Autor Wątek: GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)  (Przeczytany 1040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)
« dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 16:51:08 »
Fantastyczne, ,,doznawalne" w nieporównywalny z niczym sposób, zanurzone w swej legoludkowej rutynie, adaptacje, niezapomnianych klocków LEGO, w formie gier video od Traveller's Tales, to jedne z tych wyjątków w stosunku do ,,typowych" gier video, które nie dość, że sprzedają się dobrze, to gracz doświadczający ich świata ma z nich satysfakcję, radochę, odrębny, często groteskowy do głównej ,,nieklockowej" tematyki gry, humor, a nieco starsza niż kilkunastoletni młodzieniec lub mały szkrab, osoba, odczucie ,,wędrówki ku nostalgii", ku latom zabawy porozrzucanymi na dywanie klockami i figurkami LEGO. Dlatego załączam do działu ,,gier" na niniejszym forum, wątek poświęcony grom video adaptującym rzeczywistość LEGO.

Na pierwszy ogień pośród partii rozgrywki LEGO, z którą szczególnie warto zaznajomić się grając w takie produkcje na platformie konsolowej ,,PlayStation 4" idzie ukończona w całkowitych 100%, przeze mnie, LEGO Marvel Super heroes 2. Wrażenie z rozgrywki a w zasadzie również rozrywki takowego przeniesienia komiksowego Uniwersum Marvela na platformę Ps4 jest dużo więcej niż pozytywne, nostalgiczne i podkreślone markowym pozytywnym humorem LEGO. Po dobrze przyjętym ,,Super Heroes", czyli pierwszej części gry, nowa jej odsłona kupiła moje fanowskie serducho jeszcze bardziej. Zbieranie złotych klocków, nietuzinkowe misje poboczne; wszystko z wyjątkiem elementów ogólnego tła, co w tej produkcji wykonane jest z klocków LEGO, a daje nad wyraz rzeczywiste odczucie odrębności tego Uniwersum żyjącego pośród nas - to coś co się po prostu nie może nudzić. Chyba że nie lubimy tej ,,fajtłapowatości" nałożonego na klasyczne postacie Marvela, czy czegokolwiek, co jest adaptowane w takiej postaci, filtru ,,LEGOwatości"; wtedy tego rodzaju gra, niestety, nie może podbić naszych gustów. LEGO Marvel Super Heroes 2 zaskoczyło mnie motywem głównego miejsca akcji rozgrywki, ,,Chronopolis"- zlepek przestrzeni różnych terenów z różnych okresów w dziejach Ziemi - przeszłości i przyszłości - które w jakimś odrębnym wymiarze umieścił Kang Zdobywca. Grę skompletowałem w 100%: Platyna w osiągnięciach na koncie PlayStation + trofea i wyczyszczenie poziomów do ostatniego zadania z DLC do produkcji.
Obecnie przechodzę LEGO Jurassic World - klasyka trzech części Parku Jurajskiego Spielberga z Jurassic World, jako 4 główne rozdziały całej linii fabularnej rozgrywki!


Offline R~Q

Odp: GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 17:43:23 »
Zdecydowanie najlepsze są:
LEGO Lord of the RingsLEGO Hobbit
Oba w otwartym świecie, z satysfakcjonującymi questami, motywacją to zdobycia 100%.
Fajne jest też:
LEGO Marvel Super Heroes 1LEGO Batman 2 (Gotham w stylu Burtona)

Odp: GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 12:26:54 »
Eksperymentowanie z grami "LEGO", szczególnie tymi adaptującymi komiksowe i fantastyczne Uniwersa, jak Harry Potter bądź Hobbit: trylogia, Star Wars lub Władca Pierścieni, oprócz nawiązania do zawartości: treści, stylu, wątków, postaci itp. - pierwowzorów z takowych Uniwersów, i tworzenia w nich specyficznego ,,kanonicznie niekanonicznego" świata, ważne i niezwykle satysfakcjonujące jest to, jak te adaptacje się przedstawia i jak się tego z perspektywy fana doświadcza. Dla mnie olbrzymie znaczenie, przy eksploracji takowego LEGO świata w grach video na Ps4 (rzadko decyduje się na grę na PC lub Androida), ma to ,,legoludkowe" podejście gier od TT Fusion, w stylu: ,,życie jest czadowe" z filmu z technologią animacji poklatkowej LEGO: Przygoda 2, gdzie gracz rzeczywieści może poczuć się jak dzieciak, który dostał właśnie ulubioną zabawkę bądź rozradowany od ucha do ucha osobnik tupający nóżką w rytm muzyki, niczym skoczny tańczący... ziemniak. LEGO Hobbit albo LEGO DC Super-Villains - jeden z nich, będzie zaraz po ukończeniu LEGO Jurassic World, kolejną porcją gierkowej radochy z cyklu LEGO na Ps4, w którą się zaangażuję.  :D :D
Odp: GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 15:09:05 »
Fanowskie ,,Veni, vidi, vici"! Mamy to forumowicze i fani legoludkowego świata gier video, adaptującego różnego rodzaju Uniwersa!"LEGO Star Wars: The Skywalker Saga"; na wszystkie układy planet Galaktyki! Gdy ta jakże wyjątkowa gra będzie miała w Polsce swoją premierę, to wszystko na to wskazuje, że ją kupię w pierwszym dniu sprzedaży, w opcji na Ps4. Ach, jak tu nie kochać tej legoludkowej adaptacji starwarsowej odysei, tworzącej  specyficzny, wysmakowany Kanon w Kanonie "Gwiezdnych Wojen"! A gdy chwycę za pada, i zacznę w "The Skywalker Saga" grać, będę niczym wygłodniały Rankor! :D :D :D

Offline R~Q

Odp: GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 06:03:05 »
Klockowa wersja TFA jest lepsza od filmu i ma lepszą fabułę (!). Myślę więc, że adaptacja kolejnych części SW też będzie całkiem niezła.

Odp: GRY z cyklu LEGO (od Traveller’s Tales)
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 21:27:29 »
Mamy to! Legoludkowy świat w natarciu! "TT Games" i jego jeden z najbardziej nietypowych, lekko kontrowersyjnych tytułów na PC, Ps4 i inne platformy, "LEGO: DC Super Villains". Pora zanurzyć się w doskonały świat niedoskonałych złoczyńców komiksowego Uniwersum DC; rzeczywistość, której adaptacji w takim figlarnym stylu nie da się nie kochać! Zobaczymy, jak wypadnie gra na Ps4 podpiętego do OLED LG 65 E8; ciekawe na jakim poziomie będzie immersja obrazu, dźwięku, ruchu!