Autor Wątek: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne  (Przeczytany 4457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 22:25:24 »
Zaproponowałem na Allegrolokalnie za swojego Switcha v2 1149 zł (licytacja), ale coś ciężko mi go opchnąć. Pamiętam, że pół roku temu wylicytowałem go za jakieś 1450 zł :-) Cóż, wiadomo że nowe v2 oficjalnie potaniały itd. Planuję za chwilkę na tym forum (w dziale "kupki wstydu") zaproponować wymianę na... komiksy :-) Z drugiej strony wymiana na zestaw jakichś fajnych gierek (pudełkowe) na Switcha to też by "styknęło". Co wy na to? Beznadziejny pomysł? :-)

Offline KubciO

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 12 Październik 2021, 22:35:45 »
Zaproponowałem na Allegrolokalnie za swojego Switcha v2 1149 zł (licytacja), ale coś ciężko mi go opchnąć. Pamiętam, że pół roku temu wylicytowałem go za jakieś 1450 zł :-) Cóż, wiadomo że nowe v2 oficjalnie potaniały itd.
No właśnie, potaniały. Może dlatego być ciężko go sprzedać w tej cenie, bo gdzieś chyba widziałem nowego v2 za 1169 zł.

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 01:41:40 »
Konsole Nintendo już są bardzo popularne, ja osobiście jednak skłaniam się ku rodzinie 3ds niż Switch.
Jaki model z tej rodziny byś polecił?Ja wymieniam co prawda switcha v2 na OLEDA ale chciałbym nadrobić zaległości (•‿•)Pograloby się np. w Luigi's Mansion 2, bo gram w 3. właśnie.

Offline nori

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 09:05:29 »
Co do 3dsów - obecnie ceny za te konsolki szaleją, sam chciałem kupić drugi egzemplarz i w przyzwoitym stanie to wydatek ponad 600 złotych, a używki chodzą nawet po ponad 1000. To już jest chore. W kwestii modeli:
2ds nie mają efektu 3d, niby jest dużo opinii, że tryb 3d męczy itp, ale wrażenie 3d jest naprawdę niesamowite, i nawet jakbyś miał nie grać w tym trybie, to dobrze mieć możliwość włączenia go choć na chwile - momentami super to wygląda. Ostatnie modele, opisane jako "new" mają nieco lepsze bebechy, zgrabniejszą konstrukcję, oraz dodatkową "gałkę" w postaci grzybka. Przydatne, ale jednak niewiele gier z tego korzysta. Np.: Ocaryna nie wykorzystuje, ale Majora już tak. Co do rozmiaru, wersje XL mają nieco większe ekrany - minus tego jest taki, że jednak bardziej widać piksele (rozdzielczość się nie zmienia, tylko rozmiar), ale prywatnie wolę jednak większy ekranik. Tak więc najlepsza wersja jest ostatnia iteracja, czyli New 3DS XL, natomiast w zależności od wymagań, można albo zrezygnować z wersji 3d, albo większych ekranów. (czyli wersje NEW 2ds/ New 2ds XL)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 10:22:13 »
A, jeszcze w temacie 3dsa: obecnie ceny gier niestety nie nastrajają pozytywnie. Sporo tytułów to wydatek rzędu ponad 100, a nawet 150 złotych, a takie perełki jak castlevania czy metroid chodzą nawet po 3 stówki! I sprzedają się za takie kwoty! Dodatkowo cyfrowy sklep nintendo to straszna padaka, obecnie niewiele tam jest, głównie tytuły ich produkcji. Np.: castlevanii na ds nie kupi się cyfowo, a wersje pudełkowe chodzą po 400-800 złotych!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Antari

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #20 dnia: So, 16 Październik 2021, 13:02:58 »
Wersje XL posiadają też lepsze baterie. A małe "New" wymienne przednie panele obudowy.

