Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 18:40:37 »
Dla tej sympatycznej, iście legoludkowej interpretacji Uniwersum Star Wars (a jest to jedna z wielu takowych interpretacji w "LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów"!), warto wydać nawet te 400zł na edycję specjalną z figurką i bodaj steelbokiem tej gry w wersji na Ps5.



ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #331 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 19:11:10 »
No i mam już ponad 100 godzin w Elden Ring. Gra jest ogromna, imponująca, przytłaczająca. Przepięknie zaprojektowana i wykonana, z zajebistymi mechanikami (większość już znanych, część nowych, ale dobrze pasujących). Mimo to, wolałem Soulsy. Moim zdaniem mechaniki z Soulsów przy tak ogromnej grze nie sprawdzają się aż tak dobrze jak poprzednio. Questy się rozłażą, totalnie nie wiadomo co robić dalej (poprzednio też niby nie było wiadomo, ale progresja była o wiele bardziej liniowa i była dużo większa szansa, że mimowolnie się trafi na kontynuację questa uważnie eksplorując). Bossowie są recyklingowani na miliony sposobów, nie mówiąc już o zwykłych przeciwnikach. Otwarte lokacje różnią się głównie kolorystyką, w konstrukcji są praktycznie bliźniacze. Katakumby / kopalnie / jaskinie dokładnie tak samo albo jeszcze bardziej. Duże problemy z balansem związane z nieliniowością i niektórymi nowymi mechanikami. Ponarzekałem, bo te wszystkie oceny, które nie schodzą poniżej 10 są jakimś żartem. Ale nadal wciąga jak bagno, jest przepiękna i nie chcę jej kończyć i nadal uważam, że było warto kupić xsx tylko dla tej gry w moim przypadku (choć oczywiście skorzystam i będę grał też w inne rzeczy).

Offline HugoL3

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 13:56:28 »
Dla tej sympatycznej, iście legoludkowej interpretacji Uniwersum Star Wars (a jest to jedna z wielu takowych interpretacji w "LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów"!), warto wydać nawet te 400zł na edycję specjalną z figurką i bodaj steelbokiem tej gry w wersji na Ps5.

W Polsce mamy wersję bez steelbooka za 259 zł.

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 17:31:57 »
Ostatnio chciałem zagrać w jakiegoś Indyka, coś luźniejszego. Z takich nie całkiem starych pozycji, całkiem nieźle oceniane są dwie: Solar Ash i Samurai Jack: Battle Through Time. I o dziwo, żadna z nich mi nie siadła, od obu się nieco odbiłem. Solar Ash ani nie brzmi, ani nie wygląda dobrze, do tego rozgrywka jest jakaś taka nijaka. Samurai to dla miłośników serialu animowanego łakomy kąsek, gra nie jest zła, ale coś mi w niej, paradoksalnie, nie grało.

I trafiłem na zupełne popierdułki:

Hoa - bardzo klimatyczna, ładna graficznie, miła dla ucha prosta platformówka, taka właśnie do odstresowania. Tutaj nawet nie można zginąć, a sama gra zajmuje ledwie z dwie godzinki, ale warto zagrać.

The Last Campfire - ponownie platformówka, tym rezem w 3D i ponownie nie da się tutaj praktycznie zginąć. Ba, sama postać którą kierujemy nawet nie potrafi skakać! Ale w tej grze główne skrzypce gra eksploatacja bardzo ładnie skrojonego świata oraz spora liczba zagadek środowiskowych. I gra się w to rewelacyjnie, zagadki nie są przesadnie trudne, choć nad niektórymi trzeba chwilę pokombinować. Graficznie świat jest mocno uproszczony, ale prezentuje się bardzo ładnie, do tego etapy są skrojone naprawdę z głową, nic na siłę, nie ma zbyt dużo łażenia bez sensu, jak gdzieś trzeba wrócić, to zazwyczaj chwilę wcześniej otworzyliśmy jakiś specjalny skrót. Mocno polecam, tym bardziej, że gra wyszła chyba na większość platform, a w promocji kosztuje bardzo przyzwoitą kwotę. Mi zajęła około 5-6 godzin.

