Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 12:50:15 »
Wzorem tematu w dziale literatura, tożsamy z grami. W co aktualnie gracie i Wasze opinie o tych tytułach.

Rzadko zdarza się bym w danym momencie ogrywała tylko jeden tytuł. Zawsze mam zainstalowane 3-4 gry, by w razie znudzenia czy gorszej formy przesiąść się na inną.

Ostatnie miesiące to dla mnie głównie przygoda w grach Ubisoftu. Skończyłam AC Odyssey, ale regularnie do niego wracam wraz z miesięcznymi aktualizacjami dodającymi nowe misje i wyzwania. Bardzo udana część. Zmiana formuły na rpg i rozwinięcie tego, co w Origins, wyszło serii na dobre. Plus fantastyczna Kassandra.

Z gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy'ego jedynie Splinter Cell mi nie podszedł, za sprawą bohatera z kijem w tyłku. Za to pozostałe serie i kolejne wydawane w ich ramach pozycje staram się ogrywać. Ghost Recon Wildlands dało mi dokładnie to czego oczekiwałam. Gram solo. Misje polegają głównie na infiltracji, porwaniach lub rozbijaniu obozów. Powtarzanie tych czynności wcale nie nudzi, bowiem, charakterystycznie dla tej serii, każda misja wymaga odpowiedniego przygotowania, planowania taktycznego, rozpoznania terenu, położenia alarmów itd. Różnorodny geograficznie teren, same lokacje oraz dostęp do licznych pojazdów i gadżetów dają ogromną swobodę w rozgrywaniu poszczególnych etapów. Cieszy też możliwość personalizacji własnej postaci. A dostępna w grze broń, jej wygląd i odgłos strzałów... Miód! Jestem bardzo zadowolona. I Boliwia wygląda przepięknie.

W ramach testowania multi na PS4 sięgnęłam po The Division. I kolejna gra Ubi, która mnie nie zawiodła i wywołuje syndrom jeszcze jednej godziny. Przede wszystkim setting robi ogromne wrażenie. Efekty świetlne, zmiany pogodowe prima sorcik. Satysfakcjonujący gameplay, dużo contentu, ciągle łażę zbierać i przerabiać loot :D Trochę mnie zdziwiło, że wciąż sporo ludzi na serwerach, w końcu kilka dni temu ukazała się druga część.

Dużo dobrego słyszałam o Kingdoms of Amalur: Reckoning, dlatego gdy tylko trafiło się promo na Steamie, od razu kupiłam i zainstalowałam. Całkiem wciągająca, choć nie pozbawiona minusów gra. Przede wszystkim dobry, zręcznościowy, oferujący różnorodne style system walki. To samo z rozwojem postaci, dającym sporo swobody.  Klimatyczna muzyka, żyjący świat z masą jaskiń, kopalń i innych lokacji do zwiedzania. Dobre walki z niektórymi bossami. Ciekawe misje dla frakcji, gorzej z tymi pobocznymi. Wątek główny, na który gracz nie ma wpływu, również niespecjalnie interesujący. Brakuje ciekawych postaci: NPC zazwyczaj dużo mówią, ale niewiele się z tego pamięta. Szkoda, że bohater jest niemy. Gra jest kolorowa, pierwsze skojarzenie to WoW. Nie jest to zła gra, ale pewnie po skończeniu więcej do niej nie wrócę.

Dying Light długo czekało na półce na swoją kolej. Gra, którą trudno mi ocenić. Z jednej strony podoba mi się parkour i sposób levelowania postaci. Z drugiej, zdecydowanie czegoś tu brakuje. Pogram godzinę, półtorej i mnie nudzi. Pewnie to efekt nijakiej fabuły i bohatera, którym wszyscy pomiatają. Irytuje też ciągły respawn i skalowanie się zombie. Skończyć grę pewnie skończę, ale raczej zajmie mi to dłuuugo.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Tysonek

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2019, 19:23:04 »
Końcówka zeszłego roku upłynęła pod znakiem Assassin's Creed Odyssey, dla mnie gigantyczna porcja pierwszorzędnej rozrywki, po tym znów oddałem się CS-owi i karciankom, aż nadeszła ta chwila kiedy premierę miało The Division 2 i po ponad setce godzin mogę śmiało stwierdzić że Francuzi dali radę i stworzyli doskonałego loot shootera. Na najbliższe tygodnie plan growy to dopieszczenie postaci w The Division 2 przed rajdami, później najprawdopodobniej Days Gone.

Offline wonap

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 07:48:12 »
Nie gram w nic;)
Ostatnie kilka lat z sięgnięcia do gier to tylko kontynuacja Tormenta oraz remake Theme Hospital;)

ktosiek

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 08:50:03 »
Generalnie mam swoją paczkę gier do których często wracam i przechodzę jej ponownie na inne sposoby tj.
1. Baldur's Gate,
2. Baldur's Gate II;
3. Planescape Torment;
4. Fallout 2.

Mam też swojego faworyta jeśli chodzi o gry online, i jest nim Heroes of Three Kingdoms od Perfect World.
Problem z tą grą jest taki, że oficjalny serwer został zamknięty w 2011 roku i pozostaje tylko granie na prywatnym serwerze.

