Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #60 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 18:24:33 »
PSP, bo ma rewelacyjną bibliotekę gier. A resztę kasy zainwestować w lepszą wersję współczesnej konsoli stacjonarnej lub odkładać na nową generację.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #61 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 18:37:17 »
Kupując ps vita zyskuje się chyba dostęp do gier z psp.

Offline Adolf

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:03:21 »
Mając kontakt z PS3 i PS4 nie ma potrzeby posiadania Switcha. Chyba, że dla gier Nintendo... Wszystko co wychodzi na tą konsolkę to jakieś reedycje, remastery. Oczywiście dobrych gier, ale jak już mówiłem, wcześniej ograło się to na dużych konsolach. Jeśli ktoś nie przeszedł Wiedźmina, Observera, czy Asasynów, Switch jest jak znalazł. Idealny, przenośny. A ostatnio słyszałem, że Deadly Premonition również ma dostać remaster, a nawet drugą część! Podsumowując:

Switch - gry Nintendo, masa remasterów z PS3 i PS4, dobre wsparcie rynku indyków

Sam myślałem o PSVicie. Jej atutem jest przebogata scena retro, a te lepiej ogrywać na małym ekraniku niż wielkim tv. Do tego ma niewielką bibliotekę własnych hitów, jak i bogatą  poprzednika. Minusem jest oczywiście brak wsparcia. Nie uświadczymy nowych gier, jednak jak ktoś posiada PS4, to Vita jest fajnym dodatkiem do grania w trasie i sentymentalnych uniesień. Kupiłem sobie ostatnio po taniości pudełko z Injustice na Vitę. Kiedyś tą grę odpalę.

PS Vita - gry z PSP, PS Vity, PS One, Nintendo 64, Game Boy/Color/Advance, i innych staroci typu NES, SNES, Mega Drive.

Jak już mówiłem, sam myślę o Vicie. Jednak zamiast niej zainwestuję w... XBoxa One. Koszt za używkę to 400-500 zł. Przejdę sobie tą niewielką ilość exów (Alan Wake, wreszcie), oczywiście z Game Passem. Zabawy na kilka miesięcy. Do zakupu tej konsoli skłonił mnie przede wszystkim Wiedźmin 2 (gram tylko na konsolach Sony) oraz oczywiście wspomniany abonament. Koszt niewielki. Jako druga konsola idealna. Vitę też oczywiście kiedyś se sprawię.

John

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:19:05 »
Przyszedłem zasięgnąć opinię prawdziwych graczy, do których ja nigdy nie należałem. Na Netfliksie dziś włączyłem serial interaktywny z Bearem Gryllsem, gdzie Bear przemierzał dżunglę za pomocą decyzji podjętych przeze mnie. Czy to jeszcze serial, czy już gra? Jak to widzicie? Osobiście czułem się trochę jakbym grał w tytuł Telltale w wersji live action. To była naprawdę fajna zabawa. Co o tym sądzicie? Definicja gry jest dość wąska, liczę że Wy podzielicie się jakimiś ciekawymi wnioskami.


Netfliks powinien pójść w takim kierunku. To mogłaby być realna szansa na konkurowanie z przyszłym HBO Max. Gdyby jeszcze dodali więcej opcji wyboru, niż tylko dwie, dla mnie to już byłyby pełnoprawne gry live action, a nie seriale. Do tego wciąż mogą to robić na licencji ekranizacji! Nie sądzicie że to złoty interes dla giganta streamingowego?

Adolf, Lou, Nori, R~Q, co o tym sądzicie?

Jeszcze ta dżungla... uwielbiam lasy, ale by odwiedzić taki pewnie nie miałbym odwagi.
Za dużo wężów i krokodyli...

Offline Adolf

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:30:28 »
Skoro uwielbiasz lasy, to pod Poznaniem mamy Wielkopolski Park Narodowy. Moje ulubione miejsce na wycieczki rowerowe. Może i węży nie ma, ale jelenie i dziki jak najbardziej. A wracając do tematu, to sądzę, że pomysł nie ma sensu. Co prawda oglądałem tylko Black Mirror i tam zły wybór oznaczał koniec, trzeba było wrócić poprzedniego momentu i powtórzyć sceny wybierając dobrze. Ktoś tu nie zrozumiał o co chodzi w podejmowaniu wyborów i ich wpływ... Sam uwielbiam narracyjne przygodówki, ale w formie serialu nie ma to szans konkurować z grami Telltale czy Life is Strange. Netflix robi to źle, nie dba o dobrą fabułę, daje ułomne wybory. Moda na to szybko się skończy, a w grach zostanie niszą dla koneserów.

