Autor Wątek: Cykl Inkwizytorski - Jacek Piekara  (Przeczytany 680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonap

Cykl Inkwizytorski - Jacek Piekara
« dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 19:57:35 »
Gra na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego“ będzie mroczna i brutalna. Jacek Piekara podpisał umowę.
Następca Wiedzmina?;)

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11723/gra-na-podstawie-cyklu-inkwizytorskiego-bedzie-mroczna-i-brutalna-jacek-piekara-podpisal-umowe
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Kwiecień 2019, 16:49:23 wysłana przez wonap »

Odp: Cyklu Inkwizytorski - Jacek Piekara
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 23:13:41 »
Cytuj
Firma zawarła z pisarzem umowę dotyczącą produkcji gry wideo i mobilnej opartej na jego cyklu – The Dust nabyła autorskie prawa majątkowe do całej serii książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Umowa dotyczy jednej gry na urządzenia stacjonarne i jednej gry na urządzenia mobilne – mogą to być pierwsze gry z ewentualnej serii.

sprawdziłem co to za studio:

https://thedust.pl/realizacje

widzę, że produkują gry dla Kubusia i Tymbarku. nie spodziewałbym się cudów  :-\


Offline wonap

Odp: Cyklu Inkwizytorski - Jacek Piekara
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 28 Marzec 2019, 00:22:00 »
List Otwarty Jacka Piekary na FB wydawnictwa Fabryka Słów

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele

jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczynają się prace nad wysokobudżetową grą komputerową, której akcja zostanie umiejscowiona w wykreowanym przeze mnie świecie powieści oraz opowiadań o inkwizytorach. Ten opisany do tej pory w dwunastu tomach świat to uniwersum alternatywnego Renesansu. Tutaj imperator Jezus Chrystus czczony jest jako Mściciel i Zdobywca, chrześcijaństwo zmaga się z wyznawcami Starych Bogów i adeptami czarnej magii, a anioły i demony jawnie ingerują w życie ludzi.

Umowa zawarta z firmą The Dust, nad którą to umową pracowaliśmy prawie kwartał w porozumieniu ze specjalizującymi się w kwestiach praw autorskich kancelariami prawnymi, mówi iż wykreowana przez nas gra będzie dostępna na wszystkie wiodące platformy sprzętowe (teraźniejsze i przyszłe). Dopuszczamy również możliwość powstania gry lub gier na platformy mobilne.

Bliższe szczegóły dotyczące projektu zostaną przedstawione na czerwcowej konferencji prasowej, a ja ze swojej strony chciałbym tylko odpowiedzieć na jedno, często powtarzające się pytanie: czy fabuła zachowa mroczny i ponury klimat literackiego pierwowzoru? W porozumieniu z firmą The Dust uznaliśmy, że bardzo nam będzie na tym zależało i że opracujemy grę, nastawiając się na sklasyfikowanie jej co najmniej jako PEGI 16. Czeka nas wiele miesięcy pracy nad projektem i mam szczerą nadzieję, że będziemy oddawać Państwu gotowe dzieło z jeszcze większym entuzjazmem niż teraz, kiedy stawiamy pierwsze kroki.

Moim marzeniem jest, abyśmy mogli powiedzieć graczom: "zaprowadzimy was do miejsc, gdzie przeżyjecie unikalne przygody i gdzie spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach i przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!"

Będę miał przyjemność uczestniczyć w działaniach zespołu, wykorzystując zarówno moje doświadczenie literackie, jak i doświadczenie zawodowe obejmujące kilkanaście lat pracy w pismach poświęconych grom komputerowym, która to praca pozwoliła mi na zyskanie wiedzy o tym segmencie rynku rozrywki.

Jednocześnie chciałbym zapewnić Czytelników, że współpraca z firmą The Dust nie powinna negatywnie odbić się na moim terminarzu literackim. W ciągu najbliższego roku do księgarń trafią trzy książki z cyklu traktującego o "świecie inkwizytorów". W tej chwili pierwsza z nich ("Przeklęte krainy") jest gotowa i czeka na druk, druga ("Przeklęte kobiety") właśnie powstaje, a trzecia (kończący tetralogię tom "Płomień i krzyż IV") jest na etapie konspektu.

Na koniec chciałbym podziękować Jakubowi Wolffowi, prezesowi firmy The Dust, za rzeczowe negocjacje prowadzone w duchu dążenia do osiągnięcia konsensusu. Pozostaje tylko życzyć sobie, by udało nam się tak samo bezkonfliktowo pracować, jak bezkonfliktowo negocjowaliśmy. A wszystkich Państwa proszę: bądźcie z nami, kibicujcie nam i trzymajcie za nas kciuki!

Serdecznie pozdrawiam
Jacek Piekarahttps://www.facebook.com/fabryka/posts/10157129236093774?__xts__%5B0%5D=68.ARBx02oCXhKAfJQgqGoh-FLjUWwKLNJAOc4URXnwUw8ko0BlEQVTk3Vevo778HGW1azUmTlZiePV8NZ6cwsu3kvyUrzdVRJmvA_XycCNZroSvakKaBZO9zJQcepnj3M-QImm0IjnxoEhQs0cRdz27Gd7ed9FmeT-jF2GSVPv2-xrGEexKaccjJgQs419b1vxRRSFIkchkWJYM_R-Xg8xTTXr1tM5d1SHOh_q4dbyrBPBp5ar1nZYmR7WrsNtGXLCrLKd2M5KaJdUImBj-0cVEX1xQ9Q9OFyXqBZJ9h_QGBM-5TiuOFd39CwBodLQx0vbfn2qQfPmpiko-zYpw1l-&__tn__=K-R

Offline wonap

Odp: Cyklu Inkwizytorski - Jacek Piekara
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 16:24:44 »
sprawdziłem co to za studio:

https://thedust.pl/realizacje

widzę, że produkują gry dla Kubusia i Tymbarku. nie spodziewałbym się cudów  :-\Nie zapowiada się tak zle;) Tweet Jacka Piekary

https://twitter.com/JacekPiekara/status/1114126100471451648

Offline LordDisneyland

Odp: Cyklu Inkwizytorski - Jacek Piekara
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 16:40:58 »
Wonap, zmień sobie tytuł, bo się literówka wkradła.

Ciekawe, jak to wyjdzie, bo dla mnie najciekawsze w tym cyklu jest to, co poza akcją.

Offline wonap

Odp: Cykl Inkwizytorski - Jacek Piekara
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 19:52:06 »
racja, poprawione;)

Offline wonap

Odp: Cykl Inkwizytorski - Jacek Piekara
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 17:52:04 »


"Gra The Dust na podstawie książek Jacka Piekary będzie kosztować ponad 7 mln zł, pozyskano 3 mln zł od inwestora

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jacek-piekara-cykl-inkwizytorski-gra-od-the-dust-ile-bedzie-kosztowac-pozyskano-3-mln-zl-od-inwestora"