Autor Wątek: X-Men (Fox 2000-2019)  (Przeczytany 14877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adolf

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #180 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 06:41:12 »
Oj tak, wspaniale będzie zobaczyć IIlaynę w wersji live, szczególnie że Anya Taylor Joy wydaje się być stworzona do tej roli.

I wyglądała nieźle. Momentami imponująco. Choć (może to moje zboczenie) aktorka się trochę roztyła, co delikatnie odbiera uroku. Jednak gra aktorska bardzo wiarygodna.

Film oczywiście parę lat spóźniony.
Spoiler: PokażUkryj
Mówili tam o mutantach, X-Menach, nawet powiązania z Loganem. Ach, szkoda, że nie będzie kontynuacji.

Offline sum41

« Odpowiedź #181 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 08:02:19 »
Mamy tam tez multiversum wiec mozna ich dac spokojnie do Mcu.
Jak to jest ze samoloty teraz nie latają a na moim niebie jest obecnie 13 smug niby kondensacyjnych?

Offline OokamiG

« Odpowiedź #182 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 10:32:51 »
Byłem. Widziałem. Podobało się. Fajnie jakby udało się jakoś niektórych aktorów dać w tych rolach w przyszłych filmach. Sam film ma pewne problemy, szczególnie w pierwszej połowie, to sam seans uważam za udany.

Offline AntekSocjalny

« Odpowiedź #183 dnia: So, 05 Wrzesień 2020, 20:32:47 »
Jestem świeżo po seansie The New Mutants i cóż mogę powiedzieć...mega mi się podobało. Fajny, kripi, klimat. Aktorzy dopasowani idealnie, Illyana rules! Mojej dziewczynie, która nie interesuje się komiksami, bardzo spodobała się fabuła, a największym minusem, dla niej, było wykonanie

« Odpowiedź #184 dnia: Nd, 06 Wrzesień 2020, 20:38:52 »
Złamałem się jednak i wylądowałem na NM. Przed seansem sprawdziłem stan rezerwacji - poza mną dwie osoby na całą salę. Ryzyko praktycznie żadne, więc kupiłem bilet i poszedłem. Niżej w kilku słowach co sądzę o filmie - uwaga, mogą pojawić się małe spoilery

Zacznijmy od obsady. Mimo całkiem wybornego składu, między postaciami jest absolutnie zero chemii. Tzn teoretycznie na papierze wszystko hula - jest ciąg przyczynowo skutkowy, jak ktoś się w kimś zakochuje to ma to podbudowę. W praktyce wszystko jest dosyć niewiarygodne i lekko wymuszone. No i dosyć mierna aktorka grająca główną rolę (Dani Moonstar).

Co z kolei mi się podobało to uwspółcześnienie i urealnienie relacji między bohaterami. W oryginalnej Sadze wszystkie dzieciaki się od razu polubiły i w ogóle była sielanka. Tutaj niektórzy bohaterowie (albo raczej niektóre ;)) pokazują pazur. Są kosy, awantury, a męska/nastoletnia część myśli o tym jakby tu zakisić ogóra. Ma to ręce i nogi.

Fabularnie jest całkiem przyzwoicie. Saga Niedźwiedzia została dosyć mocno zmielona, ale efekt wyszedł zadowalający. Twórcy dodali też trochę od siebie i pozmieniali istotne aspekty historii (np. origin Magik), ale całość jest składna i logiczna, nie ma specjalnie się do czego przyczepić. Nawiązania do całego X-uniwersum są raczej wymuszone i czuć że film obyłby się bez nich - ale pewnie niektórzy docenią takie fanowskie mrugnięcia okiem.

Największą bolączką filmu (poza wspomnianym brakiem chemii między aktorami) jest wyraźnie niedopracowanie/przepracowanie materiału (?). Mutanci powstawali długo, z dokrętkami, zmianami historii. W międzyczasie Fox stracił prawda do Mutantów więc prawdopodobnie ktokolwiek tam przestał widzieć sens w dalszej dłubaninie. I to niestety da się odczuć. Muzyka pojawia się sporadycznie i trochę jej brakuje. Cały film też był kręcony w kilku pomieszczeniach - efekt wyszedł dosyć... tani. Mimo że jakiś tam klimat to ma.

