Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 58074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #90 dnia: So, 09 Listopad 2019, 17:19:22 »
Gram w drugi raz w Ori and the Blind Forest. Gra ma tandetną fabułę nastawioną na sztuczne wywoływanie tzw. feelsów oraz denerwującą muzykę. Ale nadrabia to perfekcyjnym metroidvaniowym gameplayem i niesamowitą grafiką. Czyste piękno. Do tego idealnie ścisłe sterowanie (tight controls), każdy ruch Ori jest zanimowany, dbałość o szczegóły. W grze nie ma bossów, co jest świetne, bo nienawidzę ich w platformówkach. Niektóre sekwencje wymagają grindu, ale maksymalnie kilkukrotnego, więc gra nie frustruje tak, jak np. Rayman Origins. Ogólnie dla w miarę wprawnego gracza Ori jest dość prostą grą (ale nie prostacką).

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #91 dnia: So, 09 Listopad 2019, 19:52:30 »
Ktoś ogrywa Death Stranding?

Offline OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 00:51:42 »
Ktoś ogrywa Death Stranding?
Wsiąkłem na maksa, ale zastanawiam się czy warto robić te poboczne dostawy. A tak ogólnie w pewnych aspektach gra miażdży.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 11:35:42 »
Serwis "gry-online.pl", przy zakładce gry "Death Stranding", w wersji Ps4 produkcji, zamieszcza ocenę gry w granicach: 8,4/10. W "Death Stranding" jeszcze nie grałem; w ogóle jest tyle tytułów do kupienia i wnikliwego ogrania na konsolę Ps4, do końca tego roku, że trzeba dokładnie się zastanowić w co się chce zagrać najpierw, a w co później. "Need for Speed: Heat", "Star Wars: Jedi. Fallen Order", "Terminator: Resistance" i mnogość promocji w PlayStation Store - tu "Mass Effect: Andromeda" w granicach 18zł w wersji cyfrowej mówi samo za siebie. I gdzie tu znaleźć miejsce na "Death Stranding", dla tak wyjątkowej produkcji, o rozległej, pionierskiej wręcz fabule z motywem rozgrywki, w której oprócz samej eksploracji liczy się ,,egzystencjalna podróż" ku odnalezieniu swego miejsce w tym całym apokaliptycznym bajzlu, w którym muszą trwać bohaterowie produkcji. W związku z tym kusi stwierdzenie, że gra ma w sobie coś z filmu "Droga (2009)" z Viggo Mortensenem w roli głównej.

W odnośniku poniżej, średnio-spoilerowa, krótka, sensownie tłumacząca rozmaite aspekty, kwestie techniczne i inne zawiłości gry - bez względu na platformę rozgrywki - recenzja "Death Stranding", od "EurogamerPL".


Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 17:05:10 »
@Michael_Korvac, ogólnie opinie są bardzo różne. Wielu graczy wskazuje na grafomaństwo Kojimy, co nawet jego psychofanów żenuje i na to, że DS jest interaktywnym filmem, a nie grą. Podobno dużo jest tu też bugów, np. bohater wykłada się na każdej nierówności terenu i sama kurierka w zadaniach pobocznych to bezcelowe działanie.
Osobiście sprawdzać nie zamierzam, totalnie nie mój typ gry. Natomiast byłabym ostrożna w nazywaniu DS grą "o pionierskiej fabule i egzystencjalnej podróży", skoro tylu graczy i recenzentów wskazuje jak słaby ma scenariusz.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 20:45:16 »
"Death Stranding" jest tego typu grą, która wywołuje jakieś kosmiczne, dziwnie skrajne opinie. Szczególnie jest to widocznie w środowisku graczy, które nastawione jest na daną produkcję, z masą oczekiwań w jej kierunku. "Death Stranding" jest rozrywką w branży gier, której jeszcze nie było. To dość sentymentalne, ciężkie growe dzieło do ,,takiego tam" typowego ,,ogrania". Nie umiem tego w żaden zwyczajny sposób wytłumaczyć, ale jednych graczy urzeka niespokojny klimat "Death Stranding", drugich z kolei, o ból głowy przyprawia monotonia przy niektórych etapach rozgrywki i misjach pobocznych. Gdybym miał kupić tę pozycję w tej cenie, przy której jest ona obecnie, i to na Ps4, i do tego dodać do koszyka "Fallen Order", i inne zaległe pozycje, na które niestety nie miałem czasu, zostałbym z czarną dziurą na koncie. A tu jeszcze nie mały ból głowy mnie ostatnio dopadł. Chcę kupić Nintendo Switch - tą rozszerzoną wersję konsoli, z kilkoma grami w dodatku. Sęk w tym, że ambicja dość fajna, ale cenowo druzgocąca: około 1800 zł z dwoma grami; gry na Switcha mieszczą się w przedziale cenowym podobnym do gier na platformę Ps4. PS Vita ostatecznie odpada - w tym przypadku nic nowego już nie wyjdzie, pozostają używki i to nie wszystkie tytuły, i nie zawsze w najlepszym stanie...

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 12:22:42 »
Nie słyszałem, żeby któryś z psychofanów Kojimy źle się wypowiadał o DS. Tytuł to klasyczny przykład love or hate.

Tak jak MGS był robiony dla mainstreamu co było totalnie widoczne już w MGSV, po tym jak w czwórce Kojima trochę przegiął z długością cutscenek i Konami go dojechało, tak Death Stranding jest już adresowany do niszy, bo mógł sobie pozwolić na swobodę w działaniu. Nie wyobrażam sobie, że ktoś kto na co dzień ogrywa Call of Duty, LoLa, Fortnite'a albo NFS'a siada do DS i przeciera oczy ze zdumienia jakie to fajne.

Tytuł jest przede wszystkim adresowany do fanów twórczości Kojimy, w pakiecie z wszystkimi jego wadami i zaletami. Tu nie chodzi o arcade'owe grzanie przed siebie z pukawą w dłoni, ani o po cichu eliminowanie wrogów ze snajperki. To coś... innego i takie było założenie od początku.

Tytuł wielokrotnie łamie 4 ścianę, puszcza oko do widza. W pewnych momentach stał się parodią samego siebie. Klasycznie ilość ukrytych elementów i dopracowanie detali powala na kolana np. zarządzanie ekwipunkiem, którego nie widzieliśmy w takiej postaci jeszcze nigdy. To także gra, której poznanie zajmie prawdopodobnie wiele lat, a odkrycie wszystkich smaczków wymagać będzie może i kilkudziesięciu podejść.

Jeżeli ktoś jest fanem Kojimy i ograł nie jeden jego tytuł to gdy usiądzie do DS od razu poczuje, że jest to jego produkcja. Czuć ten filmowy charakter i pewien gameplayowy archaizm, do którego trzeba się przyzwyczaić aby go polubić.

Sytuacja analogiczna jak w przypadku MGS3:SE, gdzie pierwsza wersja gry posiadała archaiczną kamerę z trzeciej osoby z góry oraz manualne przełączanie się do trybu FPP bez możliwości poruszania się. Pamiętam, że przez pierwszy playthrough byłem wręcz zniesmaczony rozgrywką i zszokowany tym, co ludzie w tym widzą? Walka z "The End" w lesie to była prawdziwa katorga! Podobnie w kwestii rozgrywki gdzie przy użyciu tych samych zasad co w większości skradanek wydawał mi się po prostu "bare bones" i nudny. Dopiero po kilku przejściach gry zrozumiałem i doceniłem ten tytuł. Na koniec pokusiłem się nawet o zdobycie kamizelki niewidzialności, co przy tej pracy kamery do łatwych nie należało, o czym chyba wie każdy kto się tego podjął.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Listopad 2019, 12:24:32 wysłana przez Antari »

Offline PJP

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 16:03:01 »
Głupio to zabrzmi ale Farm Frenzy :D

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 15 Listopad 2019, 13:32:25 »
"Luigi's Mansion 3" na pstryczku. Podobno powtórka z rozrywki, ale ja (ponieważ nie grałem w poprzednie części) bawię się znakomicie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #99 dnia: So, 16 Listopad 2019, 10:01:58 »


"Luigi's Mansion 3" na pstryczku. Podobno powtórka z rozrywki, ale ja (ponieważ nie grałem w poprzednie części) bawię się znakomicie.

Miło widzieć pozytywne opinie i wrażenia z gry w "Luigi's Mansion 3". Wnioskuję, że rozrywka na Switchu jest dość satysfakcjonująca, ba, na tyle dobra, aby myśleć o ,,częściowym" przejściu z platformy Ps4 na Switcha właśnie. A Switch prezentuje się wybornie, soczyście, jak na konsole przenośne wręcz wykwintne - kiedyś zagrałem w "Diablo III" na nim i było to coś dość dobrego! Cena samej konsoli nie odraża, tak jak robią to ceny ,,switchowskich" gier! Na brodę Odyna! Za kwotę 200 zł lub więcej miałbym prawie dwa filmy na dysku Blu-Ray 4K lub najnowszą - ukochaną i długo wyczekiwaną przeze mnie - gamingową produkcję "Star Wars Jedi: Fallen Order", którą po prostu muszę przejść, wręcz scalić się z Mocą podczas jej doświadczania; to jest zbyt starwarsowskie i ponoć zbyt świetnie żeby w to nie zagrać!  ;D

P. S. Niedługo biedronkowska promocja! Zacznie się natarcie niskich cen za gry na Ps4, Xbox, PC itp. W końcu ogranie "Far Cry 5" i "The Crew 2" stanie się rzeczywistością, a nie jakimś tam zapewnieniem, ,,że kiedyś to nastąpi".

