Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130618 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #345 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 11:20:21 »
Z racji zbliżającego się kinowego "Epizodu IX" Star Wars, również i ja wprowadzam sobie swego rodzaju ,,ciszę w eterze" przed sensem tegoż to wyjątkowego filmu. Na seans produkcji wybieram się 20 Grudnia, na godzinę 19.00, do Cinema City w Galerii Plaza w Krakowie; format IMAX 3D z napisami, rzecz jasna. Epickość tego wydarzenia, jak dla mnie, bo każdy z nas do "Epizodu IX" ma swoje własne, ot specyficzne oczekiwania, z każdym dniem wzrasta niemożebnie! Wiem to już na pewno, że na jednym seansie "The Rise of Skywalker" się nie skończy, jak to w przypadku blockbusterów z Uniwersów tematycznych bywa. Zresztą galaktyczne filmowe realia, to nie jakieś tam Uniwersum tylko kruca fuks Gwiezdne Wojny! 🤗

"Epizod IX" zdaje się będzie trwał prawie 2 i pół godziny, co za tym idzie, na pewno nie zobaczymy w jego fabularnej skompresowanej strukturze wszystkiego, co byśmy chcieli ujrzeć; nie wierzę, że fani - zgodnie z zapewnieniami twórców - ujrzą w zwieńczeniu Sagi Skywalkerów wszystkie kilkanaście, ba, kilkadziesiąt ,,domknięć" najważniejszych wątków z wszystkich ośmiu Epizodów, we wspójną, funkcjonującą całość. Los Rey, Kylo Rena oraz sytuacja w jestestwie Mocy - chodzi o podział sił w Mocy bądź uzyskanie w niej kosmicznej równowagi, plus historia Snoke'a, przynajmniej w jakiejś retrospekcji, oraz ,,final battle", którą w filmie niewątpliwie ujrzymy, to rzeczy do ukazania w "The Rise of Skywalker" najistotniejsze!

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #346 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 19:42:58 »
Ja już praktycznie od jakiegoś czasu zafundowałem sobie "ciszę" przed premierową i nie oglądam tych wypluwanych masowo spotów i innych przecieków. :)

Bo zwyczajnie nie ma się czym ekscytować. Mam ustawione przypomnienie na dzień przed seansem żeby nie zapomnieć na kiedy mam bilety...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #347 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 21:47:08 »
Też pomijam spoty i featurettes

Ale kurczę podjarki zwyczajowej brak... (goddamn you, Rian!)
 
Kto idzie w środę?


Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #348 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 22:15:37 »
Moi.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #349 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 22:34:40 »
Poniżej SPOILER! Komentarz i lekka analiza do nowego spotu, który również znajdziecie niżej, umieszczonego - otagowanego - w znaczniku spoilerowym... Wchodzicie na własną odpowiedzialność:


Spoiler: PokażUkryj

Czysty, wręcz nieskończony, niezgłębiony anihilujące wszelkie życie mrok! Tak konkretny, pochłaniający jakiekolwiek spekulacje i wyobrażenia o kształcie i możliwości scenariuszowych "Epizodu IX" wydźwięk sceny spotkania Kylo Rena z Imperatorem, który nie wiadomo, czy odrodzi się czy nie, da się rozumieć. Lepszej kreacji różnych aspektów Ciemnej Strony Mocy w zwieńczeniu Sagi Skywalkerów nie można było sobie wyobrazić. A słowa Palpatine'a, że był ,,on każdym głosem, który słyszał" krnąbrny Ren pokazują, że albo Snoke był ,,wytworem" Sidiousa, albo Snoke był po prostu Snoke'em -,,przedmiotem manipulacji" mrocznego Imperatora. Poprzez tkaninę Mocy, która buduję Galaktykę Sidious mógł sięgnąć jej pierwocin i spowodować, dać przyczynek wszystkiemu, co miało miejsce - od Epizodu VII do Epizodu IX - momentu spotkania Imperatora przez Rena. Nawet zabicie Snoke'a w Epizodzie VIII przez rozdartego w rozumieniu Mocy Kylo, w związku z tą teorią, również byłoby super dalekosiężnym planem Palpatine'a. Scena ta jakże ważnego spotkania dwóch użytkowników Mocy sięga arcymistrzostwa w tworzeniu odpowiedniej scenografii, efektów specjalnych, muzyki Johna Williamsa, pracy kamery pod realizację tego istotnego elementu scenariusza. Coś arcy-niesamowitego!


Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #350 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 22:44:58 »
Prowizoryczne lepienie z gówna żeby się całość jako tako trzymała, a nie żadne tam mistrzostwo.

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #351 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 23:41:50 »
Kto idzie w środę?

O. Faktycznie. To już w środę. Czyli też się wybieram.
Do licha. Ależ Di$ney spartolił tę markę...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #352 dnia: So, 14 Grudzień 2019, 22:27:53 »
"Epizod IX" Star Wars musi wyjaśnić
Spoiler: PokażUkryj
, choćby przez kilka skromnych ekranowych minut - z wyraźnym głosem lektora w tle, o odpowiednim napięciu i rozciągnięciu tego, co się mówi, dopasowane do retrospekcji, w których zobaczylibyśmy Matta Smitha jako młodego Imperatora albo Dartha Plagueisa - to, co stało się z Sidiousem po eksplozji  II Gwiazdy Śmierci nad lesistym księżycem Endora; to, co przydarzyło się arcymistrzowi Ciemnej Strony Mocy, gdy zrzucony przez Vadera zlatywał w głąb reaktora II Orbitalnej Stacji Bojowej Imperium. Jeśli Sidious przeżył, otoczywszy się podczas upadku czymś na miarę,,pęcherza Mocy", logiczne jest założenie, że dostał się na ten cały ,,Exogol" (Ponoć nie jest to Korriban / Moraband, a niby Planeta-Sanktuarium, złowieszczy obszar z tego spotu; co za głupota, a cóż to jest?) i zaczął regenerować się: wykorzystywanie nauk swojego mistrza Plagueisa. Kto wie, być może Palpatine zdołał poznać to co kryje się za ,,nieśmiertelnością". Czyżby, jak Darth Plagueis, który próbował aczkolwiek mu się nie udało, on, Darth Sidious odniósł sukces badając midichloriany po śmierci organizmu?

Nieśmiertelność w Mocy? Czyżby jakaś tego aberracja była przyczyną przetrwania Imperatora (ex-Imperatora) przez ponad 30 lat, aż do ujawnienia się w kinowym Epizodzie, "The Rise of Skywalker"? Krucha, pełna słodkiej ropy i jadu egzystencja, która była niczym innym jak tylko zaszyciem się na ten okres, na monumentalnej Sanktuarium-Planecie, która przypomina Mortis, z tym że byłoby to całkowicie pochłonięte przez pierwotny, czysty mrok miejsce, któremu urok Baby Yody nawet by nie pomógł - obszar pomiędzy ciemnościami, gdzie Palpatine odzyskiwałby (w zależności od Interpretacji) swe siły.

Ten spot od "Disney/Lucasfilm Ltd." jest ,,pięknie mroczny," wręcz nieskończenie klimatyczny. Z drugiej strony jest to przykład głupiego posunięcia władz oby Wytwórni, sporo zdradzającego w kontekście fabuły filmu i licznych jego wątków, czy rozwiązań losów postaci... A może i nie, i to taka montażowa zmyłka?

Offline death_bird

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #353 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 22:09:22 »
Bo też zeszliśmy trochę ze ścieżki w wątku dot. Ep. IX.
Pamiętam, że jak czytałem trylogię Karpyshyn`a to nie dało się ukryć, że tu i ówdzie było chropawo, gdzieniegdzie naiwnie, ale im bliżej końca tym bardziej człowiek czuł się tak jak gdyby siedział na szpilkach a pod koniec już tylko nerwowo przewracał strony byleby prędzej dowiedzieć się jak to się skończy. Jeżeli faceta poznać po tym jak kończy to Drew końcówką dał popis. Inna sprawa, że zakończenie wzbudziło takie kontrowersje, że aż sam Autor musiał dementować i potwierdzać co i jak. :)
Jak książkowa wersja uniwersum niespecjalnie mnie kręci tak tutaj mimo wszystko ekscytowałbym się:



