Pozostałe > Gry wideo

Podłączenie głośników do konsoli.

(1/3) > >>

nori:
W sumie z ciekawości, przerabiał ktoś z Was podłączenie głośników do konsoli?
Chodzie dokładnie o takie konsole jak:
- Playstation 5
- X-Box Series X/S
- Nintendo Switch

Oczywiście można głośniki podłączyć bezpośrednio do wyjścia audio na padzie, ale średnio to wygodne.
Są ekstraktory audio, ale nie miałem z takim ustrojstwem do czynienia, jak to może wpływać na jakość obrazu?

Jakby wyglądało ewentualnie podłączenie naraz trzech konsol, czyli switch HDMI (3 na 1), później ekstraktor, i najlepiej wetknięcie tego w kartę dźwiękową w kompie, czyli przepuszczenie sygnału przez jej bebechy. Da takie coś dla jakości dźwięku? (zakładając kartę Aim 808 z małymi zmianami, by uzyskać bardziej ciepły i dynamiczny dźwięk)

Leyek:
Niezła kombinacja ;) (no ale to wina producentów co wyjście optyczne wywalili z konsol tej generacji). Używałem jakiś czas switcha i obraz był ok (tylko to musi być coś przyzwoitego w okolicach stówki, a nie te chińczyki za 3-4 dychy), ekstraktor sądzę też przepuści go raczej bez zmian. Gorzej może być z dźwiękiem szczególnie, że Toslink/optyk ma ograniczoną przepustowość względem HDMI i już tutaj dźwięk zostanie "ścięty" i przerobiony. Patrzyłem, że karta obsługuje do max. 7.1, więc zakładam, że minimum te 5.1 masz (optyk i tak więcej nie przepuszcza). Choć w sumie jeśli to jakiś zestaw głośników komputerowy w stylu Creative'a to pewnie i tak nie będzie słychać wielkiej różnicy z "przyciętego" optyka.

Weź zamów sprzęty z Allegro, potestuj 2 tygodnie, jak nie będzie słabo to najwyżej zwrócisz.

Ja mam podłączone konsole pod amplituner kina domowego (plus kolumny 5.1) i różnica względem głośniczków tv jak się można spodziewać jest kolosalna. PS5 (innych nie testowałem) przez słuchawki też daje radę, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że tak jest lepszy efekt niż by był na jakimś słabszym zestawie kina czy soundbarze (testowałem jakieś komputerowe Corsairy - przez wejście w padzie i te ich bezprzewodowe Pulse3D - drugie zdecydowanie lepsze).

Leyek:
Przypomniałem sobie, że są switche z funkcją wyciągania audio. Czyli odpada Ci jedno urządzenie (krótszy tor zawsze na plus - mi np. switch hdmi "ciął" się z amplitunerem i nie przepuszczał dźwięku HD, i obraz się wtedy rwał, choć wg specyfikacji niby powinien). Na szybko coś takiego np. znalazłem:

https://allegro.pl/oferta/switch-hdmi-2-0-4x1-rozdzielac-ekstraktor-audio-4k-14250548209

EDIT. https://allegro.pl/oferta/switch-hdmi-1z4-z-arc-hdcp2-2-4k-3d-hdr-pilot-9494943306

EDIT2. https://allegro.pl/oferta/vention-przelacznik-switch-3x-hdmi-2-0-port-toslink-minijack-3-5mm-pilot-14776198045

nori:
Głośniki mam słynne Creative SBS380, czyli klasyka 2+1. W połączeniu z Aim 808 dźwięk wypada przepięknie, oczywiście nie ma to startu do profesjonalnego sprzętu, ale efekt i tak jest powyżej oczekiwań.

Do każdej z konsol mam słuchawki (PS5 - pulsy, Switch - eggwhy, xbox - corsair hs75 z dolby atmos, PS3 - goldy) ale po prostu czasami nie lubię jak mi coś uszy ściska, szczególnie, jak chcę włączyć jakąś pomniejszą grę na dosłownie parę minut.

Konsole są podpięte przez switcha hdmi, działa to naprawdę super, ale boję się nieco, że, jak sam piszesz, za dużo kombinacji. Ale w sumie, można potestować. ;)

Polecasz jakiś extraktor, ewentualnie jaka marka się wybija?

amsterdream:
A nie najprościej podłączyć po prostu do TV?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej