Autor Wątek: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)  (Przeczytany 7241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ktosiek

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:50:25 »
W International Karate też grałem. No i Ye-Ar Kung Fu II:

Przypomniałeś mi o innej podobnej grze w którą grałem na legendarnym Pegazusie, mowa o Kung Fu!
Pamiętam te noce nieprzespane i te zasilacze spalone :D

Offline Gieferg

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:18:02 »
Z tzw "chodzonych" klasyków warto wspomnieć:

oraz oczywiście:


« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:21:04 wysłana przez Gieferg »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:25:01 »
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:26:46 wysłana przez JanT »

ktosiek

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 14:36:56 »
Nie zapominajmy o legendzie z naszego podwórka. Polskiego Mortal Kombata pt. Franko.


Offline Gieferg

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:02:14 »
A skoro Franko to i Doman:

Rozwalało mnie totalnie żenujące opowiadania załączone do gry oraz teksty w stylu:

"Kiedy płaczesz on to widzi" czy komunikat o błędzie, po którym zostawał tylko reset komputera: DYSK DUPA
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:04:14 wysłana przez Gieferg »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:10:51 »
Tych samych twórców było jeszcze:


"Kiedy płaczesz on to widzi"
Jak ja to pamiętam :)

« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 15:16:40 wysłana przez JanT »

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 16:25:45 »
    Królowie gatunku to oczywiście Mortal Kombat 2 i Super Street Fighter 2:the New Challengers. Z "trójwymiarowych" Virtua Fighter i Tekken. W dzisiejszych czasach Mortal Kombat idzie chyba nie w tą stronę co potrzeba o ile relaunch w postaci 9 był naprawdę fajny, ale nie wiedzieć czemu zmieniono system walki z górna/dolna ręka-noga na lewa/prawa ręka-noga co pozmieniało prawie wszystkie sposoby wykonywania specjali, które funkcjonowały z powodzeniem od 20 lat. W X nie dość że pozmieniano setting postaci to jeszcze system walki zboczył nieco bardziej w kierunku sztywnego Injustice, które kojarzy się bardziej z grą rytmiczną niż z bijatyką.
    Najlepszą odświeżoną wersją jest Street Fighter co prawda w V nie grałem jeszcze, ale w SSF IV udało mi się nieskromnie się pochwalę, wbrew opiniom że na klawiaturze nie da się grać w takie gry wbić kilkoma postaciami około pierwszej 30-40 rankingu światowego. Ta gra po prostu rządzi, stara miodność zamknięta w nowoczesnej oprawie.
    W Tekkena nowego nie grałem, ale zbiera raczej średnie opinie. Virtua Fighter wygląda na to, że zostało zamordowane.
    Kolaboracja Capcomu z Marvelem to straszna nędza, poczynając od Marvel Super Heroes poprzez te X-men vs Street Fighter i Marvel vs Capcom to były wyjątkowo uproszczone i nie oferujące żadnego wyzwania gierki dla całkowitych amatorów gatunku. Wyjątek stanowi tutaj ich pierwsza wspólna produkcja i jedna z najlepszych 2-wymiarowych bijatyk ever, czyli widoczny nieco wyżej X-Men:Children of the Atom.
    Z nowości dosyć fajne są produkcje Arc Studios z serii Guilty Gear/ Blazblue mają śliczną grafikę są pięknie animowane i posiadają bardzo przyjemny system walki, ale dla mnie ta dziwaczna japońszczyzna jest nie do przyjęcia. Jak ktoś lubi to się może dobrze bawić.

   Sprawdzić warto jeszcze produkcje SNK (King of Fighters, Fatal Fury, Samurai Shodown), zwłaszcza że mają jakieś nowe wersje ich powstać zdaje się. I do tego Serie Soul Calibur, Bloody Roar, Killer Instinct, Dead or Alive. Na bank jeszcze o kilku zapomniałem.

   Najlepsza bijatyka ever? Street Fighter 2.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 16:27:20 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline gashu

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #22 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 08:21:43 »
W poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o Dragonball FighterZ - IMO jednej z najlepszych bijatyk 2D na tej generacji sprzętu. Dla fanów komiksu lub anime jest to pozycja obowiązkowa! :)

Offline Antari

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2019, 09:40:53 »
W Tekkena nowego nie grałem, ale zbiera raczej średnie opinie.

