Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130650 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #375 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 11:12:29 »
W końcu nadrobiłem Solo.
Niepotrzebny ale zarazem zupełnie nieszkodliwy prequel, którego przez sporą częścćczasu nawet nieźle się ogląda - w sumie od początku aż do akcji na Kessel byłem w miarę zadowolony, potem zacząłem się nudzić (najgorszy fragment jak dla mnie ten z kosmicznym monstrum z mackami), ale w samym finale znowu było lepiej. Ehrenreich do przeżycia, reszta obsady ok, czasami miałem tylko wrażenie, że muzyka jakoś średnio się komponuje z tym co widać na ekranie. Słabsze niż RO ale zdecydowanie lepsze od TFA i TLJ. No i Han strzela pierwszy :D

Coś w okolicach 6-7/10. Niech będzie 7 za to, że w finale poszło ku lepszemu, a nie w dół, jak to najczęściej bywa. Ten film nie zasługiwał na klapę.

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #376 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 11:31:02 »
Nowe filmy w ogóle jakoś mają pecha do monstów. Te z TFA i cała ta bzdurna akcja na statku Solo była całkowicie niestrawna. Ta też byłą beznadziejna. A same potwory są generyczne i zupełnie bez pomysłu. Wąż z TROS  bleh

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #377 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 17:03:35 »
Plugawy, wężowaty stwór z filmowego "The Rise of Skywalker", w swojej krótkiej scenie na Passanie prezentował się solidnie, wyzywająco, wręcz nadrzędnie realistycznie; każda jego gadzia łuska i cokolwiek co go tworzyło zostało świetnie odwzorowane i sprowadzone do obrazu filmu. Sęk w tym, że kompletnie nie pasował on do baśniowego konceptu "The Rise of Skywalker" narzuconego przez moczymordki z Disney'a. Na tle ogólnej atmosfery filmu i budowanego przez całą Nową Trylogię filmów Star Wars, klimatu, monstrum to przypominało przerośnięte wężowe ciało Nagini z Uniwersum Harry’ego Pottera, która mimo swej niby-smukłości i tak była ,,solidnie zbudowanym" stworzeniem. W ilustrowanej encyklopedii / przewodniku wszystkiego tego, co widzieliśmy i nie widzieliśmy w Epizodzie IX, na pewno dowiemy się tyle ile dusza zapragnie na temat stwora, którego Rey uleczyła Mocą w mrocznej pieczarze na Passanie.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #378 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 21:37:18 »
O ile zgadzam się co miałkości sceny z EVII na pokładzie statku Hana i tego całego zabójczego stwora o tyle wężowata bestia z EIX była zacna i wiarygodna choć scena ewidentnie wciśnięta na siłę by podbudować późniejsze wzajemne wyleczenia Bena i Rey.
No i powiązać „nowe zdolności w mocy” z
Spoiler: PokażUkryj
Baby Yodą z Mandalorianina
.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Styczeń 2020, 21:39:02 wysłana przez Gazza »

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #379 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 22:56:19 »
Niestety obejrzenie pewnej ilości filmów prędzej czy później uczula trochę na pewne mechanizmy. Wiadomo, że jak coś takiego się pojawia to w jakimś celu. I o ile jest to naturalne tak czasem boli łopatologia, a powinno być to jak najmniej widoczne. Czasami aż boli jak patrzysz na zmianę kadru w scenie na ujęcie z drzwiami w tle, i od razu wiesz, że ktoś zaraz przez nie wejdzie ;) 
Tu mi się nie podobała ani łopatologiczność sceny ani też generyczny design stwora.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #380 dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 14:23:52 »
Serial ze świata "Gwiezdnych Wojen", z akcją osadzoną w Galaktyce, zaraz po kinowym Epizodzie III Star Wars, jako niezrealizowany projekt samego George’a Lucasa? Cholibka, robota warta zainteresowania syndykatów Jabby the Hutta. "Star Wars: Underworld" byłoby widowiskową małoekranową produkcją - bez względu na to czy powstałby wtedy - w 2010 roku, czy zrealizowano by go w czasach współczesnych. Osadzony w klimatach prawdziwego występku, anarchii i chaosu - gdzieś pośród słynnych ,,coruscanckich poziomów" galaktycznej społecznej zgnilizny, gdzie każda własność jest kradzieżą, ów gwiezdnowojenny serial to jeden z tych projektów, który wyprzedził czasy, w których powstawał. Miejmy nadzieję, że w "Disney" odgrzebie zamysł "Star Wars: Underworld", i za niedługo - w najbliższej, niezbyt odległej przyszłości - go zrealizuje.

A oto fragment ,,surowizny" zfilmowanego materiału, jak ja to nazywam, z któregoś momentu ze "Star Wars: Underworld" właśnie. Wow! Niech się za to ktoś zabierze! Szkoda konceptu, szkoda klimatu!


Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #381 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 13:33:11 »
Nie wiem czy ktoś już nie wrzucał ale od kilku dni jest na YT w całości dostępny kapitalny dokument WOJNA GWIAZD. Ja widziałem na pokazie w kinie ale warto zobaczyć w każdym formacie! Polecam gorąco!

Offline Kielo

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #382 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 18:36:40 »
Fajnie to dosyc wyszlo. Nie lubie Turkiewicza, ale przyjemnie sie ogladalo. Pare znajomych twarzy :D

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #383 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 20:03:17 »
Dawno temu dotarłem do tego typka z Gdyni. Sprzedał mi za grosze worek niepociętych moldów wyjętych z wtryskarki. Ale wszystko dawno rozdane ;)
Trochę przydługie, ale fajnie się patrzy na te stare wycinki. Nazwiska znajome.

Offline Antari


Offline Kielo

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #385 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 18:31:27 »
Usmialem sie  ;D

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #386 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 18:33:15 »
Dobre :D  Tam sobie kręcą niby ten drugi sezon, ale jakoś o pozostałych planach słuch zaginął. Chyba już kurz opadł po Skywalkerze to mógłby się Disney określić czy mają jakieś plany w stosunku do SW.

Offline Kielo

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #387 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 18:39:50 »
Podejzewam, ze wszystkie plany teraz szlag trafil, ale ostatnie to byly chyba te:

https://www.denofgeek.com/tv/star-wars-movie-schedule-release-date-calendar/

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #388 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 19:03:32 »
  Ale coś takiego konkretniejszego. Czy będzie kolejna duża trylogia? Johnson nie dostanie żadnego filmu Star Wars do zrobienia to jest pewne. Spin offy, spin offami niech kręcą obydwa uważam za udane więc jeżeli miałyby jakąś taką mniej rozbuchaną historię to spokojnie mogą to być również filmy TV. Ale chciałbym znowu coś dużego i oby to nie był KoTOR, tak sobie nadrabiam teraz kolekcję  SW i zdałem sobie sprawę, że Gwiezdne Wojny to nie są do końca Gwiezdne Wojny bez ich cichych bohaterów - Szturmowców.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #389 dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 19:26:23 »
A już prawie dałem się nabrać, że to będzie prawdziwy zwiastun.... 😎
Tak czy inaczej cieszę się, że to już w tym roku, a news o Rosario jako Ashoka rozgrzał mnie na maxa! 👍💪🤘👌