Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57554 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Random_Hero

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #360 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 11:50:05 »
Ja Mass Effect Trilogy

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #361 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 12:08:26 »
A ja Crash Bandicoot N-Sane Trilogy. Prawie wymaksowałem swego czasu na PC (dwóch czasówek mi zabrakło), teraz na XBX zaczynam od nowa i zamierzam tutaj się nie poddać i zrobić czasówkę Storym Ascent na platynę i mieć wszystko na 100% ;)

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #362 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 00:39:13 »
A ja Crash Bandicoot N-Sane Trilogy. Prawie wymaksowałem swego czasu na PC (dwóch czasówek mi zabrakło), teraz na XBX zaczynam od nowa i zamierzam tutaj się nie poddać i zrobić czasówkę Storym Ascent na platynę i mieć wszystko na 100% ;)

Powodzenia i podziwiam, dla mnie na konsolach to jest agrywalne niestety. 2 razy podchodziłem na PS4 i raz na PS5. Na PC z tego co kojarzę było chyba 60fpsów. Wolę pograć w oryginały na Vicie. Które nawet graficznie biją ten remake na głowę (blade, wyprane kolory, ciapowaty wizualnie Crash i przeciwnicy).

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #363 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 13:03:48 »
Powodzenia i podziwiam, dla mnie na konsolach to jest agrywalne niestety. 2 razy podchodziłem na PS4 i raz na PS5. Na PC z tego co kojarzę było chyba 60fpsów. Wolę pograć w oryginały na Vicie. Które nawet graficznie biją ten remake na głowę (blade, wyprane kolory, ciapowaty wizualnie Crash i przeciwnicy).

Tak, na PC było 60. Na XBX tyle nie ma, ale nie ma też 30, w grze jest chyba ilość fps-ów odblokowana, natomiast nie ma patcha na next-gen. Ale przy trybie gry w moim TV jest to dla mnie praktycznie niezauważalne i gra mi się tak samo dobrze jak na PC. A platformę do grania zawsze mam tylko jedną, bo żaden ze mnie gracz, gram rzadko. Kiedyś to było PC ale nie mam już serca do aktualizowania podzespołów, więc kupiłem sobie xboxa.

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #364 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 13:25:59 »
Swoją drogą skrót Xboxa Series X, bo o nim pewnie piszesz, to XSX ;)

Crash 4 na nowej generacji działa super (grałem na PS5) - 60 klatek i świetne responsywne sterowanie (to sterowanie w remake'u trylogii była dla mnie właśnie tragiczne). Ostatnio na chwilę wróciłem do "czwórki" i przeszedłem parę plansz, które pominąłem przy przechodzeniu (gram z młodym-kibicem i część plansz mi marudził, żeby przeskakiwać).

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #365 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 13:27:57 »
Swoją drogą skrót Xboxa Series X, bo o nim pewnie piszesz, to XSX ;)

Crash 4 na nowej generacji działa super (grałem na PS5) - 60 klatek i świetne responsywne sterowanie (to sterowanie w remake'u trylogii była dla mnie właśnie tragiczne). Ostatnio na chwilę wróciłem do "czwórki" i przeszedłem parę plansz, które pominąłem przy przechodzeniu (gram z młodym-kibicem i część plansz mi marudził, żeby przeskakiwać).

Racja z tym skrótem, choć pewnie i tak będę mylił, wyjątkowo durna nazwa :P A Crasha 4 też na pewno kupię i to być może na dniach bo akurat jest przecena.

Online Rodrigues

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #366 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 17:07:53 »
A ja pykam w takie coś:



Kojarzycie?  ;)

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #367 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 19:19:04 »
Z jakiej gry jest to screen? :)

To pewnie ta gra na bazie Last Mana co jest też w komiksie wspominana. Ale to chyba jakaś multi-nawalanka nie? Ogólnie kiedyś patrzyłem co to i przez gatunek mnie nie interesowała.

EDIT. Lastfight, sprawdziłem kawałek gameplay'u i sobie przypomniałem, że strasznie nudno to wygląda. I gdzie są do cholery tagowe walki :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Sierpień 2022, 19:57:58 wysłana przez Leyek »

Online Rodrigues

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #368 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 22:02:11 »
EDIT. Lastfight, sprawdziłem kawałek gameplay'u i sobie przypomniałem, że strasznie nudno to wygląda. I gdzie są do cholery tagowe walki :)

