Autor Wątek: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival  (Przeczytany 4942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 14:27:03 »
W co gracie, by zrelaksować się po b. ciężkiej codziennej pracy (musi być ciężka, skoro stać was na komiksy)?

Ja kiedyś (dzięki demu na Steam) odkryłem Slime Rancher:

, grę w hodowanie kolorowych glutów i eksplorację (w poszukiwaniu kolejnych gatunków glutów). Prosta, sympatyczna, ale i wciągająca. Na szczęście dość szybko się skończyła, więc nie zajęła zbyt długo.

Ostatnio w ten sam sposób wciągnąłem się w chińską grę w crafting/action RPG: "My Time In Portia":

Dziecinna grafika i denerwująca (jak z wczesnych jRPG-ów) muzyczka trochę przeszkadza, ale poza tym całkiem skomplikowana gra. Trzeba rozwijać postać, eksplorować ruiny, polować, craftować i dbać o relację z mieszkańcami Portii. Co ciekawe, setting to post-apo.

I tak przekonałem się do tego rodzaju gier.

Online gashu

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 15:06:48 »
Że Stardew Valley spędziłem swego czasu jakieś 70-80 godzin. Od czasu do czasu wracam do tej pozycji w towarzystwie córek ("Tata, chcemy pograć w farmę!" :))

Offline R~Q

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 17:50:26 »
W Stardew Valley gram. Fajne. Bardzo podobne do Portii - ona jest klonem tego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 19:31:07 »
Widziałem wszystko spośród gier survivalowych, czy symulatorów jakiejś kultury, społeczności itp. Tak myślałem do czasu. Jak grom z jasnego nieba, uderzył we mnie ten oto materiał, o dość specyficznej grze, o której kompletnie nie miałem pojęcia. Która to jest jednocześnie dobra i ambitna, ale i zła, bo zepsuta - z błędami w kodzie źródłowym i sztucznej inteligencji. A tak poza tym, prowadzącego tą serię, jak w filmiku poniżej, ogląda się genialnie, przy tego typu materiałach od "tvgry".  ;D



Offline R~Q

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 12:36:38 »
Ahhh, już wkrótce uzupełnię Pantry w Community Center i będę miał szklarnię. Nakupuję Pumpkins i będę je uprawiał przez cały rok, robiąc przetwory w Preserves Jar. Obok szklarni zbuduję Shed i tam będę ta Preserves Jary (i Kegi) trzymał. Będzie to wymagało mocnego "przemeblowania" mojej farmy i czekam z tym do zimy. Obok szklarni mam już sad, będę jeszcze miał Shed, zewnętrzne uprawy, a tam, gdzie teraz mam uprawy (po prawej stronie koło stawu) będę trzymał zwierzątka. Mam już Big Coop i Big Barn, ale wkrótce rozbudowa do Deluxe Coop i hodowla królików.

Offline R~Q

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #5 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 16:01:49 »
Zaczął się mi 3. rok w Stardew Valley. Dziadek objawił mi się i wszystkie 4 świeczki zapalone!!! i to za pierwszym razem. Dostałem statuę kota, która daje mi 2-8 Iridium Ore every day. To bardzo duże ułatwienie, za miesiąc będę mógł wycraftować sobie same Iridium Sprinklers, co zwiększy wydajność moich upraw. Ale za to brakuje mi zwykłych surowców - głównie Stone, Coal, Copper i Iron. Nie mam czasu iść do Mines, bo dopieszczam swoją farmę. Ostatnio zrobiłem też akcję dawania prezentów wszystkim mieszkańcom. Mogę już randkować z 3 pannami, ale jeszcze nie zdecydowałem, którą lubię najbardziej.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 12:02:30 »
Przyglądałem się  "Stardew Valley"; gra, mimo iż taka niby zwykła, niby ,,symulatorowa", gdzie jej grafika bliska jest tworom IV-tej generacji typu ,,16-bitowe gry video", prezentuje się dostatecznie dobrze, na tyle, aby dodać ją do listy życzeń na koncie "Nintendo Switch Online", i kiedyś, być może za niedługo, kupić ją w e-sklepie. To może być ciekawe przeżycie; "Stardew Valley" nie ma w swym kodzie jakichś porządnych, potężnych implementacji. Po prostu ta gra tworzy się sama, a proste dwu-wymiarowe struktury, dostateczna ilość kolorów, które kreują grę, wyglądają magicznie - to ma swój geekowski, nostalgiczny klimat.

