Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #240 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 19:04:15 »
Po obejrzeniu mortalowych animacji Scorpion's Revenge i Battle of The Realms naszło mnie na grę, ale tym razem zamiast odpalać emulator automatów i ciąć na nim w MK1/MK2/UMK3, sięgnąłem po MK9, jedyną część z tych po MKT, w którą swego czasu lubiłem pograć. Tylko teraz sobie trzeba przypomnieć kombinacje do ciosów i fatality bo poza sznurowadłem Scorpiona i zamrażaniem Sub-Zero za wiele nie pamiętam...

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #241 dnia: Nd, 14 Listopad 2021, 21:29:01 »
W ramach nadrabiania zaległości ostatnio skończyłem dwa bardzo różne, ale mające wiele wspólnych cech tytuły.

Control, to ostatni tytuł studia Remedy znanego choćby z Maxa Payna. Trafiamy do pewnego budynku, i praktycznie od razu zaczynają się dziwne akcje. Łazimy, zbieramy różne dokumenty, rozmawiamy z paroma postaciami i oczywiście walczymy, głównie za pomocą całkiem ciekawej broni. W trakcie rozgrywki zdobywamy także nowe umiejętności, pozwalające dotrzeć nam do niedostępnych wcześniej rejonów. Gra się przyjemnie, ale niestety gra cierpi na parę przywar. Biorąc pod uwagę, że akcja toczy się w jednym budynku, wkrada się nieco monotonia, choć twórcy stają na głowie, by zróżnicować miejscówki, i momentami naprawdę mają niezłe, odjechane pomysły. Walka czasami ma przesadzony poziom trudności, ale możemy aktywować ułatwiacze, tak więc jak nawet nie radzimy sobie z jakimś rejonem, można sobie w ten sposób poradzić. Scenariusz jest momentami bardzo intrygujący, w pewnych miejscach pojawiają się bardzo fajne pomysły, ale niestety, wszystko i tak sprowadza się do "nawiedzonych przedmiotów". W pewnym momencie miałem nadzieję, że wszystko to pójdzie w kierunku choroby psychicznej, są dwa miejsca, które robią bardzo ciekawą podbudowę pod to, ale niestety, temat nie był dalej ciągnięty. Jak dla mnie, mocny średniak, co nie przeszkodziło mi spędzić w grze ponad 20 godzin. Niestety, gra na PS4 ma problem z wydajnością, wczytywanie trwa wieki, a liczba klatek momentami spada do wartości wręcz jednocyfrowej. Na PS5 tych problemów nie ma - wczytywanie jest ekspresowe, a gra cały czas śmiga płynnie. Tutaj jednak uwaga: twórcy przygotowali wersję na PS5, ale tylko dla posiadaczy wersji Control: Ultimate Edition, więc jak ktoś myśli nad zakupem, to tylko tę wersję. Tym bardziej, że jest to edycja kompletna, zawierająca dwa DLC, każde dodaje po jednym, sporym piętrze.

W Star Wars Jedi: Fallen Order mamy podobny schemat, tj łazimy, zbieramy znajdźki, siekamy niemilców. Także tutaj zdobywamy nowe umiejętności pozwalające dostać się do wcześniej nieosiągalnych rejonów. Ogólnie, gra się bardzo przyjemnie, jest sporo udanych elementów zręcznościowych, odwiedzamy różne planety, więc nie ma co narzekać na urozmaicenie miejscówek. Niestety, twórcy chyba do końca nie wiedzieli, co chcą stworzyć, i w systemie walki mocno wzorowali się na mechanikach znanych z Dark Souls, co wcale na dobre nie wyszło, aczkolwiek nie przeszkadza jakoś bardzo. Jedynie dziwnie działa lokowanie na wrogu, domyślnie włączone, ale można wyłączyć w opcjach. Polecam, gdyż tak o wiele lepiej się walczy z wieloma wrogami na raz. A, naszą podstawową bronią jest miecz świetlny, niestety w ogóle nie czuć potęgi tej broni, ot odnosi się wrażenie, że dysponujemy świecącym kijkiem, i musimy momentami dość długo nawalać przeciwników. Wśród wrogów mamy całkiem przyzwoitą mieszankę, zarówno postacie ludzkie, roboty jak i dziwne bestie. I ciekawostka, czasem ten nasz kijek pokaże swoją moc i przetnie kogoś w pół, ale nie dotyczy to ludzi. Ot, taka poprawność. Scenariusz jest całkiem przyzwoity, choć niestety mocno sztampowy, i bardzo rzuca się w oczy niewykorzystanie sporego potencjału niektórych postaci. Do tego zabrakło dopracowania szczegółów, co niestety razi w oczy. Taki przykład: w pewnym momencie na naszym statku możemy mieć dodatkowe dwie postacie. I aż się prosi, by wchodziły ze sobą w jakąś interakcje, ale nie, jedna gdzieś tam się kręci, a druga siedzi sztywno. Twórcy przygotowali wersje pod PS5, na szczęście dotyczy to posiadaczy wszystkich kopii, nie ma tu żadnych ograniczeń. Trzeba tylko pamiętać, że podobnie jak w przypadku Control, po włożeniu płyty z grą, ściągamy odpowiednią wersję z PS Stora. A, gra nie posiada żadnych dodatkowych DLC, ale jest jeden etap opcjonalny, który zapewne się pominie, a warto wrócić, gdyż jest to całkiem przyjemna zabawa na dobra chwilę (szukać przy wraku ogromnego okrętu). Gra starcza na około 20 godzin.

