Autor Wątek: Cyberpunk 2077  (Przeczytany 37221 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Frank_C

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #210 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 08:42:25 »
No jeżeli doszłoby do pozwów cywilnych albo i jakiejś sprawy karnej to tych dni historia nie zapomni.  ???
Pozew już się ponoć szykuje. Do tego jeszcze wycofanie jakiejś taiwańskiej gry z gog.pl pod naciskiem Chin, a teraz jeszcze okazało się, że save'y po pewnym czasie gry (konkretnie coś związanego z craftingiem) mogą przestać działać i trzeba zaczynać grę od nowa. Cyberpunk to chyba zajmie niechlubne miejsce pośród takich potworków jak Daikatana, nowy mmo Fallout i No Mans Sky (z tą różnicą, że ten ostatni tytuł po czasie się zrehabilitował i ostatecznie dostarczył graczom to, co obiecywał chcieli i zyskał grono stałych graczy).

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #211 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 09:29:25 »
Ale brednie opowiadasz, straszne. Taka Daikatana czy fallout 76, to po prostu slabe gry, a Cyberpunk to genialna gra z masa bugow, wiec jak juz ma byc do kogos porownywana to do np. Arcanum, choc tak naprawde Cybera najlepiej nie porownywac. Na Steam z bugami ma 78% pozytywnych recenzji, gra sie sprzedaje mimo fali hejtu rewelacyjnie, wyjdzie pare latek i za kilka miesiecy zamiast genialnej i zbugowanej gry bedziemy miec jedynie genialna gre, wiec serio, gadanie o potworkach itp to zenada.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Frank_C

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #212 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 09:50:31 »
wyjdzie pare latek i za kilka miesiecy zamiast genialnej i zbugowanej gry bedziemy miec jedynie genialna gre, wiec serio, gadanie o potworkach itp to zenada.
I tę parę latek/miesięcy powinna jeszcze ta gra poleżeć w produkcji, ale hajs musi się zgadzać.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 09:56:41 wysłana przez Frank_C »

Online misiokles

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #213 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 09:59:35 »
Co rozumienie pod hasłem hajs się musi zgadzać? Coraz częściej widzę przytaczanie tej sekwencji w sytuacjach, który z hajsem w ogóle nie ma nic wspólnego.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #214 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:04:50 »
I tę parę latek/miesięcy powinna jeszcze ta gra poleżeć w produkcji, ale hajs musi się zgadzać.
Ale ja z tym nie polemizuję nawet.


Co rozumienie pod hasłem hajs się musi zgadzać? Coraz częściej widzę przytaczanie tej sekwencji w sytuacjach, który z hajsem w ogóle nie ma nic wspólnego.
Jak dla mnie to CDP bardzo poszedł na hajs w tej sytuacji i tylko nim kierował się podejmując te złe decyzje - najpierw o nierealnej dacie premiery, a potem wydając grę w grudniu tego roku. Tylko hajs o tym decydował, dla mnie jest to oczywiste.
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:06:33 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Frank_C

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #215 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:06:31 »
Co rozumienie pod hasłem hajs się musi zgadzać? Coraz częściej widzę przytaczanie tej sekwencji w sytuacjach, który z hajsem w ogóle nie ma nic wspólnego.
Szefostwo zwietrzyło duże pieniądze na grze więc postanowiło wypuścić grę pomimo tego, że nie była ona gotowa. Teraz ten manewr powoli im się odbija czkawką.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:07:14 »
Odbija im się imo i tak mniej niż by zdecydowali się o kolejne przełożenie premiery i to o kilka miesięcy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #217 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:15:47 »
A to akurat jest bzdurą.
Ostatnie przesunięcie rynek zdyskontował w ciągu jednego dnia z tego co pamiętam. Gracze też przyjęli to ze zrozumieniem, bo do tej pory CD Projekt był firmą, która starała się dostarczyć produkt na poziomie (gracze przed inwestorami). Tymczasem wypuszczenie gry w takim stanie wywołało duży rezonans, odbiło się na ich opinii, nagoniło przeciwko nim fundusze a i jakieś kancelarie z Big Apple zwęszyły szekle.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Frank_C

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:21:15 »
Ten filmik najlepiej opisuje nastroje jakie mają gracze co do tej sytuacji i jak zachowuje się w jej obliczu CD Projekt:

