Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57515 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 11:46:18 »
Bloodstained: Ritual of the Night. 30h poszło, blisko końca ale gra wciąż dostarcza nowych aktywności. Tona smaczków. Widać pieczołowitość w implementacji easter eggów, duże dopracowanie ogólnie całej gry. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ww. tytuł. Iga dostarczył naprawdę godny polecenia tytuł momentami przebijający kultową Castlevanię SOTN. Choć zestawianie tej pozycji z Bloodstained jest trochę nie fair. 

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 14:04:21 »
Na jakiej grasz platformie?

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 02 Lipiec 2019, 16:00:23 »
Na jakiej grasz platformie?

PS4 Pro oczywiście. Na Switchu są jakieś problemy podobno. Uchyliłem się od kuli, już miałem brać tę wersję.

Online nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 17:45:48 »
W ramach odpoczynku od wielkich gier AAA sięgnęłam po "A Plague Tale", grę która zaciekawiła mnie już od pierwszej zapowiedzi. Rozgrywająca się w XIV-wiecznej Francji ogarniętej plagą czarnej śmierci historia rodzeństwa uciekającego przed Inkwizycją, która z niewiadomych przyczyn ściga jedno z dzieci. Mam za sobą ok. 4-4,5 godz. gry i na tę chwilę jestem bardzo zadowolona z zakupu. Bardzo ciekawy setting, gęsty klimat, kapitalny francuski dubbing. Dzieciaki próbujące przeżyć w brudnym i brutalnym otoczeniu, wszechobecne poczucie bezradności i zagrożenia i Amicia, która mam nadzieję wyrośnie na niejednoznaczną moralnie postać, która zapisze się w pamięci graczy. Jestem pod wrażeniem produkcji Asobo i grając mam syndrom jeszcze jednej godziny ;)

A Plague Tale także u mnie wylądowało w czytniku konsoli i dokładnie wczoraj (hm, w sumie to dzisiaj, o 2 w nocy) grę ukończyłem, przy okazji wpadła całkiem przyjemna platynka. Wrażenia jak najbardziej pozytywne, podpisuję się pod tym, co napisała Lou, jednak od razu zaznaczając, że owszem, gra jest bardzo nastrojowa, a muzycznie i graficznie wypada naprawdę rewelacyjnie, do tego dubbing francuski palce lizać, jednak parę bolączek się tu znajdzie. Co do dubbingu, niestety, w końcu i tak przełączyłem na angielski, miałem w paru miejsca problemy żeby grać i śledzić napisy, a francuskiego nie w ząb nie kumam, po angielsku chociaż załapać, o co chodzi. A angielski jednak jest sporo gorszy.

Natomiast największe bolączki gry, to sama mechanika i jak momentami to działa. Choćby nagromadzenie niewidzialnych ścian, czy też przedmiotów (np.: zarośla), przez które raz można przejść, a w innym miejscu już się nie da. Bo tak. W grze są znajdźki, więc siła rzeczy łaziłem gdzie się dało. Wiele się niestety nie dało. Ale sama liniowa struktura świata jak najbardziej na plus, mam dość otwartych światów, a tutaj taka struktura wpływa pozytywnie na samą opowieść. A ta jest bardzo zgrabna, i chyba właśnie tak należy traktować tę grę, jako przygotówkę z dodanymi elementami akcji. Co do baboli, to np.: mamy skrzynie, które trzeba gdzieś podsunąć, by na nie się wspiąć i przejść dalej. Największy problem to odgadnąć, gdzie twórcy założyli, że te skrzynie podstawimy, bo gdy znajdziemy inne miejcie, gdzie niby powinno dać się wejść, to należy zapomnieć o takiej możliwości. Twórcy tego w tym miejscu nie przewidzieli. I niestety ten problem widać także podczas skradania, którego jest dość dużo. Czasem wypada to strasznie słabo, ale na szczęście, są także rewelacyjne momenty.

