Autor Wątek: X-Men (Fox 2000-2019)  (Przeczytany 28791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #180 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 06:41:12 »
Oj tak, wspaniale będzie zobaczyć IIlaynę w wersji live, szczególnie że Anya Taylor Joy wydaje się być stworzona do tej roli.

I wyglądała nieźle. Momentami imponująco. Choć (może to moje zboczenie) aktorka się trochę roztyła, co delikatnie odbiera uroku. Jednak gra aktorska bardzo wiarygodna.

Film oczywiście parę lat spóźniony.
Spoiler: PokażUkryj
Mówili tam o mutantach, X-Menach, nawet powiązania z Loganem. Ach, szkoda, że nie będzie kontynuacji.

sum41

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #181 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 08:02:19 »
Mamy tam tez multiversum wiec mozna ich dac spokojnie do Mcu.

Online OokamiG

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #182 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 10:32:51 »
Byłem. Widziałem. Podobało się. Fajnie jakby udało się jakoś niektórych aktorów dać w tych rolach w przyszłych filmach. Sam film ma pewne problemy, szczególnie w pierwszej połowie, to sam seans uważam za udany.

Offline AntekSocjalny

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #183 dnia: So, 05 Wrzesień 2020, 20:32:47 »
Jestem świeżo po seansie The New Mutants i cóż mogę powiedzieć...mega mi się podobało. Fajny, kripi, klimat. Aktorzy dopasowani idealnie, Illyana rules! Mojej dziewczynie, która nie interesuje się komiksami, bardzo spodobała się fabuła, a największym minusem, dla niej, było wykonanie

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #184 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 20:38:52 »
Złamałem się jednak i wylądowałem na NM. Przed seansem sprawdziłem stan rezerwacji - poza mną dwie osoby na całą salę. Ryzyko praktycznie żadne, więc kupiłem bilet i poszedłem. Niżej w kilku słowach co sądzę o filmie - uwaga, mogą pojawić się małe spoilery

Zacznijmy od obsady. Mimo całkiem wybornego składu, między postaciami jest absolutnie zero chemii. Tzn teoretycznie na papierze wszystko hula - jest ciąg przyczynowo skutkowy, jak ktoś się w kimś zakochuje to ma to podbudowę. W praktyce wszystko jest dosyć niewiarygodne i lekko wymuszone. No i dosyć mierna aktorka grająca główną rolę (Dani Moonstar).

Co z kolei mi się podobało to uwspółcześnienie i urealnienie relacji między bohaterami. W oryginalnej Sadze wszystkie dzieciaki się od razu polubiły i w ogóle była sielanka. Tutaj niektórzy bohaterowie (albo raczej niektóre ;)) pokazują pazur. Są kosy, awantury, a męska/nastoletnia część myśli o tym jakby tu zakisić ogóra. Ma to ręce i nogi.

Fabularnie jest całkiem przyzwoicie. Saga Niedźwiedzia została dosyć mocno zmielona, ale efekt wyszedł zadowalający. Twórcy dodali też trochę od siebie i pozmieniali istotne aspekty historii (np. origin Magik), ale całość jest składna i logiczna, nie ma specjalnie się do czego przyczepić. Nawiązania do całego X-uniwersum są raczej wymuszone i czuć że film obyłby się bez nich - ale pewnie niektórzy docenią takie fanowskie mrugnięcia okiem.

Największą bolączką filmu (poza wspomnianym brakiem chemii między aktorami) jest wyraźnie niedopracowanie/przepracowanie materiału (?). Mutanci powstawali długo, z dokrętkami, zmianami historii. W międzyczasie Fox stracił prawda do Mutantów więc prawdopodobnie ktokolwiek tam przestał widzieć sens w dalszej dłubaninie. I to niestety da się odczuć. Muzyka pojawia się sporadycznie i trochę jej brakuje. Cały film też był kręcony w kilku pomieszczeniach - efekt wyszedł dosyć... tani. Mimo że jakiś tam klimat to ma.

Film polecam tylko najbardziej zagorzałym fanom oryginalnej historii (a i tak radzę obniżyć oczekiwania). Reszta może sobie darować, naprawdę nic nie tracicie. Są lepsze produkcje do obejrzenia w HBO GO/Netflix, są też zdecydowanie lepsze filmy z Mutantami.

Offline Jigsaw

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #185 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 02:00:19 »
Film polecam tylko najbardziej zagorzałym fanom oryginalnej historii (a i tak radzę obniżyć oczekiwania). Reszta może sobie darować, naprawdę nic nie tracicie. Są lepsze produkcje do obejrzenia w HBO GO/Netflix, są też zdecydowanie lepsze filmy z Mutantami.

 Nie będąc zagorzałym fanem oryginalnej historii, głównie z racji takiej, że w ogóle jej nie znam, film poleciłbym, na przekór tej opinii, w głównej mierze, ów "całej reszcie".
 "Nowych" kojarzyłem głównie z wydanego u nas przed laty "X-Cutioner's Song", gdzie mieliśmy do czynienia z n-tym składem, zresztą na tle innych mutanckich składów. Nie śledząc również wątków na temat filmu spodziewałem się raczej jakiegoś kolejnego blockbusterowego wydania, m.in. z postacią taką jak Cable, ze względu na wytwórnię i powiązania z tytułem, gdzie zwiastun znowu nic takiego nie zapowiadał.
 Faktycznie, ci którzy chcą odnaleźć tu jakieś powiązania z komiksem mogą się srogo zawieść, dla mnie to ogromna zaleta tego filmu - postaci z komiksu i ich nadprzyrodzone moce posłużyły do zbudowania klimatycznego, mrocznego widowiska zawierającego realne relacje pomiędzy bohaterami.
 I jakże odmienne to od tego co, serwowały nam dotychczasowe filmy o trykotach, gdzie nawet tych tu nie uświadczymy, tym bardziej polecam tym, którzy mają stereotypowe podejście do świata superbohaterskiego.
 

