Autor Wątek: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne  (Przeczytany 4458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 19:09:42 »
Konsole Nintendo z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. To taki jedyny dobry - jeśli tak to można porównać - przenośny przeciwnik stacjonarnych Ps4, Xbox One i PC. Zakładam więc na naszym forum tzw. temat własny, dla graczy wciągniętych w gaming na platformach konsolowych Nintendo, głównie zapewne Nintendo Switch; obecnie model ten dominuje na rynku podręcznych konsol, a niedługo pojawi się jeszcze jego opcja z natywnym 4K, więc będzie się działo.

Na pierwszy ogień wrzucam zrzut z ekranu mojego Nintendo Switch, z ,,rekordu" wyniku kultowego "Super Mario Bros"; prawdziwym rekordem nazwać tego raczej nie można, jeśli podczas grania korzystało się z save'ów w dowolnym momencie rozgrywki dzięki możliwości zapisania gry poprzez właściwości Chmury Nintendo.


Tysonek

  • Gość
Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #1 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 20:48:42 »
Konsole Nintendo już są bardzo popularne, ja osobiście jednak skłaniam się ku rodzinie 3ds niż Switch.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #2 dnia: So, 01 Luty 2020, 11:11:08 »
"Metro Redux" na platformę Switcha! Naprawdę dość niebywała wiadomość. Miłośnicy tej specyficznej konsoli na pewno nie będą mieli powodów do narzekań, głównie w kwestii czerpania gamerowskiej satysfakcji z gier akcji - kultowych FPSów z platformy PC, Ps4 czy Xbox One. Nie wiem, czy nie skuszę się właśnie na tę pozycję, gdy dokończę "Crash Bandicoot N Sane Trilogy", i ogram trochę klasyków z NESa... Czekam jeszcze tylko na obniżkę cen "Wiedźmin 3 - Dziki Gon"; w wersji na Switcha tytuł kosztuje około 200zł, czasami jednak jest to 200 zł z zapasem. Z jednej strony się temu nie dziwię, skoro kadridż do gry zajmuje 32 GB. Implementacja wszystkiego, co w Wiedźminie najlepsze: efekty graficzne renderowania, płynność grafiki w czasie rzeczywistym ruchu kamerą itp., robi w tym przypadku po prostu swoje; i to ,,swoje" musi zajmować sporo pamięci Kadridża. Po gameplay'u na Switchu, nie widać aby "Wiedźmin 3", na tej platformie wyglądał źle.


Offline Leyek

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 20:54:10 »
Ale zawód, "nowy" Switch to tylko OLED + 64 GB dysku. To samo APU czy ilość RAMu co w bazowym modelu.
A przecieki dawały nadzieję na wersję PRO, po cichu liczyłem, że od razy na premierę będzie też nowy, duży Mario :/
Oby to tylko było spowodowane szybką premierą (2023?) nowej konsol, najlepiej w pełni stacjonarnej.



Pudełka za to b. stylowe:




Offline Death

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 00:00:33 »
To nie były przecieki tylko pisanie głupot dla odsłon. :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 09:17:58 »
To nie były przecieki tylko pisanie głupot dla odsłon. :)

Ach, te clickbaity, ten sprytnie zorganizowany neuromarketing! Również i ja padłem ofiarą nabicia gawiedzi Switch fanów obietnicą pojawienia się na rynku growym ,,super hiper pro Nintendo Switch", ba!, i to już w sierpniu! A bo co?! ,, Przecież graczom taki prezent by się należał!". O, ironio! Mambo dżambo szambo i bun cyk-cyk! Nic takiego nie będzie. Głuchy telefon od korpo Nintendo zadziałał w tej kwestii, jak trzeba! A tu bach! Pojawia się nieco bardziej zdynamizowany w swych możliwościach graficznych... Switch OLED... Yh, którego, znając siebie na pewno kupię! Specyfikacyjnie, że tak powiem czterech liter nie urywa. Ciekawe jest to, jak cały ten mechanizm marketingowy z ,,niby-nowym" Switchem wyjdzie Japończykom. OLEDowa wersja tej konsoli będzie perfekcyjna pod gierkę: "Tony Hawk Pro Skater 1+2" - ponoć najlepszy port na Switcha od lat!

Offline gashu

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 15:47:34 »
Ale zawód, "nowy" Switch to tylko OLED + 64 GB dysku. To samo APU czy ilość RAMu co w bazowym modelu.
A przecieki dawały nadzieję na wersję PRO, po cichu liczyłem, że od razy na premierę będzie też nowy, duży Mario :/
Oby to tylko było spowodowane szybką premierą (2023?) nowej konsol, najlepiej w pełni stacjonarnej.

