Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130697 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #420 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 10:26:51 »
Twórcy dokumentu WOJNA GWIAZD serwują w postaci vlogów ciekawy cykl wokół filmowy WOJNA GWIAZD: KRONIKI. Dziś pojawił się nowy odcinek. Polecam. :)
O polskiej telewizyjnej premierze New Hope:

Lata 90-te kontratakują! (komiksy, książki, etc)

Premiera - Humor nie zawsze intencjonalny

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #421 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 11:18:21 »
Boszsz... Chłopcom starwarsowcom nie podobała się kreska Cama Kennedy'ego w "Dark Empire" i dlatego przestali czytać komiksy z uniwersum "Gwiezdnych Wojen"  :o

Trzymajcie mnie!!!  :(

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #422 dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 13:30:23 »
Trochę dziwnym jest się pytać, ale skoro zamierzam i temat zbiorczy jest ku temu odpowiedni, to już to czynię moi drodzy gwiezdnowojenni nerdzi, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy przeczytaliście już drugi tom powieści pt. "Thrawn: Sojusze", z nowego opracowania Thrawna autorstwa niezrównanego Timothy`ego Zahna? Czy książkę zgłębiliście, czy właśnie ją kupiliście lub wypożyczyliście, aby czym prędzej ,,ruchem przyspieszonym", w domowym zaciszu skupić się na jej treści i ją dogłębnie przeczytać? Z mojej perspektywy wygląda to następująco: "Star Wars: Thrawn. Sojusze", to beletrystyka, którą dopiero co zakupiłem; którą dopiero co dostałem od kuriera w paczce, w swoje ręce, którą to śmigiem migiem niebawem zaczynam czytelniczo pochłaniać.


Możliwe, że w powieści tej po raz pierwszy w Nowym Kanonie Uniwersum Star Wars, będziemy świadkami, jak
Spoiler: PokażUkryj
z ust bądź z perspektywy myśli skupianych w umyśle samego Wielkiego Admirała Thrawna (narrator), padają słowa tudzież jego myśli, że Darth Vader to skryty pod hebanową, opalizującą zbroją Anakin Skywalker, którego naście (jak nie więcej lat temu) Thrawn spotkał przy okazji pewnej wyprawy ("Legendy" i powieść T.Zahna: "Poza Galaktykę"). W "Thrawn: Sojusze", prawdopodobnie, Wielki Admirał wątkowo złączy się z Lordem Vaderem; w ten sposób stworzy się okazja poznania ich szerszej relacji w Nowym Kanonie Uniwersum.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #423 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:42:52 »
"Chłopcy starwarsowcy" wracają z nowym odcinkiem:

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #424 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 19:11:00 »
Ależ ja miałem hopla na punkcie SOTE, kiedy się ten projekt ukazał. Xizor, Guri i IG-88, to były kapitalne postacie, zupełnie z innej bajki niż oryginalna trylogia, a jednak doskonale do niej pasujące. Pamiętam jak z córeczką odgrywaliśmy na dobranoc scenki z komiksu, oczywiście figurkami Micro-Machines :) A potem część pomysłów z SOTE trafiła do Specjal Edition i szczęście było pełne (swoop, robot ASP, Outridera nie zauważyłem). Ech, cóż to były za emocje.

Dwa tygodnie temu kupiłem sobie powieść "Spisek Xizora" na Allego. A co!
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Czerwiec 2020, 19:12:37 wysłana przez Kapral »

Kapral

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #425 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 12:15:20 »
Z ogromną przyjemnością odświeżyłem sobie temat i okazało się, że wyraźne nawiązania do SOTE są też w "Mrocznym widmie". Po pierwsze wyścig na Tatooine wygląda zupełnie jak gonitwa swoopów w Żebraczym Kanionie (też na Tatooine). O proszę:


Po drugie, finałowy utwór bardzo przypomina "Duel of the Fates", czyli temat Dartha Maula:


Fajnie, że po tylu latach ciagle można znaleźć tam coś zaskakującego :)

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #426 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 18:28:09 »
Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale jeśli tak to miałoby wyglądać to nie do końca rozumiem jaki sens robić trylogię w świecie Star Wars, która z tym światem nie ma nic wspólnego...



Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #427 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 19:30:12 »
Zgadzam się zasadniczo - to, co jest opisane w filmiku, to by było jakieś zawracanie Wisły kijem, przy którym nawet trylogia sequeli wyglądałyby jak wzorzec ducha Star Wars* :). Ale z tego, co mi wiadomo, ten YouTuber jest trochę znany ze zmyślonych przecieków, więc nie pokładałbym zbyt dużej wiary w jego rewelacje.

Ja z kolei czytałem parę dni temu, że ktoś puścił plotę, że z uwagi na nierewelacyjne przyjęcie sequeli Disney chce je wyrzucić z nowego kanonu (wykorzystując ten koncept "świata między światami" z "Rebels": Palpatine miałby tam się dostać i zmienić z niego przyszłą historię, wymazując Epizody VII-IX). Ta, jasne...

---------------------------------------
* Nie bijcie, fani sequeli!
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #428 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 19:47:00 »
Tak, też to słyszałem, haha masakra. 



Z równie dziwnych plotek zabawna jest także ta o rzekomym remake'u oryginalnej trylogii ;)
 
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Lipiec 2020, 19:49:40 wysłana przez Bender »

Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #429 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 22:07:58 »
No, w sumie Disney ma doświadczenie, skoro ostatnio trzaskają jeden remake animacji z żywymi aktorami za drugim. Tu pewnie zasadą przekory mogliby zrobić remake Oryginalnej Trylogii w postaci animacji :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #430 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 10:42:39 »
Informacyjnie - Cinema City jeszcze zamknięte ale wystartowało Multikino i (przynajmniej w Poznaniu) wyświetlają Empire Strikes Back w wersji oryginalnej (bez subów)!

Offline Arion Flux

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #431 dnia: Pt, 31 Lipiec 2020, 23:05:28 »
Uwaga! Ważna informacja. Obliczenia niezbicie dowodzą, że Czarny Lord, Darth Vader, ważył co najmniej 450 kg (1000 funtów)! Oto dowód:

https://www.quora.com/q/smg?__ni__=0&__nsrc__=4&__snid3__=10308076280&__tiids__=9933333

Dlatego należy się dobrze odżywiać, najlepiej chlebem ze smalcem i pączkami. Zawsze to mówiłem, a nikt mi nie wierzył. I find your lack of faith disturbing, you stupid dieticians!

Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #432 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 12:14:36 »
Nie jestem ekspertem od fizyki i nie wiem, jak to wygląda w nowym kanonie, ale w starym można by chyba podniesienie kapitana Antillesa jedną ręką wytłumaczyć (poza potęgą Mocy) także ulepszeniami, jakie zastosowano przy tworzeniu stroju Vadera.

Buty Vadera były magnetyczne i w razie potrzeby mógł przywrzeć do pokładu statku (główne zastosowanie tego gadżetu to poruszanie się w próżni, ale może być przydatne także i tu). Górne kręgi kręgosłupa zostały wymienione na odlewy z plastali, żeby mogły utrzymywać ciężar kombinezonu, a resztę kości wzmocniono specjalnym roztworem mineralnym. Wzmocniono także protezy nóg - durastalowe pancerne płytki pomagają im dźwigać ciężar sprzętu i zbroi. No i na protezie prawej ręki Vader ma mandaloriańską rękawicę bojową, która wzmacnia siłę uścisku dzięki wewnętrznemu ciśnieniu zmikronizowanych cząstek żelaza. :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arion Flux

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #433 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 17:14:32 »
To wyjaśnia wszystko (o ile oczywiscie na przykład nie jesteś opłacany przez dietetyków za propagowanie fałszywych informacji, by podtrzymać ich wiarygodność). Dodatkowym agrumentem przemawiającym za podanymi przez Ciebie informacjami jest to, że Luke włócząc Vadera po przegranym przez niego pojednynku musiałby dzwigać niemal pół tony, jak i również argument (przemawiający do mnie najmocniej), że przeciez krzesło, na którym siedzial w Vader w Miescie w Chmurach u Lando na pewno załamałoby się pod takim ciężarem i w efekcie zamiast mrozacej krew w zylach sceny uwiezienia Hana Solo mielibysmy do czynienia ze sceną slapstickowa rodem z Flipa i Flapa. Choc pierwszy argument mozna zakwestionowac odwolujac się do Mocy, o tyle drugi juz nie, bo zaden z pradawnych manuskryptów Sithów ani nawet żaden holocron ich mistrzów nie porusza kwestii zachowania krzesła w stanie zintegrowanym pomimo nadmiernego ciezaru Sitha na nim spoczywającego. Moze w nowym kanonie cos sie w tej kwestii zmieniło, ale w kanonie starym na pewno nic takiego nie było.   

Offline Kadet

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #434 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 17:29:33 »
Ależ oczywiście, że nie opłacają mnie żadni dietetycy ni inni specjaliści żywieniowi. Swoje informację czerpię z miarodajnego i fachowego źródła ("Darth Vader. Kronika rekonstrukcji 3D" od Egmontu), które tylko przypadkiem wygląda jak składana książeczka dla dzieci :)

Jeśli jednak mielibyśmy pójść w tę drugą, sugerowaną przez Ciebie stronę, to wiadomym jest, że znawcy alchemii Sithów potrafili przy jej użyciu tworzyć stopy metali o olbrzymiej wytrzymałości. Zwykle używano tego do wytopu mieczy Sithów, ale kto zabroniłby Vaderowi wykuć sobie prywatne składane krzesełko Sithów, które mógłby przy sobie nosić i wykorzystywać w razie potrzeby? Wszystkim, którzy uznają to za absurdalne, przypominam, że jednym z artefaktów Sithów w starym kanonie jest zestaw do pedicure Mrocznego Lorda Ludo Kressha.

Ewentualnie Vader mógłby zablokować sobie wszczepy w protezach i miednicy w określonym ustawieniu i w ten sposób, wspierając się magnetycznymi butami, zawisnąć w bezruchu w pozycji siedzącej parę milimetrów nad krzesłem, nie dotykając wiadomą częścią ciała jego powierzchni. Ale tu do utrzymania równowagi musiałby chyba pomóc sobie Mocą :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!