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #100 dnia: So, 16 Listopad 2019, 12:11:12 »
PS4 zbiera kurz, a tymczasem męczę klasyki z PS3. Spróbowałem Spletterhouse - krwawa sieczka, z fajnymi efektami, i wymyślnymi przeciwnikami. Niestety, gra ma masakrycznie długie czasy wczytywania, które występują także, gdy zginiemy i odradzamy się dosłownie kawałek wcześniej. I przez to mocno zniechęca, tym bardziej, że na dalszym etapie niestety ginie się dość często. Póki co dotarłem prawie do końca, ale dalej po prostu nie za bardzo chce mi się grać, więc obawiam się, że to będzie to jeden z tych tytułów, które odłożę jako nieskończone. Tym bardziej, że po pierwszych zachwytach gra okazała się mocnym średniakiem.

inFamous. Podchodziłem do tego tytułu parę razy, wreszcie załapałem bakcyla. I grę skończyłem, ścieżką niebieską, Otwarty świat podzielony na trzy wyspy, trochę znajdziek, sporo wrogów (ilościowo, bo gatunkowo niestety niewiele) i przyjemne bieganie po dachach, ślizganie się po drutach, torach itp naprawdę bawi. Do tego przyzwoita pełna polska wersja daję (z małymi wyjątkami) radę. Aż dziw, że ten tytuł nie został bardziej doceniony, naprawdę udana gra. Oczywiście prawie od razu zacząłem dwójkę. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #101 dnia: So, 16 Listopad 2019, 12:51:11 »
P. S. Niedługo biedronkowska promocja! Zacznie się natarcie niskich cen za gry na Ps4, Xbox, PC itp. W końcu ogranie "Far Cry 5" i "The Crew 2" stanie się rzeczywistością, a nie jakimś tam zapewnieniem, ,,że kiedyś to nastąpi".

FC5 bierz obowiązkowo. Świetna odsłona, standardowo dla serii pełna idiotyzmów, ale przyjemność z grania jest ogromna. I ma fajnych villainsów. U mnie czeka jeszcze zafoliowane New Dawn. Skończyłam Greedfall (wspaniała i kompletna przygoda) więc może wkrótce odpalę. Szkoda, że w tej biedronkowej promocji F76 taki drogi, w porównaniu z tym za ile można już go było na polskim rynku dostać.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #102 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 10:43:16 »
Wczoraj nareszcie rozpoczęcie przygody w świecie Pokemon Sword. Na szczęście udało mi się uniknąć wszystkich leaków więc każdy nowo napotkany stworek to zaskoczenie jak za starych, dobrych czasów. Graficznie to dalej era kamienia łupanego, ale gameplayowo może być przyjemnie. Walki na mapie z otwartą przestrzenią do eksploracji dały mi trochę w kość. Cutscenki bez voice actingu w dzisiejszych czasach to już spory zamsz i wyglądają karykaturalnie ale da się przywyknąć.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #103 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 09:57:19 »
Będzie trochę dziwnie, ale co by nie było, zdecyduję się jednak na kupno przenośnej konsoli Nintendo Switch, wybierając opcję ,,można mieć nie jedno... a dwa ciastka". Oznacza to kupno kilku pozycji gamingowych na platformę Ps4, konsoli Nintendo wraz z grami i różnymi akcesoriami, oraz wiele innych podpierdółek. Wiem, że nie będę żałował; zresztą na taki zakup odłożone mam co nieco grosza. Jedynie wwierca się w mój umysł obecnie mały problem, po prostu nie wiem, czy w opcji konsoli Nintendo wybrać model zeszłoroczny czy tegoroczny. Wersja z 2019 roku jest o około 150zł droższa od poprzedniej, starszej opcji, jednak z większą ceną idzie tucponoć tylko lepsza bateria i nic poza tym; nawet soft pozostaje ten sam, bez żadnych implementacji.

Tysonek

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #104 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 10:48:24 »
To bardzo duża różnica, do 40% dłużej na baterii, a w cenie niewielka. Jak już koniecznie chcesz switcha to chyba jednak lepiej tą nową wersję.