Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 130657 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #285 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 16:34:37 »
Ja ostatnio zdecydowałem, że jednak chcę zobaczyć nowe "Gwiezdne Wojny".

Dlatego, że współscenarzystą jest Chris Terrio.

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 00:01:33 »
Takie pytanie trochę z innej beczki.

Dostępny już jest serial Mandalorian jednak tylko w 3 krajach.

Na polskim YT  podcasterzy (Napisy Koncowe) już go sobie obejrzeli - bo jest parę sztuczek, jednak w świetle prawa żadne w 100% legalne.

Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie fakt ze większość z nich ciągle pieprzy że legalny dostęp do popkultury, czytanie skanów komiksów to zło itp.

Co wy na takie podwójne standardy?

Mają dostęp do DisneyPlus z Holandii co nawet byli w stanie udowodnić, przed recenzją Mandaloriana prezentując swoje omówienie oferty holenderskiej wersji Disney. Więc Napisy Końcowe są "kryte". Udostępniła im go wg. słów prowadzących ich słuchaczka. Bez znaczenia nawet jeśli słuchaczka by nie istniała, bo pokazali że mają dostęp do tej platformy:


Często się z nimi nie zgadzam i mnie irytują, ale raczej są konsekwentnymi ludźmi i chciałem wskazać że to niesłuszne oskarżenia.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 00:02:18 »
"Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker"; tak mamy to! Film dostał w końcu nowy spot promujący jego, mającą za niecały miesiąc miejsce, premierę. Kilkadziesiąt sekund starych i nowych krótkich ujęć, to coś, co zrobiło zaskakująco dobre wrażenie, co wprowadziło nieco więcej dynamiki w ,,relacji" Kylo Ren - Rey, ale mimo to nie ukazało nic, co mogłoby nakierować fanów oglądających Epizod, na przebieg wydarzeń głównej osi fabuły - najważniejszych wątków itp.

"The Rise of Skywalker" już niedługo, w związku z tym zagwozdka numer jeden. Skąd - i gdzie oni się znajdują - wzięli się, jak widać na zdjęciu poniżej, w kinowym Epizodzie IX Sagi Skywalkerów, wyspecjalizowani, śnieżni Szturmowcy? Czyżby to była nowa planeta, jakoś związana z tą lodową, krystaliczną formacją skalną, niczym ,,lodowe miasto w chmurach", widzianą w finałowym trailerze do filmu?


A teraz przechodzimy do zżerającej a.k.a. ,,mózgotrzep" geekowski instynkt, wwiercającej się gdzieś w odmęty podświadomości, kolejnej zagwozdki, a mianowicie: coś mi po prostu podpowiada, że duża część ,,tajemniczej" floty, którą widzieliśmy na teser zwiastunie i pełnym trailerze do filmu, to chwyt neuromarketingowy dla podkreślenia wyjątkowości "Epizodu IX" Star Wars. Równie dobrze mogłaby być to ,,wizja w Mocy", którą do umysłu Rey przelał jakoś odrodzony lub ocalały ,,ex-Imperator" Palpatine. Nie rozpisując się więcej, dodam tylko, że jest to skrajnie niemożliwe, aby, przy założeniu, że armada najwyższej klasy okrętów ni to Najwyższego Porządku ni to Imperatora lub Sithów, którą widzieliśmy my w zwiastunie, będzie po stronie adwersarza filmu, Ruch Oporu rzeczywiście mógł pokonać tak gargantuiczną ilość jednostek najróżniejszego przeznaczenia. Ten film to jedna wielka i na dodatek dziwna tajemnica. :o :o


Online misiokles

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #288 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 06:36:53 »
Cytuj
Mają dostęp do DisneyPlus z Holandii co nawet byli w stanie udowodnić, przed recenzją Mandaloriana prezentując swoje omówienie oferty holenderskiej wersji Disney. Więc Napisy Końcowe są "kryte". Udostępniła im go wg. słów prowadzących ich słuchaczka. Bez znaczenia nawet jeśli słuchaczka by nie istniała, bo pokazali że mają dostęp do tej platformy:
Dostęp mają ale obejrzeć nie mogą bez vpn-ów gdyż polskie ip nie pozwoli im odtworzyć materiału. To właśnie było wspomniane wcześniej - jesteśmy legalni ale...😉

