Autor Wątek: Cyberpunk 2077  (Przeczytany 37704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 10:34:43 »
    Ironia. Gry cdpr sa taking rpgami jak ostatine odslony ac . W domysle z prawdziwym rpg nie ma to duzo wspolnego.  Gadaniem cdpr o pseudo RPG nie tlumaczy slabej inmersji.
Już sam fakt, że po taką sięgnąłeś pokazuje jakim ignorantem jesteś i do jakiego dennego poziomu chcesz sprowadzać dyskusję. No i opowiedz o tych prawdziwych RPG z których nie śmieszkujesz, a które przeszedłeś i się nimi jarasz, śmiało, bo ja się wychowałem na starej szkole RPG - Fallout 1 i 2, Torment, Baldur 2 i Wiedźmin 3 to jest prawdziwe, świetne RPG, a mam wrażenie, że tutaj gadam z gościem który ma 20 lat i o RPG gówno wie, bo jak mu rodzice kupili komputer to RPG było przeżytkiem i co najwyżej zagrałeś w GTA III, i do tej pory została ci immersja z niegadającym ziomeczkiem która blokuje ci możliwość rozsądnego osądu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Grudzień 2020, 10:53:25 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #151 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 10:52:50 »
Weź trochę zluzuj Szekak z tymi swoimi porównaniami i ciągłym obrażaniem forumowiczów. Kolega rzeczowo pisze, a ty jedziesz z tym swoim jadem.
Akurat gry, które wymieniasz to tylko jedna z gałęzi komputerowych rpg i nie jest wcale reprezentatywna dla tego gatunku. RPG to znacznie szersze spektrum tytułów i jego wariacji. Ale wspomniane przez Ciebie pozycje to akurat dobre gry - to fakt.
Co do W3 - mimo sympatii i patriotycznego podejścia do licencji/gry/twórców - jako RPG to średnio udany przykład, a i sama gra nie jest jakaś specjalnie powalająca gdyby odcedzić te nasze lokalne na nią spojrzenie.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #152 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 10:54:37 »
Kolega rzeczowo pisze?
W sensie, że RDR2 i GTAV to rpg? Bo po wiedźminie 3 to ja już wiem jak to wygląda ich rpg xd
Kolega daje pokaz własnej ignorancji i niczego więcej.


Co do W3 - mimo sympatii i patriotycznego podejścia do licencji/gry/twórców - jako RPG to średnio udany przykład, a i sama gra nie jest jakaś specjalnie powalająca gdyby odcedzić te nasze lokalne na nią spojrzenie.
To pewnie dlatego została uznana na świecie za grę roku.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #153 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 11:00:55 »
Kolegi nie zrozumiałeś, a co do gry roku - kto i według jakich kryteriów tak ocenia? Nie umniejszam szumu i ogólnej jakości tej gry, ale w kwestiach RPG to nie jest killer! Ot mainstrimowa gra dla mas, w własnym oryginalnym (czytaj sapkowskiverse) settingu i w miarę przyzwoicie sklecona.
Ale takie mamy czasy - hype i stadczy pęd wyznacznikiem w plebiscytach roku.

Edit: doszlifują CP2077, wydadzą w przeprosinach darmowe dodatki i też grą 20/21 zostanie. Gazyliony wydane na promocję zrobią swoje. Babcia zapytana na targu o grę video powie - CyberPunk! ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Grudzień 2020, 11:02:56 wysłana przez Gazza »

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #154 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 11:21:44 »
Kolegę zrozumiałem, widocznie ty nie zrozumiałeś skoro nazywasz zacytowany przeze mnie fragment rzeczowym pisaniem.

Co to ma za znaczenie kto i na podstawie jakich kryteriów ocenia? Teraz będziemy rozgrzebywać wszystkie nagrody jakie otrzymał Wiesiek i rozważać czy Wiedźmin 3 słusznie zgarnął nagrodę gry roku The Game Awards, żeby bronić twojej totalnie bzdurnej tezy o tym, że sama gra nie jest jakoś specjalnie dobra jakby pominąć nasze lokalne na nią spojrzenie? Nie chcę żebyś się oburzał Gazza, że cię obrażam czy coś, ale wychodzi po prostu twoja niewiedza w temacie w którym się wypowiadasz.

