Autor Wątek: Batman: Arkham  (Przeczytany 2572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Batman: Arkham
« dnia: Wt, 26 Luty 2019, 10:19:37 »
Bardzo utytułowana seria, bardzo popularna i lubiana. Zapraszam do dyskusji o niej.



Sam tylko zacząłem grać w Arkham Asylum bo naczytałem się, że to taka metroidvania, tylko 3d i o ile spodobał mi się początkowy klimat, grafika itd. to odrzuciło mnie bardzo źle pomyślane sterowanie i koszmarna praca kamery. W sumie to nie dało się grać.


Dlatego pytam: czy kolejne części naprawiają te bolączki? I czy da się w nie grać bez znajomości "Asylum"? Wiem, że "Origins" to prequel, więc chyba tak.

KamilM

  • Gość
Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 14:38:16 »
odrzuciło mnie bardzo źle pomyślane sterowanie i koszmarna praca kamery. W sumie to nie dało się grać.


Dlatego pytam: czy kolejne części naprawiają te bolączki? I czy da się w nie grać bez znajomości "Asylum"? Wiem, że "Origins" to prequel, więc chyba tak.

??? ??? ??? A grałeś na konsoli czy piecu? Bo ja na PC i u mnie kombo klawiatura + mysz sprawdzało się jak trzeba, obracałem się i chodziłem gdzie chciałem.

Offline R~Q

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 07:57:08 »
??? ??? ??? A grałeś na konsoli czy piecu? Bo ja na PC i u mnie kombo klawiatura + mysz sprawdzało się jak trzeba, obracałem się i chodziłem gdzie chciałem.

Na PC i na padzie. W sumie nawet do głowy mi nie przyszło, że klawa+mysz mogą być lepsze od pada

Offline Benson

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 21:43:44 »
To musieli coś popsuć w wersji PC, bo Arkham Asylum na X360 przeszedłem dwa razy i nie miałem żadnych problemów ani ze sterowaniem, ani z kamerą.

KamilM

  • Gość
Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 08:54:57 »
Zależy też od pada. Na kompa najlepiej kupować pada na X360 albo X1, bo są, z oczywistych względów, wspierane przez system Micro$oftu. Porty gier na PC też są robione głównie z ich konsol. Ja mam jakiś tani pad firmy e5 czy jakoś tak i też ze wszystkimi nowymi grami nie chce działać jak trzeba albo w ogóle nie działa.

Offline gashu

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 12:23:55 »

"Arkham Asylum" oraz "Arkham City" należą do grupy moich ulubionych gier z czasów PS3...


Natomiast zupełnie nie mogłem się przekonać do "Arkham Knight", a w szczególności do fragmentów rozgrywki spędzonych wewnątrz Batmobilu. Po kilku godzinach zabawy zrezygnowałem, może jeszcze kiedyś do niej wrócę...

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 00:32:05 »
  Grałem na PC na klawiaturze + myszce i jakichkolwiek problemów ze sterowaniem lub kamerą, więc albo masz coś z padem, albo gra (w końcu już nieco leciwa) gryzie się z systemem. O ile pierwszą część można od biedy uznać za metroidvanię (aczkolwiek nie potrzeba zbyt dużej zręczności) to następne części to raczej open worldy w stylu GTA. Mi osobiście najbardziej podeszło Origins przez wielu uznane za najgorsze, ale jak dla mnie fabuła i klimat są najfajniejsze. City jest spoko ale ja nie lubię Al-Ghula. Arkham Knight też jest fajne fabularnie, ale port PC to je....a katastrofa. Ogólnie cała seria to świetne gry.

Offline R~Q

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:17:23 »
A jak z ciągłością fabularną? Poszczególne gry są self-contained? Bo w sumie to bym olał Asylum i od razu przeszedł do Origins itd. po tym, co piszecie.
PS mam pada do X360 i sterowanie Batmanem i kamerą było koszmarne

KamilM

  • Gość
Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 11:38:39 »
A jak z ciągłością fabularną? Poszczególne gry są self-contained? Bo w sumie to bym olał Asylum i od razu przeszedł do Origins itd. po tym, co piszecie.
PS mam pada do X360 i sterowanie Batmanem i kamerą było koszmarne
Origins to prequel - początki kariery Batmana. Masz tam originy większości złoli z późniejszych części.

Chronologia fabularna:
1. Arkham Origins
2. Asault on Arkham (animacja - opcjonalnie)
3. Arkham Asylum
4. Arkham City
5. Arkham Knight

Pomiędzy poszczególnymi częściami gry są jeszcze komiksy, których znajomość nie jest konieczna. W każdą część możesz też grać bez większej znajomości poprzednich. Co do sterowania zostań przy kawie i myszce, naprawdę nie ma żadnego problemu.

Offline SawiK

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 19:32:52 »
Nie sadziłem ze można narzekać na Arkham Asylum i Arkham City. W te tylko grałem i sadze ze były świetne.Azylum ma doskonały klimat i fabule. To był świetnie spędzone godziny.

Offline Adolf

Odp: Batman: Arkham
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:02:58 »
Ludzie, co ja czytam... Problemy z graniem padem??? Polecam więcej grać.

Przeszedłem wszystkie cztery części i tylko trylogię od Rocksteady mogę uznać na arcydzieła. Oczywiście, że można grać w różnej kolejności, ale według mnie trochę się na tym traci. Zwłaszcza, że w Arkham City ma miejsce ważne wydarzenie, które odbija się na bohaterze w Arkham Knight. Trylogia od Rocksteady jest kompletna, tak jak filmy Nolana.

Te gry są cudowne. Klimat, historia, ogólne dopracowanie. Tam liże się każdy kąt, delektuje każdą ścianą. Brzmi trochę głupio, ale ile to ja sekretów, czy easter eggów znajdowałem na każdym kroku, czy po prostu chłonąłem klimat. W Arkham Knight jest ten samochód i choć nie miałem z nim problemów (fakt, wymaga chwili na obycie), to później wolałem go nie używać żeby poznać lepiej miasto.

Arkham Origins jest spin-offem nieidealnym, choć ma plusy: klimat (nowa wyspa, most...), niesamowite walki z bossami (ach ten Deathstoke), czy przeprowadzanie śledztw w nowy sposób. To część którą warto sięgnąć, lecz należy liczyć się z wadami jak: przenikające ściany postacie, błędy uniemożliwiające skończenie gry (!), czy nudne aktywności poboczne. Osobiście musiałem do gry podchodzić dwa razy, ponieważ zepsuł mi się save.

Do kompletu mamy też świetną animację. Chyba jedną z najlepszych jeśli chodzi o DC, bo dla dorosłych. Adaptacja Suicide Squadu, która bije na głowę słaby film...