Autor Wątek: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon  (Przeczytany 133355 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #270 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 19:04:14 »
Takie pytanie trochę z innej beczki.

Dostępny już jest serial Mandalorian jednak tylko w 3 krajach.

Na polskim YT  podcasterzy (Napisy Koncowe) już go sobie obejrzeli - bo jest parę sztuczek, jednak w świetle prawa żadne w 100% legalne.

Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie fakt ze większość z nich ciągle pieprzy że legalny dostęp do popkultury, czytanie skanów komiksów to zło itp.

Co wy na takie podwójne standardy?

Działania polskich youtuberów są nie aż takie złe, jakby lekko kontrowersyjne i intryganckie; rozchodzi się o recenzowanie, opiniowanie itp. niektórych odcinków danych seriali, animacji i innych tego typu tworów. Dobrym przykładem obrazującym ,,konieczność zrecenzowania takiego małoekranowego widowiska, bo przecież świat ległby w gruzach, gdyby się tego nie zrobiło, lajki nie poszłyby w górę i nie zyskałoby się na popularności", w naszym kraju, jest właśnie "The Mandalorian" od "Disney/Lucasfilm Ltd.", który wyszedł na platformie streamingowej "Disney +", niedostępnej jeszcze w Polsce. Aby zrecenzować otwierający serial pilotowy epizod, i zrobić to legalnie, potrzeba następujących ,,składowych":

- odbieranie strumieniowania danych na platformie "Disney +", gdy przebywa się w jednym z krajów, który ma normalny ,,odkodowany" dostęp do tejże platformy, co jest raczej mało możliwe.
- posiadanie jakichś umiejętności zhakowania czy odkodowania ,,sygnału", na którym nadaje lub zarejestrowana jest platforma, wraz z uzyskaniem dostępu do aplikacji obsługującą treść platformy, co polegałoby na ominięciu adresu IP (bądź innego) i lokacji urządzenia, na którym chcielibyśmy obejrzeć "The Mandalorian".

Wyrażanie opinii, recenzowanie - choć nie mówię, że jest to całkowicie nielegalne i do szpiku złe, bo można coś ściągnąć, czy obejrzeć on-line dla siebie, nie udostępniając takowego materiału nikomu innemu - na blogu video, jak to robi "Ossus", "Napisy Końcowe" i inne popkulturowe geekowskie kanały, mimo wszystko jest ryzykowne. Jest to dość kontrowersyjny temat do rozmowy i analizy takiego zjawiska. Są z tego korzyści, jak i wady. Mimo wszystko czasami fajnie jest posłuchać, co inni streamerzy sądzą, jak to widzą, na temat takiego długo wyczekiwanego "Mandalorianina".

Offline misiokles

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #271 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 19:47:10 »
Z torrentów ściągnęli 😉

Bender

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #272 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 19:52:11 »
Geoblocking na czym innym polega - na różnicowaniu treści i zawartości między poszczególnymi krajami. A Disney+ w Europie jeszcze (poza Holandią) nie ma. Więc nie może być mowa o różnicowaniu treści podmiotu, który w danym kraju jeszcze nie istnieje.

No jak sama nazwa wskazuje jednak na blokowianiu. Idiotycznym w dodatku, bo blokują czasem nawet trailery do rzeczy, które wychodzą w Regionie B chwilę później na Blu. Kompletny kretynizm to raz i w sumie lekki brak szacunku dla klienta od którego chwilę później biorą kasę bez problemów. W części przypadków jest to zrozumiałe (prawa do dystrybucji etc) ale trailery? Kaman...

Offline xanar

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #273 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 20:09:11 »
Z torrentów ściągnęli 😉
a zmienili coś z tym prawem w Polsce, bo kiedyś było tak, że można ściągać ale nie udostępniać ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #274 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 20:51:43 »
Dalej tak jest.

Offline xanar

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #275 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 21:23:25 »
no to mogą ściągać z jakiś uploaded, rapidgatory czy jak to tam się nazywa i wszytko ok  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #276 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 21:29:17 »
no to mogą ściągać z jakiś uploaded, rapidgatory czy jak to tam się nazywa i wszytko ok  :)

Ja z tym bym niemial problemu tylko wkurzaja mnie te gadki o legalnej kulturze a gdy ich dotknal problem jak to obejrzec to maja gdzies "okradanie tworcow"... no ale tak dzis funkcjonuje wiele autorytetow w wielu dziedzinach.


Offline Antari

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #277 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 02:08:00 »
Ja z tym bym niemial problemu tylko wkurzaja mnie te gadki o legalnej kulturze a gdy ich dotknal problem jak to obejrzec to maja gdzies "okradanie tworcow"... no ale tak dzis funkcjonuje wiele autorytetow w wielu dziedzinach.



Tacy rycerze na białych koniach to zazwyczaj hipokryci.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #278 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 19:05:42 »
Na Hana Solo, który strzelił pierwszy! Dla Uniwersum "Star Wars" ma teraz miejsce coś naprawdę dziwnego. Otwarły się bramy niesamowitości, znakomitości, i wszystkiego co dla niego najlepsze, jakby twórcy "The Mandalorian" pisząc scenariusz i przelewając to na serialowe ekrany, czerpali inspiracje z perpetuum mobile, z którego wszystko co wychodzi jest po prostu najwłaściwsze i najlepsze, zamieniając "The Mandalorian", niczym Midas, w czyste złoto. Mimo iż pierwszego epizodu, otwierającej seriale aktorskie w świecie Gwiezdnych Wojen produkcji, jeszcze nie oglądałem, bo mam zamiar z tym jakiś czas poczekać, jestem pod ogromnym wrażeniem bardzo pozytywnego odbioru "The Mandalorian" przez oglądających go fanów - nie patrząc ostatecznie ,,jak i gdzie to obejrzeli". Sami zauroczeni pierwszym epizodem popularnego ,,Mando" entuzjaści, wysłali pewne zapytanie do Disneya o to, czy istniałaby szansa na zobaczenie "The Mandalorian" na ekranach kin. Oto, co, otrzymali w odpowiedzi:

