Autor Wątek: Watchmen (serial)  (Przeczytany 16237 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 14:45:30 »
Zresztą po ostatnich wysokobudżetowych niewypałach pokroju Altered Carbon i Westworld,

Niewypałach? Przecież Westworld jest genialny! No ok, to moja opinia, ale i tak serial zbiera bardzo dobre recenzje. A Altered Carbon też daje radę. Książka też momentami przynudza, więc w sumie ekranizacja wiernie ją oddaje. Ale i tak chętnie obejrzę 2gi sezon. No właśnie - ktoś coś wie na temat kolejnego sezonu AC?

Offline death_bird

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:55:53 »
W przypadku "Westworld" zaciąłem się na pierwszej połowie drugiej serii i nie jestem w stanie dalej się przemóc.
Natomiast stwierdzenie, że ekranizacja "Altered Carbon" daje radę to przy uwzględnieniu wszelkich zmiennych pt. "gusta" jednak pogranicze herezji. W stosunku do literackiego pierwowzoru ten serial to jest jakaś popierdółka a nie Kiler... znaczy się: nie dorasta książce do pięt. Ja rozumiem konieczność wycinania wątków i ew. zmian, ale takie głupoty jakie tam poutykali to oczy krwawiły podczas oglądania.
Jak dla mnie jego jedynym plusem była Ortega (ew. może jeszcze
Spoiler: PokażUkryj
"wejście na arenę" Kawahara
, ale to co zrobili z tą postacią to był dramat w trzech aktach...)

Sorry za OT...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 14:15:22 »

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 16:00:08 »
1 odcinek Watchmen to dobra telewizja, ale odnoszę wrażenie że Lindelof chciał nakręcić serial o prześladowaniach czarnoskórych i rasistowskich bojówkach białych, więc podczepił to pod markę komiksu by łatwiej przepchnąć. To dopiero 1 odcinek, zatem wszystko jeszcze może iść jeszcze w kierunku hołdu dla komiksów, ale póki co mam wrażenie jakbym zobaczył ambitniejszą kontynuacje Luke'a Cage'a z Netfliksa (a może nie ambitniejszą, tylko przede wszystkim droższą...)

Offline Darth_Simon

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 23:07:15 »
Pierwszy odcinek ciekawy ale nienajlepszy.
Liczyłem trochę na więcej.
Powiązania z oryginałem i nawiązanie do niego na chwilę obecną bardzo luźne.
Liczę że się rozwiną.
Najbardziej podoba mi się koncept policji w maskach.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline xanar

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 23:16:01 »
Te amerykany z internatu mówią, że to kontynuacja ostatniego komisu a nie filmu.
« Ostatnia zmiana: Pn, 21 Październik 2019, 23:18:13 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 23:24:54 »
Jechałem w weekend pociągiem i ktoś na półce zostawił numer Polityki bodajże sprzed dwóch tygodni. Przekartkowałem, w środku wywiad z Lindelofem przeprowadzony z panem, którego kojarzę z naekranie.pl. Przeczytałem go i jestem spokojny o wizję Lindelofa i wcale nie miałem wrażenia, że DC kazało mu pisać scenariusz pod Doomsday Clock.

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:06:11 »
Jestem po pierwszym odcinku i muszę przyznać że otwarcie sezonu bardzo mi podeszło. Oryginalni bohaterowie przeplatają się gdzieś w tle, ale na pierwszym planie pokazane są reperkusje ich działań. Atmosfera jest dosyć gęsta, otrzymujemy duże pole do domysłów. Całość podana jest w lekko surrealistycznym i niepokojącym klimacie, uważam że wizja przyszłości po działaniach Watchmen jest naprawdę intrygująca (w szczególności działania policji), ale nie wyobrażam sobie oglądać tego bez znajomości oryginałów. No i dodatkowy plus - otrzymujemy naprawdę mnóstwo easter eggów, oglądajcie uważnie.

Trzeba też przyznać że serial jest swoistym komentarzem politycznym/społecznym. Jak ktoś jest wyczulony na takie klimaty - odradzam, nie macie się po męczyć. Mi z reguły takie klimaty totalnie nie robią, tak tutaj już wyczułem lekkie zmęczenie materiału.

Aha, ścieżka dźwiękowa w wykonaniu Trenta Reznora to absolutny majstersztyk.

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 10:18:17 »
(...)
Powiązania z oryginałem i nawiązanie do niego na chwilę obecną bardzo luźne.
(...)
Ja bym powiedział wprost przeciwnie. Jest ich sporo. Od postaci (Veidt) nadal żyjących, po ich kontynuatorów bądź zainspirowanych ich ideologią/działaniem, efekty ich poczynań etc. Był Dr. Manhattan nawet - subtelnie, ale jednak. Ciekawi mnie ta wzmianka o oddziaływaniach międzywymiarowych (deszcz kałamarnic?) za które odpowiada - właśnie - kto? Rząd? Dr. Manhattan? Dużo tego w sumie. Może dziś sobie powtórzę nawet. Kapitalny pomysł z stylem pracy policji i ich tajnej "loży" ;) Ogólnie dużo frapujących wątków i choć czuję niedosyt - pierwszy odcinek rozbudził moje oczekiwania i nadzieje na dobre! Muzyka faktycznie elektryzuje. Ogólnie strona wizualna jest kapitalna i dopracowana. Rewelka!

Te amerykany z internatu mówią, że to kontynuacja ostatniego komisu a nie filmu.
A który to ostatni komiks?
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Październik 2019, 10:19:53 wysłana przez Gazza »

Offline xanar

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:10:24 »
Nie wiem, chyba ostatnie te co były to te Before Watchmen.
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:17:10 »
Serial kontynuuje komiks Moore'a ignorując Doomsday Clock.

Offline misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:17:53 »
Amerykancom chodzi o Doomsday Clock, w końcu akcja dzieje się tam w 2019.

Offline Gazza

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 11:59:26 »
Doomsday Clock nadal trwa. Seria doczeka się finału (jeśli nie będzie kolejnych opóźnień) dopiero w grudniu - nie sądzę by tak było. Po jednym odcinku ciężko się odnieść. Zresztą - tych 11 zeszytów i tak nie czytałem jeszcze, ale nie przeczę - może coś jest na rzeczy.

John

  • Gość
Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #28 dnia: So, 02 Listopad 2019, 13:46:39 »
Adam Antolski dobrze oddaje moje podczucia względem pierwszych odcinków.


Offline misiokles

Odp: Watchmen (serial)
« Odpowiedź #29 dnia: So, 02 Listopad 2019, 14:51:08 »
Ja nie miałem aż godziny odczuć.