Autor Wątek: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!  (Przeczytany 57558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:28:46 »
Nowa ma też poprawione ekrany w kwestii temperatury barw, lepszy procek, konsola mniej "wyje" i mniej się grzeje (praktycznie nie słychać że pracuje). Joy-cony mogą też mieć lepsze analogi (ja u siebie driftowania na nowych nie zauważyłem na razie). Ja kupowałem te nowszą wersję jakoś we wrześniu i płaciłem 1300. Nie wiem jakie są teraz ceny ale jeżeli różnica to tylko 150 zł, to nie ma się nad czym zastanawiać, kup nową wersję. Te dodatkowe 40% baterii naprawdę robi różnicę. Chyba, że grasz głównie w domu.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:15:45 »
Tak jak kolega w poście wyżej napisał, jak już ,,ostatecznie i definitywnie" zdecyduję się na konsolę Nintendo Switch, wybiorę jednak model tegoroczny. Olbrzymim, niezaprzeczalnie istotnym, jak dla mnie decydującego się na ten typ sprzętu gracza, plusem dość popularnego Switcha jest niski abonament "Nintendo On-line", za pośrednictwem którego można zdziałać na Switchu gierkowe cuda, a przede wszystkim zyskać dostęp do kultowych klasyków 16-bitowego, będącego owocem 4 generacji gier komputerowych, NESa, a są to przykładowo: "Metroid", seria "Mario Bros" i "Super Mario Bros", czy "Mario World", "Donkey Kong" i wiele, wiele innych. Zakup i ostatecznie posiadanie konsoli Nintendo Switch będzie pożywką dla nostalgii gracza wychowanego na NESach, platformie od SEGI, i na zwykłym Pegasusie za 50zł z cosobotniego targu w mieście. To nie będzie zwykła gra na emulatorach, zaimplementowanych na komputerze, z podpiętymi padami od Ps4; to będzie geekowskie przeżycie, to będzie doświadczenie przenośnej konsoli wprost od Nintendo! Dodajmy do tego nowe wersje "Mario Bros", specjalnie zaprojektowane dla Nintendo Switch - co jest zjawiskowe, bo gry a.k.a. ,,Mario" prezentują się w każdym aspekcie genialnie (zagrałem tylko raz, chcę więcej!) - a niezapomniane, ba, bezcenne chwile spędzone przy tej konsoli będą jak na zawołanie!

A tymczasem, serwis "gry-online.pl", wrzuciło ostatnio na swoją stronę takie oto zdjęcie:


Zaiste, coś w tym jest...

Czy ktoś z Was gracze, oczekuje na Ps4, kolejnej odsłony popularnej serii gry FPP, "Sniper: Ghost Warrior" od polskiego studia "CI Games"? Tym razem twórcy cyklu przygotowali dla miłośników produktu: "Sniper: Ghost Warrior Contracts"! Myślę, że będzie dużo lepiej, niż w ostatniej grze "Snipera" od "CI Games"... Kto wie, kto wie.  8)


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #107 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 18:09:59 »
Tak, stało się. Po burzy mózgów, którą sobie ,,zorganizowałem", w końcu zdecydowałem się, na jakiej platformie gier video będę w najbliższym czasie spędzał swój wyznaczony wolny czas. I tak "Nintendo Switch Neon Red & Blue Joy-Con" zostało przeze mnie kupione. Nabyłem wersję konsoli z września 2019 roku - model z pojemniejszą, dłużej działającą baterią. Do Switcha w zakupie dołączyłem etui i folię ochronną na matrycę ekranu, oraz pierwszą grę na tę platformę: "Crash Bandicoot N. Sane Trilogy". Nie zapomniałem abonamentu na Nintendo On-Line; z doświadczeniem przyjdą kolejne decyzje o kupnie gier na Switcha, a myślałem o "Sniper Elite III", "Asterix & Obelix XXL" i "New Super Mario Bros. U Deluxe".

A co z PlayStation 4? O tej konsoli również nie zapomniałem; gierkowo w tej kwestii zaopatrzyłem się w "Star Wars Jedi: Fallen Order". Ach, będą bolały kciuki od padów, gdy poruszając się Calem Kestisem zgłębię tajniki Mocy i doświadczę galaktycznych realiów na niespotykaną, jak dla mnie, dotąd skalę! Ha!

