Autor Wątek: X-Men (Fox 2000-2019)  (Przeczytany 28787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 22:48:37 »
Owszem brakuje, ale progres jest :)

John

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2019, 23:54:22 »
Pisałem wiadomość, o tym że czekam mocno na film, plus kilka przemyśleń na temat całości serii. Przepadł, a że nie mam ochoty pisać jeszcze raz tego samego, zostawię tylko nowy, śliczny plakat i przypomnę że na Loganie również wieszano psy przed premierą.


Offline Mateusz

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 12:41:27 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

John

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 13:53:46 »
Ehh... Lubiłem zawsze te serię bardziej niż MCU. Zobaczymy, może będę miał inną opinie niż większość...

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 14:18:50 »
Szkoda, Pierwsza Klasa to jeden z najlepszych filmów spod znaku "płaszcza i rajtuza". Nie wiadomo dlaczego utracili Matta Vaughna, który jest mistrzem takiego kina oraz Tima Millera i wrócili do solidnego wyrobnika Singera. No i ostatnią część dali jakiemuś no-nameowi dla którego jest to pierwszy reżyserowany film a jego dotychczasowe osiągnięcia to scenariusze do filmów, które w większości były "takie se". Nie było wielkich szans, że to się uda.

Offline R~Q

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 14:42:51 »
Ehh... Lubiłem zawsze te serię bardziej niż MCU. Zobaczymy, może będę miał inną opinie niż większość...
Szkoda, Pierwsza Klasa to jeden z najlepszych filmów spod znaku "płaszcza i rajtuza". Nie wiadomo dlaczego utracili Matta Vaughna, który jest mistrzem takiego kina oraz Tima Millera i wrócili do solidnego wyrobnika Singera. No i ostatnią część dali jakiemuś no-nameowi dla którego jest to pierwszy reżyserowany film a jego dotychczasowe osiągnięcia to scenariusze do filmów, które w większości były "takie se". Nie było wielkich szans, że to się uda.
Film nie miał premiery i nie widzieliście go. Jednak już wyrażacie sądy, że porażka. Rety, jak rotten tomatoes wpływa na ludzi...

John

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 14:45:58 »
Przeczytaj mój post jeszcze raz, i wskaż mi gdzie wydałem "osąd" na film.

Offline Szekak

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 17:01:25 »
Dramat. Bardzo cenię X-Man Universe od Foxa, bardzie niż MCU, DOFP to dla mnie mistrzostwo. Premiery jeszcze nie było, ale 19%? Recenzenci się aż tak bardzo nie mogą mylić i na średni film obecnie najwyżej liczę.
Piękno jest w oczach patrzącego.

John

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #68 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 17:25:49 »
Venom też miał słaby wynik, choć mi naprawdę się spodobał. Po mutantach od Foxa oczekiwałem jednak czegoś więcej niż od komediowego Venoma. Ciekaw jakie będą statystyki filmu u nas. Hejterzy filmów Snydera lubią żyć w przeświadczeniu że 90% publiki gardzi jego filmem, choć im dalej od premiery tak pojawia się coraz więcej jego zwolenników. Na polskim portalu Filmweb BvS ma prawie 7/10 od użytkowników, zobaczymy jak ludzie którzy nie są; krytykami, polskimi youtuberami, ocenią Dark Phoenix.

Offline death_bird

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #69 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2019, 22:14:44 »
Dramat. Bardzo cenię X-Man Universe od Foxa, bardzie niż MCU, DOFP to dla mnie mistrzostwo.

Nie da się niestety ukryć, że zaliczyli zjazd. Nic to. I tak się wybieram.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 07:50:53 »
Przeczytaj mój post jeszcze raz, i wskaż mi gdzie wydałem "osąd" na film.
A sory, rzeczywiście zerknąłem pobieżnie.

