Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 2755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online gashu

Odp: Książki
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 14:06:12 »
Ja zazwyczaj olewam tego typu pozycje i generalnie komiksy i książki na podstawie gier.
Tyle innego dobra wychodzi, a to są w najlepszych przypadkach licencjonowane średniaki.

Offline Leyek

Odp: Książki
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 26 Marzec 2023, 22:33:56 »
Cytuj
Darmowy ebook „Bajtek. Legenda” już dostępny. Poznaj historię kultowego czasopisma.

„Bajtek” był jednym z pierwszych czasopism poświęconych komputerom w Polsce. W udostępnionym przez nas za darmo ebooku „Bajtek. Legenda” możecie poznać kulisy narodzin pisma, ale też atmosferę, która towarzyszyła jego wydaniu. Autorem jest dziennikarz i historyk Bartłomiej Kluska.

Jak pobrać ebooka?

Wejdź na stronę www.legendygier.pl i zapisz się na listę oczekujących na zapowiedzianą przez nas książkę „Legendy gier wideo” (o 20 najwybitniejszych twórcach gier w historii). Ebooka otrzymasz na skrzynkę e-mail w formacie PDF lub EPUB, a przy okazji będziesz otrzymywał informacje o nadchodzących książkach dla graczy.

https://www.eurogamer.pl/darmowy-ebook-bajtek-legenda-juz-dostepny-poznaj-historie-kultowego-czasopisma

https://www.eurogamer.pl/nadchodzi-nasza-pierwsza-ksiazka-legendy-gier-wideo

https://www.facebook.com/gamebookwydawnictwo/

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 10:29:37 »
Książki z serii "World of Warcraft", to warte są jakiejkolwiek uwagi? Ktoś miał z tym styczność? Interesuje mnie ta seria bardziej z racji jako literatura fantasy niż ,,seria książek, którą musi poznać każdy gracz znają WoWa".

Na ,,ultimaPl" pełno takich tytułów; można pewnie taniej to ogarnąć na jakimś OLXie czy Vinted. Do czego można by porównać taki cykl? Do Władcy Pierścieni? Jakiejś literatury młodzieżowej fantasy? Do książek Brandona Sandersona?

Online nori

Odp: Książki
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 10:36:48 »
O, jako, że nadal lubię sobie pograć na Atarynce, wreszcie wychodzi pozycja, którą potencjalnie byłbym zainteresowany:









https://wiecejwegla.pl/
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 12:13:30 »
O, jako, że nadal lubię sobie pograć na Atarynce, wreszcie wychodzi pozycja, którą potencjalnie byłbym zainteresowany:









https://wiecejwegla.pl/


,,Wyngiel" - a jak dajooo tego wyngla, to ja też chcę więcej!  ;) Geekowskie mięsko najwyższej miary. Świetnie wyglądająca pozycja. Outfit najlepszego sortu. Damn it!


Za wykon i treść książki, za ilustracje i tą encyklopedyczność danych.... czapki z głów razy miliard! Założę się, że po debiucie książki jej wartość wzrośnie - pewnie cena wywinduje ostro w górę, jeśli nakład wydawniczy będzie mały. Sama cena w ogóle nie odstrasza; niektórzy pewnie będą ,,obnosili" tą książkę czcią, jakby to była pierwsza w historii książka wydrukowana przez Gutenberga.



Offline Rodrigues

Odp: Książki
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 03 Lipiec 2023, 18:30:54 »
Książki z serii "World of Warcraft", to warte są jakiejkolwiek uwagi? Ktoś miał z tym styczność? Interesuje mnie ta seria bardziej z racji jako literatura fantasy niż ,,seria książek, którą musi poznać każdy gracz znają WoWa".

Na ,,ultimaPl" pełno takich tytułów; można pewnie taniej to ogarnąć na jakimś OLXie czy Vinted. Do czego można by porównać taki cykl? Do Władcy Pierścieni? Jakiejś literatury młodzieżowej fantasy? Do książek Brandona Sandersona?

Z tego uniwersum czytałem tylko Durotana, który jest prequelem do filmu Warcraft: Początek (2016). Dla mnie to była zwykła, nieskomplikowana i przyjemna przygodówka. Podejścia do Władka raczej nie ma.

Online nori

Odp: Książki
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 11:01:47 »
Jeżeli ktoś czeka na Więcej węgla, to mimo deklaracji wydawcy:
Cytuj
Przedsprzedaż potrwa do 14 sierpnia 2023 roku. Po niej niezwłocznie przystąpimy do realizacji druku oraz wysyłki. Książkę w ekskluzywnej, limitowanej oprawie (dostępnej tylko w ramach przedsprzedaży) otrzymasz do końca września 2023 roku.

Cytuj
Książka jest już właściwie przygotowana do druku, w momencie zakończenia przedsprzedaży zostanie skierowana do drukarni w określonym nakładzie. Jej wydawca, Idea Ahead, działa na rynku od 13 lat publikując m.in. magazyny Pixel i PSX Extreme oraz wydawnictwa książkowe (jak Amiga Rulez!, Wielka Księga Gier czy Komiks Dla Pixela 64+). Odpowiednikiem projektu „Atari. Więcej Węgla!”, który zakończył się sukcesem, było wydanie książki „Amiga Rulez!” W chwili obecnej jej nakład jest już wyczerpany i można ją zdobyć wyłącznie na rynku wtórnym.

Okazało się, że jednak jest opóźnienie, o czym oczywiście szanowny wydawca nie raczył poinformować.

Po upomnieniu się, dostałem taką wiadomość:

Cytuj
Dziękujemy za udział w przedsprzedaży.
Przesunięcie wiąże się z ciągłymi pracami nad książką, będzie ona
obszerniejsza i będzie zawierała więcej informacji niż pierwotnie
planowaliśmy, na pewno warto poczekać.

Spodziewany termin wydania:

Cytuj
Przełom liatopada / grudnia.

Obawiam się, że jednak w liatopadzie nie wyjdzie...

Ech, fajne pozycje, ale zawsze coś pójdzie nie tak. Z Amigą też były jaja, o bonusy trzeba było się upominać, a jeden do dzisiaj nie został dostarczony. A specjalne numery magazynów, szczególnie ten o Saturnie i numer pierwszy, nie wypadały najlepiej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: Książki
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 20:40:50 »
Cytuj
NADCHODZI! Nasza kolejna propozycja to gratka dla fanów przygodówek z lat 90. i pierwsza książka w języku polskim od Bitmap Books. 👍
ALMANACH zostanie wydany w najwyższej jakości w formacie identycznym jak oryginał: twarda, szyta oprawa, gruby, kolorowy papier, wstążka i folia zabezpieczająca.
Tylko w polskiej edycji dodatkowa zawartość, którą ujawnimy wkrótce. Nie zabraknie kultowych, polskich gier. 🙂
Planowana premiera: marzec/kwiecień 2024. Ruszyły zapisy na listę oczekujących. Zachęcamy, bo warto.

https://gryprzygodowe.pl