Autor Wątek: Uniwersum Terminatora  (Przeczytany 10866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 11:40:01 »
Terminator 2 starring Sylvester Stallone


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 12:59:07 »



Najważniejsze pytanie, jakie stawia przed sobą "Terminator: Dark Fate", to wpływ tak zwanego ,,zerwania" z wszystkimi filmami z Uniwersum "Terminatora" oprócz pierwszych dwóch filmów, na "Dark Fate" właśnie. Alternatywna linia czasu w produkcji Cameron-Miller? Coś jak "Flashpoint", odnoga rzeczywistości od głównej Osi Czasu, powstała na skutek jakichś aberracji w strukturze czasu, a takiego ,,psucia czasu" mieliśmy niemało, oj nie mało w dotychczasowych "Terminatorach"? I fakt, Linda Hamilton w "Mrocznym Przeznaczeniu" niezaprzeczalnie będzie wymiatać!

Zaiste, koncept alternatywnej linii wydarzeń w "Dark Fate" mógłby być dla tego filmu w miarę dobrym rozwiązaniem. Ciekawe, czy w produkcji pojawiłoby się jakiekolwiek nawiązanie do ,,głównej linii wydarzeń"... Ewentualnie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 15:28:22 »
Niech rozjaśni się trochę w granicach tematycznych Uniwersum Terminatora na niniejszym forum. Któryś z modeli "T", z zabójczych cyborgów, za odświeżenie wątku o filmie "Terminator: Dark Fate" na pewno nie będzie nas ścigał... To tak z przymrużeniem oka, jak się mówi. ;) Kolejna odmiana zapowiedzi do "Dark Fate" zagościła eter internetów; tak ona wygląda:


 Nowy zwiastun - a tak naprawdę jego lekka modernizacja - do kolejnej odsłony cyklu filmowego "Terminatora" wypada dla samego filmu bardzo korzystnie. Historia niby-przeciętnej jednostki, która ma własne życie i kochającą rodzinę, w której to życiu nic nie wskazywałoby na to, że mogłoby dojść do tragicznego wręcz punktu zwrotnego, nagle, staje oko w oko z problemem, który nie tylko może zniszczyć jej życie, ale i zniszczyć cały świat, jest dla filmu dobrą podstawą fabularną. Wtłacza się w ten sposób do produkcji specyficzny dramatyzm, a to, bez względu na ostateczny wydźwięk takiej historii na tle całości, musi się w tego typu obrazie kinowym, co "Terminator: Dark Fate" po prostu znaleźć. I tak naprawdę, nie analizując aspektów technologicznych wykorzystywanych przy realizacji "Dark Fate", wynikających z nowego spotu do tegoż to filmu, które ewentualnie w samym filmie zawieść mogą fanów zbyt dużą dokładnością, np. całe spektrum zastosowanego CGI, nowa odsłona "Terminatora", z perspektywy niedawno wyemitowanych dodatkowych ładnie zmontowanych w trailer scen, zapowiada się bardzo dobrze. Można odnieść wrażenie, że film ten wprowadzi sporo zmian w Uniwersum Terminatora, oczyszczając go z dotychczasowej gmatwaniny, z której tak samo, jak Skynet odnosi zwycięstwo wynika, że Ruch Oporu zawsze zwycięży... Będzie dobrze, a to ,,dobrze" idzie do nas wielkimi krokami. 8)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #18 dnia: So, 19 Październik 2019, 16:26:02 »
Kotynuując powyższy post, chciałbym dodać, że wszystko na to wskazuje, iż "Terminator: Dark Fate" naprawdę wyśmienicie otworzy ostatnie 2 miesiące kinowego anno domini 2019. Nowy materiał do filmu - nowe sceny, dające w rezultacie wydłużony trailer w kategorii wiekowej + 18, zresztą dla tej grupy wiekowej film będzie przeznaczony - tylko potwierdza pozytywne fluktuacje, które najnowszy Terminator przyniesie. Jeszcze kilka miesięcy temu byłem z natury sceptycznie nastawiony do obrazu Tima Millera. Zdjęcia z planu, aktorzy, nowe postacie itp. Gdy obejrzałem wszystkie zapowiedzi do "Dark Fate", i to kilkukrotnie, potrafiłem zmienić nastawienie do dzieła, jak i do całej ,,kultury terminatorowej". To idzie wielkimi krokami, film wywrze pozytywne wrażenie na ogółu widzów. Nie wiem jednak, jak przyjmą obraz zaciekli miłośnicy Terminatora. "Dark Fate" zapewne nie zarobi wielkich pieniędzy, nie podbije okołomiliardowych pozycji w globalnym Box Office. To będzie bardzo dynamiczne, szybkie widowisko, bez zbędnej dramy i melodramatycznego pitu-pitu. I tego oczekuję od Tima Millera i Jamesa Camerona.

