Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 58172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #345 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 16:07:14 »
Mam Death's Door na liście do ogrania, ale za dużo gier zaczętych ;) W tym np. mocno podobne Tunic. Na szczęście skończyłem ostatnio The Wild at Heart (polecam, mocno inspirowana Pikminami mechanika, ale gra ciut prostsza, w miarę krótka i dostępna na wszystkich sprzętach), ale znów zaraz potem wziąłem się za Pikminy 3 :)

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #346 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 19:39:41 »
Death's Door mocno polecam, nie sądziłem, że tak mnie wciągnie, choć na początku miałem dość, nie mogłem pokonać jednego z pomniejszych bosów... Na Tunic czekam z niecierpliwością, mam nadzieje, że ten tytuł trafi na inne platformy, niestety, nic zielonych nie mam, a PC nie pociągnie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline OokamiG

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 22:24:44 »
Z okazji rozdawnictwa Epica ogrywam jedyneczkę Bioshocka. Kiedyś grałem, ale nie ukończyłem. A teraz gra mnie bardzo wciągnęła. Klimat niesamowity. Świetny tytuł.

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #348 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 06:42:56 »
O proszę, Tunic pod koniec września na PS4/PS5!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #349 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 13:32:22 »
Jeszcze dwa słowa na temat Death's Door. Jak ostatnio pisałem o tym tytule na forum, to grę skończyłem, ale po napisach końcowych tytuł oferuje jeszcze chwilę zabawy. Miałem tego nie ogrywać, ale kusił nowy boss, czy nowa skrzynia. I tak coś tam robiłem, a w końcu udało się grę skończyć na 100% i zaliczyć tzw TrueEnding. I jeszcze bardziej się w tym tytule zakochałem, na tyle, że spróbowałem swoisty tryb hard, czyli przejście całej gry, używając jako broni... parasolki. I udało się, choć trzeba było mieć cierpliwość, ale ta gra to dla mnie perełka, prawdziwy diament. Mocno polecam jak ktoś rozważa zakup, teraz na PSStorze jest w promocji.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #350 dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 13:53:19 »
Ostatnio ograłem Space Marine. Dynamiczna strzelanka/gra akcji osadzona w uniwersum Warhammera 40 k. Tytuł ma już swoje lata, ale warto ograć tym bardziej kiedy zapowiedziano część 2. Bardzo przyjemny model walki, gdzie z reguły nie chowamy się za zasłonami a przemy caly czas do przodu, ba gra nas wręcz wynagradza za agresywna ofensywę bo to za mordowanie przeciwników ładujemy tryb berserka i odnawiamy życie. Krótka intensywna kampania  na 10 godzin. Na pewno nie warto kupować gry bez przecen bo tak wybulimy ponad 100 zł za grę z początku poprzedniej dekady. Zresztą ostatnio była okazja dorwac na steamie grę w rozsądnej cenie w ramach wyprzedaży na gry z Warhammera Fantasy i 40k.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 14:28:43 »
,,Damn it!" Hell yeah! - nowa odsłona PS Plus, z podzieleniem usługi na segmenty abonamentu: zwykły, extra, premium, wybrzmiewa w całej swej okazałości naprawdę dobrze, wręcz iście brawurowo! I pewnie nie jest to tylko moja opinia, na pewno nie jestem w tym zdaniu odosobniony - mamy wielu zdecydowanych zwolenników tej ,,odmiany" PS Plus, jak i przeciwników oraz tych będących ,,na pomiędzy" w tej materii tematu. Sony goni Microsoft i jego świetne (wiem, bo obserwowałem co XBox robi w tym względzie od lat) poczynania z usługą subskrypcji legendarnego już abonamentu. Kupiłem PS Plus Premium na jeden miesiąc - jak na razie; musi mi to wystarczyć, ogarnę temat, przesortuję pozycje klasyków growych i tego, co daje rozszerzenie premium do tej usługi z wszystkich gier dostępnych na Ps4/Ps5. Jak będzie cacy, to zapłacę abonament PS Plus Premium na rok.

A'propos klasyki growej do pobrania na Ps4/Ps5 w usłudze PS Plus Premium:

Oprócz tego, co można pobrać na dysk konsoli, użytkownik ma możliwość zagrania w tytuły dedykowane np. Ps3, ale w formie jakiejś rozszerzonej transmisji, i to chyba przez internet. Nawet trofea z takich gier na Ps3 się zapisują dla konsol nowszych generacji. Wiem, że sporo gierek z Disneya można ogrywać w takiej formie strumieniowania: tytuły z Uniwersum Toy Story, Piorun etc.

