Autor Wątek: X-Men (Fox 2000-2019)  (Przeczytany 28754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #165 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 13:01:38 »
"X-men: Dark Phoenix" byłby wyjątkowo dobrym całościowo, pod każdym względem, filmem, z Nowego Kanonu "X-men", gdyby nie naciski ze strony "Disney'a" i "Marvel Studios". Naciski w tym sensie, że Kinberg prawdopodobnie musiał zrobić ten film w określonym terminie. Presja robiła swoje. Nie wiem, co się działo ,,za kulisami" etapów realizacji "Dark Phoenix" , ale reżyser zapewne miał swój zaplanowany projekt, który został przesunięty. Komuś się nie spodobał jego pomysł, trzeba było zmieniać scenariusz. Potem doszły do tego plany realizacji umów na linii "20th Century Fox" a "Disney". Kinberg musiał szukać rozwiązania, i wyszedł na tym ,,jak Zabłocki na mydle". Wiedział, że kwestią czasu jest ,,wynegocjowanie" współpracy obu Wytwórni, a co za tym idzie re-castingu, czy rebootu drużyny X-menów, lub coś jeszcze dziwniejszego z tym związanego. W "Dark Phoenix" otrzymaliśmy taki konstrukt fabularny, który całościowo był jednym wielkim dysonansem. Biedny Cyborg, którego po prostu nie było; tak samo mało mieliśmy tej odpowiedniej współpracy w grupie Charlesa Xaviera, zawsze będącej wyróżnikiem teamu. Simon Kinberg, mówiąc krótko, miał pod górkę. Ukończenie Sagi X-menów w stylu, jakim oczekiwał było syzyfową pracą. Z każdą kolejną dokrętką do "Dark Phoenix", kolejną zmianą scenariusza, reżyser wtaczał swój głaz po górę, po czym ów głaz staczał się na sam dół. I tak bez końca...

Na tak wysoką ocenę obrazu "X-men: Dark Phoenix", którą dziełu wystawiłem, oprócz tego, co nakreśliłem w postach wyżej, miał wpływ dość znaczny potencjał całej produkcji - moc, którą zbytnio uśpiono i niewykorzystano. Potencjał ten w pełni dostrzegłem, i wiem, że widowisko Kinberga mogło wyglądać bardzo, bardzo i, jeszcze raz bardzo dobrze. Na samą produkcję filmu określony nacisk wywierały także inne czynniki. Może w "Foxie" rządzili źli ,,burżuazyjni biurokraci". Kto wie... Kto wie...

Najlepszym, tym najbardziej wartościowym dla mnie filmem z Nowego Kanonu "X-men" był obraz "X-men: Przeszłość, która nadejdzie" z 2014 roku.  8)

Offline Gieferg

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 24 Październik 2019, 13:40:46 »
Cytuj
Ten Cyclops miał przynajmniej cokolwiek do zagrania. J
Niestety nie zauważyłem. Po dwóch filmach praktycznie nie jestem w stanie powiedzieć po co w ogóle ta postać tam była.

Cytuj
Obecnie wygląda, że trochę się jej poprawiło, ale tak naprawdę dopóki nie uda jej się wyskoczyć z szufladki pt. "SS" i nie zagra czegoś zupełnie innego w zupełnie inny sposób to do tego czasu będzie aktorką jednej roli.
Cóż, ponoć jest w planach film o Boy George'u i on sam wskazał ją jako odpowiednią osobę do roli, a i ona stwierdziła, że jest zainteresowana. Więc kto wie :)


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #167 dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 20:42:46 »
To jest po prostu niesamowite, chyba zbyt super-duper dobre, aby było prawdziwe. Zwiastun do "The New Mutants" który zaprezentowało światu "20th Century Fox", zrobił na mnie - ale chyba i nie tylko - piorunująco dobre wrażenie. To były ponad 2 minuty klimatycznego, utrzymanego w konwencji zagadkowego horroru, przedstawienia, na dodatek z kawałkiem Pink Floyd, "Another Brick in the Wall (We don't need no education)", rozciągniętym i lekko spowolnionym na tle przytłaczającego, dynamicznego i specyficznie ,,dociemnionego", umiejętnie zmontowanego materiału zwiastuna. Szczęka zbierana była z podłogi... Oj, była!Żałować jedynie mogę, że tak późno zobaczyłem ten zwiastun: kilka dni po pierwszej emisji, to niby nic strasznego. Zresztą i tak będę go oglądał jeszcze kilkanaście razy... przynajmniej. W ten sposób podniosę swój hype na "The New Mutants" na kosmiczny poziom!

Ponieważ film ten nie należy do MCU i jest bardziej alternatywną wersją komiksowych adaptacji, niż konkretną typowo superbohaterską adaptacją wielko-ekranową oraz z racji tego, że nie ma on swojego wątku na forum, czy tutejszego tematu zbiorczego, ów post piszę w tym wątku. Zwiastun do "The New Mutants", filmu, który za niecałe 3 miesiące pojawi się w kinach, i mówiąc po chłopsku, naprawdę wygląda to na solidnie wykończoną robotę, wrzucam poniżej w odnośniku youtube'a.