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #108 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 18:46:05 »
Opory wewnętrzne pokonane, wystarczająca ilość czasu na włączenie "Star Wars Jedi: Fallen Order", i rozpoczęcie przygody z perspektywy Cala, który musi znieść przeciwności losu, uwierzyć w Moc i stać się Jedi - znaleziona. Nie ma lepszego gamingu, głębszego doświadczenia z Uniwersum Star Wars - przynajmniej na jakiś czas, gdyż mamy i "Fallen Order", powtarzanie wybranych filmowych Epizodów kinowych "Star Wars", i przede wszystkim najważniejsze: zwieńczenie Sagi Skywalkerów, Epizod IX, "The Rise of Skywalker", które wejdzie do kin niebawem!


Po gamingowym wczuciu się w "Star Wars Jedi: Fallen Order" przez pierwsze dziesiątki minut, mogę jedynie powiedzieć: jest dobrze... megadobrze! Gra raczy nas genialną, rozłożystą emocjonalnie ścieżką dźwiękową. A cała otoczka fabularna - ta historia Cala, próba zapomnienia przez bohatera zgubnych, czasów czystki Jedi i ukrycie się przed Imperium, zapamięta się ją na długo. Mało tego, wstawka filmowa jest bardzo ważna w tej grze. Obecnie jestem na wstępnym etapie rozgrywki: wylądowałem na malowniczym Bogano, zaliczyłem 1 punkt do drzewka umiejętności, pomedytowałem, i ruszam dalej z moim śmiesznym, ,,nieśmiałym" droidem! Yeah!

Offline Szekak

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #109 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 11:12:17 »
Nie podoba Ci się to trudno. Kojima poruszył ten temat przy okazji gorszego odbioru gry przez Amerykanów. Tu chodzi o wrażliwość artystyczną. Ta statystycznie w Europie jest wyższa i to widać nie tylko w kinie. Przykład Polaków tworzących dobre gry najlepiej o tym świadczy.
Co w DS jest artystycznego? Bo chyba nie prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, gameplay?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline gashu

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #110 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:11:21 »
„The Bureau: XCOM Declassified” - wydany w 2013 roku fabularny prequel „UFO: Enemy Unknown”. Gra, która w momencie premiery została zjechana przez krytyków i fanów w związku z odejściem od formuły gry strategiczno-taktycznej, na rzecz shootera TPP.
Tym, co ratuje omawianą grę i sprawia, że jest ona warta zainteresowania, jest w moim przekonaniu unikalny setting: USA w latach 60., stroje, pojazdy i bronie z epoki (przynajmniej na początku, zanim nie dorwiemy się do sprzętu obcych), początki FBI, atmosfera zimnej wojny oraz eksploracja wielu popularnych mitów i teorii spiskowych związanych z tematem.
Żadna wybitna gra to nie jest, ale osoby lubiące wspomniane powyżej klimaty, spędzą na pewno przy niej miło kilka wieczorów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Grudzień 2019, 20:27:01 wysłana przez gashu »

Offline Adolf

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #111 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 21:33:12 »
Co w DS jest artystycznego? Bo chyba nie prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, gameplay?

Długo myślałem co Ci odpowiedzieć. Przemilczeć to, dać sarkastyczny komentarz, czy wyszydzić? Nic z tych rzeczy. Spróbuję Ci to wyjaśnić. Zacznijmy od tego, że to co dla jednych w odbiorze jest wielkim uniesieniem, swoistym katarsis, czy inną tego typu egzaltacją, to dla innych będzie po prosty nudne. Noszenie paczek z miejsca na miejsce, to brzmi banalnie. Jednak Hideo Kojima doprowadził tą czynność do tego czegoś więcej. Żeby to zrozumieć, to nie można myśleć prostymi kategoriami "idź z punku A do punktu B". Trzeba zobaczyć w tym szerszą perspektywę. Noszenie paczek do alegoria do naszego życia, do ciężkiej pracy jaką wykonujemy. Praca w jakiej się doskonalimy. Stajemy się legendą... Zamontowany skaner na barku bohatera odzwierciedla typowego pracownika produkcji/magazynu, gdzie to urządzenie jest jego przedłużeniem ręki. Kurier w grze jest przedstawiany jako niezbędny. Ostatnia nadzieja ludzkości. Ważny zawód. Jest to próba wyniesienia nisko wykwalifikowanego pracownika do rangi bohatera.

Jednak skupmy się na rozgrywce. Załóżmy, że gracz nie posiada wrażliwości artystycznej. Trzeba go zaangażować. A dzieje się to poprzez zastosowanie elementów strategicznych. Ułożenie paczek, ważna sprawa. Poświęcić miejsce na linę i drabinę, czy zabrać dodatkowe materiały? Jaką trasę wybrać? Przez góry, ale bezpieczniej, czy po płaskim gruncie, ale przez deszcz... I tu się pojawia element, który jest zaczerpnięty z survival horrorów. Wynurzeni. Konfrontacje z nimi, szczególnie na początku gry, to próba przetrwania, niepewność i bezsilność. Walka z nieznanym. Przejście z punktu A do punktu B potrafi się skomplikować. Nie raz po przejściu dłuższego odcinka czułem się zbrukany. Gdy już w oddali widziałem cel, do którego się udaję, to czułem ulgę. Przeważnie w takim momencie odpala się starannie wybrany przez Kojimę utwór, mający nas jeszcze bardziej wycisnąć emocjonalnie, zanim wejdziemy do bezpiecznego pokoju, w którym weżmiemy prysznic i napijemy się Monstera.

Jest też warstwa fabularna, która to nas wrzuca w tą całą wędrówkę. Fabuła, która ma zjednoczyć i połączyć. To nasze wykonane zlecenia nadają jej sens. Bo to co widzimy często sensu nie ma. Na pierwszy rzut oka tak się wydaje. Wdarcie Śmierci (czyt. Death Stranding) jest zjawiskiem metafizycznym. I ludzie próbujący je zrozumieć poruszają się w na nowym obszarze. My próbujemy zrozumieć to zjawisko razem z nimi, a jednocześnie naprawić to co ono zniszczyło.

W grze dominuje samotność. Ludzie gdzieś tam są, pochowani w schronach, nawet z nami kontaktują się poprzez hologramy. Świat wydaje się taki opuszczony. Deszcz temporalny zbiera żniwa na każdym kroku. A jedyną stałą w tym są siedziby firmy kurierskiej. Budowane na jedno kopyto, dają nam poczucie bezpieczeństwa. Wracamy ciągle do tego samego pomieszczenia. Jak w Biedronce, czy w Maku, znamy je gdziekolwiek by nie było na świecie.

Mógłbym jeszcze dużo napisać, np. o lajkach, o więzi z dzieckiem, czy o świetnych elementach społecznościowych. Mam nadzieją, że zrozumiesz - Death Stranding to nie jest zwyczajna gra. To dzieło, które się interpretuje, to dzieło wybitne, które nie podąża za trendami, choć je ukazuje. Tu każdy moment jest ważny. Bo oto pewnie chodziło Kojimie, żeby pokazać nam, że nasza zwyczajność jest ważna i nawet w małych, rutynowych czynnościach możemy odnaleźć piękno.

Tysonek

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 21:56:18 »
Lepszej odpowiedzi na pytanie czym jest DS przyznam jeszcze nie czytałem.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #113 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 10:02:11 »

W ,,ospoilerowanym" linku umieściłem adres strony internetowej - wprost z ,,czeluści" PlayStation Store, gdzie można zobaczyć przykład takiej gry, której obecności w ogóle, na tym sklepie, jak i w środowisku gier konsolowych, i w dodatku z gatunku ,,symulator" nikt by się nie spodziewał.

Moje pojęcie o grach ulega rozpadowi. Symulator gęsi stworzony w ,,niedorysowanej" graficznej konwencji - ,,stylu indie", wypłaszczonych ciekawych tonacjach kolorów, jakby wyszedł on wprost z rąk Studia piszącego gry na Androida. Niebywałe, niepojmowalne!



