Autor Wątek: Watchmen (serial)  (Przeczytany 16238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 19:56:31 »
@sum41 - trailery były tak zrobione by nic nie zdradzać. Jeśli jesteś miłośnikiem Watchmen - praktycznie nie ma szans by się Tobie nie spodobał („serial”). Jest przefachowy, a ostatni odcinek pozamiatał. Wyobraź sobie, stary dobry komiks/film Watchmen i to jest jego ciąg dalszy ale 30 lat później. Ameryka w tamtym settingu, ale już współcześnie. Nie piszę celowo więcej by nie psuć zabawy, ale jest czad!!

Znajomość komiksu (lub chociaż ekranizacji) bardzo pomaga i zwielokrotnia przyjemność lektury.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 20:04:20 »
Ja właśnie kumplowi który lubi adaptacje komiksów ale nie czyta samych komiksów (gnojkowi wcisnąłem pod nos Lucyfera i jakieś pierdoły z Top Cow, bo lubi mroczny kicz w stylu Asha, ale nie złapał bakcyla niestety) polecałem serial i mówiłem, żeby chociaż film Snydera przed serialem obejrzał, tylko wiedział że zmieniono zakończenie w filmie i odniesienia do kosmity z mackami w serialu nie wzięły się znikąd.

sum41

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 21:20:01 »
@sum41 - trailery były tak zrobione by nic nie zdradzać. Jeśli jesteś miłośnikiem Watchmen - praktycznie nie ma szans by się Tobie nie spodobał („serial”). Jest przefachowy, a ostatni odcinek pozamiatał. Wyobraź sobie, stary dobry komiks/film Watchmen i to jest jego ciąg dalszy ale 30 lat później. Ameryka w tamtym settingu, ale już współcześnie. Nie piszę celowo więcej by nie psuć zabawy, ale jest czad!!

Znajomość komiksu (lub chociaż ekranizacji) bardzo pomaga i zwielokrotnia przyjemność lektury.

Thx wiec sprobuje i moze sie wkrece, bo klimat w trailerach to jest 😀

Dla mnie idealnym filmem/serialem bylo by gdyby akcja dziala sie w czasie gdy dzialala pierwsza grupa4pokolenie. Lubie bardzo klimaty pulp i to by bylo cos, na szczescie mamy komiksy, szkoda ze tak malo.

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 21:35:49 »
Snydera Watchmen bardzo lubię - ucieszyła mnie informacja o serialu - niestety po trailerach sie hmm zawiodłem - bo to coś innego.

Pytam poważnie o czym jest ten serial - bo pierwszy raz obejrzałem trailer czegoś i nie mam pojęcia o czym to będzie/jest.?

Chyba sie starzeję...

zaczyna się niewinnie - pojawia się Kawaleria, czyli biali separatyści którzy traktują dzienniki Roschacha trochę jak neonaziści Mein Kampf. Potem stopniowo poznajemy uniwersum po wydarzeniach z komiksu i odkrywamy jak wpłynęłyby na czasy współczesne. Nowi bohaterowie stworzeni na potrzeby serialu są fenomenalni, ale równie ciekawe jest co stało się z tymi już znanymi. Gęsta fabuła i lekko surrealistyczny klimat, naprawdę mocna propozycja.

A jak oglądałes Leftovers to w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać :D

Offline jotkwadrat

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #79 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 12:04:53 »
Jestem po 6 odcinku i, póki co, mam mieszane uczucia.

Serial jest dobry, ale wciąż, jak dla mnie, niewiele ma to wspólnego z "Watchmen". Ot - kolejny serial o tradycyjnie złych białych i (nie do końca) dobrych Murzynach biorących odwet za lata dyskryminacji.

Podoba mi się
Spoiler: PokażUkryj
powrót do oryginalnego zakończenia Strażników z kałamarnicą
i związany z tym wątek Lustrzanego. Ciekawa jest też
Spoiler: PokażUkryj
geneza Zakapturzonego Sędziego, choć trochę zmienia to wizerunek tej postaci. Choćby czysto fizycznie. W oryginale to był kawał chłopa - być może cyrkowy siłacz. W serialowej wersji trudno uwierzyć, że jest w stanie podjąć walkę z kilkoma przeciwnikami równocześnie.


Cieszą nawiązania do oryginału jak choćby obecność knots, ale już
Spoiler: PokażUkryj
zmiana Nostalgii z perfum w tabletki przechowujące wspomnienia było jak dla mnie wysilonym sposobem mającym umożliwić przedstawienie przeszłości dziadka Zakonnicy.