I niech Cyberpunk otrzyma miano gry roku, bo CDP Red stworzył coś absolutnie wyjątkowego i porwał się na coś, na co inni nie mają odwagi się porywać, tego mu życzę, choć w to nie wierzę, patrząc na to jaki flame się w necie zrobił.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 11:49:11 »
Dziwią mnie bardzo twoje wypowiedzi Szekak, po pierwsze dlatego, że agresywnie bronisz korporacji niczym neoliberał Antari, a po drugie przez to przekonywanie, że W3 to pełen RPG. Czym jest komputetowe RPG? Nie ma definicji, więc możemy  określić to tylko przez porownanie. Dla mnie RPG musi mieć sensowny rozwój postaci, wokół niego wręcz powinna się obracać cała gra. Ponadto powinien mieć klimat, dzięki któremu czuję, że jestem częścią tego świata. Scenariusz musi mieć sens, a zadania, wątki poboczne powinny być przemyślane i angażujące. W3 to fajna gra, ale on tych dwóch elementów nie ma. Rozwoju postaci nie ma w ogóle (udawane drzewko umiejętności, siłę zwiększamy kupując nowe zbroje). Już w Mass Effectach (strzelaninach) czy Assassin's Creedach jest większy rozwój postaci. Questy polegają na 1.znajdz zwłoki 2.idz po swiecacych śladach 3.znajdz potwora i zabij go 4.jak sie zgubisz to masz strzalke na mapie. Miałem gdzieś obrazek z porównaniem questów w Gothicu 2 i W3. W Gothicu miały sens, wiele rozwiązań i nie prowadziły za rękę. W Wieśku trzeba iść za żółtym i czerwonym. Eksploracji brak, wszystko jest zaznaczone na mapie jak w oblivionie. W3 jest bardzo fajny i dobrze się bawiłem ale RPG to to nie jest.

Offline Gazza

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 11:58:26 »
(...)
Nie chcę żebyś się oburzał Gazza, że cię obrażam czy coś, ale wychodzi po prostu twoja niewiedza w temacie w którym się wypowiadasz.
(...)
Nie chcesz ale w tym samym zdaniu robisz to ponownie. Może popracuj, zamiast tyle grać albo czytać tylko komiksy, nad swoimi umiejętnościami interpersonalnymi to może wrócimy do tej (i innych) rozmowy.

Online OokamiG

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 12:24:55 »
A mnie po 20 H na moim leciwym sprzęcie, gra chodzi mi na średnio-wysokich, gra się zajebiście. Bugi są, ale ja spotkałem tylko te graficzne. Miasto robi wrażenie, po 20 H mam ogarnietą jedną dzielnicę. Nawet poboczne aktywności mają swoją historię i można do nich podejść na różne sposoby, teraz np. bawię się hakowaniem. Fabuła zapowiada się dobrze, ale o niej nie mogę się wypowiedzieć zbytnio, bo ledwie ja ruszyłem po 17 H gry miałem napis Cyberpunk dopiero. W każdym razie gra na prawdę dużo oferuje i z patchami będzie lepsza, ale nie zmienia to tego, że Redzi powinni dać sobie spokój z konsolami starej generacji. One fizycznie nie mogą porostu obliczyć tak dużego miasta. Jasne jest w pewnych momentach uproszczone, zdarzają się wylewy AI przechodniów, ale szczerze są oni tylko dla mnie masą, na którą nie zwracam uwagi. System walki mógłby być lepszy, ale jak rozwiniesz to wg. swoich upodobań to powinieneś  odczuć satysfakcję,   mi ją dają  ostrza z ramion. System hackowania jest prosty, ale jego ilość sprawia, że inny skomplikowany system byłby męczący. W każdym razie, po powrocie z roboty dziś znowu wybieram się do Night City. Posiadającego swoje wady, ale i mającego klimat, którego w popkulturze jest naprawdę mało.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #158 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 12:57:31 »
Nie chcesz ale w tym samym zdaniu robisz to ponownie. Może popracuj, zamiast tyle grać albo czytać tylko komiksy, nad swoimi umiejętnościami interpersonalnymi to może wrócimy do tej (i innych) rozmowy.
Jeżeli stwierdzenie faktu, że wypowiadasz się w temacie o którym nie masz wiedzy (co udowodniłem) jest obrażaniem dla ciebie, to radze ci się udać do psychologa, bo jesteś widocznie przewrażliwiony na swoim punkcie. Już bardziej na obrażanie łapie się tekst podpadający pod wycieczkę osobistą - "zamiast tyle grać i czytać tylko komiksy popracuj nad swoimi umiejętnościami interpersonalnymi", a więc oprócz niewiedzy wykazałeś się też przerostem ego i hipokryzją teraz.

