Autor Wątek: Gry dla 5-latki na ps4 pro  (Przeczytany 1611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Gry dla 5-latki na ps4 pro
« dnia: So, 09 Styczeń 2021, 16:56:29 »
Hej. Od niedawna mam ps4 pro z myślą o mojej prawie 5 letniej córeczce. Czy polecacie jakieś gry (darmowe lub płatne) odpowiednie dla takiego dziecka na tę konsolę ?

Ps. Gdzieś czytałem że można było oglądać HboGo przez Ps4. Wiecie może czy ta opcja dalej działa ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online Leyek

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 17:44:30 »
HBO jak najbardziej działa. Trzeba tylko aktywować/przypisać konsolę do konta. Wyświetla się kod na konsoli, który trzeba wklepać na odpowiedniej stronie w przeglądarce na komputerze.

Z gier na szybko:
- Psi Patrol: Rusza do akcji (platformówka 2,5D) - dobra na start. Siermiężna grafika (na poziomie PS2), proste sterowanie i plansze, ale dla dzieciaka do nauczenia się obsługi pada sprawdza się super
- Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód - druga cżęść, mechanicznie lepsza, ala TPP. Grafika może ciut lepsza. Dobra na później jak już się jedynka znudzi. Oba pieski to pełna polska wersja, w tym, że w dwójce są nieoryginalni (w stosunku do animacji) dubbingowcy.
- Phogs! - gram teraz z moim 5-latkiem w coopie na 2 graczy. Sterujemy dwoma pieskami polączonymi ze sobą jako "wąż" rozwiązując zagadki, żeby przejść dalej. Fajne, proste sterowanie - 2 przyciski. Choć nastaw się na to, że granie z dzieckiem to wyzwanie cierpliwości, jak mały oczywistej rzeczy nie może przez 3 minuty zrobić :) Ja dawkuje sobie sesjami max. 30min-1h bo dłużej nie wytrzymuję ;)

Bonusowo może komuś innemu się przyda - na Xboxie są fajne dla małego Disney/Pixar Rush (pełen dubbing) i nienajgorsze Disney Adventures (minus brak dubbingu).
Na Switchu Yoshi's Crafted World (super graficznie, choć mechanikami i sterowaniem już bardziej zaawansowany, ale mój lubi pograć i coraz lepiej sobie radzi). No i świetne są na Switchu zestawy Nintendo Labo, ja mam na razie Vehicle Kit (do zbudowania z kartonu kierownica, wolant do samolotu i sterownik łodzi podwodnej) - o dziwo działa to świetnie.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Styczeń 2021, 17:46:14 wysłana przez Leyek »

Offline Jaxx

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #2 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 22:02:45 »
Ja bym polecił Overcooked 2 (pierwszą cześć w sumie też, ale z racji bycia wcześniejszą jest bardziej uboga gameplejowo i graficznie, a nie jest potrzebna, żeby wejść w 2, bo ta i tak "uczy" gry od nowa). Świetna gra kooperacyjna, którą możesz ogrywać razem z nią. Sterujesz kucharzami i cała idea sprowadza się do komponowania właściwych dań i wypuszczania ich do klientów. Kuchnie, w których pracujecie znajdują się w przeróżnych okolicznościach przyrody - w kopalniach, na rzekach, na balonach fruwających pod chmurami, w kosmosie, w zamkach itd. Można grać na czas i punkty (wówczas każda ukończona kuchnia odblokowuje kolejną, a co kilka kuchni dostaje się nowego kucharza-avatara do wyboru), ale można też przejść w tryb ćwiczebny i wówczas czas nie płynie, można opanować daną kuchnię na spokojnie. Grałem i z moim 5-cio latkiem i 9-cio latką, wszyscy się kapitalnie bawiliśmy. Gra jest bardzo bogata w zawartość, poza podstawką jest jeszcze masa DLC (w tym sporo darmowych) z kolejnymi kuchniami i potrawami.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Styczeń 2021, 22:04:48 wysłana przez Jaxx »

Online Leyek

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 00:36:17 »
A jeszcze tylko jedno zapomniałem wcześniej dopisać. Takich ściem:
Od niedawna mam ps4 pro z myślą o mojej prawie 5 letniej córeczce.

to nie musisz na forum pisać :P Jakbyś brał tylko dla córy to lepszy byłby Switch albo Xbox :)

Ale nawiązując lekko do tego to jest jeszcze opcja, że Ty grasz a pociecha patrzy, kibicuje i podpowiada. Wtedy świetne są wszystkiego rodzaju platformówki (przeszedłem tak m.in. Yooka-Laylee and the Impossible Lair, dwa razy New Lucky's Tale - raz w wersji Super, ale to tylko Xbox i Switch, tak samo jak i genialny The Touryst, świetnie też nadałby się Rayman Legends; ale najlepsze i tak są nintendowskie gry - jak Luigi's Mansion 3 czy Paper Mario, kolorowe, do pogrania z dzieckiem a jednocześnie dające pełno frajdy dorosłemu czy to mechaniką czy fabułą (Paper Mario).

