Autor Wątek: GTA 6  (Przeczytany 2542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kyms

GTA 6
« dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 00:48:44 »
Wleciał pierwszy zwiastun GTA VI! Rockstar udostępnił zwiastun wcześniej niż planował (uroki przecieków)


Offline Danio

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 08:20:16 »
Jest ok, mogłoby być gorzej.
Tyle entuzjazmu u mnie ten trailer wzbudził. :D

Szkoda, że znowu współczesność, będzie nudne nabijanie się z tiktoków, zbierania followersów itd. Oby tylko miasto było mniejszą wydmuszką niż GTAV.

Online HugoL3

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 13:25:15 »
Nudy. Czuje się jakbym oglądał dlc do V. Czekam na gameplay, bo na trailerze to można wszystko pokazać. Suicide Squad kills Justice League też miało być czymś zupełnie innym patrząc na trailer, ale gameplay całkowicie zaskoczył i rozczarował.

Offline gashu

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 15:36:23 »
Zapowiada się fajnie.
Może będzie to pierwsze GTA od czasów "dwójki", w które zagram :P

Offline saruman

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 20:13:03 »
Miałem nadzieję, że wrócą do grania jedną postacią... Nie podobało mi się to zmienianie między bohaterami z V. Teraz prawdopodobnie będą dwie.
I kolejna rzecz - nie przepadam za graniem żeńską bohaterką, bo lubię się wczuć w postać. Zobaczymy.

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 21:34:18 »
Fenomenalny trailer. W VC spędziłem dziesiątki godzin, jeżeli nie setki, uwielbiam ten klimat.

Offline Piterrini

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 19:08:14 »
Mnie trailer pozostawił obojętnym - gdyby ograniczać się do internetu to niepopularna opinia, ale w moim otoczeniu, wśród osób które siedziały/siedzą w grach bardziej niż ja, reakcja była podobna. Sam "typowym" graczem nie byłem, ale serię GTA uważam za świetną, i o ile nie mam wątpliwości że gra będzie bardzo dobra, to nie wiem co nowa część "wniesie" do serii. W 2D był stopniowy progres do kulminacji w 2 (dwójce), później 3 to nowa jakość, ale po kolei przyćmiewana przez kolejne części, z kulminacją w San Andreas. Czwórka i piątka wzajemnie się uzupełniają, inny kierunek obrały te gry, ale dzięki temu 5 nie "zastąpiła" 4, bo wciąż są aspekty we wcześniejszej części jakich w 5 brakuje. No i teraz 6 - wygląda że będzie ona "kontynuacją" 4 i 5, tj. w trailerze nie widzę nic, czego nie ma w 5... Zastanawiam się więc czy 6 będzie dla np. 5 tym czym była VC dla 3 (ulepszenie na każdym polu), czy tym czym była 5 dla 4 (czyli coś innego, w dużej części lepszego, ale w niektórych aspektach ustępującego poprzedniej części).

Może nie zwróciłem na coś uwagi w trailerze, także do osób pozytywnie nastawionych - coś konkretnie nastawiło Was pozytywnie po trailerze (poza sentymentem do Vice City)? I bardziej specyficznie - coś wyróżnia w Waszych oczach 6 względem 5 na podstawie tego krótkiego trailera (poza "lepszą grafiką")? Np. @gashu dlaczego rozważałbyś zagranie w 6 a nie teraz w 5?

Offline gashu

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 07:34:30 »
Nigdy specjalnie nie ciągnęło mnie do serii GTA. No dobra, po dwójce grałem jeszcze w NDS-owe Chinatown Wars. W przypadku VI moją uwagę przyciąga głównie fajny setting (udawane Miami i te sprawy). Czasy Vice City przypadają na okres mojej przerwy w graniu w gry video, a teraz od patrzenia na tą grę wypływają oczy, więc tym chętniej zapoznam się ze współczesną produkcją w tym "świecie".

No i nie będę ukrywał, że warstwa graficzna robi niesamowite wrażenie (podczas gry V jest tak naprawdę kilkukrotnie odgrzewanym kotletem z czasów PS3), chociaż zdaję sobie sprawę, że może to być ściema na potrzeby trailera.

Jeżeli w przyszłym roku sięgnę po jakąś produkcję Rockstara, będzie to natomiast RDR2, które już od kilku lat czeka na growej kupce wstydu.