Odnośnie cen, to nie jest to nic szokującego, wystarczy spojrzeć na ceny za granicą. Są dość spore i rosną. Do nas ten efekt dociera z opóźnieniem ale dociera. W 2021 uzupełniłem praktycznie wszystko z 3DS co się dało jeszcze kupić w Polsce w miarę normalnych kwotach. To był ostatni gwizdek i teraz nie ma już praktycznie nic, a będzie tylko gorzej. Jedyne czego żałuję to niektórych gier Atlusa, których nie udało mi się kupić, a obecnie chodzą za kilka stówek (pamiętam gdy dało się je kupić za około 100). Dlatego teraz na Switchu kupuję wszystko jak leci, bo sytuacja będzie podobna.

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #21 dnia: So, 16 Październik 2021, 13:50:33 »
Obiecałem parę słó o Switchu OLEDZIE: odebrałem go w czwartek rano, wczoraj zrobiłem unboxing. Wszystko bardzo ładnie. Najbardziej podoba mi się to, że dostałem "dziewiczy" sprzęt i wszystko sobie ustawiam od zera (poprzedni v2 był używany). Nawet przez moment byłem zaskoczony że nie mam na Switchu ikonki Youtuba (nic nie było na ustawieniach fabrycznych), ale to w sumie logiczne, że nie każdy chce z niego korzystać, a pzoa tym to program jak każdy inny. Szybko go sobie zassałem. W ogóle sprzężyłem sobie konsolkę z N. Account i z płatnościami kartą i zakupiłem 2 gierki za łączne niecałe 100 zł (Scott Pilgrim i Jedi Knight II). Najpiękniejszą rzeczą w tym modelu (poza ekranem, rzecz jasna) jest ta podstawka - np. jak ładujesz konsolę to niby nie możesz sobie jej oprzeć na podstawce ale spróbujcie włożyć podstawkę w szparę w zamkniętym pudełku do Oleda i już macie taki fajny zaimprowizowany stojak. Ciekawostką jest to, że o ile na v2 rzucał mi się w oczy ten kod kreskowy na spodzie/grzbiecie konsoli, tak na Oledzie nie mogłem go znaleźć. Gdzie był? Pod podstawką - proste rozwiązanie a jak wpływa na estetykę. Z pozoru konsolki są identyczne (bo wiecie, ja chciałem zamienić sobie czerwono-niebieskiego na lepszy model a nie szpanować bielą jak Youtuberzy żeby przyciągać lajki czymś NOWYM na siłę [ani jednej recki nie widziałem bez białych joyconów i z czarnym dockiem] ;-)) Za bardzo nie chce mi się porównywać działania ekranów ale powiem tylko, że to co rzuca się w oczy to jasność ekranu (ale w reckach piszą że tak to ustawiono na start),  asam skusiłem się na zmierzenie linijką ekranu bez ramek i porównanie wypada tak (mogę się mylić o około pół milimetra), że stary model/e to 7,8 cm x 13,7 cm a OLED to 8,7 cm x 15,5 cm. Czyli fizycznie konsola jest trochę szersza od np. v2, ale nie ma to dużego wpływu na mieszczenie się w etui.

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #22 dnia: So, 16 Październik 2021, 13:53:56 »
To były pierwsze wrażenie z punktu widzenia "niedzielnego gracza" (bo i czas mam w weekendy ;-)), "casualem" bym się już raczej nie nazywał, bo się powoli rozkręcam/nakręcam w temacie :-) Jakieś pytanka to chętnbie odpowiem. Docka nie testowałem, bo nie planuję do tv podłączać. Na pewno nie omieszkam częściej teraz korzystać z podstawki bo jest taka solidna (jakby metalowa) że aż żal się nią nie pobawić :-)

Online Leyek

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #23 dnia: So, 16 Październik 2021, 18:36:41 »
a nie szpanować bielą jak Youtuberzy żeby przyciągać lajki czymś NOWYM na siłę [ani jednej recki nie widziałem bez białych joyconów i z czarnym dockiem] ;-))

Sądzę, że taką wersję po prostu dostali od Nintendo, które chciało popromować ten schemat kolorystyczny.

