Autor Wątek: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)  (Przeczytany 7242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Injustice - Gods Among Us (Ultimate Edition), mimo lekko wypaczonej, napiętej, nałożonej na sylwetki postaci szacie graficznej: kolor, gigantyczna postura herosów i łotrów, jakby każdy z nich, nawet sylwetki kobiece, był kulturystą i każdy mięsień miał zbudowany z pęków stali lub grud dobrze ubitej ziemi, jest satysfakcjonującą i grywalną adaptacją komiksowego świata Uniwersum DC. Siłą, jak i wadą pierwszej odsłony Injusticesą nie tylko fabularyzowane - podczas przechodzenia między postaciami, z którymi się walczy lub pomiędzy etapami - animowane wstawki opowiadające ciąg wydarzeń gry, nadające jej logiczny, spójny fabularny sens, ale i również kipiące z każdego elementu gry, pozbawiające ją gracji: potęga, pompatyczność, kult mocy i nadludzkich możliwości jednostki - gdzie wszystko jest ,,so powerful!", od modelu ruchu, rodzajów kombo ruchów, ruchów specjalnych danych postaci, przez wygląd tła, w którym osadzeni herosi czy anty-herosi ze sobą walczą, a skończywszy na wykonywanym ,,superciosie", kierowaną przez nas sylwetką, który, owszem, wygląda fenomenalnie: przebijanie wroga przez dziesiątki ścian, kilka pięter budynków, jakby od razu uderzona postać przemierzyła cały kwartał miasta, wybijanie go w przestrzeń kosmiczną i opuszczanie na ziemię z hukiem, wraz z gradem ciosów, pocisków, cięć z najdziwniejszych broni, a bronią w tej grze może być wszystko, lecz to wszystko jest nazbyt mocarne, i jak na ikony komiksowe ,,możliwe, że możliwe" do wykonania, aczkolwiek mało opłacalne i alogiczne.

Sterowanie w Injustice - Gods Among Us (Ultimate Edition) - przy czym jest to moja pierwsza bijatyka, i to jeszcze na konosli Ps4, od czasów pegasusowego Mortal Kombat, nie razi trudnością przy zwykłej ,,na luzie" grze, lecz jest wyczerpującym stawy w paliczkach dłoni wyczynem w przypadku ogrywania produkcji na 100%. Nie wiem, czy byłbym w stanie to kiedykolwiek zrobić; niesamowicie trudne zadanie do wykonania, to wpływa bezpośrednio na mój geekowski nastrój podczas doświadczania uroków Injustice. Nie mam więc, jak na razie, ulubionej postaci i ulubionego ,,super-ruchu" w grze. Będąc w połowie rozgrywanej fabuły, mam jeszcze przed sobą masę postaci do ogrania; jest to wersja rozszerzona bijatyki adaptującej Uniwersum DC, dlatego żywię nadzieję na dodatkowe postacie w tym pakiecie Injustice, który posiadam.


Ciekawi mnie, czy pośród grywalnych postaci w Mortal Kombat 11 znajdziemy niezwiązane z tą serią rozgrywki sylwetki łotrów, potężnych stworów, czy innych osobliwości zaczerpniętych wprost z kultowych horrorów, filmów sci-fi tp. Michael Myers, Leatherface, Jason Voorhees. Raczej każdy z nas chciałby zagrać takimi ikonami, osobistościami slasherów, ot filmów grozy i poczuć mroczną, wylewającą się z nich siłę!

I jak, będziecie czerpać przyjemność z Mortal Kombat 11, i obijać mordy swoim przeciwnikom w grze?

Offline gashu

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 12:56:29 »
Na aktualnej generacji konsol (tak, bo "mordobicia" to jedynie na konsolach ;)) ograłem następujące gry z omawianego gatunku:

Street Fighter 5 - kupiłem na premierę, niestety okazało się, że jest to wczesny early-access, tylko przypadkiem sprzedawany jako wersja finalna (gra jako usługa, tfu, tfu). Rozżalony tym faktem odłożyłem tę pozycję na półkę i już do niej nie wróciłem. Może kiedyś to jeszcze uczynię (choć prędzej pewnie do rewelacyjnej „czwórki”)...

Mortal Kombat X(L) - również kupiona na premierę, nawet pograłem, ale jakoś nie mogłem wciągnąć się w zabawę. Nowi bohaterowie oraz postarzone wersje starych nie do końca przypadły mi do gustu (no, może poza Cassie Cage). Dodatkowo, wyrywanie kręgosłupa w rozdzielczości 640x480 sprawiało mi niegdyś kupę frajdy, natomiast to samo obecnie w Full HD na 40 calowym ekranie wywołuje jedynie, hmm... uczucie niesmaku?

Injustice 2 - póki co, moja bijatyka numer 1 na aktualną generację konsol, multum opcji rozgrywki, fajni bohaterowie oraz generalnie kupa dobrej zabawy.