Offline Piterrini

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 15:41:35 »
Rozumiem, mnie miasto/region jaki pokazali też się podoba, tyle że jako względny "fan" GTA nie dostrzegłem w nim nic "nowego". Oglądałem kilka przecieków z początku tego roku (co je wypuścił syn któregoś wysoko postawionego w Rockstar - syna aresztowali a pracownika wyrzucili, tyle wiem, chociaż pewnie dużo szczegółów pominąłem) i mechanika rozgrywki, aktywności, świat itp. nie zawierały niczego, czego w poprzedniej części nie było. Oczywiście fajnie, że nowa gra, nowa mapa itp., ale patrząc z perspektywy takiej, że od GTA III każda duża część oferowała duże zmiany pod względem właśnie mapy (a co za tym idzie - "swobody", tego na co gracz może sobie na takiej mapie pozwolić), to ten trailer po prostu na zmiany nie wskazuje. Może, a raczej na pewno kolejne trailery, fragmenty gameplayu itp. pokażą nowości, ale obawiam się, że dużo będzie opierało się na tym co jest już obecne w GTA V - nie mam na myśli "odgrzewanego kotleta" (czyli pierwotnego trybu single), a to co jest stale robione dla GTA Online - nowe regiony mapy, aktywności, obiekty, i w mniejszym obecnie znaczeniu pojazdy, których liczba z samego Online ("DLC" itp.) o ile się nie mylę już dawno przekroczyła liczbę dostępną w dniu premiery gry (tj. jak było dajmy na to 500? pojazdów to teraz w online jest 1000+, tylko co z tego, skoro wiele z tych nowych pojazdów działa jak "skórki", czyli wygląda inaczej, a jeździ tak samo jak już istniejący model). Przemawia za tym prosta logika - Online generuje zyski, więc szóste GTA nie będzie pozbawione multi, plus, co istotniejsze, od lat Online do V jest rozwijane i twórcy wiedzą co się sprzedaje, w co ludzie chcą grać a w co nie, czego chcą więcej w grze, niby gry Rockstara przełamują bariery i to nie są typowo zachowawcze produkcje, to jednak nie zdziwi mnie jeśli gra będzie wypełniona tymi znanymi już elementami, a to mnie osobiście nie ekscytuje.

Na RDR2 dobrze mieć dużo wolnego czasu :) Chinatown Wars chyba przeszedłem w całości, solidna gra, w moim przypadku "mobilna" (wersja w jaką ja grałem to musiał być port z NDS).

Offline grzegorz.cholewa

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 18:23:03 »
Muszę poczekać z kupnem konsoli do czasu premiery tej gry.

Online HugoL3

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 22:47:58 »
Nigdy specjalnie nie ciągnęło mnie do serii GTA. No dobra, po dwójce grałem jeszcze w NDS-owe Chinatown Wars. W przypadku VI moją uwagę przyciąga głównie fajny setting (udawane Miami i te sprawy). Czasy Vice City przypadają na okres mojej przerwy w graniu w gry video, a teraz od patrzenia na tą grę wypływają oczy, więc tym chętniej zapoznam się ze współczesną produkcją w tym "świecie".

No i nie będę ukrywał, że warstwa graficzna robi niesamowite wrażenie (podczas gry V jest tak naprawdę kilkukrotnie odgrzewanym kotletem z czasów PS3), chociaż zdaję sobie sprawę, że może to być ściema na potrzeby trailera.

Jeżeli w przyszłym roku sięgnę po jakąś produkcję Rockstara, będzie to natomiast RDR2, które już od kilku lat czeka na growej kupce wstydu.

Ja zrobiłem sobie takie porównanie: oryginalny trailer GTA V był w 720p i często widać było pikselozę na bohaterach. Teraz gdy odpalisz tę grę na ps5 to kopara opada i wygląda to znacznie lepiej niż na oryginalnym zwiastunie.

Offline Danio

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 11:04:05 »
Mnie się trailer w ogóle nie podobał, nie lubię takiego nastawienia na durne internetowe trendy, liczyłem na inny okres czasowy niż współczesność,  no ale to się najłatwiej sprzeda. :/ Jednak na samą myśl o GTA6 jestem podekscytowany, brakuje mi dzisiaj takich gier. Kiedyś fajnych "klonów GTA" było pełno, a dzisiejsze open worldy to takie puste wydmuszki jak Far Cry, Horizony, Spidermany od Insomniac czy Hogwarts Legacy. Nie ma tam NIC co tworzy choćby iluzję żyjącego świata.

Mam nadzieję, że w 6 wrócą bardziej do interaktywności z IV czy San Andreas, bo jednak V była dość mocno pod wieloma względami okrojona. Mniej budynków do których można wchodzić, głupsze reakcje NPC, mniej ruchów naszej postaci, gorsza fizyka, mniej zawodów którymi można zarabiać kasę... To się liczy, a nie durna grafika.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Grudzień 2023, 11:06:52 wysłana przez Danio »

Offline Pan M

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #12 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 13:04:06 »
Mnie się trailer w ogóle nie podobał, nie lubię takiego nastawienia na durne internetowe trendy, liczyłem na inny okres czasowy niż współczesność,  no ale to się najłatwiej sprzeda. :/ Jednak na samą myśl o GTA6 jestem podekscytowany, brakuje mi dzisiaj takich gier. Kiedyś fajnych "klonów GTA" było pełno, a dzisiejsze open worldy to takie puste wydmuszki jak Far Cry, Horizony, Spidermany od Insomniac czy Hogwarts Legacy. Nie ma tam NIC co tworzy choćby iluzję żyjącego świata.