Recenzja arhn.eu:


Więcej nie oglądam, bo zaczęła mnie ta wersja kusić :) Mobilnie nie gram, ale częściowo przez fakt, że od ekranu oryginalnego Switcha bolą mnie oczy. Z OLED-em w Vicie nie mam problemu, więc może i tutaj byłoby lepiej.

I bonusowo Metroid Dread:


Offline nori

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 10:03:42 »
Antari, dlatego skusiłem się na Metroida za 3 stówki... Ostatni tytuł z 3dsa na którym mi zależało, i kwota poroniona, ale za takie teraz się sprzedaje. Tym bardziej, że to wersja z zielonym trójkątem, czyli najbardziej pożądana...

Same konsolki, z tego co widzę, potrafią się sprzedać za 900 złotych. Używane  w przyzwoitym stanie. Chore, tym bardziej, że obecnie ceny używanych Switchów v2 spadły właśnie do poziomu 9 stówek (i to w sklepach, czyli zazwyczaj z 30-90 dniową gwarancją)... Przez wprowadzenie wersji OLED sporo pojawiło się używek V2, więc jak ktoś myśli nad zakupem, warto rozważyć. Ja chyba jednak poczekam na premierę Breath of the Wild 2, znając Nintendo, być może przy premierze gry pojawi się New Switch czy coś w tym stylu...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline nori

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #25 dnia: So, 27 Listopad 2021, 16:40:38 »
Gracze którzy mają już od dłuższego czasu Switcha, możecie polecić jakieś gry na te platformę z Nintendo eShopa? Nie chodzi o sztandarowe serie jak mariany czy Zelda, tylko właśnie mniejsze gierki, którymi warto się zainteresować.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #26 dnia: So, 27 Listopad 2021, 16:51:41 »
Children of Morta, moonlighter, blasphemous, transistor, hollow knight, shovel knight, hades, axiom verge 1+2, cuphead, ori and the  ...
Z trochę większych to metroid dread i shin megami tensei v, fire emblem i astral chain

Jeszcze co do Switcha, kupiłem niedawno. Mając na półce ps5 to switch mnie oczarowal kompletnie. Siadasz i grasz na kiblu w łóżku itd.. świetna rzecz
« Ostatnia zmiana: So, 27 Listopad 2021, 17:13:02 wysłana przez Tcoldmeat »

Offline Death

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #27 dnia: So, 27 Listopad 2021, 17:53:13 »
Ja każdemu całym sercem polecam kupić na Switcha przygodówkę Syberia 1 i 2 (jedna sztucznie podzielona historia). Jeśli ktoś przegapił tę grę lata temu, jak ja, to będzie zachwycony klimatem i historią wykreowaną przez Sokala. Grałem w Zeldę, a nawet dwie, grałem w Luigi's Mansion 3, ale moja ulubiona gra na Switcha to właśnie Syberia. Osobiście uważam, że ten sprzęt stworzono, żeby na nim grać w retro i i indyki. :)
« Ostatnia zmiana: So, 27 Listopad 2021, 19:16:31 wysłana przez Death »

Offline gashu

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 07:55:49 »
Ja w ostatnich miesiącach ogrywałem następujące tytuły: Pathway, Scott Pilgrim, Sam & Max Save the World.
Wszystkie dostępne w eShopie.

Offline Rodrigues

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 08 Grudzień 2021, 15:19:20 »
 :o Taka sytuacja:

"Kayko i Kokosh ma pojawić się na hybrydowej konsoli już w pierwszym kwartale 2022 roku"

https://www.nintendoswitch.pl/kajko-i-kokosz-bedzie-gra-na-wylacznosc-wspoltworzona-przez-bylego-pracownika-cd-projekt-red/