I patrząc na obrazki takie jak ten:



widzę, że nie tylko ja...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #354 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 08:54:04 »
Lekka odskocznia od całokształtu "Epizodu IX", aby pozbierać myśli i przygotować się na kolejne seanse filmu, cóż, nie zaszkodzi. Dlatego postanowiłem zabrać się za lekturę nowokanonicznego "Thrawna" od Timothy'ego Zahna. Powieść, po 420 z 580-kilku stron, zdaje się mieć tą swoją thrawnowską charyzmę; mówiąc bardzo krótko: to świetna lektura. Na razie oceniam ją na: 9/10.

Polecam... I jeszcze raz polecam!


Offline Antari

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #355 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 10:51:14 »
No i jak wrażenia po seansie? Ja byłem wczoraj. Najlepsza część z nowej trylogii, co wcale nie znaczy, że w jakikolwiek sposób umywa się do starej. Jeżeli miałbym je (filmy nowej trylogii) ustawić obok siebie to 3-1-2. Nieco bardziej mroczna niż poprzednia, sporo fan serwisu. Ogólnie film jest takim głaskaniem po główce fanów i próbą (słowo klucz) naprawienia co było spieprzone poprzednimi epizodami. Niestety pewnych rzeczy nie da się naprawić. Mało tutaj nowości, dużo bazowania na tym co już było. Jak wyszedłem z kina to naszła mnie taka refleksja. Oni nie mają po prostu pomysłu na cokolwiek. Niby film miał wszystkie elementy charakterystyczne dla SW, a z drugiej strony nie było tej iskry, tego czegoś co sprawia, że obejrzałbym jeszcze raz. Film w klimatach Star Wars, nie będący Star Wars. Na plus, że nie było dłużyzn, akcja szybko się zawiązuje od pierwszych minut, ceną za to jest gówniany character development ale w sumie nie ma tu czego budować. No i Sheev na propsie :D


Offline stachel

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #357 dnia: Wt, 24 Grudzień 2019, 23:44:58 »
Dawno Egmont nie zasmucił mnie bardziej:
* w 2019 roku nie wydali żadnej młodzieżówki z SW
* zamiast wydać Słownik Ilustrowany wydają nowszą wersję Encyklopedia postaci (słownika ma w ogóle nie być na polskim rynku jak z Zemstą Sithów)
* brak zapowiedzi SWK na 2020 (co roku był chociaż jakiś zarys), chociaż patrząc, że kolejny tom ma być w lutym to może utrzymają 6 tomów na rok
* tylko jeden tom komiksowych Legend w 2019

Do tego Uroborosowi też nie idzie zbyt dobrze i 2020 nie przepełnia mnie optymizmem. Czy marka SW ma się aż tak źle w PL, że nic się nie opłaca wydawać?

Wybrałem ten temat, bo nie chciałem zakładać nowego książkowo komiksowego :P
« Ostatnia zmiana: Wt, 24 Grudzień 2019, 23:46:35 wysłana przez stachel »

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #358 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 11:47:05 »
Skoro czas podsumowań i pewien rozdział zamknięty to moje podsumowanie na dziś wygląda tak:

1. The Empire Strikes Back
2. Star Wars
3. Return of The Jedi
4. The Force Awakens
5. Revenge of The Sith
6. Attack of The Clones
7. The Phantom Menace
8. The Last Jedi
9. The Rise of Skywalker


A wersji rozszerzonej:

1. The Empire Strikes Back
2. Star Wars
3. Return of The Jedi
4. The Force Awakens
5. Rogue 1
6. Revenge of The Sith
7. Attack of The Clones
8. The Phantom Menace
9. The Last Jedi
10. Solo
11. The Rise of Skywalker

Offline R~Q

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #359 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 14:07:06 »
1. Attack of the Clones
2. The Phantom Menace
3. Revenge of the Sith
4. Rogue One
5. Return of the Jedi
6. Empire Strikes Back
7. A New Hope
8. Solo
9, 10, 11: Disnejowa trylogia