Guacamelee! - tym razem platformówka już bardziej "na poważnie", w stylu metroidwani, ze sporą dawką, momentami bardzo wymagającego, skakania po platformach i bardzo ciekawej walki z całymi chmarami przeciwników. Świetna, stylizowana, grafika, do tego rewelacyjna muzyka.  Grę skończyłem w około 8 godzin, ale nie wymaksowałem, dla zapaleńców są tutaj jeszcze dodatkowe wyzwania, areny, jest co robić.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #334 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 09:38:32 »
No i mam już ponad 100 godzin w Elden Ring. Gra jest ogromna, imponująca, przytłaczająca. (...)
I tego właśnie się obawiam trochę. Dla mnie urok pozycji z From S. tkwi właśnie w tym "nieogromnym" i pozornie zamkniętym świecie. Nie wiem (dopóki nie zagram) czy nie pogrzebało to istoty serii. Zagrywam się, jak już wspomniałem wcześniej, w Sekiro (tytuł sprzed Elden Ring) - dla mnie to był strzał w 10 ze strony studia - niby wciąż ten sam soulslike'owy "zamknięty/otwarty" świat, ale przez wystrzeliwaną linkę z hakiem do wciągania się w wyżej/niżej położone partie świata i związane z tym nowe zupełnie możliwości pokonywania przestrzeni świata gry oraz jej (wędrówki) znaczne przyspieszenie (pomijam oczywiście posążki (sekirowy odpowiednik ognisk). Kapitalnie rozwinęło to i tak udany gameplay. Stąd moje zdziwienie i obawa zarazem przed jeszcze dalszym krokiem developera i otwarciem świata gry na modłę tych wszystkich mnogich pozycji z takim podejściem do rozgrywki. Nie oceniam ale nie jestem przekonany na tym etapie czy tego było ich grom potrzeba. Są unikalne, mają swój charakter i niepotrzebnie może w tą stronę to rozwijają.
Wracając do Sekiro - absolutnie mistrzowsko wykonana pozycja. No, może czasami kamera (wyłącznie w ciasnych lokalizacjach) utrudnia i tak wysoki poziom poziom rozgrywki. Ale sam klimat (feudalna Japonia z całym dobrodziejstwem mitycznego inwentarza), przefachowe udźwiękowienie (polecam przyciszyć nieco muzykę, by nacieszyć się i docenić sferę audio - kapitalny ambient), design postaci, ich style walki i poruszania się oraz wspaniale brzmiące oryginalne japońskie mówione kwestie, no i ten specyficzny megasatysfakcjonujący gameplay, bossowie, subbossowie, bossowie opcjonalni - wszystko to składa się na tą wspaniałą pozycję i udaną odskocznię od klasycznych Soulsów.

Teraz czekam na Bloodborne 2. ;)

Offline Pan M

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #335 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 20:22:47 »
Ten otwarty świat w Elden Ring ma jakikolwiek sens, czy jest tylko dlatego, że taka jest moda i nawet FromSoftware co to idzie pod prąd trendom- chociaż jak się zastanowić  to na dobrą sprawę stworzyli własny trend- uległ pokusie robienia tego co jest w modzie? Taka refelksja ode mnie.

Osobiście od momentu zagrania w Morrowind lata temu, uwielbiam gry z otwartym światem i samą koncepcje wolności i eksploracji w grach video, jednak de facto od paru ładnych lat takich gier jest autentycznie za dużo z czego dobra połowa ma duże, otwarte światy wypchane beznadziejnym contentem byle wydłużał grę na te co najmniej 100 godzin. Liniowe, "ciasne" gry na 12-20 godzin też są potrzebne, bo jak będą wyłącznie same kolosy w których będzie się siedzieć te +100 godzin to praktycznie raz, ze rynek stanie się monotonny a dwa powstanie problem jak ogarniać jakoś więcej tytułów jak indywidualny gracz na tym rynku.  Bethesda i Rockstar robią takie gry od lat i jako jedni z pierwszych, więc uważam, że oni mają akurat pełne prawo robić to co robią, chociaż Bethcia mogłaby tworzyć trochę bardziej unikalne dunegony i w końcu zmienić silnik, tak reszta na czele z Ubisoftem, CDPR, Bioware powinna przewartościować co robią i po co właściwie. Wypełnianie map setkami pytajników pod którymi kryją się skrzynki z jakimiś mieczami, kontrabandy etc to nie jest dobre rozwiązanie. Już nie wspomnę o potrzebie przebijania za każdym razem stawki i w ten sposób kolaslna mapa z Assassin's Creed Origins, została przebita tą z Odyssey, chociaż wydaje się, ze Valhalla jest nieco mniejsza od tej drugiej.

Develeoperzy nudzą tymi otwartymi światami, a przecież sama koncepcja jest porywająca jak nieograniczona eksploracja, ogrom przestrzeni itd, ale potrzeba tutaj lepszego planowania i pomysłu, który da fajne aktywności do zagospodarowania na takich mapach. Piszę to jako osoba, która spędziła w Skyrim ponad 400 godzin.

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #336 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 22:14:18 »
Ja akurat nie jestem fanem otwartych światów, nie zwiększają immersji w moim przypadku a tylko powodują sztuczne wydłużanie gry lokacjami jak z generatora. Zdecydowanie wolę kiedy gra jest bardziej liniowa ale każda lokacja jest od postaw zaprojektowana z pomysłem. A u mnie jeszcze dochodzi taki syndrom komplecisty, że zwiedzam te bezsensowne znaki zapytania zupełnie bez powodu, taki zajob. No i w ER jest i tak jeden z lepszych open worldów - tzn. w większości gier najlepsze rzeczy się robi jako nieopcjonalne bo twórcy chcą, żeby każdy zobaczył to, nad czym najdłużej pracowali i z czego są najbardziej dumni. To odbiera to "poczucie wolności", bo wiesz, że poszczególne aktywności nie są równe i to, co najlepsze będziesz miał w głównym wątku. W ER jest całkowicie inaczej - losowo sobie coś eksplorujesz i możesz trafić na totalnie świetną lokację czy tam broń, w tej grze w zasadzie jest o wiele więcej rzeczy opcjonalnych niż nie. I faktycznie jest to pierwsza gra, w której czułem taką trochę wolność (z którą też wiążą się kłopoty gameplayowe). I jestem pewien, że zdecydowana większość graczy będzie się tym jarać, bo jest to naprawdę imponujące (choć większość bossów występuje po kilka, a do końca gry pewnie po kilkanaście razy w różnych kombinacjach). Ale ja wolę gry bardziej zwarte, pod względem projektu lokacji DS3 i Dishonored 2 były moimi ideałami. Dają sporo swobody, nie idziesz jak po sznurku, ale jednocześnie czujesz, że każdy centymetr tam jest po coś a nie tylko żeby zapełnić miejsce i wypełnić czas rozgrywki. Podsumowując - to są jednak Soulsy po prostu w otwartym świecie mimo innej nazwy. Jak ktoś jest fanem to nie widzę opcji żeby nie zagrał (choć żeby mieć wyzwanie porównywalne z poprzednikami trzeba sobie samemu narzucać ograniczenia, korzystając z wszystkich dostępnych mechanik gra jest zwyczajnie banalna do przejścia). Jednocześnie przyciąga to jak widać wielu nowych graczy, bez zatracania "duszy", więc na plus. Mam tylko nadzieję, że From Software będzie jeszcze robić również gry bez tego otwartego świata.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #337 dnia: Śr, 27 Kwiecień 2022, 11:34:08 »
A ja podczas wczorajszej wieczornej sesji z Sekiro po raz pierwszy rozpykałem subbossa (Shikibu Toshikatsu Yamauchi - Siedem Włóczni Ashiny) zniżywszy się do lekkiego cheatu (można go "zablokować" przy wejściu do świątyni przed którą czatuje i bezkarnie sklepać mu health bar do osiągnięcia punktu drugiego śmiertelnego ciosu kataną). Mam z tego powodu swego rodzaju kaca moralnego. Może zbyt szybko poddałem się (dzień 4 próby) by spróbować jednak pokonać go wyłącznie skillem (perfekcyjna koordynacja bloków i kontr). Męczy mnie to teraz nieco...ale z drugiej strony mam już swoje lata i daleko mi do sekirowych cyborgów, którzy rozwalają takich bez uszczerbku własnego paska życia. Tak czy inaczej - przygoda trwa dalej i rozpracowuję już następnego championa - Genichiro Ashina - typek masakruje wielką kataną, strzela z łuku (można zablokować strzałę w locie ale impet niemal powala Wilka), a po zadaniu 2 z 3 "śmiertelnych ciosów", koleś zmienia nieco swoją postać i do wspomnianego wachlarza narzędzi mordowania naszego shinobi dokłada jeszcze ciskanie piorunami (trzeba mieć przy sobie "wątrobę węgorza" by nie dać się zwęglić). Ale jazda! Ta gra jest mistrzowska i rzucająca na kolana zarazem! Od dawna nie czułem takiego poziomu wyzwania rzuconego przez grę video. Obiecałem sobie, że nie poddam się i ukończę.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 21:14:45 »
Genichiro Ashina pokonany!! Zajęło mi to kilka wieczorów wytężonych treningów ale warto było. Choć momentami byłem bliski ciśnięcia padem o ścianę. Twardy skurczybyk ale rozjechałem go w uczciwym pojedynku. Kluczem była taktyka obrony przed morderczymi atakami (zimna krew i zero błędów w timeingu) oraz rozwinięcie odpowiedniej umiejętności walki, która skubała mu kawałek po kawałku pasek życia. Ufff. Gram od ponad 30 lat i chyba żadna gra nie sprawiła mi takiej frajdy i satysfakcji z przebijania się naprzód. Polecam gorąco!
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Maj 2022, 21:46:02 wysłana przez Gazza »

ukaszm84

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 21:35:34 »
A ja właśnie niedawno ukończyłem Elden Ring, nawet wszystkie osiągnięcia zdobyłem. W zasadzie podtrzymuję to, co pisałem wcześniej. Gra jest pod bardzo wieloma względami imponująca, ale w drugiej połowie recykling jest totalny, poza bossami fabularnymi nie ma żadnych nowych wrogów, to mi się bardzo nie podobało. Poza tym bolał też trochę brak pomysłu na zwiększenie poziomu trudności w końcowych partiach, przez co twórcy poszli na bardzo frustrującą z punktu widzenia gracza łatwiznę, czyli wrzucenie najbardziej wkurzających przeciwników (nierzadko takich, którzy wcześniej byli dość trudnymi bossami) jako zwykłych wrogów, w coraz mniejszych pomieszczeniach i w coraz większych ilościach jednocześnie. Było to oczywiście utrudnienie, ale wkurzające utrudnienie, a nie takie, które powoduje chęć pokonania wyzwania, bo jest zajebiste. No a sam poziom trudności jest bardzo niski, jeśli się korzysta ze wszystkich mechanik. Duchy i konsekwentne buildy (magia, krwawienie i parę jeszcze innych) sprawiają, że nawet najtrudniejszych bossów można położyć w minutę za pierwszym podejściem. Więc jeśli ktoś chce wyzwanie, musi je sobie sam zapewnić, sztucznie downgrade'ując postać albo nie korzystając z niektórych mechanik. W Sekiro też bym chętnie zagrał teraz, tylko widzę, że nie ma łatki na nextgeny a trochę nie uśmiecha mi się w gry FS grać z dropami płynności, bo akurat tutaj to dość istotna sprawa.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 21:56:00 »
Gram na poczciwej PS4 i nie mam powodów do narzekania (a Sekiro przy Soulsach to jak operacja chirurgiczna przy rąbaniu drewna), ale ponoć na PS5 śmiga najlepiej (stałe 60 fps przy 1080p; na PS4 „zaledwie” 30 fps/1080p). Bierz i ciesz się tą perłą gejmingu.  :)
PS: gratuluję zrobienia Elden Ring! (choć to podobno najłatwiejsze z Soulsów 😉 )
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Maj 2022, 21:57:36 wysłana przez Gazza »

