Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #195 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 18:34:27 »
"Resident Evil: Biohazard", czyli survivalowo-horrorowa część VII z oryginalnej linii growej, to kolejna solidna produkcja, która wpadnie na moją grową listę, którą za niedługo będę doświadczał. ,,Dowiadczał" mówiąc delikatnie - to taki kisielek w gaciach, czy swego rodzaju pieluchomajty podczas ogrywania tytułu: klimat najlepszy w serii (ponoć); atmosfera porównywalna z połączeniem suspensu i atmosfery grozy i niepokoju filmów "Blair Witch Project" z 1999 roku i "Obecność" z 2013 roku. Nie zamierzam grać w "Biohazard" tylko po to, aby zdobywać ,,platynkę" na Ps5. Gdzie tam, nidy w życiu! Tylko i wyłącznie gra dla doświadczenia, dla specyficznej narracji, dla zanurzenia się w mroku, w tej mdłej apatycznej, zatruwającej nasze mózgi posępnej sile. Przewidywalny poziom trudności: w tej grze ustawiam go na umiarkowany, czy temu podobny. W żadne ,,hardcore" się nie bawię; chcę przespać spokojnie noc, a nie latać po nervosol po aptekach.  ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #196 dnia: So, 05 Czerwiec 2021, 12:58:46 »
Korzystając z tego wątku tematycznego chciałbym co nieco dowiedzieć się od Was, również poradzić w obrębie gier na Ps4/Ps5. Jak to jest w końcu z "Demon's Souls" i "AC: Valhalla" w wersji oprogramowania na Ps5: czy są to tytuły trudne do większościowego ogrania? Chodzi mi o zdobycie co najmniej większości znajdziek w grze, przejście questów itp. itd., nawet zdobycie Platyny. Czy te gry wymagają grania z włączonym poradnikiem na lapku, ustawionym obok grającego, aby było łatwiej, ba!, aby można w ogóle mówić o osiągnięciu 100% przejścia całości tytułu? A, co z grą on-line, aby zdobyć te upragnione ,,all trofka"? Czy może jest tak, że na chillu można zdobyć, to czego nie zrealizowało się za pierwszym razem, przy kolejnym podejściu?
Pytam się o to także z nieco innego powodu: mam możliwość zakupienia "Demon's Souls" i "AC: Valhalla" po okazyjnych cenach, w opcji pudełkowej na Ps5... I jeszcze jedno: nie jestem graczem multi i battle-royale.  8) Only, moi drodzy, only singleplayer. 

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #197 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 00:44:32 »
Grałam w Valhallę na PS4. Platyna prosta do zdobycia, nie trzeba być online. Samą grę cechuje genialna oprawa muzyczna, intrygująca fabuła, ulepszony system walki,  mnóstwo opcjonalnej zawartości, która nie nudzi, dużo nawiązań do lore, wszędobylska brutalność i rubaszny humor. Imo jest to najlepszy Asasyn.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #198 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 10:13:49 »
Zastanawiam się nad następującym rozwiązaniem konsolowym podręcznym:

"Gameboy Advance", "Gameboy Color", "Nintendo Switch Pro", które rzekomo ma zadebiutować na światowym rynku przemysłu gier video za niecałe... kilka dni, no bez przesady, za kilka tygodni lub miesięcy, skoro nie ruszyły nawet zamówienia przedpremierowe, a konsola nie została oficjalnie zaprezentowana przez Japończyków! Najbardziej rozsądne wydaje się dla mnie rozwiązanie drugie: Gameboy Color, którego kupiłbym głównie dla powrotu do korzeni i zaspokojenia mego nostalgicznego growego głoda. Z kadridżami /dyskietkami dla tego sprzętu obecnie nie ma większego problemu - dostępność jest powyżej średniej, co oznacza dużo tytułów, i to mega klasycznych, i to...w rozsądnej cenie; to samo mogę powiedzieć o konsolach "GB Color": w miarę dużo, tanio, w dobrym stanie. Nowego Switcha kupiłbym (ponoć Pro ma kosztować około 1800zł w wersji podstawowej), po debiucie konsoli na polskim rynku, także po zaznajomieniu się przeze mnie z recenzjami tego produktu, plus ogarnięciu jakichś gameplayów z tejże konsoli. Mam nadzieję, że w NS Pro znajdą się dwa sloty: jeden na kadridż starych, standardowych wersji growych NS (kompatybilność wsteczna), drugi natomiast na kadridż NS Pro; z drugiej strony mógłby być to jeden wtyk/slot na oba rodzaje kadridżów. No i co sądzicie? Wybralibyście "GB Color"? A może nie kupować nic, tylko czekać na premierę "NS Pro" ?