Na deser trafiła platformówka: New Super Lucky's Tale, porównywalna do Mario 3D Land. Niestety o wiele klas słabsza, aczkolwiek gwarantuje całkiem przyjemną rozrywkę, choć niestety relatywnie krótką: około 5 godzin. Grafika jest kolorowa i pocieszna, choć momentami mogłoby być więcej szczegółów, a niektóre postacie wypadają dość słabo.

Reasumując: trzy tytuły, dwa które mają pokazać moc PS5, co nie do końca im się udaje, choć graficznie są przyzwoite, chodzą na piątce płynnie, a czasy ładowania są bardzo szybkie. Ale przysłowiowo: nie urywają. Jak dla mnie, takie średniaki, i już miałem wrażenie, że złapał mnie growy marazm, jednak sięgnąłem po pewną trylogię, i to był strzał w dziesiątkę: gra się bardzo przyjemnie. Jak skończę, podzielę się wrażeniami.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #242 dnia: Wt, 16 Listopad 2021, 00:28:15 »
A to nie wiem. Ja się na tych kartach i procesorach nie znam. :) Kupiłem taki, żeby starczył na dłuższy czas. No i oprócz jedynki Wiedźmina mam też dwójkę i trójkę, więc fajnie byłoby w nie zagrać na laptopie (przeszedłem już na konsolach). Jak wyjdzie coś fajnego, to też będzie mi działać. Kupiłem taki, żeby mieć spokój. :)
Kupiles sprzet z topowa grafika na pokladzie do grania w starocie  ::) Ja bym sprzedal Xbox w cholere i ewentualnie zostawil ps dla gier na wylacznosc. Będzie kasa na komiksy.Poza tym tyle trabilo sie o rxtxach...

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #243 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 20:16:01 »
Xbox na 65 calach w 4K i z dyskiem SSD to najlepsza rzecz jaka zdarzyła się graczom gier video. Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2 czy Kingdom Come Deliverance to na tym sprzęcie magia. Już nawet nie mówię o Red Dead Redemption 1 i Wiedźminie 2 w wersjach ulepszonych pod nowe konsole. W życiu go nie sprzedam, bo mam malutkiego laptopika trochę ponad 17 cali. :)
Kupiłem laptopa, bo byłem zmuszony na nim grać w Wiedźmina 1. I parę innych. A wziąłem od razu trochę lepszego, żeby działał parę ładnych lat. :)
Fajne jest to, że czytam stare recenzje sprzed kilkunastu lat gdzie narzekają na długie czasy ładowania, a u mnie to nawet nie jest sekunda. Fajnie i wygodnie.

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #244 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 19:38:35 »
Lubię Tomb Raidera, przez lata skończyłem większość klasycznych części, pierwszą odświeżoną trylogię, grałem także w mniejsze tytuły. Ale jakoś nigdy nie było mi po drodze z ostatnią trylogią, z młodszą Larą. I to był błąd, nie mam pojęcia, czemu nigdy nie sięgnąłem po te tytuły, gdyż teraz nadrabiając je, bawiłem się wyśmienicie.