Oto Red band trailer, dla "Terminator: Dark Fate":

Offline Gazza

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 14:55:25 »
Trochę mnie smuci, podobnie jak w przypadku kolejnych odsłon Predatora czy Alien(s), twórcy zamiast wysilić się i stworzyć dobrą fabułę na dotychczasowych "zasadach", idą wciąż na łatwiznę wypluwając kolejne "potworki" w stylu więcej, bardziej wybuchowo, jeszcze lepsza wersja ... (tu wstaw: terminatora, predatora etc). Tak prościej, szybciej i taniej (?). Daję temu filmowi spory kredyt zaufania, ale kiedy się to skończy i scenarzyści zaproponują coś świeżego, a jednocześnie w starym dobrym duchu? Znakomicie zrobił to Cameron swoją kontynuacją Obcego - dało się!

Offline Szekak

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 16:52:41 »
Robic dwojke to zupelnie inna bajka niz robic czworke czy piatke. Dwojki zazwyczaj wychodza niezle w tefo typu filmach, Obcy 2, Terminator 2, pozniej zaczynaja sie schody jak nie wyatarczy zrobic wszystkiego wiecej jak w jedynce, a trzeba szukac nowych sciezek i powiewu swiezosci.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:50:17 »
Nieważne czy "Terminator: Dark Fate" okaże się finansową klapą, ot koszmarem, który w końcu miałby się ziścić, niby jako skutek powielania wciąż tego samego schematu fabularnego w cyklu filmowym Terminatora. Pozostaję dobrej myśli, z porcją pozytywnych fluidów krążącym w moim krwioobiegu. Dlatego powiem sobie ,,a co tam", i pójdę na "Dark Fate", na seans w szerokim, panoramicznym formacie IMAX. Jedynym ,,bólem", w kwestii tego nad wyraz specyficznego filmu, którego nie mogę zrozumieć, a który ciąży na moim fanowskim serduchu, jest emisja "Dark Fate" w polskich kinach w wersji z dubbingiem. Chodzą słuchy, że Cameron odciął się od filmu. W Box Office wróży się produkcji same straty, i to ogromne, chyba dużo gorsze niż w przypadku "Terminator: Genisys".

Offline misiokles

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 14:26:28 »
U mnie w Rzeszowie trzeba być rannym ptaszkiem by na dubbing się załapać, 90% seansów to napisy. A poza tym to też idę do kina!

Offline xanar

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 14:32:21 »
Herminator: Woke Fate  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Koalar

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 15:34:30 »
A to widzieliście? T2 3D: Battle across Time:


Biję się z myślami, czy iść do kina, poczekam na opinie. Liczyłem na kontynuację T2, a obawiam się, czy to nie odcinanie kuponów i przypadkiem nie "Hasta la vista, baby!" dla fanów pierwszych 2 filmów.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline misiokles

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 16:17:15 »
Opinie są już powszechnie znane - to raczej kiepski film bazujący na tych samych patentach.

Offline xanar

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 19:36:15 »
Nie spotkałem w internecie pozytywnej opinii, to jest standardowe kino, które się teraz tworzy, powymieniali mężczyzn na kobiety, bo przecież mężczyźni to zło w dzisiejszych czasach, znaczy zostawili jednego mężczyznę ale on gra tego złego, także wszytko ok  :)

Zamiast filmu to to już lepiej jakąś recenzje spoilerową obejrzeć, na pewno będzie to lepsza rozrywka, polecam:
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Listopad 2019, 19:44:18 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 21:26:12 »

Zamiast filmu to to już lepiej jakąś recenzje spoilerową obejrzeć, na pewno będzie to lepsza rozrywka, polecam:

Absurd goni absurd; po co oglądać recenzję danego filmu czy serialu, skoro nie będzie się go oglądać? Całkowity, pozbawiony logiki tok myślenia, chyba że taki zabieg ma służyć tylko zaspokojeniu odczucia, że nasza negatywna opinia dla jakiegoś dzieła, np. obrazu "Terminator: Dark Fate", nie jest jedyna, że ktoś za nas obejrzał film, i nieważne, że my go nie oglądaliśmy, bo - o ironio! - po, co skoro ktoś już to zrobił. Ach, w tym przypadku lubię używać określenia ,,gusta pozostają gustami", jak kto lubi... Osobiście wybiorę się na "Dark Fate", nie oglądając żadnych ani spoilerowych, ani niespoilerowych recenzji widowiska. Przy wyborze filmu, serialu, książki czy komiksu i innych form wyrazu popkultury, nie sugeruję się żadnymi recenzjami; nie oglądam, nie czytam ich, ani nie patrzę na oceny tego czego chcę doświadczyć. Zaburza to umiejętność samodzielnej oceny i możliwość wyrażania siebie, choć niekiedy zdarza mi się zerknąć na jakąś recenzję, lecz tylko wtedy, gdy chcę aby zasugerowała ona mi pewien trop, np. na co w wybranym przeze mnie filmie mam się nastawiać, czego mogę się spodziewać itp.

Offline xanar

Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 21:53:27 »
Bo ta recenzja lepsza od tego filmu, zresztą kiedy oni dobrego terminatora zrobili, w 91r.   :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Uniwersum Terminatora
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 22:12:06 »