PS. Może na taką dyskusję przydałby się oddzielny wątek? Mateusz pewnie potwierdzi :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Wrzesień 2019, 12:32:21 wysłana przez Adolf »

Offline R~Q

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 18:29:56 »
Zacząłem grać w "Monster Boy and the Cursed Kingdom" bo ma wysoką ocenę na Metroidvania Review.

Graficzka śliczna, platforming tight, muzyka identyczna jak w pokemonach (!), elementy metroidvaniowe solidne, ale fabuła trochę... pretekstowa. Ostatnią metroidvanią, w jaką grałem, było Timespinner i mimo że technicznie gra miała wady, to jednak fabuła ciągnęła to do przodu. Tutaj trochę odwrotnie.

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 14:58:34 »
John, odnośnie Twojego pytania to nie mam jakiegoś konkretnego zdania. Nie oglądam tego typu produkcji Netflixa. W mojej pracy była raz spora dyskusja o Black Mirror i tym, że można tam było właśnie wybierać co ma zrobić postać. I dyskutujący ogółem doszli do wniosku, że super jest coś takiego: level expert zaangażowania w historię (słowo immersja nie jest im znane). A moje granie w gry traktują jako dziecinne hobby. Dlatego uważam, że te netflixowe produkcje to bieda-gry stworzoną z myślą o anty-graczach. Czyli dla tych, którzy w elektroniczną rozrywkę się nie bawią bo to pierdoły, a chcą mieć namiastkę sterowania czyimś życiem.

Z innych tematów: w końcu pojawiła się nówka Shadow of the Tomb Raider w dobrej cenie czyli 69 zł w Lidlu. Gram i mam mieszane uczucia. Owszem, dżungla wygląda przepięknie, a mam zwykłe PS4. Na Pro efekt jest pewnie jeszcze lepszy. Ale co z tego, skoro Lara jest już tak totalnie naiwna i infantylna, że w momencie gdy przemawia i przeżywa swoje dramy to mam ochotę wyłączyć grę. Już chyba lepiej jakby Jonah był tym razem głównym hero. Grobowce jakieś takie podobne do siebie. Strzelanie, póki co, spoko. Na pewno nie jest to poziom części z 2013 roku, która z całej trylogii jest najlepsza. Gdybym miała wybrać Rise czy Shadow to do końca nie wiem. W Rise Lara nie była tak irytująca, ale za to gameplay'owo ta część ssała. Tutaj jest odwrotnie. Jestem w połowie gry. Może finał przesądzi o mojej opinii.

Pytanie do osób grających w Read Dead Online. Czy da się w to grać solo czy muszę mieć swoją zgraną ekipę, żeby robić poszczególne aktywności? Reddit mówi 50/50. Potrzebuję innej gry multi, która odciągnie mnie od The Division, w którym w 4 miesiące nabiłam prawie 400h.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Tysonek

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:38:02 »
Ja polecam natomiast Nintendo New 2DS XL, genialna maszyna z milionem świetnych pozycji.

@Lou powiedziałbym że Warframe jest taką pozycją, też szukałem czegoś co mnie odciągnie od The Division i trafiłem na to :)

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 10:11:32 »
Ja mam PS4 Pro i Nintendo Switch i nie powiedział bym żeby Switch był zbędny jeżeli ma się PS4. Z kolei PS3 to obecnie rzecz zbędna (za wyjątkiem maszynki do odpalania gier z PSX), gdyż na PS4 pojawiły się niemal wszystkie remastery, dopieszczone edycje tych lepszych gier z generacji PS3 (oczywiście są wyjątki, np. ja trzymam dla paru gier m.in. genialnego Resonance of Fate). Na Switchu jak to u Nintendo liczą się exclusive'y. Ja mam Zeldę BOTW, Mario Odyssey, Fire Emblem 3H, Astral Chain, Dragon Quest XI (znacznie poprawiona i ulepszona wersja niż z PS4, premiera w tym miesiącu!) oraz Pokemon Sword/Shield (premiera listopad). I uważam, że dla tych gier warto nabyć ten system. Ze świecą szukać takich tytułów na sprzęcie konkurencji. Z kolei uważam, że nie ma sensu kupować Switcha dla gier multiplatrofmowych czy 3rd party. Ja nie przespałem żadnej generacji sprzętów Nintendo, ale dla osób które nie miały Wii U jest też na Switchu cała masa remasterów z tej konsoli.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 10:14:14 wysłana przez Antari »

