Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130622 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #330 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 15:34:21 »
Słyszałem o jakiejś podróbce Star Wars od Cormana, do której efekty robił Cameron. Ktoś o tym słyszał?

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 06:47:05 »

John

  • Gość

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 11:46:30 »
Ta akcja nawet bez tego podkładu była kapitalna! Genialnie zaprojektowali tą postać i jej zachowanie na ekranie. Od drobnych gestów, mimiki po takie właśnie numery! Jutro ciąg dalszy!! :))

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 18:14:36 »
Portal fanowską-społecznościowy, sporo piszący o popkulturze, "Flarrow.pl", zamieścił niedawno ciekawego newsa, wprost z zagłębia tematycznego zbliżającego się coraz większymi krokami "Epizodu IX" Star Wars, "The Rise of Skywalker". W materiale, o pochodzeniu Rey - rzekomym wdrożeniu takowego założenia do "Epizodu IX" - piszący artykuł zacytował fragment tekstu zagranicznego portalu informacyjnego (a może jest to jakaś gazeta) powołującego się na pracę Colina Treverrowa przy nadchodzącym filmie:

W niewykorzystanej historii autorstwa Trevorrow’a i Connolly’ego, Rey miałaby bardzo interesujące backstory. Nie, nie byłaby Solo ani Skywalkerem. Byłaby córką kucharki, pokojówki i niani Bena Solo. Rey i Ben mieli dorastać razem – byłaby niczym jego młodsza siostra.

Nie wiadomo, czy matka Rey zostałaby zwolniona przez swoją słabość do alkoholu, jednak wiemy, że Colin Treverrow chciał kontynuować wątek, według którego rodzice Rey byli absolutnie nikim. Matka i ojciec Rey mieli walczyć w bitwie o Jakku przed wstąpieniem na służbę do rodziny Solo. Finalnie jednak powracają na pustynną planetę
".

I jak forumowicze, sądzicie, że jest szansa aby w "The Rise of Skywalker" poznać genezę pochodzenia - ten konkretny rodowód Rey z Jakku? Czy mogłoby to wyglądać jak w powyższym przykładzie?


Dwa tygodnie, krutaczne dwa tygodnie zostały do premiery "The Rise of Skywalker"... Nerdgazm!

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #335 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 08:44:39 »
Meh, dziś nowy epizod Madalorianina więc kto by się tam pierdołami o Rey przejmował..... ;)

A tak na poważnie - obstawiam, że i tak wszystkiego się z lektury "tRoS" nie dowiemy. Na wyjaśnienie kim był Snooke już w ogóle .....

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #336 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 10:30:26 »
Zapomniałem już przez Mandaloriana, że Abrams jakiś film robi ;)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #337 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 11:55:34 »
,,Dawno, dawno temu w Galaktyce...". Już niedługo, 13 dni od teraz (niektórzy obejrzą pokazy przedpremierowe) słowa te pojawiają się w pierwszych kadrach wyświetlanego obrazu "The Rise of Skywalker". A dopełni to wysoka tonacja otwierająca film, tak klasyczna i dźwięczna, skomponowana przez Johna Williamsa, wybrzmi w niesłychany sposób, i kto wie, czy nie poraz ostatni. "The Mandalorian" w pewien sposób odwrócił uwagę od zgiełku spekulacyjnego związanego z premierą "Epizodu IX". Baby Yoda robi furorę, ba, nadmierny entuzjazm tyczy się całego serialu, który jest ponoć znakomity. Osobiście zabiorę się za niego, gdy zawita do Polski usługa streamingowa "Disney +", i też tak samo jak na zwieńczenie Sagi Skywalkerów, na ten serial po prostu nie mogę się doczekać.