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #289 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:38:54 »
Przecież to można obejrzeć w kilka minut, ten Wasz vpn, i najwyraźniej to zrobili. Oskar Rogowski z Napisów Końcowych pisał na swoim fanpage, że udało im się obejrzeć legalnie. Możesz powiedzieć, że może kłamać, to ja Ci powiem że Ty kłamiesz, Mateusz też kłamał, Bazyl kłamie, i mój pies też kłamał. Ale skoro dali wiarygodne dowody na to że nie ukradli, to nie widzę sensu robienia śledztwa. Policja internetowa :o

Niech rzuci kamieniem pierwszy, który nigdy w życiu nic nie ściągnął z Torrentów. Zwłaszcza w czasach raczkującego internetu, kiedy po polskich blokowiskach krążyły pirackie kopie gier od znajomych, a w dzieciństwie crackowało się konsole. Nikt nie jest święty ale świętych do pouczania i moralizowania jak zawsze pełna kolejka.

A co do Mandaloriana, podoba mi się ten rozstrzał narracji i klimatu między 1 odcinekiem, mam nadzieje że będzie się to utrzymywać i będziemy dostawać różne epizody w rozmaitych konwencjach i miejscach. Oby tylko zaraz nie wyskoczyła jakaś "wielka intryga", wolałbym by Mando pozostał galaktycznym Wiedźminem :)

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #290 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 12:17:24 »

Niech rzuci kamieniem pierwszy, który nigdy w życiu nic nie ściągnął z Torrentów. Zwłaszcza w czasach raczkującego internetu, kiedy po polskich blokowiskach krążyły pirackie kopie gier od znajomych, a w dzieciństwie crackowało się konsole. Nikt nie jest święty ale świętych do pouczania i moralizowania jak zawsze pełna kolejka.


OK tylko po co cisną po tych którzy czytają skany komiksów a sami na półlegalnie oglądają serial?

Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #291 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:27:12 »
Dostęp mają ale obejrzeć nie mogą bez vpn-ów gdyż polskie ip nie pozwoli im odtworzyć materiału. To właśnie było wspomniane wcześniej - jesteśmy legalni ale...😉
Zmiana vpn-ów jest w jakiś sposób choć trochę nielegalna?

Offline xanar

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #292 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:40:02 »
To jest bardziej taka "szata strefa"  Teoretycznie mogą ci zablokować konto na taki np. Disney+.
W Polsce jeszcze nie jest to nielegalne, ale wszytko idzie w tym kierunku  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #293 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 18:58:02 »
OK tylko po co cisną po tych którzy czytają skany komiksów a sami na półlegalnie oglądają serial?

A co Ty się tak przejmujesz jakimiś goścmi z youtube że coś tam mówią? Szkoda że się nie przejmowałeś jak Apasz chodził i łamał prawo na forum, insynuując pod adresem demokratycznie wybranego prezydenta i podrzegał do fabrykowania przeciwko niemu dowodów przestępstw.

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #294 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 19:13:38 »
A co Ty się tak przejmujesz jakimiś goścmi z youtube że coś tam mówią? Szkoda że się nie przejmowałeś jak Apasz chodził i łamał prawo na forum, insynuując pod adresem demokratycznie wybranego prezydenta i podrzegał do fabrykowania przeciwko niemu dowodów przestępstw.

Bo nie lubie hipokryzji...

Offline xanar

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #295 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 21:03:47 »
Podobno słaby w ten Mandalorian bo nie ma w nim kobiet  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cringer

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #296 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 21:42:40 »
To jest bardziej taka "szata strefa"  Teoretycznie mogą ci zablokować konto na taki np. Disney+.
W Polsce jeszcze nie jest to nielegalne, ale wszytko idzie w tym kierunku  :)
No to jeżeli prawo tego nie zabrania to nie wiem gdzie tu niektórzy widzą hipokryzje  ::)
A regulamin jakiejś tam firemki prawa w polsce nie stanowi.

Offline xanar

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #297 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 22:35:44 »
No to można sobie ściągnąć bez udostępnia i też się prawa podobno nie łamie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

John

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #298 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 22:58:47 »
Podobno słaby w ten Mandalorian bo nie ma w nim kobiet  :)

Była kobieta.

Online misiokles

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #299 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 23:08:03 »
No to można sobie ściągnąć bez udostępnia i też się prawa podobno nie łamie.
Podobnie jest ze ściąganiem skanlacji. A jednak tego nie polecają 😋