PS. Na czytanie TYLKO komiksów i granie przeznaczam tygodniowo jakieś 7-10 godzin, więc nie wiem czy to takie "tyle" jakie miałeś w głowie wypowiadając swoje słowa.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Grudzień 2020, 13:31:31 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #159 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 13:00:41 »
Dziwią mnie bardzo twoje wypowiedzi Szekak, po pierwsze dlatego, że agresywnie bronisz korporacji niczym neoliberał Antari, a po drugie przez to przekonywanie, że W3 to pełen RPG. Czym jest komputetowe RPG? Nie ma definicji, więc możemy  określić to tylko przez porownanie. Dla mnie RPG musi mieć sensowny rozwój postaci, wokół niego wręcz powinna się obracać cała gra. Ponadto powinien mieć klimat, dzięki któremu czuję, że jestem częścią tego świata. Scenariusz musi mieć sens, a zadania, wątki poboczne powinny być przemyślane i angażujące. W3 to fajna gra, ale on tych dwóch elementów nie ma. Rozwoju postaci nie ma w ogóle (udawane drzewko umiejętności, siłę zwiększamy kupując nowe zbroje). Już w Mass Effectach (strzelaninach) czy Assassin's Creedach jest większy rozwój postaci. Questy polegają na 1.znajdz zwłoki 2.idz po swiecacych śladach 3.znajdz potwora i zabij go 4.jak sie zgubisz to masz strzalke na mapie. Miałem gdzieś obrazek z porównaniem questów w Gothicu 2 i W3. W Gothicu miały sens, wiele rozwiązań i nie prowadziły za rękę. W Wieśku trzeba iść za żółtym i czerwonym. Eksploracji brak, wszystko jest zaznaczone na mapie jak w oblivionie. W3 jest bardzo fajny i dobrze się bawiłem ale RPG to to nie jest.
Gdzie ja agresywnie bronię korporacji? Jak już to agresywnie bronię W3 czy Cyberpunka i to tylko dlatego, że są agresywnie atakowane, w głupi i ignorancki sposób.


Ok, skoro dla ciebie wiekszym RPG jest taki WOW czy inna rzecz polegajaca na biciu przez setki godzin mobow to spoko, dla mnie RPG to fabula, wybory i ich konsekwencje. I to mi daje immersje, nie jakieś pierdoły.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Grudzień 2020, 13:10:36 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #160 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 13:39:05 »
Rozmowa ,,gore", oj gore w tym wątku tematycznym! Od Cybera się zaczęło, a skończyło się na starym poczciwym "GTA V". A'propos rodzynka Rockstar Games, warto w kwestii technikaliów spojrzeć na proces tworzenia wizualnej formy "GTA V", czyli jak wygląda ,,typowa"  klatka gry/animacji w tej produkcji:




Oto chyba ,,najprawdziwsza" wersja "Cyberpunk 2077" odnosząca się, sądzę, do mentalności współczesnej cywilizacji, do wiedzy ludzi o świecie, a także dość ironicznie i z przymrużeniem oka do tego, że nie każdy, gdyby w rzeczywistości ,,Cybera" się znalazł miałby dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych; właśnie w tak uśredniony sposób to ,,zaawansowanie", jak w humorystycznym, genialnym krótkim filmie poniżej (mamy i Rojo, także Żebrowskiego! Ha!), by wyglądało.




Offline Pan M

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #161 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 16:02:50 »
Już sam fakt, że po taką sięgnąłeś pokazuje jakim ignorantem jesteś i do jakiego dennego poziomu chcesz sprowadzać dyskusję. No i opowiedz o tych prawdziwych RPG z których nie śmieszkujesz, a które przeszedłeś i się nimi jarasz, śmiało, bo ja się wychowałem na starej szkole RPG - Fallout 1 i 2, Torment, Baldur 2 i Wiedźmin 3 to jest prawdziwe, świetne RPG, a mam wrażenie, że tutaj gadam z gościem który ma 20 lat i o RPG gówno wie, bo jak mu rodzice kupili komputer to RPG było przeżytkiem i co najwyżej zagrałeś w GTA III, i do tej pory została ci immersja z niegadającym ziomeczkiem która blokuje ci możliwość rozsądnego osądu.

GTAV i gry CDPR łączy bardzo dużo. 2077 podobnie jak GTAV stawia na dużą metropolie. W W3 mieliśmy Novigrad, któremu też bliżej było do modelu z Rockstara, a nie np Bethesdy gdzie można zwiedzić każdy dom. To, że W3 ma jakieś elementy rpga to absolutnie nie podważam, ale no właśnie.

Mechanicznie obok wymienionych przez Ciebie gier to Wiedźmina bym nigdy nie postawił. Dzisiaj określenie rpg jest nadużywane. Ludzie potrafią nazywać tak wszystko co ma jakieś śladowe elementy rozwoju postaci, skille. Toć to, jak kojarzę GTAV miał trzy różne umiejętności dla każdego z trzech protagonistów. Czy czyni to z niego rpga? Nie.

W wiedźminie rpgowe są side questy. Reszta na czele z tym nieszczęsnym łażeniem po śladach, banalnie prostym  używaniem perswazji w postaci znaku aksji czy mało złożoną mechaniką walki z rpg nie ma nic wspólnego. Współcześnie to bym szukał bardziej tego co jest najbliżej pierwotnego znaczenia rpg w grach obsidianiu i larian studios.


Co do porównań z GTA. Tam mamy fabularną grę akcji, tutaj fabularną  grę akcji z elementami rpga. Istnieją samochody, mamy model jazdy, jest policja. Nie widzę przeciwskazań, żeby to porównywać. Gatunek gatunkiem, a model jazdy w tym kontekście to uczciwe porównanie, bo nie mówimy tutaj o porównaniu gry akcji  z grą wyścigową.

Jak powiem, że 2077 trochę odstaje od możliwości przełączania się miedzy tpp a fpp i dam za przykład Morrowinda, Obliviona i Skyrim to jak tutaj wybronić cybera? Bo na pewno nie tym że tamte gry to  nie rpg. No dobra TESV to też już mocno action rpg, ale nadal liczba drzewek czy możliwości gry- jako łucznik, skrytobójca, mag- są większe od wiedźmina i znaków, nie wspominając o kuszy.

Doceniam cdpr choćby za sam fakt decyzji zrobienia gry w klimatach cyberpunkowych- ile to jojeczenia się naczytałem, że to nie gra fantasy- ale nie będę ślepo wpatrywał sie w logo cdpr jak cielak jakiś.

Grałem w wiedzminy i wiem dobrze jak wygląda ich pojęcie rpga.

Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #162 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 16:27:39 »
Rozpisales sie, a nie potrafiles opowiedziec o tych swietnych rpg ktore stawiasz za wzor, chociaz fakt, ze wlasnie do tes przyrownujesz polazuje jak rozumiesz format rpg. Poprzez widok tpp i drzewka. Tylko co do drzewek to wez pod uwage, ze Wiedzmin to takie specyficzne RPG gdzie masz postac narzucona z gory, a z tym sie wiaza oczywiste ograniczenia
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Grudzień 2020, 16:31:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pan M

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #163 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 16:33:44 »
Rozpisales sie, a na proste pytanie nie potrafiles odpowiedziec. No nic, moze nastepnym razem ci sie uda.

Odpowiedziałem, tylko odpowiedz jest zawoalowana w poście.

Toż to napisałem, że gry obsidaniu i larian studios. Fallout New vegas, Pillars of eternity, Divinity orginal sin.

Nie jest to co prawda rpg też w pełnoprawnym rozumieniu o jaki mi chodzi ale dodałbym Monster hunter world w kontekście polowań na potwory, gdzie gra naprawdę oferuje dużo, a wiedźmin w ogóle nie umie into  walka z potworami.


Offline Szekak

Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #164 dnia: Wt, 15 Grudzień 2020, 16:39:26 »
Ok, to wytlumacz mi w czym Fallout New Vegas przebija Cyberpunka pod wzgledem erpegowatosci. Tylko prosze, widok tpp sobie daruj tym razem.
Piękno jest w oczach patrzącego.