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #341 dnia: So, 07 Maj 2022, 20:05:01 »

Pykło. Niedługo na Ps5 będzie ogrywane: "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Pamiętam jakby to było wczoraj, zacząłem poznawać ten tytuł na Ps4, jeszcze w grudniu 2015 roku. Wtenczas nie miałem kompletnie żadnego doświadczenia z grami video, RPG-owymi, z perspektywy trzeciej osoby, i to w dodatku... z Wiedźminem! I to z tak zaadaptowanym światem fantasy, jak dostaliśmy w najnowszej odsłonie! Na kilku procentach ogranej całości się skończyło. Nie wiem, czemu zrezygnowałem. Teraz coś siądzie; będzie czas, to i będzie doświadczenie z trzecią częścią cyklu wiedźminowskiego. Ten filmik z linka, choć zabawny, przypomniał mi gimbazowe beztroskie czasy, gdy w uszanowanko "Wiedźmin 1 & 2" grało się u kumpla na buczącym starym PC-cie. I marzy mi się remastered pierwszych dwóch odsłon tych tytułów na Ps5.  8)


Offline Pan F.

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #342 dnia: So, 28 Maj 2022, 13:36:00 »
Pykam w najnowszego Kangurka Kao, ach ta nostalgia! ;D
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline Leyek

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #343 dnia: So, 28 Maj 2022, 17:32:00 »
Też wczoraj zacząłem. Spodziewałem się solidnej drugoligowej platformówki, niemającej szans w starciu z Crashem 4 czy ostatnim Kirbym, nie wspominając o Mario, ale na podobnym poziomie do np. Super Lucky's Tale/New Super Lucky's Tale. I mniej więcej to dostałem (oceniając po pierwszych 2 godzinach), ale jednak ciut słabsze niż Lucky. Przyjemna grafika i jakieś tam wyzwanie to na plus. Do tego stabilne 60 fpsów na PS5 (choć grafa mimo wszystko na poziomie PS3, więc to niezbyt wielkie wyzwanie). Na minus wolny początek, duuuużo glitchy, błędów i niedoróbek, słabawe znajdźki, słabe wyjaśnienie mechanik. Ogólnie widać, że zabrakło paru miesięcy na doszlifowanie gry. Na razie dałbym naciągane 6/10.
Pewnie jest to najsłabszy preorder jaki kiedykolwiek zrobiłem, ale spodziewałem się tego, ale nostalgia wygrała (i przyzwoite wydanie limitowane). A w oryginalne części to jakąś chwilę kiedyś tylko pograłem.




Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #344 dnia: Nd, 29 Maj 2022, 15:41:29 »
Bardzo przyjemne zaskoczenie: Death's Door - nie taka do końca mała gierka, w mechanice połączenie Soulsów, Zeldy i Metroivani. Rzut izometryczny, naszym bohaterem jest kruk pracujący w pewnym korpo zajmującym się duszami. Wszystko prezentuje się wprost rewelacyjnie: przepiękna grafika, cudowna muzyka i doskonały gamplay. Grę stworzyło dosłownie parę osób i widać, że włożyli to sporo serduszka. mocno, bardzo mocno polecam, choć oczywiście jest parę minusów, w tym bark mapy, która by się bardzo przydała. No i nie ma niestety polskiej wersji językowej. Gra zajmuje około 10 godzin, ale po zakończeniu można jeszcze dobrą chwilę się bawić i odkryć dodatkowe, "prawdziwe" zakończenie.



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.