Autor Wątek: Indiana Jones  (Przeczytany 454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online nori

Indiana Jones
« dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 12:16:10 »
Indiana Jones stał się prawdziwą gwiazdą popkultury, choć nigdy niestety nie cieszyła się taką estyma jak choćby Gwiezdne Wojny. Mimo to klasyczna trylogia filmowa Raiders of the Lost Ark (1981), Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) i Indiana Jones and the Last Crusade (1989) to kino przygodowe najwyższej próby. Nakręcona po latach czwarta część Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) wypadała dość słabo, aczkolwiek gwarantuje nieco dobrej zabawy. Obecnie w kinach gości Indiana Jones and the Dial of Destiny (2023), czyli swoiste pożegnanie z postacią, film spotyka się z mieszanymi opiniami, jednak z pewnością nie można odmówić mu widowiskowości. W międzyczasie otrzymaliśmy jeszcze wysokobudżetowy serial The Young Indiana Jones Chronicles (1992-1996) przemontowany później i wydany jako The Adventures of Young Indiana Jones.

Oczywiście postać Indiany gościła także w powieściach (mocno takich sobie), komiksach (całkiem przyzwoitych) czy oczywiście grach. Tych wyszło całkiem sporo, a pierwsza zagościła na rynku już w 1982 roku na konsoli Atari 2600. Raiders of the Lost Ark podobnie jak wydany na C64 dwa lata później Indiana Jones in the Lost Kingdom obecnie funkcjonują tylko w ramach ciekawostki. Natomiast Indiana Jones and the Temple of Doom z 1985 wydany na automatach to już produkcja całkiem udana, która doczekała się w kolejnych latach szeregu portów na konsole i komputery, niestety żaden z portów w najmniejszym stopniu nie dorównywał oryginałowi. Za ogromne hity i w sumie najlepsze gry z Indianą można uznać dwie gry przygodowe Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure (1989) i Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992). W między czasie pojawiła się jeszcze klasyczna tekstówka Indiana Jones in Revenge of the Ancients (1987) oraz wiele gier platformowych: Indiana Jones and the Last Crusade: The Action Game (1989), Indiana Jones and the Last Crusade (Taito 1991) (tak, były trzy gry Last Crusade, a do tego w wieeelu wersjach), Indiana Jones and the Fate of Atlantis: The Action Game (1992), The Young Indiana Jones Chronicles (1992), Instruments of Chaos starring Young Indiana Jones (1994), Indiana Jones' Greatest Adventures (1994). Większość mocno taka sobie, choć ostatni tytuł wyróżnia się bardzo na plus. Indiana Jones and his Desktop Adventures (1996) to ciekawostka, idealna do ogrywania w biurze podczas przerwy, lub… jak szef nie patrzy.

W świat 3D Indiana wszedł dość późno, gdy na rynku królowała już pewna Pani Archeolog: Indiana Jones and the Infernal Machine (1999), Indiana Jones and the Emperor's Tomb (2003), Indiana Jones and the Staff of Kings (2009). Niestety żadna z tych gier nie stała się hitem. Natomiast jedną z lepszych pozycji jest LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (2008) oraz kontynuacja LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues (2009), podobnie jak inne gry z LEGO, pozycje te zapewniają wiele dobrej zabawy, także w kooperacji. Oprócz tego mięliśmy jeszcze produkcje edukacyjne The Adventures of Young Indiana Jones: Revolution, Special Delivery, Hunting for Treasure (2008-2009) i uczący zadań matematycznych Indiana Jones (2008) wydany tylko na konsoli Didj Custom Gaming System. Zdarzały się także potworki jak toporne twory na komórki, czy na siłę wykorzystujące licencję układanie kafelków i gra z serwisu społecznościowego. Z pewnością natomiast warto sięgnąć po Indiana Jones: The Pinball Adventure (2022) czyli elektroniczną wersje klasycznego flipera.

