Pozostałe > Gry wideo

Symulatory farmy/craftingu/lekki survival

(1/3) > >>

R~Q:
W co gracie, by zrelaksować się po b. ciężkiej codziennej pracy (musi być ciężka, skoro stać was na komiksy)?

Ja kiedyś (dzięki demu na Steam) odkryłem Slime Rancher:

, grę w hodowanie kolorowych glutów i eksplorację (w poszukiwaniu kolejnych gatunków glutów). Prosta, sympatyczna, ale i wciągająca. Na szczęście dość szybko się skończyła, więc nie zajęła zbyt długo.

Ostatnio w ten sam sposób wciągnąłem się w chińską grę w crafting/action RPG: "My Time In Portia":

Dziecinna grafika i denerwująca (jak z wczesnych jRPG-ów) muzyczka trochę przeszkadza, ale poza tym całkiem skomplikowana gra. Trzeba rozwijać postać, eksplorować ruiny, polować, craftować i dbać o relację z mieszkańcami Portii. Co ciekawe, setting to post-apo.

I tak przekonałem się do tego rodzaju gier.

gashu:
Że Stardew Valley spędziłem swego czasu jakieś 70-80 godzin. Od czasu do czasu wracam do tej pozycji w towarzystwie córek ("Tata, chcemy pograć w farmę!" :))

R~Q:
W Stardew Valley gram. Fajne. Bardzo podobne do Portii - ona jest klonem tego.

Michael_Korvac:
Widziałem wszystko spośród gier survivalowych, czy symulatorów jakiejś kultury, społeczności itp. Tak myślałem do czasu. Jak grom z jasnego nieba, uderzył we mnie ten oto materiał, o dość specyficznej grze, o której kompletnie nie miałem pojęcia. Która to jest jednocześnie dobra i ambitna, ale i zła, bo zepsuta - z błędami w kodzie źródłowym i sztucznej inteligencji. A tak poza tym, prowadzącego tą serię, jak w filmiku poniżej, ogląda się genialnie, przy tego typu materiałach od "tvgry".  ;D


//www.youtube.com/watch?v=pMo3dXPnapw

R~Q:
Ahhh, już wkrótce uzupełnię Pantry w Community Center i będę miał szklarnię. Nakupuję Pumpkins i będę je uprawiał przez cały rok, robiąc przetwory w Preserves Jar. Obok szklarni zbuduję Shed i tam będę ta Preserves Jary (i Kegi) trzymał. Będzie to wymagało mocnego "przemeblowania" mojej farmy i czekam z tym do zimy. Obok szklarni mam już sad, będę jeszcze miał Shed, zewnętrzne uprawy, a tam, gdzie teraz mam uprawy (po prawej stronie koło stawu) będę trzymał zwierzątka. Mam już Big Coop i Big Barn, ale wkrótce rozbudowa do Deluxe Coop i hodowla królików.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej