciałam dać szansę też The Division 2. A ta część mnie tak zmęczyła i znudziła, że nie mam ochoty nawet grać w najnowsze DLC. Zastrzeżenia mam do masy rzeczy: klimatu, bugów, projektu poziomów, RNG i setów, skalowania trudności, DZ. Szkoda słów.

A teraz, po dłuższej przerwie, wróciłam do Appalachów i rozbudowuję swoją bazę w Falloucie. No i Wastelanders robi robotę. NPC wyszli tytułowi na dobre.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline donT

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #138 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 17:12:43 »
Gra ktos z szanownych kolegow / kolezanek w DOOM Eternal?

Jedynka (z 2016) momentalnie stala sie moim ulubionym fpsem w klasycznym stylu, wiec z niecierpliwoscia czekalem na dwojke. I co? I lipa straszna. Mario Bros z tego zrobili - co chwile skakanie po jakichs platformach, odbijanie sie od scian, przeszkadzajki na ktore trzeba uwazac. Meeeh. A strzelanie? Chaos. Cholernie malo amunicji, mnostwo potworow, szalencze tempo i cholernie wysoki poziom trudnosci. Do tego zaglowanie ficzerami typu pila, miotacz plomieni, granaty, super punch. Za duzo tego i ciezko sie polapac podczas tak dynamicznych pojedynkow.

Bardzo chce tego Dooma lubic (tak jak wszyscy, wszedzie w necie) ale za chiny ludowe nie potrafie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 13:33:35 »
Gra ktos z szanownych kolegow / kolezanek w DOOM Eternal?

"Doom Eternal", mimo iż nie jest to tego typu gra, co osobiście w swym gustomierzu preferuję, i w którą mógłbym pograć na Ps4, przy moim telewizorze o przekątnej matrycy ekranu 65 cali i modelu OLED LG E8, to i tak nader ciekawie się ona prezentuje. Jak na standardy mechaniki gry i fabuły współczesnych FPSów shooterowych, kolejne growe dzieło "Bethesda Softworks" jest bodaj jedną z najszybszych, jak nie najszybszą, produkcją ostatnich lat w świecie gier video. Egzaltacja potężnych, energetycznych grafik i kolorów w "Doom Eternal", to jest coś, co dla mnie osobiście jest wyznacznikiem jakości i wyjątkowości tego tytułu. Z ograniem tej wersji "Doom" będę na Ps4 musiał jeszcze poczekać. Powód jest prozaiczny i głupawy zarazem: uszkodzenie portu HDMI w fizycznej części / obudowie konsoli, którą posiadam. Dlatego korzystanie z tej platformy konsoli na moim OLEDzie nie wchodzi w grę, tym bardziej gra zdalna na laptopie, która nie daje tych samych doznań, co przy odpowiedniej matrycy ekranu telewizora, no i najwyższej jakości obrazu i dźwięku, który sprzęt ów proponuje. W przypadku naprawienia portu HDMI (kosztować mnie to będzie około 200-250zł wraz z wysyłką w dwie strony konsoli Ps4), rozważę - dając tę grę na listę życzeń - zakup "Doom Eternal" na Ps4; wtedy niezwłocznie ogłoszę się w tym dziale tematycznym forum, lub gdzieś indziej, także na tym forum, jeśli będę chciał doświadczyć rozgrywki tego tytułu w opcji online. Ha!  8)


Offline damianmuszyna

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #140 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 16:36:02 »
Uncharted™: Kolecja Nathan Drake'a - niedawno sklep PS rzucił za darmo, wiec obczajam :)

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #141 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 11:36:28 »
Final Fantasy 7 Remake ukończone!

Nigdy nie byłem żadnym psycho-fanem pierwowzoru (w sumie to ograłem go dopiero kilka lat temu na PSV), więc zmiany fabularne, hejtowane przez wielu, nie przeszkadzały mi zupełnie.

To co mi przeszkadzało to trochę mało ciekawe misje poboczne i wybitnie "korytarzowy" charakter wielu rozdziałów.

Ale generalnie to bawiłem się dobrze.
8/10 :D.

Teraz nie wiem, czy czekać na "The Last of Us Part II", czy brać się za grę tysiąclecia ;).



Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #142 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 18:40:32 »


Michel Ancel znany jest głównie jako ojciec Raymana, jednak w swojej karierze stworzył także parę innych tytułów. W 2003 roku ukazała się niezwykła przygoda nazwana Beyond Good & Evil. Przygody młodej fotoreporterki Jade w świecie zaatakowanym przez rasę obcych nazwanych DomZ. Wojskowe siły Alpha Sections dzielnie walczą z najeźdźcą, w konflikt wmiesza się także ruch oporu, a prawda i prawdziwe intencje wszystkich uczestników opowieści ujawnią się dopiero z czasem.