Po kilku godzinach, łącznie spędzonego, czasu z "Crash Bandicoot N. Sane Trilogy" na Switcha, ta gra zyskuje coraz większe i większe uznanie z mojej strony. Dwunożny, sprytny lisopodobny, nieogarnięty stworek, to wyznacznik platformówkowego stylu, zabawy, i czystej satysfakcji. Narzekać to można tylko na siebie, gdy nie ogarnia się sterowania dostosowanego do trudnej, pełnej labiryntów, pułapek, kombinacji przeszkód, crashowskiej rozgrywki. Tracenie żyć i ,,wędrówka" do punktu wyjścia - początku planszy - boli. Pomijając platformę konsolową "Nintendo Switch", zastanawiam się po prostu, czy nie sprawić sobie, na PlayStation 4 tytułu ze ,,styczniowych promocji" z PlayStation Store. "Tomb Raider: Definitive Edition" za 21 zł; "Resident Evil: Revelations 2 - Deluxe Edition" za 38 zł"; "Pro Fishing Simulator" za 29,55 zł - przy tej produkcji cena podana w upuście dla subskrynentów abonamentu PlayStation Plus. Całe to zestawienie wygląda dość ciekawie, można by rzec ,,klasyki w stosownej cenie". Jednak nie zdziwiłbym się, gdybym jednak nic nie kupował w tej okazyjnej wyprzedaży, i w kwestii growych nowości pozostał przy rozpoczętym w Sylwestra 2019/2020: "Outlast II", gdyż ta sięgająca arkan kreacji plugawej ciemności przeradza strach gracza w przerażenie; coś niesamowitego, kilkadziesiąt minut gry a już dostałem solidnego emocjonalnego kopa.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 14:01:24 »
Zaczął się mi 3. rok w Stardew Valley. Dziadek objawił mi się i wszystkie 4 świeczki zapalone!!! i to za pierwszym razem. Dostałem statuę kota, która daje mi 2-8 Iridium Ore every day. To bardzo duże ułatwienie, za miesiąc będę mógł wycraftować sobie same Iridium Sprinklers, co zwiększy wydajność moich upraw. Ale za to brakuje mi zwykłych surowców - głównie Stone, Coal, Copper i Iron. Nie mam czasu iść do Mines, bo dopieszczam swoją farmę. Ostatnio zrobiłem też akcję dawania prezentów wszystkim mieszkańcom. Mogę już randkować z 3 pannami, ale jeszcze nie zdecydowałem, którą lubię najbardziej.

Przypomniawszy sobie o pewnej skromnej grze craftingowej, która podbiła serca graczy tak mocno jak "Wiedźmin 3", "The Last of Us: Part II", czyli "Stardew Valley" - że jest ktoś na tym forum tą grą (Jestem w paraliżującym wręcz szoku dowiedziawszy się, że Eric Barone - jedna, cholibka, ześwirowana na punkcie kodowania i projektowania gry osoba - sam stworzył tę grę. Bite 4 lata z hakiem pracy dzień w dzień w domowym zaciszu, nad klonem gry "Harvest Moon", który to przerósł swój pierwowzór. "Stardew Valley" poświęcono jeden niewielki rozdział w publikacji pt. "Krew, pot i piksele" Jasona Schreiera!) mocno zainteresowany, stwierdziłem, że chyba warto wydać te około 30 zł na "Stardew Valley", wydaną jako ,,port" na platformy z Systemem Android. Potem, jeśli się rozkręcę w wersji gry doświadczanej na moim 10-calowym tablecie, na pewno kupię ją na Ps5, bo pewnie będzie, po jakiejś aktualizacji systemu, dostępna. I na koniec małe pytanko do grających w "Stardew Valley": czy występuje w jej mechanice rozgrywki forma multiplayera oraz tak zwanego handlu swoimi uprawami i hodowlami, jak w "Animal Crossing"?