A'propos "Death Stranding", wiele na to wskazuje, że w przeciągu kilku lat gra, możliwe że, zostanie zekranizowana: odtworzona zgodnie z zamysłem fabularnym produkcji bądź odpowiednio zaadaptowanym stylu. Ogólny koncept "Death Stranding" i ta filozoficzna esencja, która się za tym kryje, jak i bohaterowie gry, sprawiają, że ma ona solidny potencjał na równie solidny blockbusterowy hit. Kto wie...

Ciekawy, z innej strony analizujący ,,wnętrze" gier video materiał "tvgry" o warunkach pogodowych implementowanych w grach video. Polecam:


Offline death_bird

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #114 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 23:51:55 »
Generalnie nie grywam toteż nie zaglądam do tego działu niemniej dzisiaj GOG zażył mnie z mańki. Przysłali kod z rabatem na STAR WARS`y i w zw. z tym nabyłem KOTOR i KOTOR 2. Za oba tytuły wybuliłem niespełna dwie dyszki i od bitych dwóch godzin ganiam po jakiejś zakazanej planecie, której nazwy nawet nie pomnę szlachtując imperialnych i zadając sobie pytanie "Co ja tutaj u licha robię?..."  ;D
Jednak magia tytułu nadal działa...  ::)
W sumie w gorączce poświątecznych promocji zastanawiałem się nawet czy przecenionego Wieśka 3 nie kupić, ale podejrzewam, że mój biedny laptop takiego gieroja nie uciągnie toteż poczekam jeszcze ze 3-4 lata jak będą go dokładali za 10 zł do W4.  8)
Wtedy już może szarpnę się na nowe osprzętowanie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Grudzień 2019, 23:53:59 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #115 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 13:02:44 »

W sumie w gorączce poświątecznych promocji zastanawiałem się nawet czy przecenionego Wieśka 3 nie kupić, ale podejrzewam, że mój biedny laptop takiego gieroja nie uciągnie toteż poczekam jeszcze ze 3-4 lata jak będą go dokładali za 10 zł do W4.  8)
Wtedy już może szarpnę się na nowe osprzętowanie.

"Wiesiek 3" i "gieroj" - określenia zacne, bo jakby nie patrzeć, to właśnie "Wiedźmin 3: Dziki Gon", przez ogniki ciekawości, krążące w mym umyśle wokół serialu "Wiedźmin" od Netflixa, który mam zamiar niedługo obejrzeć, lecz na razie się wstrzymuję, gdyż w ogóle nie znam tego Uniwersum, będzie jednym z tych tytułów, które zafunduję sobie w 2020 roku - w pierwszych dwóch miesiącach - na platformę Nintendo Switch. Grywalność na popularnym Switchu, w przypadku tej produkcji, jest ponoć wystarczająco dobra mimo zwykłej, w jakości HD rozdzielczości matrycy konsoli. Oprócz "Wiedźmina 3" oczekuję pojawienia się na polskim rynku gwiezdnowojennych gier video, przerobionych do wersji Switcha: "Knights of the Old Republic", "Jedi Knight", "Jedi Academy". Zresztą muszę sprawdzić te pozycje, bo być może są już dostępne do kupienia na tę przenośną konsolę, ale w opcji cyfrowej, przez "Nintendo Shop". A jeśli chodzi o obecny gaming, to na sławetnym Switchu ogrywam tytuły: "Crash Bandicoot N. Sane Trilogy" (świetna, zabawna, z feerią barw, dziwacznymi postaciami i otoczką geekowskiej nostalgii gra) i "Super Mario Bros 2 i 3" plus inne klasyki od Segi i NESa; całkiem sympatycznie wygląda "Metroid" i cykl "Donkey Kong"... Mein gott! Ależ człowiek stary, gdy tak zasiądzie do tych 16-bitowych klasyków, i tak sobie dłużej pogra... i zapomni, że minęło kilka godzin.  8)

Offline Lou

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #116 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 15:21:10 »
W końcu rozfoliowałam Far Cry New Dawn i bawię się doskonale. Znów masa idiotyzmów, ale frajda ze strzelania, wędrówki po lasach i powrotu do starych znajomych z "piątki" ogromna. Dobre zakończenie historii Josepha.