Ogólnie, gra wygląda, jakby skleciło ją paru zajawkowiczów, którzy mieli chęci, pomysły, także sporo talentu i odpowiednie zaplecze, jednak coś im zabrakło, czy to nieco budżetu, czy też ogólnego zorganizowania. Ale tym bardziej należy to docenić, gdyż A Plague Tale jest grą ze sporą ilością problemów, ale jednocześnie produkcja, po którą jak najbardziej warto sięgnąć, wręcz powiedziałbym, że to gra z duszą. Lou, daj znać, jak wrażenia, jak skończysz tę przygodę!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:40:02 »
PS4 Pro oczywiście. Na Switchu są jakieś problemy podobno. Uchyliłem się od kuli, już miałem brać tę wersję.

Kurcze, ja zamówiłem właśnie kilka dni przed premierą wersję na prztyczka :P.
No nic, na razie (w oczekiwaniu na update'y) ogrywam grę "Irony Curtain: From Matryoshka with Love" polskiego studia Artifex Mundi. Dla fanów klasycznych przygodówek "point'n'click" - pozycja obowiązkowa.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:58:58 »
Skończyłam "A Plague Tale". Rewelacja. Jak na razie najlepsza gra 2019. Podtrzymuję to co pisałam w poprzednim poście. Z minusów na pewno brak możliwości ustawienia tła pod napisami i wielkości czcionki. Musiałam mocno wytężać wzrok by móc odczytać tekst. Niestety to akurat przypadłość sporej ilości gier na PS4, że nie dają takiej możliwości. Może jak ktoś ma 60 calowy telewizor to te napisy są wyraźne, ale w przypadku grania na małych odbiornikach to trochę się trzeba namęczyć. I drugi minus, w końcowej walce input lag daje o sobie nieco znać.

Jest ciągłość fabularna i dobrze poprowadzone postaci, z których prawie każda dostaje odpowiedni czas. Sprawne połączenie skradanki z grą przygodową. Akcja przyspiesza z każdym rozdziałem i tak już zostaje do finału. Nie za trudna, ale w niektórych momentach wymaga refleksu. No i postać Amicii na pewno zapamiętam. Jest ciekawsza niż taka Aloy.

W kwestii niewidzialnych ścian: widać dokładnie gdzie da się przejść. Tam gdzie zarośla na to pozwalały była między nimi niewielka przerwa. Specjalnie przyglądałam się dość dokładnie by sprawdzić czy faktycznie jest z tym problem o czym pisał Nori. To samo tyczy się przesuwania elementów by wejść gdzieś wyżej. Takie miejsca też zostały dokładnie wskazane przez twórców. Zawsze albo były "maźnięte" białą farbą albo wisiała na nich przewieszona biała szmata. Podobnie jak w takim HZD czy TR.
W jakiejś recenzji przeczytałam, że przeciwnicy są głupi. Myślę, że IQ mają standardowe jak na przeciwników w grach. Potrafią przeszukać zarośla, potrafią iść inną ścieżką niż pierwotnie.
Nie jest to wysokobudżetowa gra, zrobiona przez wielkie studio i w takich kategoriach należy ją rozpatrywać. Może mieć swoje bolączki, ale mam wrażenie (przynajmniej po przeczytaniu tych kilku recenzji), że mniej się jej wybacza niż produkcjom wielkich wydawców. Na przykład ci nieszczęśni przeciwnicy. W takim TLoU, które uwielbiam, Ellie biegała sobie swobodne między wrogami a oni nie reagowali. W APT Hugo może zostać zauważony, może też narobić hałasu i zaalarmować okolicznych przeciwników. Wrogowie reagują na stłuczone butelki itp. W takim Wiedźminie 3 wystarczyło odjechać kawałek na Płotce, by bandyci przestali nas ścigać. Chyba gry z otwartym światem, gdzie jak masz kaprys to możesz nie robić nic poza podziwianiem widoków, trochę zepsuły obiektywne oceny. Trudno teraz docenić mniejsze, nastawione na fabułę produkcje.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 13:51:30 »
Lou, jak mam być szczery, czasem nie zauważyłem jakiegoś maźnięcia farby, a ewidentnie było miejsce, gdzie można było podstawić gdzie indziej skrzynię. W bibliotece nawet chwilę kicałem gdzie nie trzeba by skoczyć, niestety, nie dało się. Później zauważyłem nawet ślady na podłodze, jak ma być skrzynia przesunięta. Dla mnie to minus, takie coś podchodzi mi pod źle zaprojektowane mechanizmy i zmniejsza imersję płynącą z gry. Tak samo w fortecy zeskoczyłem jakimś cudem w jakieś krzaczory, i mimo braku zielska i małego murka, nie dało się stamtąd wydostać i pozostało wczytanie ostatniego punktu kontrolnego.

Co do wrogów: miałem sytuacje, że wrogowie zachowywali się dość inteligentnie, natomiast wesoło było, jak wykańczałem gościa, podchodził jego kolega, zauważał trupa, po czym machała na to ręką i szedł do swojego kącika.
W ten sposób bez problemu wybiłem cały obóz...

Ale i tak, jak dla mnie gra jak najbardziej na plus i bawiłem się bardzo dobrze.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 09:08:38 »
Gra tu ktoś jeszcze w The Division? Ja zaczęłam bardzo późno, bo w tym roku. Gra z miejsca awansowała na taką, przy której spędzam najwięcej czasu. Przeszłam kampanię, DZ robię solo, bo kolega nie chce dać się namówić na wspólną grę, od kilku dni cisnę w Ostatnim Bastionie. Staram się przynajmniej godzinę dziennie pograć. Pozycja kupiona na zasadzie "czegoś do postrzelania" stała się must play'em.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #53 dnia: So, 24 Sierpień 2019, 23:13:51 »
Chyba się starzeję. Zapuściłem New Super Mario Bross na WiiU, czyli wersję 2D (jest też na Switcha) i musze przyznać, że ciężko mi idzie. Niektóre etapy mocno meczę, a trup ściele się gęsto. Mój trup, więc wesoło nie jest.  Pad prawie już na ścianie wylądował, i to nie jeden raz.

Dla oszczędności nerwów, spróbowałem wersję 3D, czyli Super Mario 3D World. I tu jest znacznie lepiej, gra jest o wiele przyjemniejsza, poprawiono parę mechanizmów (jak sie zginie, to nie wraca się na tę cholerna mapę!), momentami wręcz odnoszę wrażenie, że tutaj jest znowu za łatwo. :)

A i w sumie takie spostrzeżenie, w nawiązaniu do tego starzenia. Kiedyś uwielbiałem platformówki, ale po latach ogrywania gier fabularnych, zaczęły irytować mnie gry bez scenariusza, a do tego tak jak w Marianach, wkurza nieco konstrukcja świata, czyli porozwieszane platformy w magiczny sposób. W takim przypadku wole strukturę choćby taką jak w Raymanie, gdzie etapy mają dość logiczną (poniekąd) konstrukcję. A za gówniarza sie na to zupełnie nie zwracało uwagi... Starzeję sie... :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 26 Sierpień 2019, 13:29:48 »
Chyba się starzeję. Zapuściłem New Super Mario Bross na WiiU, czyli wersję 2D (jest też na Switcha) i musze przyznać, że ciężko mi idzie.

Miałem to samo. W porównaniu z Super Mario 3D World lub Mario Oddyssey - New Super Mario Bross to gra diabelsko trudna :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Sierpień 2019, 13:32:05 wysłana przez gashu »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #55 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 10:35:53 »
Moim geekowskim łupem padły ostatnio same oldschoolowe gierkowe klasyki. Mimo że nie jest to, to samo co gra na na kultowym Pegasusie, podłączonym do 20-calowego kineskopiaka, to doświadczanie remasterowanych: Galagi i Pac-Mana na Ps4, sprawia mi olbrzymią satysfakcję i wnosi do serducha gracza masę niezapomnianej, bezcennej, ujmującej radochy. Wychodzi na to, że nigdy ten drzemiący we mnie dzieciak nie zniknie i nie zestarzeje się.  8)

Konkretne gamingowe pozycje muszą poczekać na mnie do połowy października, gdy kupię sobie 65 calowego OLEDa. Byłby to telewizor marki LG lub Phillips, który, stety lub niestety, ale trochę by kosztował; przynajmniej starczyłby mi na lata użytkowania, z myślą o konsoli Ps5 i nowych technologiach zapisu formatów filmów na dyskach.

Offline R~Q

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 07:50:36 »
Grałem teraz w Supraland, parę godzin pykło.

Niestety odpadłem bo miałem przerwę i pogubiłem się w skillach swojej postaci gdy wróciłem. Niestety backtracking jest utrudniony, bo jestem już daleko i nie mam jak wrócić do początku - teleportery uruchomią się jak znajdę niebieski kryształ. Ale jeśli macie możliwość grania np. tydzień codziennie, to polecam.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:58:48 »
Postanowiłem powalczyć z kupką wstydu na moim koncie Steam.

Na pierwszy ogień poszły: "Murdered: Soul Suspect" (przygodówka TPP w której wcielamy się w postać ducha detektywa, który to próbuje wyjaśnić zagadkę własnej śmierci) oraz "Wasteland 2" (RPG w świecie post-apo, pochodzące od twórców 2 pierwszych części Fallouta).

W obu przypadkach moje pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne.  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Wrzesień 2019, 15:04:01 wysłana przez gashu »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #58 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 16:23:14 »
"Murdered: Soul Suspect"; ciekawa, mroczna przygodówka, z wieloma pobocznymi historiami, wplecionymi w fabułę, której główną osią wydarzeń jest historia ,,ducha detektywa", usiłującego rozwiązać zagadkę swojego morderstwa - zabójstwa swej ludzkiej części. W wersji na konsolę Ps4 i Ps3 gra ma dość łatwą ścieżkę do zdobycia Platyny, jeśli kogoś to interesuje rzecz jasna. Pomysł na grę, sposób poruszania się głównej postaci: płaszczyzna normalna - ludzka, i płaszczyzna astralna, nadrabiają za niezbyt dobrze wymodelowaną grafikę. Tekstury, krawędzie przedmiotów, budynków, czy kontury postaci zdają się często zanikać, nie być wyraźnym lub nadmiernie drgać. Takie odniosłem wrażenie, gdy zapoznawałem się z "Murdered: Soul Suspect" na 55 calowym LEDzie 4K z aktywnym HDRem. W tej grze nie ma nic szczególnie trudnego. Przechodzi się ona sama, lecz gdy chcemy przejść ją na 100 %, trzeba uzbroić się w cierpliwość, by uważnie szukać znajdziek. Również, jak kolega wyżej, polecam tę produkcję.

PS Vita, czy Nintendo Switch Joy-Con? Mam gryzące me geekowskie gusta wątpliwości. PS Vita to koszt 500zł za używkę w naprawdę dobrym stanie, mimo faktu, iż gry na tą platformę praktycznie nie są produkowane; wciąż sporo ciekawych pozycji się i tak znajdzie, co na PS Vitę przełoży się na wiele lat grania. Rozbudowane Nintendo Switch to koszt około 1300zł za nowy sprzęt, jednak możliwości tej konsoli, grywalność, dostępność do gier z NESa przy abonamencie, Mario Bros! i fajny design kierują również me zainteresowanie do tej platformy.

A Wy, co polecacie? Którą z konsol wybrać?

Offline OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #59 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 17:07:41 »
PS Vita, bo można chyba ogrywać gry z poprzednich konsol.