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #219 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:21:26 »
A to akurat jest bzdurą.
Ostatnie przesunięcie rynek zdyskontował w ciągu jednego dnia z tego co pamiętam. Gracze też przyjęli to ze zrozumieniem, bo do tej pory CD Projekt był firmą, która starała się dostarczyć produkt na poziomie (gracze przed inwestorami). Tymczasem wypuszczenie gry w takim stanie wywołało duży rezonans, odbiło się na ich opinii, nagoniło przeciwko nim fundusze a i jakieś kancelarie z Big Apple zwęszyły szekle.
To troche zle pamietasz, juz ostatnie przesuniecie bylo kolejnym (czwartym?) i mocno wkur*** spora czesc graczy, a to bylo przesuniecie o miesiac, by gra wyszla w dobrej formie na wszystkie platformy byloby potrzebne jeszcze kolejne (piąte?) przesunięcie o kilka miesięcy, a to juz by sprawilo totalna furie graczy i masowe odwolywanie pre-orderow, takze finansowo imo cdp by na tym stracilo, a wizerunkowo nie wiem czy cokolwiek by oszczedzilo w stosunku do tego co jest dzisiaj. Grzechem bylo ustalenie pierwotnej premiery na ten na ktory zostala ustalona, nie mam pojecia jak to sie mialo udac skoro przy trwajacym od wielu kilkunastu ponoc miesiecy crunchu gra wyglada jak wyglada. I ta decyzja pociagnela za soba wszystkie kolejne. Czym byla podyktowana? Mozna spokojnie domniemywac, ze hajsem.

Ten filmik najlepiej opisuje nastroje jakie mają gracze co do tej sytuacji i jak zachowuje się w jej obliczu CD Projekt:

Mysle, ze ten filmik najlepiej opisuje nastroj jego tworcy, gracze maja bardzo rozne nastroje, moj kolega np. gra juz kilkadziesiat godzin i jest bardzo zadowolony. :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:23:48 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Frank_C

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #220 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:24:53 »
To troche zle pamietasz, juz ostatnie przesuniecie bylo kolejnym (czwartym?) i mocno wkur*** spora czesc graczy, a to bylo przesuniecie o miesiac, by gra wyszla w dobrej formie na wszystkie platformy byloby potrzebne jeszcze kolejne (piąte?) przesunięcie o kilka miesięcy, a to juz by sprawilo totalna furie graczy i masowe odwolywanie pre-orderow
To już problem CD Projekt, że szefostwo podało nierealny termin premiery.

Offline death_bird

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #221 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:27:30 »
@Szekak
A to są już wyłącznie Twoje spekulacje.
Z mojego doświadczenia z tą spółką i reakcjami jej klientów większość zareagowałaby na zasadzie "nie podoba mi się to, ale rozumiem - chcę dostać najlepszy możliwy produkt".
Co w niczym nie zmienia faktu, że zarząd się rąbnął i to mocno w obliczeniach co do możliwego terminu wydania tej gry.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:30:47 »
To już problem CD Projekt, że szefostwo podało nierealny termin premiery.
A czy ja gdzies twierdze inaczej? Juz drugi twoj komentarz ktory tak jakby w twoim zamysle gdzies powinien polemizowac z moimi, a tego nie robi. :)


@death_bird tak jak moje spekulacje sa z moimi spekulacjami, tak twoje spekulacje sa twoimi spekulacjami. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:33:01 »
Jeżeli masz do czynienia z tą spółką tak jak ja - tzn. od około 7 lat - to faktycznie nasze spekulacje są równoważne.
W innym wypadku sytuacja jest diametralnie różna.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:34:50 »
Wyjasnij jakie masz do czynienia dokladnie z ta spolka od 7 lat, chetnie poslucham skoro juz sie tym chwalisz.

Idac tym tropem nie sa rownowazne nawet z tego powodu, ze nie do konca ogarniasz temat co wyszlo po tym, ze nie pamietasz komentarzy, memow i nastrojow po ostatnim przesunieciu, czwartym, miesiecznym i wydaje ci sie, ze kolejne o kilka miesiecy nie skonczyloby sie finansowa i wizerunkowa tragedia. :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Grudzień 2020, 10:45:25 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.