Recenzenci się aż tak bardzo nie mogą mylić.
heh

Offline SawiK

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 08:14:38 »
Cytuj
Na polskim portalu Filmweb BvS ma prawie 7/10 od użytkowników, zobaczymy jak ludzie którzy nie są; krytykami, polskimi youtuberami, ocenią Dark Phoenix
FW tam hejterstwo mocno stoi. Produkty DC na FW zawsze maja pod górkę,a filmy Marvelaw wiekszoscil sa promowane! 7/10 na tym portalu to  b. duzo
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 08:27:25 wysłana przez SawiK »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 09:46:50 »
Temu, jak postrzegany jest film "X-men: Dark Phoenix" winni są głównie sami fani, twórcy filmu, jego dystrybutorzy, media, reklama tejże produkcji, społeczeństwo - czyli głównie rdzeń populacji, której ,,ego" nasycono w sposób niezaprzeczalnie wysoki filmami superbohaterskimi ostatnich kilku miesięcy, oraz wymoczkowaci krytycy, którzy nie wiedzą, jak ciężko jest zrealizować tego rodzaju film. Chyba jestem w innym wymiarze, bo odnoszę wrażenie, że krytycy nie rozumieją czym jest Phoenix w świecie Marvela; nie wiedzą, co to znaczy stworzyć film o bohaterce, która walczy z drzemiącą w niej mocą, której nie rozumie; nie wiedzą, jak trudno jest poskładać taki film, by sprostać oczekiwaniom fanów popkultury, ale i zwykłych, pragnących zanurzyć się w realia rozrywki śmiałków. Krytycy filmowi, to dla mnie niezrozumiała profesja. Powinna być podzielona na krytyków dla poszczególnych gatunków i subgatunków filmowych. Przez ich noty ulegamy plugawemu czarowi sugestii, jakbyśmy sami nie umieli ocenić filmu, tylko czekać usilnie na czyjąś notę, która i tak nigdy nie będzie obiektywna. Recenzje potrafią uprzykrzyć życie, a przyszłym oglądającym, którzy nie zdają sobie z tego sprawy, narzucić ich umysłom bezwzględnie podstawę do krytyki tudzież oceny takiego filmu. Obsada aktorska "Dark Phoenix", to bardzo dobra obsada; naprawdę nikogo ,,lepszego" nie dało się tu uwzględnić. Ci artyści więc nie są niczemu winni; tak samo nie zawodzą efekty specjalne, które po trailerach udostępnionych do sieci podkreślają ,,unlimited power" Jean Grey. Wizualizacje graficzne są wręcz cudowne: mrok duszy Jean wplata się w jej niebotyczną potęgę. Jako fanu, który dość intensywnie śledzi starsze i nowe komiksy z różnego spektrum tematycznego, w tym przede wszystkim z domu pomysłów Marvela, ale nie jest ,,komiksowym ortodoksem", lecz sympatykiem odważnie mierzącym się z wszelakimi adaptacjami, jest mi niezwykle przykro, jak z góry potraktowano "X-men: Dark Phoenix". Siła sugestii to najgorsze zjawisko w historii ludzkości. Osobiście całym serduchem kibicuję temu dziełu, nawet nie uwzględniam recenzji w sieci, bo mnie zmysł i doświadczenie fana po prostu boli, gdy się na te recenzenckie narzekania patrzę.

Offline komiksowe_warianty

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 09:57:23 »
wdziałeś ten film?

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 12:42:42 »
Na "X-men: Dark Phoenix" czekam z wielkim apetytem, bowiem na dniach wybiorę się na premierę filmu, w formacie szeroko immersyjnym, "IMAX 3D" z napisami, co oznacza, że moje powyższe ,,wypociny" na temat tej produkcji wskazują, że "Dark Phoenix" jeszcze nie oglądałem. Odwoływanie się do pierwowzorów komiksowych w tym obrazie kinowym o marvelowskich mutantach, to jedno, a sam pierwowzór do drugie. Dlatego "Dark Phoenix" traktuję jako adaptację, tzn. nawiązania do historii obrazkowych będą dla mnie jedynie oparciem, ot smaczkiem. Wiedzę na temat mrocznych aspektów Phoenixa, i z seriali animowanych i z komiksów, mam w miarę dobrą, lecz oglądając film, to co wiem o mutantach i wątkach związanych z Jean Grey i bytem Phoenixa, nie będę angażował, wdrażał i nawet podczas seansu próbował wpleść do filmu; schowam to, jak to się mówi, tymczasowo pod poduszkę.

Odnoszę wrażenie, a zapewne jest to moja opinia i szanuję zdanie innych - jakbym był zupełnie innym fanem, którego noty po obejrzeniu "X-men: Dark Phoenix" nie byłyby brane pod uwagę , bo nie oglądał on otoczonej mianem kultu i żywej legendy, "Gry o Tron", w której zapewne Turner odegrała znaczącą rolę. Dodatkowo, w finale rozpoczętej w 2011 roku sagi z mutantami i ,,genem X" w roli głównej, skupię się tylko na postaci Jean i mocy Phoenixa; skupię się na niejasnej do końca mrocznej niemożebnej jej sile, jako sile jednostki, i na tym jaki chaos mogłaby taka potęga rozpętać. Relacje Jean z członkami grupy Charlesa, aż tak mnie nie interesują. To samo tyczy się zakończenia filmu, bo jakby nie patrzeć mutanci, i tak, prędzej czy później zbudują sobie nowe Uniwersum, w ich nowym domu, jakim jest MCU. Po prostu Jean Grey, w którą wciela się Sophie, wprawia mnie w dziwną fascynację, czego nie jestem w stanie wytłumaczyć. Jestem wręcz obsesyjnie optymistycznie nastawiony do "Dark Phoenix". I nic tego po prostu nie zmieni.