Offline R~Q

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #168 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 12:52:42 »
Oby Anya Taylor-Joy Magik chodziła w takim stroju:


Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #169 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 13:22:37 »
w ogóle kostiumy z epoki 'rewolucji' Cyklopsa były konkretne. Emma także wyrabiała normę w kwestii skromności ubioru


John

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #170 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 14:05:28 »
Cyclops też miał konkretny strój wtedy, widać że czerwony kolor nie był tylko redesignem jego wizerunku, ale konkretną aluzją. Oczywiście nie spodziewaj się podobnych stylizacji w filmie Krzysztof, skoro nastolatki mają być pozamykane w psychiatryku, będą biegać cały czas jako cywile, a nie "punkowi rewolucjoniści", ani nie w żółtych kostiumach jak w ich pierwszych komiksowych występach. A co do samego trailera, wygląda ciekawie. Tyle mitów i legend krążyło wokół tego filmu, każdy zdążył go już spisać na straty, łącznie ze mną, mimo moich szczerych uczuć do filmów X-Men od Foxa. Na ten moment wiemy że nawiązania do filmów X-Men zostały wycięte (szkoda, może dostaniemy kiedyś jakiś X-MenCut), pewnie nie chcieli by film pod sztandarem Disneya nawiązał do franczyzny poprzedniego studia.

Trailer był 100 razy ciekawszy niż zapowiedź Black Widow, budząca zero zainteresowania nawet u psychofanów MCU. Liczę na solidny film akcji z wyraźnymi wpływami horroru, coś czego w kinie superbohaterskim zbytnio nie ma, i jak widzimy po cichym pozbyciu się reżysera Dr. Strange 2, za wiele w przyszłości nie będzie. Z zaciekawieniem przejdę się do kina.


Offline R~Q

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #171 dnia: Pn, 13 Styczeń 2020, 19:11:17 »
Emma największe wrażenie wywarła chyba w NXM Morrisona, wątki

Spoiler: PokażUkryj
romansu z Cyclopsem oraz tego, że kiedyś była brzydka, ale się zrobiła
były mocne

Offline R~Q

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #172 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 07:54:09 »
Hmmm, czy ze względu na temat tematu (X-Men (Fox 2000-2019)) wciąż możemy tu rozmawiać o Nowych Mutantach...? ;) Wybieracie się w ogóle? Premiera już teraz.

Offline Jaxx

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #173 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 08:22:01 »
Zaskoczyła mnie ta premiera, w sumie nie zauważyłem, że to już. Szczerze mówiąc wątpiłem, że ten film w ogóle pójdzie do dystrybucji kinowej i nawet nie śledziłem zapowiedzi. Ale skoro jednak jest, to z pewnością wybiorę się do kina - ale zapewne dopiero w przyszłym tygodniu, bo ten weekend należy do Teneta :)


Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #174 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 08:23:50 »
Ja niestety spasuję z racji obecnej sytuacji COVIDowej w miejscu gdzie mieszkam. Mam paru członków rodziny w grupie ryzyka i nie chcę ryzykować ich zdrowiem żeby zrealizować swoje X-menowe pomysły. Tzn nawet mając świadomość tego że sale kinowe są puste, że są zachowane środki bezpieczeństwa itd - po co kusić los.

Jeśli chodzi o sam film to jestem nahajpowany na maxa. Świetna obsada, do tego fabuła bazująca na jednej z moich ulubionych historii z mutanciego uniwersum. Plus teasery robiące smaka i całkiem ciekawie wyglądająca interpretacja Niedźwiedzia. Mam słabość do drużyny NM w różnych wydaniach i historiach, strasznie ubolewam że ten film to będzie jednorazowy strzał i już tych postaci więcej nie zobaczymy. No ale poczekam na VOD.

Offline SawiK

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #175 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 08:46:31 »
Wybieram się na New Mutants. Oczywiście nie wiem już czego się spodziewać po tym filmie. Miał być horror, wiekowa R, Super Hero czy pg13??? Disney tam namieszał czy Fox kto co i jak nie mam pojęcia ale ciągle mam w głowie ten klimatyczny trailer z muzyką MM i klimat filmu grozy. Pójdę a czy się rozczaruje oby nie traktoje go też jako finał Foxa z mutantami i ciach wszystko idzie do MCU.

sum41

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #176 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 16:56:21 »
Ja ide bo mega sie na to podjaralem chyba najbardziej z wszystkich filmow z mutantami i nawet bardziej niz Black Widow czy Eternal - krotko mowia widze w tym wreszcie cos innego niz schemat typowej Marvelozy.

Offline OokamiG

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #177 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 17:05:21 »
Ja idę juro, nie mogę się doczekać. Obsada to strzał w dziesiątkę.

sum41

  • Gość
Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #178 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 17:19:22 »
Najbardziej jaram sie na Magik i caly klimat filmu :)

Offline OokamiG

Odp: X-Men (Fox 2000-2019)
« Odpowiedź #179 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 17:24:55 »
Oj tak, wspaniale będzie zobaczyć IIlaynę w wersji live, szczególnie że Anya Taylor Joy wydaje się być stworzona do tej roli.