Tekken 7 - było to moje kolejne podejście do tej serii, niestety znowu zakończone odbiciem się od ściany. System walki oraz galeria postaci-dziwolągów zupełnie do mnie w tym przypadku nie przemawiają.

Aktualnie pogrywam w Dead or Alive 6 (całkiem spoko) i oczekuję na kolejną część Mortal Kombat
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 13:02:22 wysłana przez gashu »

Offline wonap

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 13:18:56 »
Tylko Tekken 3;) Obecnie nie gram w nic;)

Offline Lou

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 14:35:01 »
Kilka miesięcy temu na PS Store były dostępne dema SF V i Marvel vs Capcom Infinite. Pobrałam oba i próbowałam grać, niestety od obu się odbiłam. Szkoda :( Szczególnie, że wciąż pamiętam świetną odsłonę Marvel vs Capcom z poczciwego "szaraka".

Kupiłam w jakimś promo Mortal Kombat XL dla postaci Predatora. Grało mi się w tę część wybornie i chętnie wrócę w ramach odstresowania.

No i wciąż pogrywam na PSP w nieśmiertelnego Tekken Dark Resurrection :D

Aha i może spróbuję z nowym Samurai Shadown. Czekam na premierę.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

JanT

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 15:11:42 »
Ja bardzo dobrze wspominam Mortal Kombat II (III też ale mniej) i do tej pory pamiętam sporo cisów :)

Z tych ostatnich to grałem coś więcej w Injustice i Mortal Kombat X. Ostatnio w bijatyki nie gram bo znajomi od dostawania wpi$%#%lu powyjeżdżali a okładanie "kompa" to żadna przyjemność :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Kwiecień 2019, 15:14:38 wysłana przez JanT »

Offline Gascon200

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 17:48:32 »
Zawsze myślałem, że jestem dobry w bijatyki dopóki nie poznałem ludzi, którzy umieją grać w takie gry.

Osobiście miałem z niektórymi styczność, szczególnie najlepiej chyba wspominam 2 części Injustice, które pomimo sporej ilości wad lubię je nadal, a raz na kilka tygodni puszczę sobie cutscenki z Gau/2/, które ogląda się jak przyjemny film superbohaterski.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 10:37:37 »
Gry video z dość szerokiego gatunku ,,bijatyk", to fakt, najlepiej sprawdzają się na platformie konsolowej, no i rzecz jasna na: pegasusach, konsolach nintendo, oldschoolowych Atari itp. Po przejściu "Injustice: Gods Among Us (Ultimate Edition)", przy czym, co najdziwniejsze nie wiem czy kiedykolwiek ogarnę tą produkcję: każde jej wyzwanie, misje S.T.A.R. Labs, które trzeba przejść na 100%, ,,hiper-duper" kombosy, tak, aby mieć platynowe trofeum z gry na swoim koncie PlayStation itp. itd., zabiorę się za "Mortal Kombat XL". Tu rzecz jasna interesują mnie najbardziej rozpoznawalne, kultowe postacie z Kanonu Horrorów, Thrillerów, filmów Sci-Fi itp, którymi można poszaleć, stać się przedłużeniem ich siły i charyzmy w świecie gry! 

Aby przejść "Injustice: Gods Among Us" na 100% musiałbym chyba zasięgnąć ,,starożytnych" tekstów i mistycznych run, które coś w tym względzie wyjaśniają bądź rozpocząć jakieś nauki u mistrzów bijatyk na platformach konsolowych. ;D ;D

Offline Gieferg

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 13:35:48 »
W latach 90-tych począwszy od Street Fightera II byłem maniakiem komputerowych i konsolowych bijatyk. Kolejno:

Street Fighter II/Super Street Fighter II (Amiga)
Mortal Kombat / Mortal KOmbat II (Amiga) - w MK3 pograłem trochę u kumpla na PC ale to już nie było to
Soul Blade (PSX) - świetny klimat, najpierw widziałem na automatach jako Soul Edge, potem była pierwszą grą jaką kupiłem na Playa. Potem pograłem też trochę w Soul Calibur na Dreamcaście u kumpla.
Mortal Kombat Trilogy (PSX) - a ta gra była spełnieniem marzeń fana MKI i II.
Tekken 2 / Tekken 3 (PSX) nie było takiej podjarki jak w przypadku Soul Blade ale grało się bardzo dużo.
Street FIghter Alpha 3 (PSX) taki odpowiednik MKTRilogy dla Street Fightera, grało się, oj grało.
Capcom Vs SNK - cross over serii Street Fighter i King of Fighters, też trochę czasu przy tym zeszło


W międzyczasie przewijały się różnorakie klony SF jak amigowe Shadow Fighter, Fightin' Spirits czy Body Blows, wcześniej, w czasach C64 za namiastkę SFII służył Fist Fighter. W czasach konsolowych zahaczyłem jeszcze o Toshindena, Mortal Kombat 4 (ale był zaprzeczeniem tego za co lubiłem I i II) i Bushido Blade.