Bajkowy świat zamieszkują zarówno osobniki ludzkie, jak i antropomorficzne, spotkamy tu choćby mechaników nosorożców, w barze przesiadują kozy i rekiny, a barmanem jest byk. Co więcej, wuj naszej protagonistki, z którym przyjdzie nam przez ponad połowę rozgrywki współpracować, jest... knurem.



Sama gra natomiast łączy w sobie wiele gatunków. Mamy tutaj elementy platformowe i zręcznościowe, minigierki, zagadki logiczne, poruszamy się po w miarę otwartym świecie, w którym znajdziemy parę nieobowiązkowych zadań, możemy nawet wziąć udział w wyścigach poduszkowców. Jest też sporo strzelania, walki, i pstrykania fotek. Mamy nawet motywy skradanki! A wszystko to okraszone bardzo dobrym scenariuszem, utrzymanym momentami w dość mrocznej stylistyce, i nie stroniącym od poruszania ciężkich tematów.



Ten miks gatunkowy spowodował, że sam wydawca nie do końca wiedział, jak grę reklamować, a i gracze czuli się nieco zagubieni. Bajkowa oprawa graficzna nieco kłóciła się z poważniejszym tonem opowieści, a sporo najróżniejszych elementów wpływało na różnorodność rozgrywki, choć żadna z tych składowych nie została wykonana wybitnie.



Podczas premiery gra zebrała bardzo dobre oceny, a i część graczy ją doceniała, jednak okazała się gigantyczna klapą finansową. Planowana jako początek trylogii, nie doczekała się kontynuacji, choć prace na sequelem, a obecnie prequelem podobno cały czas trwają. Mimo w miarę otwartego zakończenia i fajnej scenki po napisach, gra stanowi zamknięta opowieść z którą nawet dzisiaj jak najbardziej warto się zapoznać. Szczególnie, jak ktoś wcześniej nie miał przyjemności obcować z ta niezwykłą grą.



Grafika oczywiście się zestarzała, ale z powodu zastosowania kreskówkowego stylu graficznego, absolutnie nie odrzuca, a niektóre scenki do dzisiaj cieszą oko. Natomiast niezaprzeczalnym atutem jest nieprzeciętna oprawa dźwiękowa, począwszy od doskonale dobranych głosów, po wprost rewelacyjną, i niezwykle zróżnicowaną, ścieżkę muzyczną. Mamy tutaj zarówno wolniejsze kompozycje, jak i odjechane kawałki, który przygrywają nam czy to u mechaników rastafanów, czy podczas wyścigów,czy wreszcie niesamowity kawałek Propaganda przygrywający nam w barze.



Grę obecnie możemy zdobyć z paru źródeł. Na konsole poprzedniej generacji (PS3, rodzina Xboxa) gra ukazała w wersji HD, która cechuje się tylko zwiększoną rozdzielczością. Dużą zaleta wersji konsolowych jest obsługa pada, niestety tytuł cierpi na parę bolączek technicznych, w tym szalejąca kamerę, której skutki są dodatkowo odczuwalne, gdy obsługujemy grę na klawiaturze. Wersja PC uruchamia się w dowolnej rozdzielczości, więc w FullHD prezentuje się nawet lepiej niż na konsolach, niestety są problemy z obsługa pada, a żadnego oficjalnego patcha nie ma. Można kombinować przez dedykowane programiki, ale rożnie to w praktyce się sprawdza. Nasza rodzina edycja pudełkowa posiada polskie napisy, niestety, wersja z GOGa oraz konsolowe już tego udogodnienia są pozbawione. W komplecie z wersją GOGową natomiast dostajemy także ścieżkę dźwiękową, co niezaprzeczalnie jest sporym atutem.



Więc sporym dylematem jest, w którą wersję zagrać. Ja grę ponownie skończyłem na PC grając na klawiaturze, i mimo, że momentami palce mnie bolały, to jednak bez większych problemów grę ukończyłem. I mocno polecam, to nadal świetny tytuł, wart, by się z nim zapoznać. I może w końcu kiedyś doczekamy się kolejnej części umieszczonej w tym zakręconym świecie.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline R~Q

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 16:13:15 »
Potwierdzam

Offline Nyx

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #144 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:25:40 »
U mnie ostatnio Original War. Po raz kolejny. Bo kocham tę grę miłością wielką już od lat, dlatego często do niej wracam. Konia-zrzędę* każdemu, kto kojarzy ten tytuł i też grywał ;)

*błąd zamierzony ;)

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #145 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 15:27:56 »
A ja gram sobie w "Asassins Creed: Origins". W sumie gra nie jest niczym specjalnym, ot taka zabawa w kuriera UPS, który przy okazji morduje co niektórych klientów ;).

Ale ten starożytny Egipt... Mógłbym po prostu po nim spacerować nie wypełniając żadnych zadań z gry. Gdyby gra wyszła na którekolwiek gogle VR od razu leciałbym po nie do sklepu.

Offline qla

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #146 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 09:35:09 »
Ja pogrywam sobie w Forze Motorsport 6. Syn chciał, dostał i mu się nie podoba...a mi i owszem ;) ale coś musze na PS3 sobie kupić:) Co na swojej konsoli to na swojej...;)

Offline Adeptus

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #147 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 13:18:39 »
Skończyłem Divine Divinity, to najpierwsze z serii, jeszcze przed Original Sin. Staroć, ale całkiem grywalny. Końcówka trochę nudziła (jakieś trzy godziny przedzierania się przez hordy gargulców), ale dałem radę.
Teraz gram w Battlefleet Gothic Armada, symulator zarządzania flotą w świecie Warhammera 40k.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #148 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 20:26:14 »
Co jest akurat u mnie grane, na poczciwej, nie tak dawno naprawionej (Oh, Mein Gott! W końcu...) Ps4? Ano dzieje się, i to stopniowo, powoli, tak aby powrót do gamerskiej formy przebiegał jak należy. Na początku ogrywam:

1) "Far Cry 5" - zasłużona, bardzo dobra seria growa. W końcu w piątej odsłonie cyklu pada i moim łupem. Czy będzie to godna najlepszej jak dla mnie części "Far Cry", czyli trzeciej z kolei serii, rozgrywka? Cóż, czas pokaże. Aby coś więcej powiedzieć o tej produkcji, musiałbym przejść przynajmniej 3/4 tego, co można w niej zdobyć i ograć etc. Na razie zaliczyłem start "Far Cry 5": wylądowanie w Montanie, obejrzenie ,,renderowanej wstawki filmowej", która zaczyna się tu praktycznie od momentu pierwszego uruchomienia gry z pulpitu profilu na Ps4, i która to wypada genialnie. Poznałem pierwszych protagonistów dla naszej postaci - głównie rozchodzi się o sylwetkę jakiegoś byłego wojskowego czy szeryfa, który na odludziu Montany prowadzi mały punkt dowodzenia dla ruchu oporu, i który pojawia się zaraz po pierwszych nastu minutach gry. Również nabyłem jako takiej wiedzy o odosobnionej familii antagonistów gry - rodzince Seedów. Fabuła tej odsłony "Far Cry" zapowiada się na solidnie poukładaną opowieść; coś czuję wyrzut masy wątków pobocznych, twistów w kreacji wydarzeń. Jak na wkręcenie się w pierwsze etapy gry, powiem krótko, jest bardzo, bardzo dobrze!

2) "DiRT Rally 2.0" - wyścigówka, z klasycznym systemem wyścigów, w nowym wydaniu, a czemu nie? Powrót do korzeni. Zobaczymy, co na padzie się tu ugra. 8)

3) "Days Gone" - ten tytuł zostawiam sobie na Ps4 na koniec, przynajmniej zacznę go za jakiś czas, np. za tydzień lub dwa, gdy forma growa na tej konsoli powróci w pełnym stylu; styczności z wirtualną rzeczywistością gier video w takim wydaniu, i w takiej jak ta pozycja jakości, przez dłuższy czas się nie miało, a do "Days Gone" chciałbym być fanowsko i gamersko przygotowany.

Inne tytuły do ogrania przyjdą z czasem; lista tego w co się chce zagrać na Ps4 i Ps5 jest mega długa. 8) Zresztą nie raz o tym na forum wspominałem, szerzej tą listę opisywałem. 8)

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 18:45:08 »
Michel Ancel znany jest głównie jako ojciec Raymana, jednak w swojej karierze stworzył także parę innych tytułów. W 2003 roku ukazała się niezwykła przygoda nazwana Beyond Good & Evil.
(...)
I mocno polecam, to nadal świetny tytuł, wart, by się z nim zapoznać. I może w końcu kiedyś doczekamy się kolejnej części umieszczonej w tym zakręconym świecie.

Przegapiłeś zapowiedź sprzed 2-3 lat o kontynuacji? :) Co prawda mocno nakierowanej na grę w sieci (więc nie dla mnie) ale jest. Choć od ponad roku chyba cicho o tym tytule więc ciekawe czy w ogóle wyjdzie


BTW Rayman Origins/Legends od Ancela to dla mnie TOP10 gier, szkoda że nie zanosi się na kontynuację.

W tym tygodniu wciągnęło mnie demko Desperados 3. Ogrywałem na PS4 i teraz mam dylemat czy kontynuować i ogrywać ostatnią planszę, bo na XOne jest tańsza pełna wersja i trzeba by potem powtarzać. I kolejny czy kupować już teraz czy poczekać aż będzie w GamePassie ;)

BTW2 Od dziś w GamePassie Night in the Woods - polowałem na to od dłuższego czasu na PS4, ale nigdy nie było porządnej przeceny.

EDIT Znalazłem pierwsza zapowiedź była na E3 2018, klimatyczną animacją:
« Ostatnia zmiana: Cz, 24 Wrzesień 2020, 18:52:56 wysłana przez Leyek »