Autor Wątek: Amiga THEA500 Mini  (Przeczytany 1252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Amiga THEA500 Mini
« dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 12:57:41 »
Amiga THEA500 Mini

Piękny sprzęcik, podobno bardzo fajnie wykonany (choć tylko z atrapa klawiatury) z przeinstalowanymi paroma grami, ale bez problemu można odtwarzać dodatkowe z pendrajwa (WHLoad)



Właśnie, ślinię się do tego cacka, jeszcze się nie zdecydowałem. Ktoś z kolegów już skusił się na to cudeńko? jakieś wrażenia?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 16:05:04 »
Chociaż Amigi nie miałem i grałem tylko parę razy u kolegi (dużo więcej na C64) to jak wyjdzie wersja Maxi to pewnie wezmę ;) Teraz czekam na inny sprzęt, potem zrobię nowy wątek, bo jest ciekawy i niestandardowy.

Recenzje u sprawdzonych youtuberów bardzo pozytywne, np. u Archona:


Offline nori

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 16:33:43 »
Widziałem recenzje, i właśnie Ci bardziej obeznani z retro, którzy do dzisiaj używają oryginalnych amig, jednak trochę narzekają. Choć zazwyczaj, jest to już czepianie się na siłę (np.: pad jest mniej responsywny niż joystick, ale przecież tutaj też można podłączyć inne kontrolery) Ogólnie, w niższej cenie można złożyć Raspberry pi, a możliwości o wiele większe. Ale ta piękna obudowa i trumienka w tej Amisi...!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 16:54:19 »
Narzekania też widziałem, np. że tylko jeden format plików obsługuje i nie pójdzie nic z audio z Amigi CD32 itd. Ale tak jak piszesz teraz to jest tylko okrojone to co można mieć zrobione samemu na RPi czy na własnym PC. Dlatego czekam na wersję Maxi (tak jak wczesnie było c64 najpierw mini potem maxi), gdzie klawiatura będzie w pełni funkcjonalna i to już będzie dawało namiastkę używania oryginału.

Offline nori

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 25 Kwiecień 2022, 18:07:59 »
O, widzisz, słyszałem, że działają gry z DC32, ale nie wiedziałem, że bez ścieżek audio. Co do jednego formatu, to niedługo wszystko w nim chyba będzie, jednak ta miniAmiga jest dość popularna, więc pojawia się tego w sieci zatrzęsienie, choć nie wiem, jak jest z kompatybilnością.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline filipdm

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 17:16:18 »
Wehikuł czasu :)

Online Leyek

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 18:36:56 »
@filipdm
Widzę, że masz też stacjonarnego Evercade'a. Jak wrażenia? ;)

Też się nad nim zastanawiam, bo fajny bajer, ale z dostępnych gier mało co mnie interesuje, dlatego jak na razie odpuściłem zakup i poluję zamiast tego na Dreamcasta i GBA :)

Offline filipdm

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 19:46:26 »
@filipdm
Widzę, że masz też stacjonarnego Evercade'a. Jak wrażenia? ;)

Też się nad nim zastanawiam, bo fajny bajer, ale z dostępnych gier mało co mnie interesuje, dlatego jak na razie odpuściłem zakup i poluję zamiast tego na Dreamcasta i GBA :)
Evercade jest spoko. Ja mam czas na hobby między 22 a 5:)
Kupiłem pełno zestawów gier na cartridzach i większość mam jeszcze w folii. U mnie wszystko ładnie śmiga, ale to nie są gry mojej młodości.
A500 się jaram. Mam pełno gier zgranych. Dochodzi jeszcze kilka tyś. gier na The C64. Mam plan, żeby za mego życia odpalić każdą i chwilkę popykać :)

Offline nori

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 28 Kwiecień 2022, 22:12:15 »
filipdm a jak jakość wykonania amisi? Pad fajnie działa? Sprawdzałeś może inne pady? Jak z samą emulacją, podobno standardowo jest problem ze skokami płynności, wynikające z samej interpretacji poleceń emulatora? WHLoad testowałeś może, nie ma problemów z uruchamianiem gier z pena?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline filipdm

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 05:06:13 »
filipdm a jak jakość wykonania amisi? Pad fajnie działa? Sprawdzałeś może inne pady? Jak z samą emulacją, podobno standardowo jest problem ze skokami płynności, wynikające z samej interpretacji poleceń emulatora? WHLoad testowałeś może, nie ma problemów z uruchamianiem gier z pena?
Sama A500 jest wykonana super, ale jest malutka - 20 cm. Klawiatura to atrapa.
Pad działa spoko, ale mam tylko od xboxa 360 i evercade. Nie sprawdzałem nic innego.
Ja jestem wychowany na joystickach. Miałem 30 lat temu 2 Top Stary. Teraz czekam na Unithora.
Wszystko z pena się odpala (lha). Jestem teraz na literze "A":). Będą się pojawiać aktualizacje oprogramowania.
Gorzej wypadają dema.
600 zł to mało nie jest, ale ja jestem zadowolony.
Mam nadzieję, że wyjdzie wersja maxi.


Offline szulig

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 09:43:15 »
Gdyby jednak ktoś chciał sobie przypomnieć młodość bez zbednego wydaktu https://www.planetemu.net/roms/commodore-amiga-games-adf, setki albo i tysiace gier. Trzeba tylko pobrać emulator i jedziemy

Offline nori

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 29 Kwiecień 2022, 10:39:38 »
Leyek, w temacie GBA, wiem, że oryginalny sprzęt to jednak oryginalny, tym  bardziej, że GB i GBA w tym momencie można fajnie ztuningować, ale bardzo polecam jako przenośna konsolkę PS Vitę. Jak ją przerobisz, gry z NESa, SNESA i GB/GBC/GBA działają przerewelacyjnie. Do tego masz oczywiście sejwy w dowolnym momencie itp. No i można zagrać na przeróbkach, np.: Zeldy w polskiej wersji językowej. Na ekranie OLED kolorki są przepiękne, szczególnie gry z SNESa i GBA prezentują się zjawiskowo. Oprócz tego na VICIE działają gry z PSP, pierwszego PLAYSTATION, SCUMM i wiele, wiele innych. Amiga też działa, ale są małe problemy, C64 działa super, Atari XL/XE także, ale tutaj jest problem z odwzorowaniem czarnego koloru, nie wiem, czy nie pojawiła się jakaś poprawka. Działają nawet niektóre gry z N64 (mario super, ale zeldy niestety wyciągają maks 15-20 klatek, ale tu akurat i tak warto zagrać w wersje na 3DS'a)

Ja się zakochałem w PS VICIE, dla miłośnika retro gier to przecudowny sprzęt. Na karcie 256 zmieścisz setki tysięcy gier, które masz cały czas pod ręką. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Leyek

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 01 Maj 2022, 23:31:38 »
@nori
Vitę mam od lat :) Kupiłem jak wyszła Tearaway i się nazbierało parę fajnych gierek z PS+. Tyle, że nie przerobioną :)
Kiedyś sobie czytałem o emulacji na niej. Może poszukam w sumie na aukcjach przerobionej pod ten cel (bo swojej nie zamierzam ruszać).  A GBA to szukam bardziej do kolekcji ;) póki jeszcze może się uda w sensownych pieniądzach znaleźć (choć już łatwo nie jest za jakiś w przyzwoitym stanie).

Offline nori

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 10:21:10 »
Leyek, dokładnie, mam Vitkę jedną nieruszaną, także na niej uzbierało się trochę gier z Shopa oraz pudełkowych, i dokupiłem drugą, właśnie specjalnie pod przeróbkę (sam przerabiałem, nie jest to bardzo skomplikowane). I rewelacyjnie to działa, naprawdę, ogrom możliwości! Do tego ekran OLED sprawdza się perfekcyjnie głównie w grach z SNESa i GBA, wyglądają wręcz zjawiskowo! Naprawdę, mocno polecam. Kupel ma GBA, jak uruchomiliśmy tę samą grę na obu konsolach, to piekło a niebo w jakości obrazu.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline filipdm

Odp: Amiga THEA500 Mini
« Odpowiedź #14 dnia: So, 14 Maj 2022, 21:56:38 »
Pojawiła się aktualizacja oprogramowania. Teraz latają adf'y.
Kiedy ja to ogram wszystko?   ;D