A tym czasem "Disney/Lucasfilm" zalewa nas coraz to nowszymi ujęciami wmontowanymi w pierwszy z wielu 30 sekundowych spotów reklamujących "The Rise of Skywalker". W konsekwencji dostajemy - jak w odnośniku poniżej - tylko kilka ciekawych kadrów, mówiących jedynie tyle, że Finn, Poe i cała reszta będą towarzyszyć Rey do końca jej misji, że ,,pójdą za nią, tam gdzie ona pójdzie" itp. Nie docierają do mnie słowa ,,ex-Imperatora", o ,,bitwie, która ma się zacząć", jakby zapowiadał on to niesamowicie spokojnym, przeświadczonym o wyniku pojedynku, tonem. Mówi się, że w filmie zobaczymy nową ,,właściwość" Mocy, a Kylor Ren ukaże nieco więcej tajemnic o swoim pochodzeniu.

Najnowszy spot dla "The Rise of Skywalker" - chyba, że "Star Wars" z kanału na YouTube wrzuciło kolejny filmik, bo niedługo będzie to cały "Epizod IX", jak tak dalej pójdzie - w odnośniku poniżej:


John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #338 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 08:39:18 »
Widzę że jakieś narzekanie na 5 odc Mandaloriana się podniosło, a chyba niektórzy zapominają o czym to jest serial - o tułaczce wyrzutka, i takie filery będą i być powinny. Jak dla mnie to miła tygodniowa dawka podróży Mando :) Klasyczne podejście do przygodówki - bohater się kręci, zatrzymuje w różnych miejscach, czasem w mniej ciekawych. Niektórzy by chyba oczekiwali że co odcinek będzie ratować nową wioskę. Oczywiście z samymi kobietami, bo jeśli będzie mało kobiet, to feminiści podniosą weto i zbojkotują serial.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #339 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 14:03:40 »
Dla mnie odcinek znakomity. Tyle w nim fan service że miło. Przyczepiłbym się tylko do tanich efektów wybuchów w przestrzeni kosmicznej, ale może  to tylko moje drobiazgowe podejście do tego aspektu Star Wars.
Jest dobrze!

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #340 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 14:41:15 »
Szeroko się uśmiechnąłem przy easter-eggu do Hana Solo :)

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #341 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 18:14:17 »
Sympatia, szacunek, zaufanie do takiego Uniwersum popkulturowego, jak Uniwersum Gwiezdnych Wojen, potrafi tworzyć nowe wymiary. Wymiary, które łączą ludzi, budują niezniszczalne więzi, poprzez które kształtuje się w nas prawdziwa pasja  - np. w przypadku "Gwiezdnych Wojen" - a nie tylko coś, co traktowane jest jako kolejny element wypełniający czas wolny - taka kanapowa kultura masowa. Epizod IX kinowych Gwiezdnych Wojen, w kinach już za 9 dni - dla mnie 11, bo na film wybieram się 20 Grudnia, na godzinę 19.00, na wyświetlany w formacie IMAX 3D z napisami seans w kinie Cinema City w Galerii Plaza, w Krakowie. A poniżej w odnośniku ciepły, nostalgiczny spot reklamowy pokazujący to, jak Gwiezdne Wojny tworzą z aktorów, ba, całej ekipy pracującej nad dziełami z całego Kanonu Epizodów kinowych, szanującą się rodzinę. I chyba tak jest, nie jest to tworzone pod publiczkę - na to nie wygląda. Twórcy spotu rzeczywiście trafiają w dziesiątkę z przekazem. Przynajmniej, w odniesieniu do "The Rise of Skywalker", materiał na pewno wpłynie łagodząco na spory w fandomie galaktycznego Uniwersum oraz zachęcająco do obejrzenia Epizodu IX!
 



Offline Gieferg

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #343 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 01:57:51 »
Cytuj
Na wyjaśnienie kim był Snooke już w ogóle .....
A tego jeszcze nie wiemy z ostatnich spotów? :P
Spoiler: PokażUkryj
Marionetka/wcielenie Palpiego czy coś w ten deseń.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #344 dnia: Pt, 13 Grudzień 2019, 07:14:47 »
Ja już praktycznie od jakiegoś czasu zafundowałem sobie "ciszę" przed premierową i nie oglądam tych wypluwanych masowo spotów i innych przecieków. :)

W pewnym stopniu to zasługa Mandalorianina :)) Dziś kolejny epizod!!  8)