Mam nadzieję, że w 6 wrócą bardziej do interaktywności z IV czy San Andreas, bo jednak V była dość mocno pod wieloma względami okrojona. Mniej budynków do których można wchodzić, głupsze reakcje NPC, mniej ruchów naszej postaci, gorsza fizyka, mniej zawodów którymi można zarabiać kasę... To się liczy, a nie durna grafika.

Przecież GTA to jest od zawsze satyra, takie są korzenie tej serii. Kpienie sobie z obecnych trendów to praktycznie core tej serii. Robienie sobie jaj z tiktoka, wbijanie szpili w takie rzeczy jest zawsze ok, do tego GTA jest  na tyle popularne, że może ten przekaz dotrze dobitnie do młodszego pokolenia chociaż większość będzie w tym widzieć głupawą rozrywkę i tyle. Mi się gta V podobało za samych protagonistów i fabułę chociaż słyszałem dużo narzekania na tamtą odsłonę. Jedyne gta, która jako tako było autentycznie poważniejsze to 4, jak ktoś szuka poważnej gry rockstara to red dead 2 się kłania. Zresztą tam właśnie ten otwarty świat jest na naprawdę dobrym poziomie.  Tam zwierzęta zachowują się bardzo autentycznie jak na gry, do tego zwłoki rozkładają się w czasie generalnie jest masa detali.

Po grach, które wymieniłeś to absolutnie bym nie jeździł bo w nie się po prostu dobrze gra. Horizon ma fajną estetykę świat przedstawionego, Spider to gra marzenie dla fanów superhero i kontynuowanie dobrych gier z gatunku po serii Arkham i  jeżeli ktoś szuka dobrej gry w konwencji superhero choćby dlatego warto w to zagrać Hogwart to gra idealna dla fanów Pottera, podobnie jak Spider oddaje estetykę tamtego świata i ma magię świata Rowling. Nie zestawiałbym jednak Hogwartu, Spiderów z grami Ubi, bo gry na konsole Sony mają naprawdę dobry silnik i jednak gatunkowo bardziej się bronią wykorzystaniem wiadomych uniwersów.

Poza tym nawet wspaniały red dead jest wypchany masą znajdziek zapełniaczy, więc to są po prostu trochę współczesne trendy growe, które przenikają do nawet najlepszych studiów. Czy grafika jest nieważna to bym bardzo polemizował bo jak przypomnę sobie widoki w red deadzie czy miasto nocą w cyberpunku to jednak element wizualny bardzo robi dziś robotę w grach i tworzy klimat. Nie oczekuj, że studia AAA będą iść w rozwiązania z segmentu indie, gdzie albo nie stać ich na tworzenie pięknych światów albo estetycznie po prostu stawia się na estetykę gier nawiązujących wizualnie do lat 90.

Offline Danio

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #13 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 20:59:14 »
Przecież GTA to jest od zawsze satyra,
Tak, ale może mi się nie podobać główny temat tej satyry. Po tym trailerze widać, że będzie na każdym kroku selfie, zbieranie followersów itd, a tego w grach nie znoszę. Ani to śmieszne, ani angażujące na poważnie.

Po grach, które wymieniłeś to absolutnie bym nie jeździł bo w nie się po prostu dobrze gra.
To jakby twoja opinia. Moja jest taka, że te otwarte światy są przeraźliwie nudne. A Spiderman od Insomniac nie może nawet butów czyścić znakomitemu Batmanowi od Rocksteady.
I właśnie często widzę, że gry Ubi są za to krytykowane, a pozostałe open worldy nie, a IMO jak najbardziej na to zasługują, szczególnie gry Sony mają pobłażane w tym temacie. Światy w Horizonie, Spidermanie czy Ghost of Tsushimie są przeraźliwie nudne i po początkowym zachwycie grafiką zawsze wychodzi jakie to są wydmuszki. Wg mnie od nich już naprawdę są lepsze niektóre Asasyny.
Ja w nie wszystkie grałem więc nie musisz mi mówić co o nich myślę. :P Możemy się nie zgadzać i tyle.
Poza tym nawet wspaniały red dead jest wypchany masą znajdziek zapełniaczy,
Ale w RDR2 masz całą masę możliwych interakcji z NPCami, śledząc ich i obserwując można trafić na masę ciekawych sytuacji, czuć że ten świat żyje. To bardzo doceniam, a nie kopiuj-wklej odbijanie obozów położonych w okół wielkich połaci trawy jak we wcześniej przeze mnie wymienionych (czy wielkie puste bloki jak w Spidermanie).

Nie mam nic przeciwko dobrej grafice gdy idzie za tym coś więcej, jak właśnie w RDR2, ale jak dostaję takie wydmuszki jak Horizon to mam ochotę wywalić płytę przez okno. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś tezę, że chciałbym by wszystko wyglądało jak gry indie.

Offline Brvk

Odp: GTA 6
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 10 Grudzień 2023, 13:53:22 »
Czekam. Myślę, że pod tę grę wymienię sobie konsolę na nową generację. Rockstar rządzi  :)