Offline Zaraz Wracam

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #199 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 14:16:24 »
Ja to bym kupił coś od Nintendo tylko dla Donkey Kong Classic, ale dla jednej gry szkoda mi pieniędzy na Switch`a.
Nie wiesz, czy ta gra jest na starszych konsolach przenośnych (DS czy GameBoy)?
Strona Nintendo pokazuje tylko PC i Switch.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #200 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 19:01:41 »
Na GBA uruchomisz gry z GBC, tak więc brałbym od razu tego pierwszego. Omijaj tylko wersję Micro bo od wpatrywania się w ekran wielkości znaczka pocztowego można stracić wzrok szybciej niż od picia denaturatu.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #201 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 10:43:41 »
W Game Boy Advance SP (tym ,,kanapkowym" modelem jestem o wiele, wiele bardziej zainteresowany) rzekomo nie ma wejścia słuchawkowego; oj, będzie ciężko z tym lekkim mankamentem. Cenię sobie wrażenia dźwiękowe w grze, nawet te ,,pierwotne" muzyczne plumkanie i pykanie z Game Boya. W komunikacji miejskiej, podróży, gdziekolwiek, zakładam słuchawki na uszy i, jak to się mówi, fajrant doświadczam gry z odpowiednią dozą dźwięku, czyli tak jak tego w danym momencie potrzebuję. Temat jeszcze do zastanowienia. :) ;)

Wejście na kadridż w Game Boy Advance (model nie ma znaczenia) powoduje, że trochę mnie od tej konsoli odpycha - tak wygląda ponoć urok kadridży z GB Color w ,,Advance" w kwestii kompatybilności wstecznej:



P.S. Cenowo GB Color i GBA oscylują wokół podobnych wartości, uwzględniając np. takowe wartości przy stanie bardzo dobrym, czy średnim. Za świetnie utrzymane egzemplarze GB C i GBA zapłacimy około tej samej kwoty. GBA SP jest ,,troszku" droższy. Ogólnie: 200-400zł za naprawdę dobry, oryginalny sprzęt gameboyowy w tych specyfikacjach, z ładowarką, no i może z jedną grą w zestawie.

Produkcje growe na GBC/GBA pokroju ,,superhero/Sci-fi" poszłyby na pierwsze skrzypce, gdybym któryś model konsolki zakupił. Ha!


Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #202 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 12:59:20 »
Jeżeli nie masz nic przeciwko wchodzeniu w "szarą strefę" możesz rozważyć dwie inne opcje:
- chińską konsolkę, których jest teraz zatrzęsienie. Zazwyczaj gry z nesa, snesa, GBA, PSX działają na nich bez większych problemów. Z jakością sprzętu jest różnie, przyzwoita to koszt około 400 złotych. Osobiście nie posiadam, znajomy miał jakiś tańszy model i w sumie fajnie to śmigało.
- PS Vita. Cudowna ale niestety zapomniana konsola od Sony, dwie gałki analogowe, wysoka jakość wykonania, do tego jest parę fajnych tytułów tylko na ten sprzęt. Pierwsza wersja charakteryzowała się świetnym ekranem OLED. Oczywiście by zagrać w stare tytuły, konsolę należy "złamać/przerobić" co obecnie nie jest bardzo problematyczne. Natomiast możliwości po takim zabiegu są fantastyczne: jest gotowa paczka RetroArch w której jest zatrzęsienie gier na nesa, snesa, i wiele, wiele więcej starych konsol, działa emulator starego atari (rewelacja), amiga czasami kaprysi, ale sporo tytułów świetnie śmiga, nawet da się uruchomić parę gier z Nintendo 64, choć to raczej już na granicy płynności (dlatego dokupiłem do kompletu 3ds'a, świetnie się z Vitą uzupełniają). Jest też SCUMM czyli można pograć w stare przygotówki, oprócz tego pojawiło się parę fajnych portów z PC, jak Max Payne, Doom, Wolfestein (łącznie z return!). Oczywiście śmigają gry z PSX, PSP. Wiele z emulatorów ma dodatki jak możliwość powiększenia ekranu, filtry, sejwy w dowolnym momencie. Warto zaznaczyć, że większość z aplikacji wymaga oryginalnych gier lub plików z nich, sporo z do nabycia za parę złotych na Steamie lub Gogu. Używaną PS Vitę z OLED kupisz za 350-500 złotych, trzeba uważać na parę aspektów, najlepiej szukać z odbiorem osobistym, lub po sklepach z grami. Ja tak kupiłem 3dsa, po aukcjach i ogłoszeniach dziwne stany i spore ceny, odzwoniłem sklepy w Krakowie, okazało się, że w jednym mają dwa modele i udało się nabyć w fajnym stanie New 3dsa XL, do tego w przyzwoitej cenie i z 30 dniową gwarancją.
O Vicie planowałem napisał krótki artykulik, naprawdę, jest to przecudowna konsola.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #203 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 13:58:18 »
Korzystając z tego wątku tematycznego chciałbym co nieco dowiedzieć się od Was, również poradzić w obrębie gier na Ps4/Ps5. Jak to jest w końcu z "Demon's Souls" i "AC: Valhalla" (...)
Obie gry warte sprawdzenia. Nie wiem jak na PS4, ale u brata na PS5 miażdżą! Tyle w temacie A/V. Co do gameplay'u - nie chcę nikogo obrażać ( ;) ) ale moim zdaniem gry studia From Software oddzielają w środowisku graczy ziarna od plew. Oczywiście nie bronię nikomu i nie neguję grania rekreacyjnego, dla funu i "zaliczenia" tytułu, ale dla mnie gry japońskiego studia (seria Souls, Bloodborne czy znakomita samurajska inkarnacja Sekiro) to prawdziwe wyzwania, test wytrwałości i charakteru gracza! Nie żeby gry były nieuczciwe wobec nas. Po prostu są wymagające, nie wybaczają błędów, potrafią fizycznie zmęczyć (!!) - ale satysfakcja z ubicia wielkiego bossa, przejście kolejnego etapu, upgrade ulubionej broni/czaru czy levelup postaci są zjawiskowo sycące i pamiętamy te chwile jeszcze długo! W kwestii klimatu udało się FS coś równie niebywałego - oto japoński developer stworzył serię gier (Demon's i Dark Souls) będącą kwintesencją "europejskiego" dark fantasy. Tak, żółtym braciom udało się to co coraz mniej wychodzi "naszym" twórcom. Design świata, postaci czy oprawa praktycznie nie wskazują na azjatycki rodowód gier. Polecam z całego serca! Osobiście wróciłem niedawno do wędrówki przez świat DS3 przy okazji wymiany wyświetlacza (choć wciąż na leciwej PS4), ale widziałem i grałem u brata w remake Demon's Souls na PS5 i  gra po prostu wgniata w fotel! Użytkowniku @Michael_Korvac - inwestuj w DS! Nie pożałujesz! Aczkolwiek "granie z włączonym poradnikiem na lapku, ustawionym obok grającego" nie wykluczone ;)


PS: mam GBA na zbyciu. Musiałbym tylko poszukać....
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Czerwiec 2021, 14:02:11 wysłana przez Gazza »

Offline Jaxx

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #204 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 15:39:25 »
Obie gry warte sprawdzenia. Nie wiem jak na PS4, ale u brata na PS5 miażdżą! Tyle w temacie A/V. Co do gameplay'u - nie chcę nikogo obrażać ( ;) ) ale moim zdaniem gry studia From Software oddzielają w środowisku graczy ziarna od plew.

Dark Souls czekają u mnie w kolejce do ogrania, ale jakoś nie mogę się wziąć do tego tytułu - właśnie z powodu jego osławionej trudności, rzekomo generującej pokłady frustracji i złości, o jakich można się nawet nie posądzać. Nie chodzi nawet o to, że jestem jakimś niedzielnym graczem, bo nie jestem - a przynajmniej za takiego się nie uważam, ponieważ gram od góra 30 lat, bez większych przerw, śledząc branżę na bieżąco i zaczynam nową grę, jak tylko skończę poprzednią oraz praktycznie nie zdarza mi się porzucić grę bez przejścia jej do końca. Chodzi głównie o to, że czasu na granie mam strasznie mało, bo zaledwie 2 góra 3 godziny w tygodniu, więc każda minuta gry jest dla mnie niezwykle cenna. A ponieważ w takim tempie jeden przeciętny tytuł to dla mnie średnio jakiś miesiąc gry (pomijając oczywiście kobyły typu Cyberpunka, właśnie Assasinów czy jakichś rozbudowanych RPG), to kolejka ciekawych gier nie kurczy się, a wręcz nieokiełznanie rozrasta. Zatem sama myśl, że mógłbym "tracić" tygodniowe okienko na granie (czyli te moje 2-3 godziny) nie wykonując najmniejszego progresu w grze, bo tylko usiłując znaleźć sposób na bossa, jest dla mnie mocno zniechęcająca do tej serii. Po prostu szkoda mi czasu, aby tydzień po tygodniu stać w grze w miejscu, próbując wypracować sobie styl walki z jakimś bossem, a potem powtarzać to z następnym i następnym... Kiedyś, za młodu, kiedy tego czasu miało się dużo więcej, wymagające gry nie robiły na mnie wrażenia i tłukłem w nie do upadłego, by po skończeniu praktycznie zacząć od nowa. Teraz, kiedy dochodzę do wniosku, że czas to chyba najcenniejsza rzecz, jaką mamy i muszę nim dysponować z rozsądkiem, zamiast próbując przez parę godzin utłuc jakiegoś potwora, wolę wybrać grę, gdzie w ciągu tych samych godzin jakiś jednak progres zrobię. 

Czy to znaczy, że nie mam wytrwałości i charakteru? I jakim wtedy graczem jestem - ziarnem czy plewą? ;) Ale póki co nie skreślam pierwszych Soulsów - takie tytuły po prostu trzeba spróbować samemu, chociażby odrobinkę :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Czerwiec 2021, 15:48:54 wysłana przez Jaxx »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #205 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 16:00:48 »
Patrząc się na ceny używanych albo ,,używanych, ale praktycznie w nowym stanie" konsol zarówno PS Vita, GB Color, GB Advance, jak i Nintendo 3DS, mam wrażenie, że znalazłem się w świecie wyjętym ze snu. Jeśli nasze gusta przy wyborze którejś z tych konsol nie grałyby roli, gdyby je po prostu wyłączyć, teoretycznie najbardziej technicznie opłaca się wybrać z tej listut sprzęt: PS Vita - najbardziej zaawansowany, udoskonalony, dość poręczny, ze sporym wyświetlaczem. Każda z tych podręcznych konsol, naprawdę w bardzo dobrym stanie (bo tak można sądzić oo ogłoszeniach) jest warta tyle samo: cena za ,,udany" egzemplarz orbituje wokół ceny: 400 - 500 zł. OLEDówki Vity i niby nowy GB Advance SP warte są constans: 600-700zł. Bardzo ciekawe trendy.

I weź tu się zdecyduj... Z jednej strony nostalgia geeka woła, ,,łej, i to jak!". Z drugiej jednak chce się wydać ponad pół tysiaka, a może mniej, na coś, co technologicznie jest wysunięte jak najbardziej do przodu. Czy w PS Vita gracz ma możliwość zalogowania się do swojego konta PSN, którego używa na PS5 lub Ps4? Jak na Vicie prezentuje się sytuacja z trofeami? Podeśle ktoś z Was jakieś linki do sklepów, aukcji etc., gdzie można kupić GB Advance/Advance SP lub GB Color i PS Vita?

