Autor Wątek: Metal Gear Solid  (Przeczytany 735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Metal Gear Solid
« dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 16:19:14 »
Kultowa seria skradanych gier akcji. Połączenie złożonej fabuły obracającej się dookoła tematyki sztucznej inteligencji, wojny i życia żołnierza, ale też nietypowego japońskiego poczucia humoru na czele z kultowym dziś chowaniem się w kartonie.

Seria, która wniosła filmowość do świata gier na długo przed takimi grami jak the „Last of us” czy „Fahrenheit".

Nie każdemu twórczość Kojimy przypadła do gustu, ale jego wpływ na branże gier jest niezaprzeczalny.

Historia Solid Snake'a i Big Bossa jest już zakończona, co prawda po drodze były nieudolne próby utrzymania życia marki w postaci potworka o nazwie "survive.

Ostatnimi czasy jednak krążą plotki w eterze o odświeżeniu serii
https://www.ppe.pl/news/150087/metal-gear-solid-remake-ekskluzywnie-na-ps5-i-pc-metal-gear-solid-wyciekl-na-tajwanie.html

Ja poszedłbym dalej i przy okazji remastera na pc wrzucił wreszcie 3, 4 i Peace Walker również na pc. Ta seria nigdy nie była 100% exclusive bo przecież MGS1, MGS2 Substance, Ground Zeros, MGSV czy nawet niemający błogosławieństwa kojimy Revengeance to gry również na pc.

Warto tutaj wspomnieć, że plotki o remasterze zyskują nieco na wiarygodności, kiedy prześledzi się ostatnie wieści. Dosłownie 3 dni temu na platformie GOG wylądowały pctowe wersje Metal Gear, Metal Gear Solid 1, Metal Gear Solid 2 Substance.

Obawiałbym się tylko podejścia samego Konami, które zasłynęło już panchikownym remasterem Snake Eater. Możliwe jednak, że ktoś będzie w stanie kontrolować głupawki samego Konami, jeżeli korpo zostałoby przejęte przez większego gracza jak choćby Bethesda przez Microsoft.

Offline Frank_C

Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 12:37:58 »
W kwestii remake'a MGS 1 to fani już wzięli sprawy w swoje ręce:

Offline gashu

Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 14:13:40 »
Prawnicy Konami na pewno szykują już pozew... :o

Niestety stare gry wykorzystujące grafikę 3D postarzały się dużo gorzej niż te dwuwymiarowe.
Chociaż posiadam kolekcję 4 pierwszych części Metal Gear Solid na PS3 nie jestem w stanie zmusić się do patrzenia na te kanciaste twory na ekranie (nie mówiąc już o czerpaniu jakiejś przyjemności z zabawy).

Jedyna szansa na remake w tym, że Sony pozazdrości Microsoftowi zakupu Bethesdy i samo kupi... Konami właśnie :)

Offline Frank_C

Odp: Metal Gear Solid
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 01 Październik 2020, 11:28:36 »
Prawnicy Konami na pewno szykują już pozew... :o
To zależy. Kiedyś ktoś już próbował zrobić remake MGS 1 i nie krył się z tym szczególnie. W połowie prac wpadło Gównami i zablokowało cały projekt, ale za to pozwolili twórcy zrobić coś w rodzaju prezentacji VR pod tytułem Shadow Moses:

Z tego filmiku, który wrzuciłem wcześniej wynika, że twórcy nowego remake'a są anonimowi i zamierzają opublikować grę dopiero gdy będzie gotowa, kto wie może na jakimś torrencie. Także Gównami nic z tym nie zrobi.


Niestety stare gry wykorzystujące grafikę 3D postarzały się dużo gorzej niż te dwuwymiarowe.
Chociaż posiadam kolekcję 4 pierwszych części Metal Gear Solid na PS3 nie jestem w stanie zmusić się do patrzenia na te kanciaste twory na ekranie (nie mówiąc już o czerpaniu jakiejś przyjemności z zabawy).

Ja uwielbiam pierwszego MGS i zagrywam się w niego regularnie. Grafika mi wogóle nie przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Październik 2020, 12:01:13 wysłana przez Frank_C »