No dokładnie. Przeczytałem 7 tomów i pomyślałem sobie - a kupię, bo fajne uniwersum. Ta gierka wygląda na niedokończoną. Część fabularną da się przejść w około 30 minut (chociaż jedno z wyzwań przymusza nas spięcia pośladów do 20 minut ;) ). Ogólnie bardzo prosta bijatyka z możliwością wykorzystania nielicznych elementów otoczenia (w tym najfajniejsze to wspomniane w komiksie narkotyczne mutageny anitrans - po zebraniu 3 zamieniamy się na krótką chwilę w mutanta z ultra siłą). Tryb 'ranked' daje możliwość zmierzenia się z ziomeczkami online oraz uplasowania się w rankingu w zależności od liczby zdobytych punktów (swoją pozycję widzisz podczas wyboru postaci, którą grasz - szkoda, że nie ma ogólnodostępnego rankingu, gdzie można podejrzeć wszystkich graczy). Tryb 2 vs 2 działa chyba tylko na zasadzie gry lokalnej (kilka osób przy jednym kompie). Na razie tylko raz odpaliłem z trzema AI. Są też tryby 1 vs 1 (offline) i jeszcze jeden na zasadzie 'last man standing' gdzie trzeba utrzymać się zawodnikiem w kolejnych starciach (i to też offline z botami). Po przejściu fabuły da się odblokować sekretną postać, ale trzeba wpisać jakąś sekwencję podczas ostatniej cutscenki. Zrobiłem to już 2 razy, ale coś nie poszło. Wyzwania na steamie też są zbugowane (chociażby wspomniane przejście gry bez powtarzania etapów nie odblokowało mi wyzwania). Z tego co patrzyłem jest też wersja na Nintendo Switcha i może tam jakoś lepiej to działa na czele z onlinem. Podsumowując słabawy jest ten tytuł.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #369 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 10:01:30 »
"LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów" (Ps5) - piękne, zabawne, płynne, ale... za długie w rozgrywce. Każdy z rozdziałów gry wymaga od gracza około półtorej do dwóch godzin grania - w zależności od umiejętności i ogrania na platformie konsolowej Ps4/Ps5. Pomnóżmy takowy czas razy 9, a potem dodajmy z 20h na szlifowanie wszystkich aktywności i celów w grze, czyli całości potrzebnej do zdobycia ,,Platyny" na PS, a wyjdzie około 50h. Niezapomniane są, i będą na długie lata!, w "Sadze Skywalkerów" te interpretacje komediowe kultowych ujęć, scen czy motywów z starwarsowych Epizodów - taka tam typowa legoludkowa zajawka!; dodajmy do tego realizację polskiego dubbingu, a jest pysznie i idealnie! :P

Nie raz zrywałem boki, śmiałem się aż rogal z twarzy to prawie że wyskoczył, z tego jak cudownie wypadły w grze od TT Games wstawki związane z humorem... Gliczyki i utrata płynności w grze, typowe błędy z kodowania, cóż, się pojawiają, ale dość rzadko. Przyjemne gierdajło - z ogromnym lego-starwarsowym światem do eksploracji! Ha! :) :)

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #370 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 10:38:59 »
Skończyłem ostatnie 2 dodatki do Kingdom Come:  Deliverance czyli ten miłosny o Ptaszku i turniej rycerski w Ratajach.
Najpierw musiałem wziąć udział w turnieju w kości (uwielbiam!) i znaleźć mordercę pewnego posła, a potem wraz z szarlatanem robiłem w balona mieszkańców pewnego miasteczka, że niby ożył trup pewnego kowala i robiłem im żarty niczym w Dniu Śmiechały Christy. Ponadto jeśli jesteśmy uważni odkrywamy tragiczną przyszłość kowala, jego żony i dzieciaka oraz ich relacji z mieszkańcami miasteczka... A na końcu przyszła konfrontacja z ukochaną Pana Ptaszka. Bardzo zabawna konfrontacja. Czyli w jednym dodatku udało się twórcom połączyć 2 osobne wątki kryminalne, wątek polityczny z posłem, komedię w wielu odmianach, makabrę, dramat, romans i jeszcze wziąłem udział w kościanym turnieju. Takie wspaniałe misje to tylko u Daniela Vavry (Mafia, Kingdom) i u Redów (Wiedźminy, Cyberpunk). Poziom nieosiągalny dla innych.
A drugi dodatek to turniej rycerski z małym wątkiem kryminalnym. Też świetne.
Kingdom Come to obok Wiedźmina 3 najlepsza gra ever.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #371 dnia: Śr, 10 Sierpień 2022, 13:42:35 »
Jestem ,,kupiony"! Po prostu rewelacja; czysty śmiechołkowy mindfuck! "Skywalker Saga" w takim wydaniu?! Masakrada!  8) Niech to wejdzie do Kanonu!


ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #372 dnia: So, 05 Listopad 2022, 09:15:18 »
Kończę właśnie Dark Souls 2: SotFS. Po DS3 i Elden Ringu to trzecia gra From Software, którą przechodzę. Z opinii, które widziałem, jest uważana za najsłabszą część, bo nie robił jej Miyazaki. No i moja opinia jako nadal laika jest taka, że od DS3 i ER słabsza na pewno, ale i tak gra mi się bardzo dobrze. Na minus na pewno bossowie, w zasadzie taki, o którym mógłbym powiedzieć, że całkowicie mi się podobał to Fume Knight. Pozostali albo mają chore drogi dojścia do nich, albo są nie fair ze względu na to, że się walczy z kilkoma wrogami na raz. Na plus jak dla mnie w porównaniu z ER brak otwartego świata, nigdy tego nie lubiłem, a niestety branża w tę stronę idzie. Wolę lokacje mniejsze i zwarte, wypełnione czymś unikalnym do zrobienia. Jest trochę mechanik, które w serii się nie przyjęły, ale są według mnie spoko, jak na przykład możliwość całkowitego wyczyszczenia sobie lokacji z wrogów po ubiciu ich kilkanaście razy. Poziom trudności początkowo wydawał mi się dużo wyższy niż w tych dwóch wyżej wymienionych, ale to była kwestia zmiany podejścia. Dużo mniej yolo a więcej łuku i jest luz. Dla mnie 7/10.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #373 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 20:50:28 »
Bardzo polecam Pentiment. Początek trochę przytłacza, ale jak już się człowiek wkręci to wciąga totalnie. Mocna inspiracja Imieniem Róży i genialna stylistyka graficzna.

Offline Pan F.

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #374 dnia: So, 26 Listopad 2022, 16:16:02 »
Skończyłem Infamous Second son, pierwszy kontakt z serią i cóż przyjemna gra, ale historia i postacie mnie nie wciągnęły. Czy warto? Myślę, że tak, bo gameplay i przemieszczanie się po mieście dają frajdę.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f