Tomb Raider: Definitive Edition na PS4 to odświeżona wersja gry jeszcze z wcześniejszej generacji. Nawet dzisiaj prezentuje się przewspaniale, do tego warto podkreślić naprawdę niezłą muzykę. Rozgrywka nieco zrzyna z Uncharted, mamy więc wiele oskryptowanych momentów i mnóstwo strzelania. Oba te elementy wypadają perfekcyjnie, gra w ogóle nie przynudza, cały czas coś się dzieje, i aż szkoda wyłączać, gdyż cały czas mamy ochotę, co się zaraz wydarzy. Niestety, to co powinno być charakterystyczne dla tej serii, czyli poszukiwanie skarbów występuje tu marginalnie, ot mamy parę opcjonalnych grobowców. Nie dość, że wcale nie trzeba ich zaliczyć by ukończyć grę, to jeszcze są bardzo krótkie i raczej proste. Co do samego strzelania: w tej trylogii pojawia się łuk, i w pierwszej części zabawa z nim to prawdziwa przyjemność. Dla wrażliwych osób, Lara nie dość, że wybija zastępy niemilców, i robi to momentami bardzo brutalnie (są wykończenia) to do tego może zginąć na dziesiątki, dość makabrycznych sposobów. Ogólnie, mocnych scen tutaj jest wiele, nawet pojawia się próba gwałtu. Ogólnie naprawdę niezły tytuł, graficznie i dźwiękowo wypada rewelacyjnie, sama rozgrywka jest niezwykle przyjemna, także strzelanie jest zrealizowane bardzo dobrze. Zaliczając wszystkie grobowce i szukając znajdziek, gra starcza na około 16-18 godzin.

Rise of the Tomb Raider Druga część trylogii to praktycznie to samo, jednak w formie bardziej dopracowanej i ulepszonej. Grobowce nadal są opcjonalne, ale wreszcie są w miarę ciekawe i bardziej rozbudowane. Pojawiają się huby, czyli większe obszary, w których coś tam jeszcze możemy dodatkowego porobić, występują także proste misje poboczne. Na ekranie oczywiście znowu cały czas coś się dzieje, i na nudę z pewnością nie można narzekać. Nadal wykańczamy multum wrogów, a łuk ponownie jest najprzyjemniejszą bronią. Gra jest nieco dłuższa, starcza na około 25 godzin. Niestety, pojawiły się dodatkowo płatne DLC, które otrzymujemy w pakiecie, jeżeli nabędziemy edycję kompletną nazwaną "20 rocznica serii". Same DLC to Baba Yaga: dodatkowa misja/grobowiec, wprowadzająca watki nadprzyrodzone, czy Zimna ciemność, czyli misja w której rozbrajamy zbiorniki z gazem, który mężczyzn zmienia w ... szalone zombiaki... Baba Yaga jest całkiem przyjemna, zima ciemność wydaje się sklecona na siłę. Po skończonej grze warto jeszcze odwiedzić Dom Lary, gdzie głównie szukamy przedmiotów i rozwiązujemy proste zagadki, przyjemny dodatek na godzinkę, dwie. Do domu możemy jeszcze wrócić i powalczyć znowu z zombiakami.

Shadow of the Tomb Raider Trzecia i ostatnia część jest najdłuższą gra z cyklu, zajmuje około 30 godzin. Posiada także największa liczbę rożnych DLC, dlatego warto zaopatrzyć się w edycję Definitive, czyli kompletną. W trójce także większy nacisk położono na eksplorację, a nie walkę, ta oczywiście występuje, ale widać, że jest jej znacznie mniej. Duży minus, to umniejszenie roli łuku, jakby stracił na potędze, i czasem po prostu lepiej skorzystać z broni palnej. Dodatkowo znacznie rozwinięto wątek skradankowy, niektóre rejony można spokojnie pokonać po cichu, wykańczając wrogów po kolei chowając się choćby w trawie, czy na drzewach. Powracają huby, tutaj jeszcze większe, ale zrealizowane bardzo fajnie, szczególnie jeżeli chodzi o zaginione miasto. Nie zabrakło misji pobocznych, a same grobowce momentami są naprawdę ciekawe.

Ogólnie, trzy naprawdę świetne gry, mimo, że mają swoje lata na karku, to jak ktoś nie miał okazji ich ograć, mocno polecam. Jakieś tam wady by się znalazły, ale naprawdę dostarczają wyśmienitej zabawy. Trudno powiedzieć, która część jest najlepsza, mi chyba najbardziej spasowała dwójka, ale trójka i jedynka są o włos za nią.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #245 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 08:52:10 »
Pierwszy "nowy" Tomb Raider to w temacie gameplay'u moim skromnym zdaniem średnio udany klon "Uncharted".
"Rise" jest dużo lepszy, więcej tu eksploracji, tajemnic, itp.
Trzeci całkiem niezły, ale ze względu na swoją wielkość po kilkunastu godzinach zabawy robił się jak dla mnie mocno nużący.

Podsumowując, moja kolejność (od najlepszego) to: 2,3,1 :)
Po przeczytaniu Twojego posta naszła mnie ochota na odświeżenie serii, ale chyba poczekam z tym do Sylwestra ;)

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #246 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 17:28:56 »
Każda kolejna część podobała mi się bardziej choć już ta pierwsza była świetna. Shadow podobał mi się najbardziej  bo było najmniej strzelania, a najwięcej zagadek grobowców. Tak jak wspomniałeś warto dokupić dodatki, odblokowują kolejne grobowce.

Tymczasem gram w Wiedźmina 1 i choć walka jest 2/10 to cała reszta jest genialna. Ciężko o lepszą grę. Mnóstwo wątków, klimat, muzyka, plejada świetnych postaci, czekam tylko aż wrócę z pracy, żeby kolejny raz popykać.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #247 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 13:47:01 »
Pierwsza część TR podobała mi się najbardziej. Fabuła mnie zainteresowała, klimat i gameplay bardzo na plus. Nie mogłam się oderwać. No i była Sam :) Dwójka w ogóle nie podeszła mi pod względem rozgrywki, a trzecia część z kolei była tragiczna jeśli chodzi o fabułę i tę ciągle sfoszoną Larę.

Całkiem niedawno ograłam Virginię. Dziwna to gierka, łącząca klimat i elementy Twin Peaks z X-Files. Dwugodzinny symulator chodzenia, z nawet intrygująca fabułą, niestety totalnie popsutą przez zakończenie. Teraz czas by zabrać się za Enlisted.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 16:44:19 »
Xbox na 65 calach w 4K i z dyskiem SSD to najlepsza rzecz jaka zdarzyła się graczom gier video. Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2 czy Kingdom Come Deliverance to na tym sprzęcie magia. Już nawet nie mówię o Red Dead Redemption 1 i Wiedźminie 2 w wersjach ulepszonych pod nowe konsole. W życiu go nie sprzedam, bo mam malutkiego laptopika trochę ponad 17 cali. :)
Kupiłem laptopa, bo byłem zmuszony na nim grać w Wiedźmina 1. I parę innych. A wziąłem od razu trochę lepszego, żeby działał parę ładnych lat. :)
Fajne jest to, że czytam stare recenzje sprzed kilkunastu lat gdzie narzekają na długie czasy ładowania, a u mnie to nawet nie jest sekunda. Fajnie i wygodnie.

Tylko, że  pod komputer stacjonarny też można podpiąć  pod monitor 65 cali, a dyski SSD to przecież na pc nie jest jakaś nowość.

Jeżeli chciałeś pograć w Wiedzmina 1 i w ogóle starocie to bardziej rozumiałbym kupno lapka z przykładowo gtx 970, który generalnie i tak jest już mocnym sprzętem dla takich staroci, bo tam  rekomendowane to  7800 GTX, który jest turbo leciwą kartą obecnie.

Ten rtx będzie się po prostu marnował na takich grach.

Co do trójeczki to tak karta jak 970 dała by sobie spokojnie radę


Wiem, że się czepiam, ale rozbroiło mnie kupowanie lapka z czymś takim jak rtx 3050 do wiedzmina 1 i Mrocznych zakątków świata. Na tym spokojnie można grać w nowe Assasiny, Horizon Zero Dawn, Days Gone.



Ta sama grafika i procek co zakupiony. Przestrzeliłeś totalnie jak to miał być laptop do grania w wiedzmina 1, chyba, że to jakiś troll  ;D


Przecież ten laptop pewnie bije czysto technicznie ps5 i xboxa na głowę, że aż pomysł grania na nim w starocie a na konsolach w nowości wydaje się kuriozalny  ;D. Chociaż oczywiście konsole tak mocno bawią się w gonienie pc, że ta różnica zdaje się masom ludzi co raz mocniej kosmetyczna.

Oczywiście kij mi do tego co kto kupuje i po co, ale tak tylko jako osoba z boku stwierdzam, że wygląda to dziwnie, dlatego uważam, że zawsze dobrze czasem minimum ogarniać ten rynek .
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 17:06:23 wysłana przez Pan M »

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 17:41:45 »
Xbox na 65 calach w 4K i z dyskiem SSD to najlepsza rzecz jaka zdarzyła się graczom gier video. Wiedźmin 3, Red Dead Redemption 2 czy Kingdom Come Deliverance to na tym sprzęcie magia. Już nawet nie mówię o Red Dead Redemption 1 i Wiedźminie 2 w wersjach ulepszonych pod nowe konsole. W życiu go nie sprzedam, bo mam malutkiego laptopika trochę ponad 17 cali. :)
Kupiłem laptopa, bo byłem zmuszony na nim grać w Wiedźmina 1. I parę innych. A wziąłem od razu trochę lepszego, żeby działał parę ładnych lat. :)
Fajne jest to, że czytam stare recenzje sprzed kilkunastu lat gdzie narzekają na długie czasy ładowania, a u mnie to nawet nie jest sekunda. Fajnie i wygodnie.

Ps lepszy. Ale poza tym pełna zgoda. No chyba że nie grasz po sieci to klocek może być.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 17:48:30 wysłana przez Tcoldmeat »

Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 18:10:20 »
Ps lepszy. Ale poza tym pełna zgoda. No chyba że nie grasz po sieci to klocek może być.

Te opłaty za granie w sieci na PS, faktycznie cud, miód i orzeszki  ::)

PS nawet już traci ten argument w postaci exów, bo sami się wyłamali. Death Stranding, Horizon Zero Dawn, Days Gone, Detroit Become Human, w przyszłości God of war i Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Wszystko na pc.

Już nie wspomnę o totalnie skopanej kwestii wstecznej kompatybilności. PC ma Goga, Xbox One wsteczną na wiele gier z Xboxa i Xboxa 360. Na ps5 za to remastery gier po 300 zł. W czym jest ps lepszy poza tymi osławionym exami, które jw i tak już skończyły swoją politykę i nie mam tutaj nawet dużego znaczenia, że  pewnie nie wszystkie gry z ps nie wylądują na pc.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 18:15:17 »
Lepszy np w społeczności graczy multi. Abonament fakt przegiecie. I oczywiście do PC nie porównuje odnośnie gier bo tam jest prawie wszystko.co de exow między xboxem a ps to wolę te na ps, choć beż obsrania. Ciekawa jest polityka wykupywania studiów przez ms to może w przyszłej generacji konsol a może i nawet za kilka lat dać duży plus na korzyść klocka.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Listopad 2021, 18:19:00 wysłana przez Tcoldmeat »

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 09:18:52 »
Mroczne zakątki świata i Wiedźmin 1 to były argumenty i impulsy do zakupu laptopa. Na razie będę sobie grał w te 2 gry, a potem się zobaczy. Ogólnie chciałem sobie w końcu kupić komputer, najlepiej dobry, żeby mieć spokój na dłuższy czas. Wczoraj przyszła kolejna gra z mojej listy na komputer: Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara. To już nowsza produkcja.

Nie wiem czy ten komputer jest lepszy od konsol, dla mnie zarówno Ps5 jak i SeriesX to potwory. Wrzucam płytę i mam obraz na pół ściany w idealnej jakości, szybko się ładuje, jest 60 klatek. Ja już niczego więcej nie potrzebuję. :)
Znaczy potrzebowałem... Komputer. Dla niektórych gier, głównie Wiedźmina 1.

Sony rzuciło starsze gry na komputery, żeby dać pececiarzom pierwszą dawkę narkotyku. Dwójka Horizona i dwójka God of War będą już tylko na PlayStation. Chcą zachęcić ludzi do zakupu swoich konsol, a przy okazji już teraz zarobią na tych starszych grach sprzedając je na steamie. Dobre posunięcie. Nie wyobrażam sobie zagrać w tak doskonałą grę jak God of War i odpuścić drugą część, która wyjdzie pewnie za jakieś pół roku. Mnóstwo ludzi kupi ps5.

Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #253 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 20:25:35 »
Mroczne zakątki świata i Wiedźmin 1 to były argumenty i impulsy do zakupu laptopa. Na razie będę sobie grał w te 2 gry, a potem się zobaczy. Ogólnie chciałem sobie w końcu kupić komputer, najlepiej dobry, żeby mieć spokój na dłuższy czas. Wczoraj przyszła kolejna gra z mojej listy na komputer: Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara. To już nowsza produkcja.

Nie wiem czy ten komputer jest lepszy od konsol, dla mnie zarówno Ps5 jak i SeriesX to potwory. Wrzucam płytę i mam obraz na pół ściany w idealnej jakości, szybko się ładuje, jest 60 klatek. Ja już niczego więcej nie potrzebuję. :)
Znaczy potrzebowałem... Komputer. Dla niektórych gier, głównie Wiedźmina 1.

Sony rzuciło starsze gry na komputery, żeby dać pececiarzom pierwszą dawkę narkotyku. Dwójka Horizona i dwójka God of War będą już tylko na PlayStation. Chcą zachęcić ludzi do zakupu swoich konsol, a przy okazji już teraz zarobią na tych starszych grach sprzedając je na steamie. Dobre posunięcie. Nie wyobrażam sobie zagrać w tak doskonałą grę jak God of War i odpuścić drugą część, która wyjdzie pewnie za jakieś pół roku. Mnóstwo ludzi kupi ps5.

Spoko, wiem, że nieco się czepiam. Po prostu jestem  trochę  ciekaw takiego podejścia, żeby kupować taki pc jako zapasowy sprzęt, kiedy ten  też jest potężny  ;) Ja osobiście bym stawiał na połączenie komputer stacjonarny+ konsola ps i to by imo wystarczyło, ale każdemu według woli.

Co do gier ala Cthulhu to polecam to

https://store.steampowered.com/app/1481400/Dagon_by_H_P_Lovecraft/

Podstawka jest praktycznie za darmo. Produkcja dość krótka bo starczy na około godzinę więc można szybko ten tytuł połknąć. Dla ciekawostki dodam, że to produkcja polska.

W kwestii Sony, no coś w tym jest, ale generalnie odejście od restrykcyjne polityki exów podejrzewam mocno przewartościuje rynek. Na swoim własnym przykładzie mogę napisać, że myślałem na zakupem ps4 dla Death Stranding, ale na szczęście myślałem na tyle długo, że zanim się namyśliłem gra wylądował do tego czasu już na Steamie i pomysł na kupno czwórki totalnie wyparował z głowy. Ukazanie się  tam kolejno  Horizona i ogłoszenie kolejnych gier Sony na pc utwierdziło mnie, że nie warto już kupować tamtej generacji.

Na pewno część ludzi kupi ps5, a część machnie ręką w zależności od potrzeb i sytuacji finansowej. W końcu na pc też jest w co grać, a wbrew marketingowi Sony, PC tez ma gry na wyłączność ale zdaje się, że po prostu nie ma takiego parcia w aż tak szumny marketing. W Total wary,  Grim Dawn, Battlefleet Gothic: Armada, Factorio i inne gry też nie zagra się na konsoli Sony.

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 20:30:06 »
Skusiłem się wreszcie na zremasterowaną Mafię. Zdecydowałem się na wersję Xboxową (z nadzieją na ew. fps boost do 60 klatek w przyszłości). Wczoraj pograłem godzinkę i to jest pod względem technicznym tragedia. Grałem na XSX, a czułem się jakbym grał na pierwszej wersji Xboxa One.
Pierwsze uruchomienie, poszedł filmik wprowadzający i.... crash, postać lata w pustej przestrzeni (foto poniżej). Ok, reset i ponowne włączenie, intro pominięte i gra się uruchomiła. Twarze słabe, no ale może dalej będzie lepiej. Niestety nie jest. To że będzie 30 klatek to wiedziałem, ale że postać będzie się poruszać jakby zjadła kij to już nie. Animacje postaci rodem z epoki PS2. W drugiej czy trzeciej misji jest ucieczka zaułkami, emocji zero za to wkurzenie i trochę śmiech na to jak nasza postać się porusza.
Na pudełku stało dumnie wypisane 4K  i HDR (to akurat mnie nie dotyczy), a gra wygląda momentami jakby chodziła w 720p. Do tego napisy w dialogach cały czas migają jak za nimi poruszy się jakiś obiekt. Kiedyś chwilę pograłem w Mafię 3 na PS4 i wiedziałem, że Hangar 13 to amatorzy, ale mając taki materiał wyjściowy zrobić taką fuszerkę to już niewybaczalne. Ogólnie wszystko jest drętwe, niedorobione i słabe. Wygląda jak pierwsze gra nowego dewelopera, który mierzył zdecydowanie za wysoko jak na swoje mierne możliwości i umiejętności. Po tej godzinie więcej niż na 3-4/10 bym tego nie ocenił. Dziwię się tylko, że wszędzie w okolicach premiery były pozytywne recenzje i jeszcze chwalenie grafiki. To już to hejtowane pseudoodnowione GTA San Andreas lepsze wrażenie na mnie zrobiło.

« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Grudzień 2021, 20:41:43 wysłana przez Leyek »