Offline Darth_Simon

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Styczeń 2021, 15:51:19 »
Akurat konsolę kupilem dla córki od znajomego gdzieś we wrześniu. Przy okazji pożyczył mi kilka gier (MK 11, Last of Us, God of War i coś jeszcze) w żadną nie zagrałem. W tym czasie kupilem 2 gry z serii Psi Patrol i raz na 2-3 tygodnie gramy. Trochę nam się to nudzi i dlatego zastanawiam się w co córka może jeszcze grać.   
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Gorzki

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 09:07:03 »
sprawdź
Fall Guys powinna ogarnąć sterownie a jak nie to po prostu nie przejdzie do kolejnego etapu  :P
tak czy inaczej ubaw po pachy,
LittleBigPlanet chyba mogę już polecić, gra wymaga pomocy dorosłego. Co nie zmienia faktu, że dzieci raczej  łażą bez celu po planszach i zmieniają ubrania lalce. Raz na jakiś czas będziesz musiał pomóc coś przeskoczyć :) no i przejść końcowy etap planszy, o ile do niego dotrą  8)
Minecraft - Na początek włącz tryb kreatywny. Chyba, że chcesz wychować hardcorowego gracza to niech se łupie kilofem czy tam kijem czy tam pięścią :)


Offline Darth_Simon

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #6 dnia: So, 20 Luty 2021, 18:28:59 »
Kupiłem Overcooked. Obecnie córka najchętniej kibicuje jak gramy z żoną.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline gashu

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 07:53:57 »
U mnie przez wiele miesięcy córki pogrywały w "Psi Patrol". Obecnie trochę już się im znudził, bo to taki samograj, ale dla 5-latki będzie w sam raz.

Offline Darth_Simon

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 09:07:56 »
Oba psie patrole mam. W tym na 2 osoby największą frajdę sprawia Jej nagła zamiana graczy dla beki.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online Leyek

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 10:56:06 »
Ja ostatnio grałem trochę z moim 5-latkiem w Moving Out. Jest nawet demko do sprawdzenia: https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP4064-CUSA17675_00-MOVINGOUT0000000
Wcześniej trochę w Overcooked 2 graliśmy i na początek myślę, że ta pozycja jest lepsza. Łatwiejsze mechaniki i możliwość włączenia ułatwień gameplayowych.

Jeśli nie chcę się tylko tracić nerwów to polecam włączyć od razu tryb łatwy (czy jakoś tak to się nazywa). Pierwszą planszę, da się jeszcze z dzieciakiem bezproblemowo zaliczyć, ale później jak wchodzą rzeczy do przenoszenia przez 2 osoby to jest już trudniej. Szczególnie, że młody wolał mieszkania demolować przez większość czasu, niż przenosić meble :) Do tego  gra naprawdę pozytywna i duża ilość smaczków dla starszych graczy - plansze inspirowane Pac-Manem, Froggerem (które gameplayowo super też wychodzą).


Samemu do ogrania przez małego jest też spokojnie Donut County. Gameplay prosty, nieraz trzeba tylko pomóc jak bardziej trzeba pogłówkować. Choć sam wydźwięk gry nie wiem czy jest najlepszy dla młodego  umysłu :) (można częściowo pomijać, zmieniać dialogi).


Obie gry na Xboxie są w GamePassie.

Offline Darth_Simon

Odp: Gry dla 5-latki na ps4 pro
« Odpowiedź #10 dnia: So, 29 Styczeń 2022, 21:43:27 »
Jakiś czas temu wyszła kolejna część gry Psi Patrol nawiązująca do filmu.
Moim zdaniem jest to znacznie uwstecznienie w porównaniu do poprzedniej części.
W zasadzie tylko jedna lokacja, bardzo uproszczone (w porównaniu do poprzedniej części) zadania dodatkowe.
Czy graliście w tę część ?

Wiecie może, czy wyszły ostatnio jakieś nowe gry kooperacyjne na PS4 do grania z 6 - latką ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker