Autor Wątek: The Legend of Zelda  (Przeczytany 601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

The Legend of Zelda
« dnia: So, 25 Luty 2023, 13:14:21 »
Mały przerywnik w grafikach komiksowych, sklecony nieco na boku. Seria The Legend of Zelda pod wieloma względami jest niesamowitym produktem, a o niej, jak i każdej z gier wchodzącej w jej ramy, można by rozmawiać godzinami. Grafika jest oczywiście przedstawiona w sposób bardzo uproszczony, ale może kogoś zachęci do zapoznania się z tymi grami? Tym bardziej, że ostatnia odsłona Breath of the Wild była rewelacyjna, a już w maju pojawi się bezpośrednia kontynuacja: Tears of the Kingdom.



Link do grafiki w wysokiej rozdzielczości (plik ma około 14 MB)

Wordpress ostatnio coraz bardziej głupieje, więc na wszelki wypadek, grafika do ściągnięcia w archiwum zip.

Pozostałe grafiki:
Klasyka Polskiego Komiksu: Janusz Christa, Tadeusz Baranowski, Szarlota Pawel
Marvel/DC: Marvel NOW, NOW2.0, Fresh, Kosmos, DC NEW52, Odrodzenie, Sandman

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Murazor

Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #1 dnia: So, 25 Luty 2023, 15:25:21 »
Wiekszosc znalem, ale i tak swietna robota ;) mozna by dorzucic informacje, ktore gry sa dostepne w abonamencie Nintendo Switch Online.

Online Leyek

Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #2 dnia: So, 25 Luty 2023, 16:56:00 »
Najwięcej przeszedłem Link's Awakening w wersji remake'owej na Switcha.
Na WiiU trochę pograłem w WindWakera HD.

BotW mnie wkurzał tą psującą się bronią i ciągłym mieszaniem w związku z tym z za małym ekwipunkiem i po jakichś 15 h przerwałem grać i już nie wróciłem.

Spirit Tracks i Phantom Hourglass muszę wreszcie sprawdzić, bo te wersje mnie przekonują.

Ogólnie od Nintendo dużo bardziej wolę Mario z ferajną czy Kirby'ego.

Offline Murazor

Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #3 dnia: So, 25 Luty 2023, 22:27:33 »
Tez mialem maly kryzys w BotW po okolo 15h, a potem przysiadlem i w jakis miesiac nabilem ponad 80h :) calosc grubo ponad 100h, a jeszcze DLC przede mna.

Offline fragga

Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #4 dnia: So, 25 Luty 2023, 22:38:05 »
BotW mam gdzieś 30h, zważywszy na to że okarynę kończyłem z 15 lat na 3 systemach to pewnie to jeszcze potrwa:) Ale Zelda jako seria jest poza wszelką konkurencją. Mnie najbardziej pozamiatała twilight princess na wii... wspaniała mroczna przygoda.

Nesumi

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 26 Luty 2023, 11:23:11 »
   Mi też najbardziej Twilight Princess utkwiła w pamięci. BoTW gram gdzieś od miesiąca, ale to takie granie- tu pół godzinki, tam godzina. Bardzo dobrze opracowany świat. Kiedyś Konrad Czernik na warsztatach opowiadał o budowie gier na podstawie DisneyWorld- widzisz w oddali cel wędrówki, jest właściwie na wyciągnięcie ręki, ale tak naprawdę nie jesteś w stanie do niego się dostać. Musisz przejść rozległy świat pełen atrakcji.
   Tu jest podobnie. Do tego cały ten świat jest bardzo ciekawy i skutecznie odciąga Cię od głównego wątku. Przypomina mi trochę Monster Hunter z PSP. Kapitalna i przemyślana gra z wspaniałym designem (cell shading rządzi!).
   Ale i tak ciągle porównuję ją w myślach do Twilight Princess...

Offline nori

Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 14:56:48 »
Murazor zaznaczyłem wersje na Switch Online, są jako skrót SO przy dacie premiery i platformach. Niestety, sam nie używam, więc dane zaczerpnięte z listy co jest w tej usłudze dostępne. I wielka szkoda, że Nintendo jednak nie umożliwia zakupu gier w formie cyfrowej na starsze platformy, tak jak było z VC na Wii i WiiU. I dzieki! ;)

Leyek, ale ta mechanika na dłuższą metę jest całkiem spoko patentem, dzięki czemu próbuje się najróżniejszych broni, a tych od zatrzęsienia porozrzucanych w świecie gry. Mało miejsca w ekwipunku bardziej wkurza, ale polując na Koroki można je oddawać Hestu, za co ten powiększy nam miejsce, i po pewnym czasie już nie ma problemu (pewny czas = około 400 Koroków ;) ). Link's Awakening skończyłem, ale podobało mi się o wiele mniej niż Breath.

fragga, Nesumi, właśnie, Twilight Princess jeszcze nie ogrywałem, słyszałem o tym tytule wiele dobrego, choć sa też głosy krytyki. Ale mówicie, że warto?



8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Nesumi

  • Gość
Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 16:38:20 »
Nie wiem na ile ten tytuł się zestarzał. Czy mechaniki gry po tylu latach nie będą chrupać, ale zapamiętałem tę grę jako zjawiskową i doskonale mi się w to grało.

Offline nori

Odp: The Legend of Zelda
« Odpowiedź #8 dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 12:26:17 »
Prezentacja nadchodzącej Zeldy, w tym nowych mechanik. Zapowiada się zacnie, choć trzeba mieć pod uwagą, że Tears of the Kingdom to bezpośrednia kontynuacja Breath of the Wild, stąd wygląda dość podobnie. 

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.