Offline R~Q

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #8 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 12:08:32 »
Jestem graczem w Stardew Valley ale nie wiem jak wygląda multiplayer bo mnie on nie interesuje. Za to możesz to sprawdzić w minutę na Stardew wiki.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #9 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 18:00:18 »
"Stardew Valley" ma w sobie tą ,,swojską" estetykę. Klimat, a jest on iście zaściankowy, jest tu tak niezwykły, że normalka ,,mała bania". Projekt ten zrealizowała, co ciekawe, jedna osoba - a samo to jest już w sobie niezwykłe. Kto by pomyślał, tak prosta, a tak zarazem urozmaicona i wciągająca gra, która dla Erica Barone'a była ciągłym wieloletnim crunchem, nieustannym kodowaniem, testowaniem gry, ponownym kodowaniem, aż do momentu wypuszczenia gry - bodaj było to na tej platformie - na Steamie. Dla mnie "Stardew Valley" jest większym fenomenem niż "Animal Crossing". To będzie taka luźna pozycja do ogrania eksploracji świata w niej przedstawionego; coś pomiędzy doświadczaniem gier konsolowych a jakichś gierjadeł na PC (okazyjnie) i portów pod Androida, ot tak na ukoronowanie gamerowej pasji.

"TheHunter: Call Of The Wild", bardzo ambitny, nietypowy symulator... łowiectwa, czyż nie? Grał ktoś z Was w tę pozycję? Jak jest z poruszaniem się w świecie tu wykreowanym? Jest on rozległy? Czym wyróżnia się ten tytuł?


Offline Gieferg

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #10 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 20:40:30 »
Cytuj
W co gracie, by zrelaksować się po b. ciężkiej codziennej pracy

W szachy.
« Ostatnia zmiana: So, 19 Grudzień 2020, 20:42:24 wysłana przez Gieferg »

Offline Jigsaw

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 03:22:21 »
  To jedyne, w co warto grać przed, w czasie i po, analogowo i cyfrowo ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 09:47:26 »
Powyższe posty nie dotyczą tematu. Jeśli ma to być jakaś tam ironia, czy luźna gadka, to Panowie nie w tym dziale takie kwestie. Poza tym szachy to nie crafting bądź jakiś symulator... Obraza dla królewskiej rozgrywki.

A wracając do środowiska growego craftingu i survivalu - grał ktoś z Was w "ARK Survival Evolved" w wersji na androida? Szukam czegoś w tym stylu, gatunku i nurcie, na tę platformę - coś darmowego, najlepiej z mikropłatnościami i możliwościami zdobywania trofeów. Coś pokroju tej produkcji i "The Forest", aby przede wszystkim było coś z mechanik survivalu i craftingu w jednym dziele growym.

P.S. Mocno intrygująca zdaje się być następujca zagwozdka: czy "Animal Crossing: The New Horizons" (to oryginalne Animal Crossing na Nintendo a nie to uboższe w opcji androida) będzie wydane na androida, jako pełnoprawny port, z wszystkimi mechanikami, mechanizmami rozgrywki etc., co np. na Switchu. Pewnie ,,polityka mega-korpo" Nintendo i strategie finansowe nie biorą tego pod uwagę... No ale fan zawsze pomarzyć może.

Offline Chmurny

Odp: Symulatory farmy/craftingu/lekki survival
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 13:04:10 »
W szachy.

To jedyne, w co warto grać przed, w czasie i po, analogowo i cyfrowo ;)

Ależ to najprawdziwsza nieprawda!   >:(
Bo i brydż.
A kto spędzał noce grając nie o pietruszkę, ten wie, czym jest niesymulowany i wcale nielekki survival   ;)