Poniżej tylko skromna część tych produkcji, które mam zaznaczone na liście do ogrania, a są one z usługi PS Plus Premium:


Offline Pan F.

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #352 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 14:19:46 »
Dzięki usłudze PS Plus Extra zagrałem w Marvel's guardians of the galaxy i ta gra jest NIESAMOWITA. W to trzeba zagrać!
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #353 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 10:02:03 »
"LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów" (Ps5) - świetna, po prostu ,,pełna" graficznie, ogromna rozmiar starwarsowego świata gra. Interfejs i poruszanie się gracza w grze... cóż, trochę dziwne i zbyt rozbudowane do wcześniejszych tytułów growych od TT Games w konwencji LEGO. Dopiero zaczynam ogrywanie, ale mogę wstępnie ocenić tą produkcję na: 7,5/10.

"Bubsy: The Woolies Strike Back" (Ps4) - dziwne, cholernie dziwne, ale i zabawne. Ograć, dla chillu, można. Platformówka na dwa podejścia.  :)

"Bee Simulator" (Ps4)- to będzie ogrywane. Koniecznie muszę doświadczyć tego pszczelego świata i ,,bzyczenia", miodkowania etc. :D

"Assassin's Creed: Valhalla" & "Marvel's Guardians of the Galaxy" (Ps5 - oba tytuły) - tu już komentować zbytnio nie trzeba! Czysta konieczność gierkowania. Gdy nadejdzie ten moment, a abonament PS Plus Premium mi na to pozwoli, to przygoda z tymi grami będzie trwała dość długo! Ha!

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #354 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 10:46:15 »
Nie przepadam za sandboxami, ale skusiłem się na Immortals Fenyx Rising. Ujął mnie klimat, a po rozpocząeciu rozgrywki okazało się, że także pozostałe elementy stoją na naprawdę przyzwoitym poziomie. Grafika bardzo ładna, jednak nieco kreskówkowa, co w sumie bardzo pasuje, ale trzeba się przyzwyczaić. Muzyka przyjemna, choć akurat w tym aspekcie miałem spore oczekiwania, które niestety nie zostały spełnione, a wynikały z twórcy ścieżki dźwiękowej, znanego z genialnej muzyki do obu części Ori. Tutaj jest dobrze, ale nie porywająco.

Rozgrywka to mieszanka walki z wrogami z rozwiązywaniem szeregu zagadek, i wszystkie te aspekty wypadają bardzo fajnie. Oczywiście jest jakiś system rozwoju postaci, bardzo prosty, ale to na plus, a najważniejsze, że widać, jak nasza postać staje się coraz potężniejsza. Wędrowanie po świecie jest bardzo przyjemne, i czasami włączałem grę nie po to by popchnąć wątek fabularny, a po prostu pozwiedzać, poobijać potworki, i pobawić się w rozwiązywanie puzzli czy tez zaliczanie podziemi, czyli takich większych zagadek logiczno-zręcznościowych. Same przemierzanie świata uprzyjemnia mechanika wspinania się praktycznie na każdą powierzchnię, a do tego nasza postać posiada skrzydła umożliwiające szybowanie.

I zgadza się, większość tego co jest w grze to zrzynka totalna z Breath of the Wild. I to zrzynka momentami tak rzucająca się w oczy, że aż dziw, że Nintendo nie pokusiło się o jakiś pozew sądowy, w których tak się lubuje. Dla gracza w sumie nie ma to znaczenia, Breath było rewelacyjna gra, Immortals także jest bardzo przyjemny tytułem, część rzeczy robi gorzej, część lepiej.

Jeżeli chcemy w miarę dokładnie obejść świat, a warto, bo naprawdę, jest tu sporo zawartości, a same zagadki czy "kapliczki" wypadają bardzo dobrze, to gra wystarcza spokojnie na około 70 godzin, tyle mi zajęło zaliczenie wszystkiego na 100%.

W samej grze jest niestety mechanika zakupów, sklep, gdzie wymieniamy prawdziwe pieniążki na dodatkowe wyposażenie, na szczęście są to tylko uprzyjemniacze wizualne, samej rozgrywki nie ułatwiają, więc ani grosza dodatkowo wydać nie trzeba. Ale nie lubię, gry do gry pełnopłatnej wkłada się takie formy dodatkowego wyciągania pieniążków. Sporym minusem jeż też długie uruchamianie się gry, za każdym razem gra sprawdza dodatkową zawartość, i potrafi to trwać nawet paręnaście sekund do parędziesięciu (można wyłączyć internet, pomaga, wtedy też nie trzeba logować sie do swojego konta Ubi, co niestety jest wymagane przy rozgrywce z podpiętą siecią)! Ale jak już się uruchomi, to wszystko działa bardzo płynnie, ląddingi są nawet na PS5, ale trwają bardzo krótko i występują tylko przy przechodzeniu do podziemi. Do tego grę można zasejwować praktycznie w każdym momencie, dla mnie ogromny plus.

Oczywiście nie zabrakło dodatków, dostępnych też w ramach przepustki sezonowej. Są trzy duże, fabularne dodatki, moim zdaniem przynajmniej dwa warte są zakupu.

A new god - ta sama postać, ciągnie dalej wątki fabularne, otrzymujemy nową dość małą miejscówkę, ale najważniejszym elementem są tu czeluście, o dość dużym stopniu trudności, i bardziej rozbudowane niż w przepustce, ale jak najbardziej do przejścia. Choć momentami ma ochotę się rozwalić pada, szczególnie że wiele z nich opiera się na fizyce przedmiotów, a ta zaimplementowana w grze nie zawsze działa ta jak powinna. Walki tutaj niewiele, głównie otrzymujemy właśnie zestaw zagadek logiczno-zrecznościowych. Całkiem w porządku, skończenie na 100% zajęło mi koło 14 godzin.

Myths of the Eastern Realm - nowa postać i całkiem nowy region. Taki dodatek wykorzystujący wszystko z podstawowej wersji, ale wprowadzający nieco zmian, i uproszczeń, które wypadają akurat jak najbardziej na plus. Miejscówki bardzo przyjemne, scenariusz przyzwoity, gra się bardzo fajnie, jak najbardziej polecam. Skończenie tego na 100% to 10-12 godzin.

The Lost Gods - trzeci i ostatni dodatek, niestety zmienia zupełnie mechanikę, otrzymujemy oś w stylu Diablo. Pograłem chwilę, coś mi nie podchodzi, chyba sobie daruję, chyba że ktoś ograł i może polecić, czy warto w to zagrać?

Ogólnie: Immortals Fenyx Rising to bardzo przyzwoity kawał kodu, wystarczający na sporo bardzo przyjemnej zabawy. Nieco niedoceniony to tył, raz, że miał premierę w okolicy debiutu znacznie bardziej utytułowanych gier, dwa, że przyległa mu ta łatka podróbki Zeldy. Ja polecam, warto dać szansę, tym bardziej, że otrzymujemy sporo zróżnicowanej i nawet nie tak bardzo rozwodnionej zawartości.




8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #355 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 18:23:44 »
Immortals: Fenyx Rising spodobało mi się już od zagrania w demo po zakupie PS5. Szczególnie ze względu na bardzo ładną oprawę. Żadnych megazaawansowanych efektów, ale wszystko jest śliczne, kolorowe (jedynie twarze jak dla mnie takie sobie). Parę miechów temu dorwałem pełną wersję, pograłem z 10h i teraz leży z braku czasu, ale na pewno wrócę dokończyć. Jedyne co po jakimś czasie nudzi to walka, eksploracja jest super, zagadki dają radę. Mimo, że podróba to wolę Fenyx od Linka. W Zeldę Breath pograłem z 20-30h, ale te niszczące się brońki (i ciągłe mieszanie w ekwipunku) pokonały moją cierpliwość :) (no i walka z tymi "robotami" była wkurzająca).

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #356 dnia: So, 16 Lipiec 2022, 19:19:48 »
W Fenyxie, jak zdobędzie się więcej umiejętności i podpakuje nieco postać, walka jest bardzo przyjemna, można już nieźle bawić się z wrogami i nawet wpadnięcie w zgraję dość mocnych przeciwników jest fajną zabawą. Z początku fakt, trzeba bardziej uważać przez co momentami wkrada się monotonia. W Zeldzie ta mechanika z brońmi jest irytująca, ale idzie się przyzwyczaić, i należy korzystać z tego co jest pod ręką. A naprawdę, warto Breath of the Wild ograć dokładniej, ta gra ma to coś w sobie.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Pan F.

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #357 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 18:03:43 »
Stray to mała perełka, warto było czekać.  :)
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #358 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 17:26:02 »
Stray to mała perełka, warto było czekać.  :)

Od pierwszego pokazu mnie kupiła (mimo, że kotów nie znoszę). I teraz się waham czy upgrade'ować PS Plusa do Extra czy może kupić wydanie w pudełku. Chwilę na zastanowienie jeszcze mam, bo w piątek przyszedł Metroid Dread i najpiew chcę jego ograć :)

Offline Kyms

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #359 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 09:16:09 »
HALO: Reach. Po obejrzeniu serialu i 3-msc gamepass chce pochłonąć całą serię. Póki co średnio siada... nie mogę się jakoś przekonać do klimatu tej gry.