Autor Wątek: Watchmen (serial)  (Przeczytany 16400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SawiK

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 19:33:48 »
Chyba już można stwierdzić że serial jest bardziej kontynuacja komiksu niż filmu :)
Trzeci odcinek dał po garach, niecierpliwie czekam na kolejny.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #46 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 08:38:55 »

Tysonek

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 08:49:22 »
Dobrze szósty odcinek ryje banię.

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 08:49:54 »
piąty i szósty odcinek to mistrzostwo. Geneza Looking Glassa i dosyć duży twist w szóstym odcinku (nie spojleruję) robią smaka na więcej. podoba mi się to, jak świetnie dawkowane są kolejne wyjaśnienia różnych wątków - z jednej strony dostajemy mega smaczne kąski, a z drugiej strony pozostaje nadal multum pytań bez odpowiedzi. do tego ogromna ilość easter eggów i nawiązań, świetna ścieżka dźwiękowa i obsada.


John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 26 Listopad 2019, 10:04:26 »
Podoba świetny retcon z 6 odcinka który doskonale łączy się z fabułą serialu i komiksu. Tak jak chciałem wierzyć, że z czasem zbyt duża ekspozycja wątku rasizmu znajdzie swój sens w tej historii. Choć nadal pozostaje cała lista pytań które chciałbym zadać. Looking Glass to moja ulubiona postać w serialu i czekam jak poprowadzą ją dalej. Wydaje się być odpowiednikiem Rorschacha, ale tego filmowego - od Zacka Snydera, a nie komiksowego oryginału. Pewnie w wielu fanach nieźle się zagotowało po rewelacjach z 6 odcinka związanych z Hooded Justice.


Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 08:40:51 »
minęła doba od ostatniego odcinka i nadal cisza? intryga się coraz bardziej zagęszcza, zegar zaraz wybije dwunastą, a nadal nie wiadomo co się wtedy wydarzy. na jeden rozwiązany wątek dostajemy dwa które się komplikują. Siódma kawaleria której działania na początku wydawały się oczywiste z każdym odcinkiem coraz bardziej komplikuje rozwiązanie zagadki.

No i najważniejsze -

Spoiler: PokażUkryj
pojawił się Doktor Manhattan. co najciekawsze - na reddicie przewidziano już na wysokości 3 odcinka (!) w czyim ciele przebywa:

https://www.bustle.com/p/this-dr-manhattan-easter-egg-on-watchmen-revealed-his-identity-weeks-ago-19415551

Wibrator Excalibur. Ex-Cal-Abar. :D :D :D


W ogóle wisienka na torcie z poprzedniego odcinka - podprogowa kontrola umysłów. Świetnie wykorzystany wątek amerykańskich paranoi z lat zimnej wojny.

EDIT: przyznać się kto jeszcze czeka na wyjaśnienie kim/dla kogo pracował Lube-men? Ta postać to kolejny srogi mindfuck serialu, przyznam się że aż przewinąłem tę scenę i obejrzałem ponownie żeby upewnić się czy to sie w ogóle wydarzyło. jakby ktoś nie pamiętał:


plus teoria z reddita kim byłby ten facet gdyby Watchmeni byli z uniwersum Marvela ;):

https://www.reddit.com/r/Watchmen/comments/e51r6l/lubeman_is_the_herald_of_doctor_manhattan/
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Grudzień 2019, 09:33:01 wysłana przez Krzysztof_Kuryłło »

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 09:39:20 »
Atmosfera konkretnie się zagęszcza!
Absolutny top seriali DC. Jeśli nic się nie zmieni i coś tego nie spieprzy - mega szacun dla Lindelofa - robi to znakomicie!

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 14:06:46 »
Cytuj
minęła doba od ostatniego odcinka i nadal cisza?

Ja nic nie pisałem, bo mnie zatkało. Nie mam słów by opisać zajebistość tego serialu.

Kapral

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #53 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 14:19:51 »
Zajebistość zajebistością, ale znajoma z NYC twierdzi, że przez ten serial może się w USA zacząć nowa ruchawka na tle rasowym. Podobno tam się już pod powierzchnią nieźle gotuje. Dla jednych tematyka jest niewygodna, dla drugich to jak rozdrapywanie starych, ledwo zagojonych ran.

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #54 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 16:01:23 »
Widziałem to w jakimś tabloidzie internetowym. Jeśli ktoś to nakręca to media właśnie.
Po "Django" czy dajmy na to "12 Years a Slave" też tak kipiało? Nie sądzę. Jak wszędzie - media manipulują i podjudzają.

Swoją drogą - oprócz słynnej Tulsy to w tym serialu czarny białego posuwał póki co.. ;) No chyba, że teraz ktoś się doczepi, że niebieski czarną.... :))

Offline perek82

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 16:22:46 »
Ja mam nadzieję, że to wszystko dąży do jakiejś konkluzji. Jest mnóstwo wątków, z których część zaczyna się zazębiać, a część zupełnie nie. No i dochodzą kolejne.
Zaczynam się przekonywać powoli do tego serialu, bo na początku w sumie niewiele się działo. Ale ostatnie 3 odcinki - klasa.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 16:52:07 »
Spoiler: PokażUkryj
Swoją drogą to tak oczywisty, ale wciąż dobry twist - Bóg chciał być zwykłym człowiekiem, a każdy zwykły chce być Bogiem. I to rozumiem. Ograniczenia nadają sens życiu, ich brak dewaluuje jego znaczenie i odbiera człowieczeństwo. Ja to kupuję. Szczerze, byłem pewien że Manhattan nigdy się nie pojawi. Liczę że wątek Ozymadiasza choć w połowie się wyjaśni przed finałem.

I niechże Looking Glass pojawi się w kolejnym odcinku.

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:48:04 »
ciekawe kim jest Trieu (albo z kim jest związana)? na reddicie ktoś wpadł na pewien pomysł, trochę naciągane, ale skoro Excalibur się sprawdził...:

https://www.reddit.com/r/Watchmen/comments/e5pn15/through_the_looking_glass/

plus mamy odpowiedzi na kilka pytań w wykonaniu Reginy King :D

Spoiler: PokażUkryj

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 13:05:09 »
Spoiler: PokażUkryj
Wydaje mi się że Lady Trieu jako córka Ozymadiasza to zbyt oczywisty trop i raczej nie pójdą w te stronę. Zawsze może być córką... nikogo. Nową postacią inspirującą się Ozymadiaszem. Nie wszystko musi być pochodną poprzedniego pokolenia, a nawet nie powinno, i jak dotąd Lindelof to rozumiał, równoważąc własne pomysły z komiksem.

Kapral

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 13:44:37 »
Swoją drogą - oprócz słynnej Tulsy to w tym serialu czarny białego posuwał póki co.. ;) No chyba, że teraz ktoś się doczepi, że niebieski czarną.... :))

I co z tego wyjdzie?