Offline gashu

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #186 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 20:22:04 »
Takiego oto fajnego steel-booka udało mi się ostatnio nabyć:

Wydanie przeznaczone na rynek czeski :).

Dołączył do:

Online michał81

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #187 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 13:39:52 »


Dołączył do:

Zastanów się na wymianą na coś takiego, wtedy oba tworzą panoramę

Się zapytam, na ile płyt jest miejsce w tym steelbooku?
Mam pierwszą trylogię w wydaniach dwupłytowych (w sumie 6 płyt) i zastanawiałem się na wymianą (aby mi pasowały do Deadpool steelbooków) na to wydanie, ale nie wiem czy będzie miejsce na wszystkie płyty.

Offline gashu

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #188 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:01:46 »
3 płytki. Każdy film jest na osobnej.
Panorama fajna, ale chyba odpuszcze. Nie jestem aż takim filmowym nerdem :), żeby wymieniać już posiadane filmy tylko dla pudełka.
No chyba, że na wydanie Ultra HD kiedyś w przyszłości :P ;).

Online michał81

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #189 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:04:49 »
3 płytki. Każdy film jest na osobnej.
Chodzi mi o to czy w ten steelbook zmieści się 6 płyt?

Offline gashu

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #190 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:06:51 »
Jak będę na chacie sprawdzę, ile da się ich upchnąć...

Offline gashu

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #191 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:04:44 »
Sprawdziłem i raczej odradzałbym przechowywanie w tym steelbooku 6 płyt. Zaczepy na płyty są wewnątrz 3 i są one na tyle niewielkie, że na każdym z nich nie da się umieścić więcej niż 1 płyty. Próba przechowywania w tym pudełku większej niż domyślna liczba nośników poskutkowałaby tym, że latałyby one luźno po opakowaniu.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #192 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 14:52:37 »
"The New Mutants (2020)" to film niezwykły, bezprecedensowy, nawet jak dla kinowych adaptacji Unwiersum Marvela przystało. To projekt na tyle specyficzny, na tyle samodzielny, że po wczorajszym seansie jego treści (kadrowanie obrazu, jak dla mnie było tu idealne, stosunek krawędzi ekranu: 16:9, albo prawie 16:9; przynajmniej nie było tych irytujących czarnych pasków u dołu i górze ekranu, albo były one niewidoczne) porównałbym go do dzieła filmowego w stylu ,,indie horror sci-fi". Po obejrzeniu "The New Mutants" jedynie mogę powiedzieć, że jestem ,,w opór" usatysfakcjonowany tym, co w całych jego ramach ujrzałem: od fantastyczno-mrocznych rodem z ,,chorej baśni" i horroru Silent Hill kreacji ,,psjonicznych stworów" z efektów wizualnych, po prostą, ale mającą w sobie to ,,młodzieżowe rozdarcie emocjonalne i niepewność" grę aktorską. Co ciekawe, i idzie to na plus temu obrazowi, nawiązania do Unwiersum Marvela są tu nienachalne, dość luźne. Widać, że Josh Boone, Knate Lee ,,bawią się" formą, rodzajem adaptacji historii młodych mutantów z marvelowskiej rzeczywistości. Pchania na siłę treści z narracji obrazkowych ,,domu pomysłów" Stana Lee produkcji tej nie trzeba było, i tak zresztą się stało; twórcom obrazu wyszło to na rękę. O mutantach, w filmie grupa młodych uzdolnionych z ośrodka mówi,  tak jakby znali ich i akceptowali, jakby to coś istniało, ale za bardzo ich to nie dotyczyło, bo nie mają oni z nimi styczności. Mutanci dla głównych postaci filmu są jak legenda o Mocy w Unwiersum Gwiezdnych Wojen, np. w "Nowej Nadziei", czy wtedy, gdy Galaktyka była świeżo po ,,czystce Jedi". Z mojej perspektywy stawiam filmowi "The New Mutants" ocenę o wartości: 8/10.

P.S. Jeśli "The New Mutants" ukaże się na płycie Blu-Ray w formie zapisu obrazu i dźwięku 4K, z polskim lektorem czy napisami, nie ma to tamto, na pewno takie wydanie filmu kupię. Szkoda samej premiery filmu w kinach. Tyle, mówiąc brzydko, niepotrzebnego bólu dupy wylało się na tę produkcję; tyle wokół "The New Mutants" było zamieszania, na każdym etapie realizacji produkcji, że tytuł ten miał chyba pecha. :-[

Offline misiokles

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #193 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 15:06:54 »
Co jest bezprecedensowego w New Mutants?

Offline Gieferg

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #194 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 17:42:21 »
Oczekujesz, że automatyczny generator grafomańskich przekombinowanych postów pisanych łamaną polszczyzną będzie odpowiadał na pytania?

Cytuj
nie było tych irytujących czarnych pasków u dołu i górze ekranu

LOL
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Listopad 2020, 17:45:14 wysłana przez Gieferg »