Autor Wątek: Watchmen (serial)  (Przeczytany 16222 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #30 dnia: So, 02 Listopad 2019, 15:20:00 »
nie wiem kim są ci kolesie, ale podziwiam że byli w stanie gadać o serialu dłużej niż on sam trwał.

mi trochę emocje opadły po drugim odcinku. tzn dalej jest dobrze, intryga się zagęszcza, ale czegoś tam brakuje. boję się że cała impreza skończy się jak Westworld - świetne otwarcie a potem zjazd ślizgem praktycznie pionowo w dół.

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 15:44:59 »
nie wiem kim są ci kolesie, ale podziwiam że byli w stanie gadać o serialu dłużej niż on sam trwał.
teraz takie trendy... ;)

mi trochę emocje opadły po drugim odcinku. tzn dalej jest dobrze, intryga się zagęszcza, ale czegoś tam brakuje
Mam dokładnie tak samo. Liczyłem, że drugi odcinek podkręci emocje, a było wręcz ich mniej niż w pierwszym odcinku. Czekam na wieczorny seans 3 epizodu. Liczę na niego bo jak nie to opadnie mój entuzjazm...

Online misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 17:05:04 »
Podobno odc. 6ty (jeśli wierzyć tym, którzy widzieli już przedpremierowo) nadaje serialowi odpowiedniej ciężkości i spina fabułę z komiksem.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 19:00:33 »
Też o tym słyszałem dlatego bardzo czekam na ten odcinek, by poczuć w końcu że oglądam Watchmen, a nie political fiction tylko o problemach czarnoskórych. Jeżeli zepną to wszystko z esencją komiksu Moore'a to da też inne spojrzenie na poprzednie odcinki. Choć nie powiem, już w 3 czułem takie delikatne smyranie czarów Moore'a na karku, ale to jeszcze nie to czego oczekuje. Jeszcze trochę.

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 08:34:29 »
(...)Choć nie powiem, już w 3 czułem takie delikatne smyranie czarów Moore'a na karku, ale to jeszcze nie to czego oczekuje. Jeszcze trochę.
Po lekturze 3 epizodu stwierdzam, że w tym serialu jest więcej Moore'a niż u samego Moore'a. Mamy już 3 oryginalnego watchmen'a, nie wspominając o wcześniejszych Minuteman'ach.
Ja czułem mrowienie na karku w związku z spodziewanym przeze mnie pojawieniem się dr. Manhattana. Było blisko ale jeszcze nie tym razem...
Odcinek bardzo na plus.

Online misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 08:47:41 »
Oj tak - trzeci odcinek bardzo na plus. Główna postać tego odcinka kradnie każdą scenę!

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:52:54 »
Faktycznie trzeci odcinek najlepszy jak dotąd. Kremacja ładunkiem wybuchowym na żywca, wielkie niebieskie dildo, tęsknota zgorzkniałej kobiety za boskim bad boyem, kostium jednego z klasycznych Watchmenów, oraz pierwsze spotkanie starego i nowego pokolenia, to wszystko w jednym krótkim epizodzie. Też wywnioskowaliście z dialogu Silk i tego polityka, że Nite Owl siedzi w więzieniu? Chyba jego aluzja nie imała się jedynie zwykłej sowy.

Online misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 14:23:32 »
Też tak to odebrałem, zwłaszcza że zdelegalizowano zamaskowqnych mścicieli. Nite Owl mógł być pierwszym kozłem ofiarnym nowej ustawy.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 14:36:27 »
Ciekaw jestem jak będzie szedł wątek Silk Spectre, bo jej nie lubiłem w komiksie jako postaci, więc tym bardziej jestem ciekaw co z nią zrobią tutaj. Lindelof mówił, że będą retconować pewne rzeczy, ale chyba romansu z Nite Owlem nie zretconowali? Tutaj nie było ani sugestii do niego, mówiła tylko o Manhattanie. Nikt raczej nie miał wątpliwości że Dan Dreiberg to tylko pocieszenie po jej prawdziwej miłości, mimo wszystko liczę że będzie On później przepracowany w historii. Widzieliśmy okulary które noszą bohaterowie, na pewno są autorstwa Nite Owla które zrobił w zamian za mniejszy wyrok.

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 15:04:58 »
HBO stworzyło witrynę z materiałami dodatkowymi, uzupełniającymi lorem serialowych Watchmen. Strona najwyraźniej jest niedostępna dla Polski - przynajmniej u mnie link przekierowuje na stronę HBOGO. Odnośnik: https://www.hbo.com/peteypedia. A tutaj macie streszczenie tych teorii: https://www.denofgeek.com/us/tv/283973/hbo-watchmen-supplemental-materials-reveal-secrets-peteypedia
https://screenrant.com/watchmen-hbo-disproves-judd-nite-owl/

Generalnie Nite Owl siedzi w pierdlu ;).

W temacie trzeciego odcinka - majstersztyk. Czuć dystopijny i brudny klimat Watchmen, każda kolejna minuta ujawnia nowe fakty odnośnie uniwersum w którym się rozgrywa akcja. Czekam dalej z niecierpliwością.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 15:16:51 »
Irons jako Ozymadiasz w wersji starczej/odmienionej jest lepszy niż Goode w filmie Snydera.

Online OokamiG

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 15:50:00 »
Strój Ozymandiasa był zbyt plastikowy u Snydera tu prezentuje się odpowiednio kiczowato. 3 odcinek najlepszy ,Laurie  zajebiscie zagrana. W końcu mamy pogląd na całą otoczke , wygląda na to, że Tulsa to swojego rodzaju eksperyment społeczny, którego powodem jest przeszłość. Po dwóch odcinkach byłem sceptyczny, teraz czekam na kolejny. 

Online misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 16:15:25 »
Strój Ozymandiasa był zbyt plastikowy u Snydera tu prezentuje się odpowiednio kiczowato.
A to nie to samo? Tu też był plastikowy!

Online OokamiG

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 16:35:44 »
Tylko, że porównaj sobie kolory obu wersji. Strój u Snydera starał się być mroczniejszy, co nie grało z tym plastikiem. Tu kolory współgrają z jego kiczowatością. 

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 17:37:16 »
A ja tam ubolewam nad losem dobrego chłopa Nite Owla w więzieniu, zapomnianym i wypartym przez niebieskie dildo... :(