Mam też w końcu F76. Na razie kompulsywnie przebudowuję bazę i szukam wody.

Czy ktoś z forumowiczów gra wciąż w The Division na PS4 i pomógłby mi pofarmić tajne zestawy? Mam sporo elementów, ale i sporo mi brakuje. Niestety nazbyt często zdarza mi się, że próbując podjąć z DZ element na którym mi zależy, ginę od strzału w plecy oddanego przez rogala :(
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline nori

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #117 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 15:53:42 »


inFamous skończyłem jakiś czas temu, ogólnie bawiłem się nieźle, więc logiczna koleją rzeczy było zabranie się za dwójeczkę, tym bardziej, że ogólnie uznawana jest za pozycje lepszą niż jedynka, choć powiela zbyt wiele schematów z części poprzedniej. I zgadza się, w inFamous 2 dostajemy praktycznie to samo, ALE (i to ważne ALE) wszystko jest zgodnie z zasadą lepiej, więcej, bardziej dopracowanie. Nowe miasto jest o wiele ciekawsze, bardziej różnorodne, to samo tyczy się przeciwników: otrzymujemy parę zróżnicowanych frakcji, w każdej znajdziemy także najróżniejsze osobniki, od przysłowiowego mięsa armatniego, po epickich kafarów. Po mieście biega się bardzo przyjemnie, jest co robić, choć pod koniec już nie chciało zbierać mi się wszystkich znajdziek czy zaliczać każdej z misji pobocznych. Ogólnie, wrażenia jak najbardziej pozytywne, tym bardziej, że gra potrafi nawet dzisiaj zachwycać, graficznie czy pod względem rozgrywki jest naprawdę nieźle. Są minusy, oczywiście, w tym zero-jedynkowy system karmy, ale ogólnie, tytuł wart polecenia.

Z rozpędu zaliczyłem jeszcze inFamous 2: Festiwal krwi czyli samodzielne DLC do dwójeczki, gdzie głównym motywem są wampiry. DLC jest dość krótkie, ale zapewnia bardzo intensywną  zabawę, ogólnie: warte rozegrania.

I tym sposobem z końcem roku odkładam PS3 do szafy, pewnie jeszcze nieraz ją odkurzę, nadal sporo tytułów na tą platformę mam do nadrobienia, ale z nowym rokiem trzeba by także ponadrabiać zaległości z bieżącej generacji...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 13:26:22 »
W końcu rozfoliowałam Far Cry New Dawn i bawię się doskonale. Znów masa idiotyzmów, ale frajda ze strzelania, wędrówki po lasach i powrotu do starych znajomych z "piątki" ogromna. Dobre zakończenie historii Josepha.


Zastanawia mnie jedna zagwozdka, ot taki specyficzny myślowy natręt: czy nieznajomość 5 odsłony z cyklu Far Cry będzie dla gracza poważną przeszkodą, jeśli postanowi on zagrać w "Far Cry: New Dawn", nie zagrawszy wcześniej w Far Cry 5? A jak prezentuje się sama rozgrywka, czy jest długa fabularnie a świat otwarty do eksploracji? I czy jest to ten ,,postapokaliptyczny świat" o którym się mówi?

A gracze mieli do czynienia ze "Strange Brigade"? Patrząc się na gameplay'e i zwiastuny z gry, mam wrażenie że jestem świadkiem fabuły i okoliczności gry rodem zaczerpniętych z filmowej "Mumii" z Brendanem Fraserem i "Indiana Jones" razem wziętych. To wygląda wybornie. "Strange Brigade" podoba mi się znacząco pod względem baśniowego, przygodowego nasycenia w grafice barwnymi kolorami. A świat otwarty jest dość specyficzny, jakby był nastawiony na określoną eksplorację.

Offline Gazza

Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« Odpowiedź #119 dnia: Cz, 06 Luty 2020, 13:33:06 »
Jedi: Fallen Order - nagrałem się już w swoim życiu więc samo skakanie i wywijanie świetlną szabelką mnie nie kręci. Jest ok, ale w gameplayu to wszystko już w różnych settingach było. Co mnie frapuje to fabuła tej pozycji...