Nintendo to największy dowcipniś w branży, wręcz uwielbia sprzedawać nam takie "niespodzianki" :D.

Jak dla mnie to stacja dokująca do Switcha mogłaby nie istnieć. Mam wspomnianą konsolę niemalże od jej premiery i grałem na niej na telewizorze chyba dosłownie kilka razy. Switch to przede wszystkim zabawa mobilna, poza domem.

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 17:47:27 »
Hej, jakby komuś przydał się używany Switch V2 zestaw w rozsądnej cenie to zapraszam na Allegro: wpisać należy w wyszukiwarkę: Nintendo Switch Mario Odyssey Animal Crossing Etui, mój nick Kandor

Offline Leyek

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 18:04:12 »
@up

Wymieniasz na OLED-a czy to przez brak ciekawych nowości w ostatnim czasie?

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 08:54:40 »
@up Zdecydowanie wymieniam na Oleda(•‿•) Jednak z jednej strony muszę "upłynnić" starą konsolkę aby pokryć część kosztu nowej a z drugiej boję się że Oled podzieli los PS5 i wkrótce nie będzie dostępny w rozsądnych cenach (wczoraj zresztą był o tym artykuł). Co do gier to nie obraził bym się na jakieś nowe wydania gier z Mario bo to że nie zapowiedziano czegoś w rodzaju Mario Odyssey 2 to jedno ale irytuje to że Nintendo nie sięga do bogatej biblioteki swoich starych gier np. po pierwsze Luigi Mansion czy Mario Galaxy 2.

Wymieniasz na OLED-a czy to przez brak ciekawych nowości w ostatnim czasie?

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #10 dnia: So, 09 Październik 2021, 07:52:44 »
Ponoć mój Nintendo Switch OLED zamówiony na dzień przed premierą jest już w drodze do paczkomatu (•‿•) Zobaczymy...

Offline Leyek

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Październik 2021, 11:08:50 »
Podziel się wrażeniami jak dostaniesz :) Ja byłem napalony na Switch Pro, a OLED mi nie potrzebny bo i tak 100% gram na tv.
Ja z braku laku preorderowałem już Super Mario Party. Pogra się z dzieciakami, a jak nie podejdzie, albo się znudzi to najwyżej pójdzie na sprzedaż.

Offline Death

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #12 dnia: So, 09 Październik 2021, 21:41:11 »
No właśnie, ja też głównie gram na TV. Jak gdzieś jadę to i tak do pociągu/busa/samolotu biorę książkę lub komiks, a na Switchu gram w domu.  Czyli nie ma żadnego sensu wymiany w moim przypadku. Chyba.

Offline Kandor

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #13 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 05:09:32 »
Podziel się wrażeniami jak dostaniesz :) Ja byłem napalony na Switch Pro, a OLED mi nie potrzebny bo i tak 100% gram na tv.
Ja z braku laku preorderowałem już Super Mario Party. Pogra się z dzieciakami, a jak nie podejdzie, albo się znudzi to najwyżej pójdzie na sprzedaż.
Nie omieszkam :-) W piątek nabyłem też słuchawki bezprzewodowe, które po "słynnej" aktualizacji oprogramowania bez problemu (cała operacja, włącznie z wchodzeniem we właściwą zakładkę i przytrzymanie przycisku słuchawek trwa mniej niżminutę) sparowały mi się z ("stare" v2) konsolką. Ja tv nie mam - marzy mi się 85" (m.in. pod planowany zakup PS5) a taka przyjemność to obecnie około 9000 zł (ale dopnę swego, uparciuch ze mnie ;-)). Switcha kupiłem żeby uniknąć tego b...u z dostępnością ps5: cieszyłem się dobrą ceną i chciałem nabyć w ciągu roku od premiery (który mija właśnie), a tymczasem konsolkę nabył kolega z pracy, który w porę opłacił preorder. Ja sam się zdziwiłem, że tego Switcha mi tak szybko wysłali i mieli towar na stanie (HDmarket), ale to zdaje się porządna firma :-) Zapłaciłem 1669 zł. Taniej nie znalazłem :-)
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Październik 2021, 05:11:42 wysłana przez Kandor »

Offline gashu

Odp: Konsole Nintendo Switch, Wii, 2DS, 3DS i inne
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 08:00:31 »
Dla mnie z kolei Pstryczek to wyłącznie konsola mobilna. Do zabawy w zbiorkomie, albo na wakacjach.
Stacja dokująca,  albo odłączane joy-cony mogłyby zupełnie nie istnieć ;).