Film polecam tylko najbardziej zagorzałym fanom oryginalnej historii (a i tak radzę obniżyć oczekiwania). Reszta może sobie darować, naprawdę nic nie tracicie. Są lepsze produkcje do obejrzenia w HBO GO/Netflix, są też zdecydowanie lepsze filmy z Mutantami.

Offline Jigsaw

« Odpowiedź #185 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 02:00:19 »
Film polecam tylko najbardziej zagorzałym fanom oryginalnej historii (a i tak radzę obniżyć oczekiwania). Reszta może sobie darować, naprawdę nic nie tracicie. Są lepsze produkcje do obejrzenia w HBO GO/Netflix, są też zdecydowanie lepsze filmy z Mutantami.

Nie będąc zagorzałym fanem oryginalnej historii, głównie z racji takiej, że w ogóle jej nie znam, film poleciłbym, na przekór tej opinii, w głównej mierze, ów "całej reszcie".
 "Nowych" kojarzyłem głównie z wydanego u nas przed laty "X-Cutioner's Song", gdzie mieliśmy do czynienia z n-tym składem, zresztą na tle innych mutanckich składów. Nie śledząc również wątków na temat filmu spodziewałem się raczej jakiegoś kolejnego blockbusterowego wydania, m.in. z postacią taką jak Cable, ze względu na wytwórnię i powiązania z tytułem, gdzie zwiastun znowu nic takiego nie zapowiadał.
 Faktycznie, ci którzy chcą odnaleźć tu jakieś powiązania z komiksem mogą się srogo zawieść, dla mnie to ogromna zaleta tego filmu - postaci z komiksu i ich nadprzyrodzone moce posłużyły do zbudowania klimatycznego, mrocznego widowiska zawierającego realne relacje pomiędzy bohaterami.
 I jakże odmienne to od tego co, serwowały nam dotychczasowe filmy o trykotach, gdzie nawet tych tu nie uświadczymy, tym bardziej polecam tym, którzy mają stereotypowe podejście do świata superbohaterskiego.

Offline gashu

« Odpowiedź #186 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 20:22:04 »
Takiego oto fajnego steel-booka udało mi się ostatnio nabyć:

Wydanie przeznaczone na rynek czeski :).

Dołączył do:

Offline michał81

« Odpowiedź #187 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 13:39:52 »

Dołączył do:

Zastanów się na wymianą na coś takiego, wtedy oba tworzą panoramę

Się zapytam, na ile płyt jest miejsce w tym steelbooku?
Mam pierwszą trylogię w wydaniach dwupłytowych (w sumie 6 płyt) i zastanawiałem się na wymianą (aby mi pasowały do Deadpool steelbooków) na to wydanie, ale nie wiem czy będzie miejsce na wszystkie płyty.

Offline gashu

« Odpowiedź #188 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:01:46 »
3 płytki. Każdy film jest na osobnej.
Panorama fajna, ale chyba odpuszcze. Nie jestem aż takim filmowym nerdem :), żeby wymieniać już posiadane filmy tylko dla pudełka.
No chyba, że na wydanie Ultra HD kiedyś w przyszłości :P ;).

Offline michał81

« Odpowiedź #189 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:04:49 »
3 płytki. Każdy film jest na osobnej.
Chodzi mi o to czy w ten steelbook zmieści się 6 płyt?

Offline gashu

« Odpowiedź #190 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 14:06:51 »
Jak będę na chacie sprawdzę, ile da się ich upchnąć...

Offline gashu

« Odpowiedź #191 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 20:04:44 »
Sprawdziłem i raczej odradzałbym przechowywanie w tym steelbooku 6 płyt. Zaczepy na płyty są wewnątrz 3 i są one na tyle niewielkie, że na każdym z nich nie da się umieścić więcej niż 1 płyty. Próba przechowywania w tym pudełku większej niż domyślna liczba nośników poskutkowałaby tym, że latałyby one luźno po opakowaniu.