Jednak w czasach PC-towych już w bijatyki za wiele nie pograłem, trochę w MK IX u brata, trochę w jakiegoś Street Fightera, popykałem w kolejne części Tekkena i Soul Calibur na emulatorach ale już się specjalnie nie zagłębiałem. Wróciłem też parę razy do SFII i Mortali 1 i 2 na emulatorze arcade'owym Mame32.
Nowe bijatyki jakoś mnie już nie bawią, najchętniej wróciłbym pewnie do MKTrilogy i SF Alpha 3.

« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Kwiecień 2019, 13:38:10 wysłana przez Gieferg »

Offline gashu

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:55:26 »
Na początku lat 90. jedyną znaną mi z autopsji bijatyką było „International Karate” na C64  8)

Online jotkwadrat

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 12:23:31 »
Na początku lat 90. jedyną znaną mi z autopsji bijatyką było „International Karate” na C64  8)

Była jeszcze "Barbarian game"

Offline Gieferg

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 15:18:41 »
W International Karate też grałem. No i Ye-Ar Kung Fu II:


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 22:11:15 »
Spośród cudownej klasyki totalnego oldschoolu, z mojej perspektywy, mile wspominam serię "Mortal Kombat". Automaty do gier, które nagle wyrastały w dużym hallu, gdy się wchodziło do środka, do osiedlowego budynku, gdzie mieścił się kiosk i jakoś usadowione było wejście do sklepu pawilonowego, dawały sporo radochy. Gra w bijatykę postaci Marvela z jakimiś innymi, a nie pamiętam jakimi dokładnie sylwetkami z innego Uniwersum, oraz Asterix, czy Metal Slug, i bodajże Mortal Kombat (o ile to był Mortal Kombat), z którego i tak najwięcej ugrałem na pierwszym komputerze, który miałem z "Windowsem 95" bodajże, to czysto krystaliczna wręcz przyjemność! Ach, ile bym dał, żeby taki salonik z automatami do gier, u mnie w mieście powrócił.

Po dzisiejszym męczeniu się w "Injustice: Gods Among Us", a ,,doświadczanie" trudów tej gry pozostawiło mi wytarte palce i podźgane szpikulcem nerwy, stwierdzam, że nie ma takiej możliwości, abym przeszedł tą grę na 100%. Osiągnięcia, które trzeba zdobyć, aby tego dokonać są zaczerpnięte z jakiegoś obcego, ,,alternatywnego Wszechświata"! Ci, którym się udaje zrobić w tej grze wszystko, czyli np. na Ps4 zrobić tzw. Platynę, są jakimiś ,,bijatykowymi bogami"!

"Mortal Kombat XL", będzie jedynie przyjemną grą, którą kupię i osiągnę w niej 50% tego, co się da zrobić spośród dostępnych zadań. Po prostu stanie się to bardziej geekowskim i nostalgicznym doświadczenie, niż  zbędnym ciśnieniem, aby zdobyć w grze wszystkie trofea!

Offline death_bird

Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 23:41:46 »
Moja pierwsza klasyczna bijatyka czyli "The Way of the Exploding Fist" na nieśmiertelnego ZX Spectrumna.  8)



Ale najcieplej zawsze będę wspominał MK2 i ew. MK3. W inne już nie grałem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ktosiek

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 07:55:40 »
Mój pierwszy kontakt może nie do końca stricte z typową bijatyką była gra:
Golden Axe!


Mając 5-6 lat poznałem tę grę u kuzyna, który miał monitor z czarno-białym kineskopem. Nie wiem czemu ale na tę grę mówiliśmy "Kumble" i jak podrosłem miałem problem żeby ją znaleźć bo po tym tytule nic sensownego nie wyskakiwało.
Natomiast dwie pierwsze bijatyki w które grałem na swoim komputerze to były:
1. Fatal Fury

2. Brutal Paws of fury


Grałem też w bardzo przyjemną bijatykę w azjatyckim stylu, ale nie pamiętam tytułu. Wiem tylko, że była dołączona na płycie Cd-Action z demami, około 10lat temu jako "mini gra"
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 07:59:20 wysłana przez ktosiek »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Klasyczne Bijatyki (Mortal Kombat, Tekken, Injustice, Street fighter, i inne)
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 09:41:32 »
Czasy nostalgii, tej ,,słodkiej" dziecięcej niewinności. Osiedlowe arkadówki a.k.a Flippery wypełniały czas po szkole.
To była moja pierwsza bijatyka, w jaką grałem; byłem małym kilkuletnim szkrabem, ledwo co dostawałem do drążków i przycisków sterujących grą w maszynie. Mimo to ten rodzaj ,,mordobicia" w postaci tak kultowej odsłony gry video pamiętam nad wymiar dobrze:

Marvel Super Heroes!