Masz na myśli 7? Zbiera najlepsze opinie od czasu 3 lub TTT Arcade. Nie ma obecnie lepszego czasu na bycie fanem Tekkena. Tona imprez na świecie, gra jest super popularna i fani ją wprost uwielbiają. To także jeden z nielicznych fighterów, które utrzymują popularność na określonym poziomie mimo upływu lat co jest naprawdę niesamowite. Wystarczy spojrzeć na wyniki popularności na Steamie. A popatrz na analogiczne Soul Calibur 6 od Namco, które wyszło w październiku 2018 żeby dostrzec kolosalną różnicę. W przypadku SCVI spadek popularności jest kolosalny.  T7 bardzo dobrze się też sprzedała oraz co jakiś czas są wydawane DLC z nowymi postaciami i update'y z rebalansem postaci, które mocno podkręcają całą scenę.

Itachi

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2019, 22:16:35 »
Unboxing najnowszej gierki Mortal Kombat (wersja kolekcjonerska): https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=olYAesg7anI

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 09:55:23 »
Moc, mityczna, niemająca granic pojmowania potęga; energia, którą emanuje fabularno-gamingowy zwiastun do "Mortal Kombat 11" jest po prostu niezwykła, i to do tego stopnia, że mój apetyt na tą grę w wersji konsolowej Ps4 wzrasta tak, że mam wrażenie, że z ogromu fanowskiego ,,hype'u" zaraz wybuchnę i rozerwę materię rzeczywistości na drobne kawałki. Klimatyczna muzyka, znana z gier i filmów "Mortl Kombat", która mimo masy lat i doświadczenia na karku w ogóle się nie starzeje, dodatkowo podkreśla wyjątkowość i plus "Mortal Kombat 11".

Na wszystkie kombosy tego gamingowego świata! Dlaczego ta produkcja w opcji na Ps4 musi aż tyle kosztować? Nie ukrywam, że jeśli miałbym, załóżmy, kupić dwie gry na tę platformę konsolową i wydać 2 x ponad 200zł, to zdecydowałbym się kupić tylko: "Mortal Kombat 11" i "Days Gone". "Marvel Spider-Man", jak do tej pory, jest jedyną grą na Ps4, którą zaopatrzyłem się wydając ,,pełną kwotę" w pierwszym tygodniu jej premiery, a wiem że było to około 250zł, bez DLC-ków.

Offline gashu

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 09:57:44 »
Ja kupiłem w pre-orderze za 209 zł...

Offline Lou

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 08:32:27 »
A miałam nie kupować nowych gier, ale jak usłyszałam oryginalny motyw muzyczny (a nie jakieś bieda rapy jak w ostatnich zwiastunach) to od razu zamówiłam  ;D
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Antari

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #28 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 01:13:26 »
Ciekawy materiał sprzed paru dni, który pokazuje to o czym mówiłem jakiś czas temu. Ktoś tutaj sugerował, że Tekken 7 zbiera średnie opinie lol. Absolutnie niesamowity wynik jeżeli chodzi o popularność pomimo 2 lat od premiery. Tak mocnego wsparcia ze strony fanów nie było od czasu PSXowej trójki.



Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 10:01:05 »
,,Here it is..." nowy pack postaci, w tym na plus najbardziej ta ostatnia sylwetka.

"Combo Pack" do "Mortal Kombat 11" będzie zawierał:

19 skórek i nowe dla gry, ale za to mega-kultowe postacie:

Spoiler: PokażUkryj

- Shang Tsung
- Nightwolf
- Sindel
- Joker (do "Mortal Kombat 11" dołączy 28 stycznia 2020 r.)
- Spawn
- Terminator T-800 (Z wersji "Terminator: Genisys" ?)




Zapowiada się prawdziwy pokaz mocy w bijatykach na PC i konsole; toż to rewolucja! Brakuje tylko Googli VR kompatybilnych ze sterowaniem i rozgrywką, np. w "Mortal Kombat 11", "Injustice 2", a immersja w tego typu grach będzie poza jakimikolwiek granicami ludzkiej percepcji! ;D