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #206 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 16:13:45 »
Tak, na Vicie masz normalnie dostęp do swojego konta, dodatkowo, jak coś kupowałeś już cyfrowo, to duża szansa, że już na start będziesz miał parę pozycji - sporo gier (oczywiście tych sprzed paru lat) była dostępna w crossbuyu - kupując wersję na PS3 lub PS4 automatycznie dostawałeś też wersję na Vitę. Oczywiście nie jest to zasada, wszystko zależało od twórców, i niektóre tytuły jak chcesz mieć na obu platformach, to trzeba zabulić dwa razy. Acziki na Vicie wpadają na Twoje konto, fajnie to widać choćby na psnprofiles, gdzie masz swoje ograne tytuły wraz z zaznaczeniem na którą platformę były uruchomione (zazwyczaj). Niektóre gry mają osobne zestawy trofików dla PS4 i dla Vity, niektóre wspólne.

Mnie tak Vitka przypadła do gustu, że obecnie mam dwie - jedną w prawie idealnym stanie, do ogrywania gier na Vitę, i drugą przerobioną, właśnie pod emulację. Obecnie najczęściej włączam na niej małe atari i wspomnianego Scumma.

Co do zakupu: Olx, Allegro, grupy na FB, ale najlepiej zajrzeć do sklepów stacjonarnych sprzedających gry - tak jak Ci wcześniej pisałem.

EDIT: Według sprzedawcy w jednym ze sklepów, 3dsy obecnie tak sobie schodzą, wina Switcha, natomiast sporo osób jest chętnych na Vitę, właśnie z poodu jej wszechstronności, i ceny w sumie zbliżonej do chińskich wersji. Tyle, że trzeba pamiętać, że wymaga trochę zabawy by to wszystko ogarnąć, ale są zarówno odpowiednie strony (także po polsku) jak i grupa na FB, gdzie uzyskasz pomoc na większość tematów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Czerwiec 2021, 16:24:06 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Death

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 13:39:37 »
Przeszedłem Wojnę krwi na PS5 (genialna fabuła, świetny gwint, jak to u Redów), schowałem Playa i Xboxa do szafy i naparzam w Zeldę. To fajna gra na Euro 2021, bo nie wciągniesz się w fabułę i zawsze można w wolnej chwili między meczami trochę popykać. Bardzo lubię tę grę za pomysły.

Mass Effect jednak zaczeka na po euro.

Offline nicolascage

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 13:54:40 »
Zelda genialna, czekam na kolejną część :)
Ja zagrywam się w Hadesa, który stał się jedną z moich ulubionych gier ever. W ubiegłym roku po dziesiątkach runów w końcu przeszedłem całość, żeby tylko odkryć, że to nie koniec – przede mną kolejne wątki fabularne, nowe systemy walki i całe mnóstwo innych ciekawostek. Nie przepadam za grami typu roguelike, ale ten tytuł mega mnie wciągnął. W dodatku fabuła, grafika postaci i klimat są mocno komiksowe, a całość zapewnia rozgrywkę co najmniej na dziesiątki godzin :)

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #209 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 14:36:28 »
W Zeldę wsiąkłem jakiś czas temu, obecnie na koncie wszystkie uwolnione bestie, ponad 100 kapliczek, 400 koroków (więcej nie szukam) i większość misji pobocznych zaliczona. Obecnie staram się dokończyć wszystkie kapliczki i ruszam do zamku! W sumie chyba pod sto godzin będzie i nadal jest to świetna zabawa.

Gra jest bardzo przyjemna, choć ma sporo przywar, ale sam sposób prowadzenia rozgrywki jest niesamowity. Do tego sensowny system sejwów pozwala bezproblemowo włączyć grę nawet na pół godzinki. Choć zazwyczaj wciąga na wiele, wiele dłużej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.