Zdaję sobie jednak sprawę, że pełną opinię będę mógł wydać dopiero po obejrzeniu ostatnich 2 odcinków.


Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 12:30:03 »
Poczekaj na lekturę kolejnych odcinków....... :)

Offline isteklistek

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 13:31:35 »
Wydaje mi się, że ten serial ma ten problem, że bardzo mocno łączy się z komiksem i wiele spraw nie jest przedstawionych wprost. Trzeba trochę się zastanowić, co, jak i dlaczego. Akurat motyw rasowy jest bardzo dobry i logiczny z tym, co było w komiksie. Trzeba pamiętać, że do mediów dostał się dziennik Rorschacha, który był ekstremistą, który był za terrorem i przemocą, aby wrócić do prawdziwych wartości społeczeństwa amerykańskiego. Gdyby się zastanowić jaki okres w historii odzwierciedla i do czego prowadzą dzienniki Rorschacha, to będą czasy KKK.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Grudzień 2019, 13:33:10 wysłana przez isteklistek »

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 14:05:31 »
Myślę, że to nie "problem" serialu. Od początku było wiadomo, że serial nie powstaje z myślą o "masowym" odbiorcy. Dla mnie te smaczki, te detale i ile twórcy pozostawiają własnych wniosków widzowi jest strzałem w dziesiątkę. Kontynuacja godna pierwowzoru.

Offline isteklistek

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 14:14:48 »
I masowy odbiorca będzie miał mnóstwo problemów, aby dojrzeć spójność w tym, co się dzieje. Manhattan został zdemaskowany przez Veidta w komiksie, to tam przez całą intrygę zostało pokazane, dlaczego jest on oszustem, a nie bóstwem ... także z komiksu wynika
Spoiler: PokażUkryj
, dlaczego opcja z zapominaczem nie została wykorzystana wcześniej - choć zapominacz to ewidentny pomysł na potrzeby serialu.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #84 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 13:17:17 »

Offline perek82

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 13:03:42 »
Wciągnąłem właśnie 9 odcinek.
Spoiler: PokażUkryj
Chyba ostatni

Trudno coś napisać bez zdradzania fabuły. Kolejne wątki się zazębiają.
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, jak skomplikowaną historię wymyślili twórcy, a przy tym korzystają (a nie powielają) z wątków komiksowych.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 16 Grudzień 2019, 22:28:36 »
odcinek 9 to season finale. miód, cud i orzeszki. historia się pięknie zamknęła, dostaliśmy furtkę na wypadek kolejnych sezonów. nie wiem co napisać, zdecydowanie top 3 jeśli chodzi o seriale z nurtu SH.

Offline isteklistek

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 11:07:34 »
Niestety okazało się, serial wyrżnął się na pysk na ostatniej prostej. Koniec jest słaby i jestem rozczarowany.
Spoiler: PokażUkryj
Podobała mi się rozmowa Angeli w kinie ze swoim dziadkiem o maskach, co się pod nimi kryje, że nie można się pod nią uleczyć, a chowa się strach i ból ... zmierzam do tego, że ostatnia scena z jajkiem przenoszącym moc (to, czy rzeczywiście jest tam cząstka Manhattana i budowa tego napięcia, to tania sztuczka reżysera) powinna wyglądać tak, że bierze ona jajko do ręki, chwila pauzy i zgniatna rzucając kwestię "fear no more".

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 11:41:19 »
Przyznam, że po ubiegłotygodniowym epizodzie po lekturze którego moja satysfakcja poszybowała wysoko w górę, spodziewałem się naprawdę GRAND FINALE!
Choć odcinek był dobry, jako finał okazał się nieco mniej sycący niż bym sobie tego życzył.
Fakt - otrzymaliśmy kolejne odpowiedzi i wiele wątków zostało wyjaśnionych, ale spodziewałem się jednak czegoś więcej. Na pewno nie nazwałbym go słabym. Lekkie rozczarowanie jest ale to nadal bardzo dobra mini seria.
Muszę sobie to wszystko jeszcze na spokojnie przemyśleć ale spodziewałem się większej bomby!
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Grudzień 2019, 11:43:16 wysłana przez Gazza »

Kapral

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #89 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 11:52:55 »
Frapujący, oryginalny, przesycony mistycyzmem serial, niestety z łopatologicznym zakończeniem. Czar prysł :(