Autor Wątek: Wonder Woman  (Przeczytany 11995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #45 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 11:48:10 »
"Wonder Woman (2017)" oceniam odpowiednio na: 8/10!
O w mordę! Serio uważasz ten film za bardzo dobry ?  :o
Osobiście daję mu 6/10 (niezły), ale żeby dać mu aż 8....   :-\

Offline xanar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 11:57:07 »
Do ostatniego aktu było całkiem nieźle, jak WW 6/10 to taki Kapitan Marvel 3/10  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 12:30:12 »
Pierwsza część była słaba. Miała jednak mocną kartę: chemię między głównymi bohaterami, to się dobrze oglądało, wątpię by coś takiego udało się drugi raz, a w każdym razie to już będą zupełnie inne postacie: Diana już trochę spędziła w świecie mężczyzn, samotnie. Sporo już widziała i sporo przeżyła od naiwnej amazonki rwącej się do walki, aby spełnić swoja dziecięcą fantazję do dorosłej kobiety, która czuje się opuszczona i wyobcowana. Druga rzecz na która można było zwrócić uwagę to wojna. WW była nią zafascynowana, chciała walczyć, dopiero w świecie mężczyzn poznała, czym ona jest i jakie spustoszenie niesie... jednak ten wątek też był prowadzony średnio, bo jakoś od połowy filmu strasznie uproszczono i dano po prostu nawalankę i bezsensowną walkę z Aresem.

Ciężko powiedzieć, o co chodzi w 2, na trailerach poza łubu-dubu i skakania po błyskawicach jest niewiele. Wydaje się, że szykuje się powtórka z rozrywki i nie będzie ciekawego antagonisty, choć Max Lord ma możliwości by takim się stać. Jednak bezpośrednie starcie by było słabe, bo on raczej powinien działać za kulis.
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Grudzień 2019, 12:40:42 wysłana przez isteklistek »

Offline xanar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 12:32:32 »
w świecie białych mężczyzn  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gashu

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 13:48:16 »
Jest ładna Pani. Będzie dobrze.
Obejrzę!
Oczywiście w jakimś serwisie streamingowym, ewentualnie platformie VOD, jak się pojawi.

Offline death_bird

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 14:37:38 »
Spoilery od dawna latają po necie :P

Nie śledzę.

O w mordę! Serio uważasz ten film za bardzo dobry ?  :o
Osobiście daję mu 6/10 (niezły), ale żeby dać mu aż 8....

Ja na luzie daję 7,5 za I Wojnę. Jakiekolwiek otoczenie historyczne poza "nazistami" należy docenić za odwagę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Grudzień 2019, 14:39:57 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #51 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 12:14:03 »
"Wonder Woman" doceniam za aspekt historyczny, to raz. A dwa, to sekwencje bitewne, ale te na froncie I Wojny Światowej i w zamkniętych obszarach o ograniczonym zasięgu kamery i (nie wiem jak to ująć) ilości kątów, z których pracowali operatorzy, gdzie przodowała w tym względzie Wonder Woman. Jak na 2017 rok, praktycznie w przededniu premiery "Ligii Sprawiedliwości" w połowie listopada, obraz kinowy o mitycznej Amazonce, która walkę ma wpisaną w genach wypada niezwykle dobrze. Ale ,,jest jedno ale". Diana, która znalazła się w zupełnie innym miejscu niż się wychowała, terenie, na którym wyobrażenie walki i męstwa wygląda zupełnie inaczej, początkowo radziła sobie dobrze. Poza Themyscirą bohaterka potrzebowała czasu, aby dostosować się do innej rzeczywistości. I ta ,,niezdarność", bo nie wiem jak to inaczej nazwać, była lubiana, i akceptowana do czasu. Gdyby nie dynamika filmu, ,,nieogarnięta" Wonder Woman byłaby dużym minusem na tkance całego obrazu. Paradoksalnie, jak dla mnie charakter bohaterki, jej osobowość, sposób nawiązywania znajomości, odnajdywanie się w nowym środowisku, były dla mnie największym minusem produkcji...  Hype'u na "Wonder Woman 1984" nie odczuwam. Większe zaangażowanie przenoszę w kierunku "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)". Nietuzinkowe rozwiązania i zakręceni bohaterowie w tej produkcji - są o wiele bardziej pociągające niż to, co w sequelu "Wonder Woman".

John

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 15 Grudzień 2019, 12:41:49 »
Do ostatniego aktu było całkiem nieźle, jak WW 6/10 to taki Kapitan Marvel 3/10  :)

Jak dla mnie Captain Marvel > Wonder Woman, przyznam się że kolejny seans WW mocno mnie zawiódł i trochę zmieniło mi się spojrzenie na ten film. W dodatku Dianę komiksowo dosyć dobrze znałem, mało solowych tytułów z jej udziałem czytałem, ale sporo historii w której miała ważna rolę, Ms. Marvel natomiast zawsze była mi obca i obojętna, "niewidzialna". Po filmie bardziej mnie zainteresowała Carol niż Diana i na sequel jej filmu bardziej czekam.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 15:39:16 »
Pedro Pascal, jako Maxwell Lord w "Wonder Woman 1984", to dość niespodziewana, przeze mnie mało wyczekiwana, rola w sequelu kinowej opowieści o najdzielniejszej z Amazonek - superbohaterek komiksowego Uniwersum DC. Czy Pedro Pascal nie przypomina wam Przemysława Babiarza, dziennikarza i komentatora sportowego z TVP Sport?  ;D


Offline xanar

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #54 dnia: So, 22 Sierpień 2020, 21:29:05 »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 00:18:17 »
Może to "zasługa" muzyki, ale poczułem jedno wielkie nic.  :-\
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 23 Sierpień 2020, 00:31:06 »
Gal walczy ze złolami w tym samym muzeum, co na początku Josstice League i tamże wykonuje te same ruchy (to podcięcie)? Czy źle widzę?

Offline isteklistek

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 16:41:29 »
Ktoś się orientuje, gdzie w Polsce można by kupić Wonder Woman: The Complete Collection Blu-ray, albo do kogo napisać. Pisałem do DVDMAX i nie ma szans, na allegro i wszędzie widzę wydanie DVD, ale ono jest ponoć straszne i coś z dyskami jest nie tak, bo się zacinają przy niektórych odcinkach.

Offline R~Q

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #58 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 20:44:01 »
WW84 jest znośna; na pewno nie jest to Dzieło i chyba nie jest kanoniczna dla DCEU Snydera, ale da się oglądać. Lepsza od cringe'owej na maksa pierwszej części (tak swoją drogą: #releasethejenkinscut)

Podobna sytuacja, jak z Birds of Prey: z charakteru prosty merveloid, ale o wiele lepiej zrealizowany, niż filmy MCU - efekty, muzyka, sceny walki bez shaky camu.

Offline stachel

Odp: Wonder Woman
« Odpowiedź #59 dnia: So, 02 Styczeń 2021, 20:51:26 »
Jest WW84 dostępne na którymś VOD dostępnym w PL bez zabawy w VPNy?