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:24:11 »
Obecnie Devil May Cry 5, na Son of Sparda (dość mocno się ślimaczy bo mało czasu na grę na tygodniu przez pracę). Generalnie noobuję ostro, dopiero od tego roku zacząłem grać tak jak się powinno (opanowany JC). Bardzo udana część serii ogólnie, systemowo jest wyśmienicie (tak plastycznego systemu walki jeszcze w serii nie było, za wyjątkiem mniej rozbudowanego DmC), graficznie też bardzo dobrze. Platyna raczej nie możliwa dla mnie ale jeszcze trochę się pobawię.

Oprócz tego w miarę regularnie gram w Monster Hutner World i Tekken 7.
« Ostatnia zmiana: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:27:22 wysłana przez Antari »

Offline R~Q

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 12:35:43 »
Przeszedłem Timespinner i jest to bardzo dobra metroidvania, chociaż ma swoje wady.

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 20:30:14 »
Boulder Dash. Poważnie, wersja na stare Atari XL, odpaliłem pod emulatorem, i nadal bawi!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Deg

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 22:48:59 »
Skończyłem właśnie The Room https://store.steampowered.com/app/288160/The_Room/
Wyśmienita gra dla miłośników zagadek i mechanizmów. Końcówka słabsza, ale to i tak świetna zabawa na kilka godzin.
This is my truth, tell me yours.

Online OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 15:19:47 »
Obecnie przysiadłem do Andromedy i opinie, że to najgorsza cześć Mass Effective nie są na wyrost. Gra mnie irytuje pod wieloma względami, gameplayowymi i innymi rozwiązaniami. Historia też nie jest specjalnie dobra, brak tu charakterystycznych postaci, co było plusem poprzednich części. Ale i tak skończę bo spaceoperowych rpg jak na lekarstwo.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 16:54:25 »
Andromeda to dobra gra ale słaby ME. Podpięcie pod trylogię jej zaszkodziło.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Online OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 17:08:58 »
Czy dobra to nie wiem, dla mnie trochę drewniany ten gameplay jest. Ale patrzę na to z perspektywy znakomitych exów od Sony. Dla mnie to gra ma rozwiązania sprzed 5 lat co najmniej. I niektóre miejsca są nieczytelne i trudno odnaleźć się w przestrzeni. Chodzi  o to, że czasami przeciwnicy są tak niewyrażani że nie wiadomo skąd strzelają. Jestem obecnie na drugiej planecie i ginę, bo przeciwnik zlał się z tłem.

Offline Szekak

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 17:12:06 »
Ostatnio przeszedlem Syberie, Stanley Parable, a teraz ogrywam Arkham Origins. W kolejce czekaja Dying Light, X-Com i Lords of the Fallen.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Cypher

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 18:56:34 »
Czy dobra to nie wiem, dla mnie trochę drewniany ten gameplay jest. Ale patrzę na to z perspektywy znakomitych exów od Sony. Dla mnie to gra ma rozwiązania sprzed 5 lat co najmniej. I niektóre miejsca są nieczytelne i trudno odnaleźć się w przestrzeni. Chodzi  o to, że czasami przeciwnicy są tak niewyrażani że nie wiadomo skąd strzelają. Jestem obecnie na drugiej planecie i ginę, bo przeciwnik zlał się z tłem.
Który to, z tych znakomitych exów od Sony jest kosmicznym rpgiem z elementami akcji i strzelanki, bo chętnie się dowiem i może kupię? ;)
Strzelanina i system walki w Androbiedzie jest dopracowany, to jedyne plusy w tej grze. Do czasu. Bo póżniej mamy ciągle, na okragło, to samo. I jeszcze wojna klonów. W pewnej chwili człowiek zaczyna unikać walki, bo ma już dość potyczek z tymi samymi respawnującymi się (sorry, przejmujacymi posterunek) wrogami. Szkoda czasu i amunicji. Depresja dopadła mnie na tej planecie super pustyni, że miałem problem z powrotem do gry i jej ukończeniem. O fabule się nie wypowiadam, bo i tak nie istnieje. :(

Andromeda to dobra gra ale słaby ME. Podpięcie pod trylogię jej zaszkodziło.
Zgodziłbym się z tym, jakby tak zamienić słowo dobra na (powiedzmy) średnia, bo jako ME to ta gra to abominacja. ;)

Ale żeby nie było OT. Ja ostatnio przeszedłem Far Cry: New Dawn. Gra to odcinanie kuponów po średnim Far Cry 5, ale jak dla mnie miodzo. Niesamowity fun daje mi ten pseudo otwarty świat i bieganie po lasach. :)

I zacząłem Metro Exodus. Z tą grą mam niestety troche problem, oprócz długich loadingów. ;) Bo jak to? Metro bez Metra? No jest niby pociąg. Poza tym towarzysze za dużo gadają a szczury mutanty dalej irytują. Jak w życiu...

Online OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 19:54:23 »
Ale ja nigdzie nie napisałem, że mam namyśli kosmiczne rpgi od Sony, tylko że gmaeplay w grach Sony stoi na o wiele wyższym poziomie. Jest zróżnicowany i bardziej angażujący, przez co sprawia większą frajdę.

Offline amsterdream

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2019, 20:51:01 »
Andromeda to słaby ME, ale zarazem to najlepsza gra w jaką grałem w tej generacji. Taki paradoks. Albo taka słaba generacja.