Obecnie w produkcji jest kolejna gra z Indianą, jednak na obecną chwilą nie wiadomo nawet, kiedy będzie premiera.Link do grafiki w wysokiej rozdzielczości (plik ma 15 MB, na imgur)
WordPress coraz bardziej głupieje, więc na wszelki wypadek, grafika do ściągnięcia w archiwum zip.

Wcześniejsze grafiki:
Klasyka Polskiego Komiksu:
Marvel/DC:
Gry:
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Indiana Jones
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 14:06:38 »
... Niestety żadna z tych gier nie stała się hitem. Natomiast jedną z lepszych pozycji jest LEGO Indiana Jones: The Original Adventures (2008) oraz kontynuacja LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues (2009), podobnie jak inne gry z LEGO, pozycje te zapewniają wiele dobrej zabawy, także w kooperacji. Oprócz tego mięliśmy jeszcze produkcje edukacyjne The Adventures of Young Indiana Jones: Revolution, Special Delivery, Hunting for Treasure (2008-2009) i uczący zadań matematycznych Indiana Jones (2008) wydany tylko na konsoli Didj Custom Gaming System. Zdarzały się także potworki jak toporne twory na komórki, czy na siłę wykorzystujące licencję układanie kafelków i gra z serwisu społecznościowego. Z pewnością natomiast warto sięgnąć po Indiana Jones: The Pinball Adventure (2022) czyli elektroniczną wersje klasycznego flipera.


Legoludkowy ,,Indie" to sprawa najwyższej słodyczy - grywałem w ten tytuł za młodu, na PC, również w sequel /cz.2. Ale... z perspektywy czasu... meh, gra zestarzała się średnio: gdyby na konsole Xboxa, Switch i PlayStation wyszła wersja pudełkowa czy cyfrowa, zremasterowana w tej serii gier, to gracze, którzy grają w tytuły TT Games i zalewani są złożonymi mechanikami rozgrywki, zaawansowanym sposobem przedstawienia świata gry w wersji LEGO-struktury etc., mogli by nie być aż tak zadowoleni. Dlatego będąc przyzwyczajonym do np. tak płynnych i świetnych światów "LEGO: Star Wars. The Skywalker Saga" czy "LEGO DC Super Villains" i ich grywalności, cóż, w takim Indiana Jonesie sprzed 15 lat wieje archaizmem na kilometr, a dla niektórych i nudą. Remaster tych tytułów może je uratować, w wersji: jako oddzielny tytuł, albo razem z nową grą z Uniwersum, która zawierała by liczne wydarzenia, wątki, rozmaite minifigurki (czyli postaci) z "Artefaktu Przeznaczenia", klasycznej Trylogii i filmu z ,,Czachami" w roli głównej z 2008 roku, a może i z tego serialu sprzed dekad. Twórcy z TT Games mogli by to zrealizować na zasadzie podobnej do "The Skywalker Saga", albo "LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". W ogóle błędem jest to, że ten developer nie pokusił się (chyba że jeszcze nie wiemy o tym, że taka gra jest tworzona) o wyprodukowanie gry video, o czym wspominam, zwanej: "LEGO: Indiana Jones Saga", wydanej na równi z premierą, albo pół roku po niej, filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" kończącego pewną erę w dziejach kina przygodowego.

sum41

  • Gość
Odp: Indiana Jones
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 09 Lipiec 2023, 16:09:42 »
Serial o Indianie jest na Disney+ tyle ze nie nadzym a bym z checia zobaczyl bo za dzieciaka bardzo mi się podobało.

Online michał81

Odp: Indiana Jones
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 10 Lipiec 2023, 19:41:01 »
Serial o Indianie jest na Disney+ tyle ze nie nadzym a bym z checia zobaczyl bo za dzieciaka bardzo mi się podobało.
Ale nie polskim Disney+

sum41

  • Gość
Odp: Indiana Jones
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 10 Lipiec 2023, 19:42:48 »
No niestety nie, znajoma pisala ze w Irlandii np jest...