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:36:32 »
Ja trzymam swoje PS3 z uwagi na to, że mam na dysku zainstalowane kilka gier, które zniknęły w międzyczasie z cyfrowych sklepów (np. "Scott Pilgrim vs The World"). Liczę na to, że za kilka lat będzie to unikatowy egzemplarz, którego sprzedaż zapewni mi emeryturę w wersji "na bogato" ;).

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:25:48 »
Oj PS3 to nadal świetny sprzęt do grania, i mimo że jak wspominasz Antari, jest sporo remasterów, to nadal na te konsolę jest sporo bardzo dobrych gier (w tym wymieniony przez Ciebie Resonance of Fate).

Mimo posiadania PS4, PS3 nadal często podpinam, i coś sobie poogrywam. Tym bardziej, że w większości tytułów działa pad z PS4 (jak dla mnie, o wiele lepszy niż ten z PS3). W swojej biblioteczce zresztą zostawiłem najbardziej prominentne tytuły:



A jak ktoś nie ma PS4 to dochodzi jeszcze sporo naprawdę rewelacyjnych gier (które zostały zremasterowane na PS4, tak więc zazwyczaj lepiej w nie grać na nowszej konsoli).

A koszty dość fajne, konsole można kupić na rynku wtórnym za 200-300 złotych, a gry nawet można wyłapać po złotówce. Oczywiście te lepsze tytuły chodzą drożej, ale i tak ogólnie konsola wypada ekonomicznie bardzo przyzwoicie.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline amsterdream

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 14:11:42 »
Resonance of Fate został zremasterowany.

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 15:26:10 »
Resonance of Fate został zremasterowany.

Ale nie w pudełku. Jak zniknie ze sklepu pozostanie stara dobra płyta.

@nori: Piękna kolekcja aż miło się patrzy. Ja miałem zdecydowanie mniej i sporo sprzedałem bo powychodziło na PS4 w wersjach dopasionych np. Last of Us, DmC, Catherine, Dragon's Crown, Uncharted Trylogia Drake'a, God of War 3, Persona 5.
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 15:33:16 wysłana przez Antari »

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 22:38:13 »
Antari, dokładnie, także powymieniałem większość zremasterowanych tytułów z PS3. Takie pozycje jak DMC, GOW3, LOU, Sleeping Dogs co prawda nie robią furory, ale samo przejście z 720p na FullHD warte jest zainwestowania. Choć Catherine, Dragon's Crown, Resonance of Fate zostawiam, przynajmniej na chwilę obecną, no chyba że trafie na jakąś okazję.

Są też remastery warte wymiany, jak choćby Tomb Raider, Black Flag, Shadow of the Colossus, Burnout Paradise Remastered, Dishonored, Deception IV. Często też, jak w przypadku Darksiders czy Batmanów, nowe wersje nie wypadają rewelacyjnie, ale mają dodatkowy atut w postaci zaimplementowania wersji PL. No i Uncharted, szczególnie jedynka, która nie dość, że dostała pełną rewelacyjną wersję polską, to jeszcze poprawili przede wszystkim system strzelania. Skończyłem już całą trylogię z trzy razy, pewnie jeszcze powrócę nieraz. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #74 dnia: Śr, 18 Wrzesień 2019, 12:51:54 »
Zapomniałem jeszcze o jednej przesiadce - trylogii Bioshock, która kupiłem też w remasterze na PS4 za 79 zł, nówka w folii. Cena już śmieszna jak za takie 3 gry + wszystkie DLC, więc na sprzedaż poszły też te gry z PS3. Zmiany zwłaszcza na plus widoczne przy cz.1. Nie jeden raz jeszcze ją przejdę.