,, The Mandalorian już teraz jest wielkim wydarzeniem. OK, jeśli seria będzie tak popularna, to możemy zamienić ją w kinowe wydanie, np. dwugodzinny film albo coś w tym stylu" - powiedział Alan Horn, COO i dyrektor kreatywny z Walt Disney Studios.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #279 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 14:33:28 »
Mamy tu jakichś forumowiczów oglądających "Star Wars: Resistance"? Serial ma sporo odcinków drugiego sezonu za sobą; zdubbingowanych z tej serii pojawiło się tylko 2 epizody. Jak wrażenia? Jest co opowiadać! Drugi sezon, po dwóch spolszczonych odcinkach, zdaje się być o wiele lepiej rozpisany, z większą powagą, a nieco mniejszą głupotką i dziecinnymi gagami, choć i to w dalszym ciągu występuje.

Oto, co sądzę o pierwszym i drugim odcinku drugiego sezonu starwarsowskiego "Resistance":

Jednym z najciekawszych smaczków z otwierającego drugi sezon dość ,,wydatnej" w konwencję graficzną animacji, "Star Wars: Resistance", był dość subtelny, ale jednak, wątek Coaxium - paliwa do hipernapędu, którego potrzebował Colossus, aby opuścić Castilon i znaleźć konkretny (o ile to chodziło) Układ Planetarny i konkretną planetę nadającą się na ,,siedzibę", nazwijmy to, jego ,,mieszkańców". A jak wiemy solidny ,,Kolos", to gigantyczny, mobilny transportowiec, nazwany przeze mnie sympatycznie ,,arką handlową", stąd zapotrzebowanie na Coaxium powinno być, dla tego obiektu, dość znaczne. Co najciekawsze, pierwszy sezon "Resistance" śledziłem dość uważnie i nie zauważyłem żadnego większego nawiązania do tego surowca, o którym pierwszy raz w Nowym Kanonie "Star Wars" usłyszałem w filmie "Solo - A Star Wars Story". Jeśli rzeczywiście paliwo to pojawiło się w eterze "Resistance" dopiero wraz z początkiem drugiego sezonu, i tak jak myślałem wcześniej, w ogóle w tej produkcji go nie było, to wychodzi na to, że otrzymaliśmy zaskakujące wplecenie wątku Coaxium do popularnego disneyowskiego serialu. Zresztą samo paliwo powinno być ważne, na tyle, by być niezbędnym dla całej ,,mobilnej" Galaktyki. Możliwe również, że jest to tak dostępny surowiec energetyczny, że wyłonienie się jego znaczenia w pilotowym odcinku drugiego sezonu "Resistance" miało tylko charakter nawiązania do kinowego Spin-Offu z Hanem Solo w roli głównej.

W drugim odcinku, natomiast, nie wydarzyło się nic szczególnego oprócz ponownych wygłupów Kaza i ekipy, radykalizacji poglądów Tam - nowej plotki TIE-ów - przez Najwyższy Porządek, oraz nawiązania do losu bazy Ruchu Oporu na D'Qar, a to wpleciono konsekwentne i dość istotne dla umiejscowienia czasu akcji serialu w Nowym Kanonie Uniwersum.

Ocenię, z dużą śmiałością dwa otwierające drugi sezon produkcji odcinki na: 7/10


Mówi się o tym, że w drugim cyklu epizodów "Star Wars: Resistance" Kazuda Xiono ma stać się bardziej rozważny, zdecydowany, kosztem porywczości, chimeryczności i takiej ni to odwagi, ni to hulajduszy, która towarzyszyła mu w pierwszym sezonie produkcji. Serial nie zerwie jednak z konceptem charakteru Kaza ukształtowanego w pierwszej serii produkcji, który nagle miałby stać się kimś na miarę ,,zanurzonego w powadze" Anakina Skywalkera z animacji "The Clone Wars". Nie tędy dla "Resistance" droga. Młodzieniec stanie się spokojniejszy i bardziej zdeterminowany, na co na pewno będzie miało wpływ zamieszanie z Tam Ryvorą, odkrywającą swoje ,,przeznaczenie", jako pilotka myśliwców TIE Najwyższego Porządku. Z drugiej strony, skoro ma się takie towarzystwo, jak Neeku, Cioteczka Zeta, Yeager, Torra i inni, Kaz niejedno nabroi, co oznacza, że widzowie nie będą narzekać na nudę i różne ,,niezobowiązujące", luźne fabularnie śmiechołki.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Listopad 2019, 14:35:23 wysłana przez Michael_Korvac »

sum41

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #280 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 20:58:49 »
Sporo było szumu przed powstaniem Star Wars: Resistance teraz już mamy 2 sezon i jakoś przechodzi on bez większego echa...

Offline Darth_Simon

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #281 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:05:35 »
Zacząłem oglądać pierwszy sezon. Po kilku odcinkach przestałem oglądać regularne i zostawiałem kilka nagranych na później. A potem mi się nie chciało i nawet zapomniałem że serial istnieje.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #282 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 08:38:43 »
Już Rebels mnie męczył, więc Resistance porzuciłem jeszcze szybciej.

Co z tego skoro mamy kapitalnego Mando!!! :))

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 14:39:57 »
Nigdy, po prostu, przenigdy, nawet gdybym przetunelował swoją materię do równoległego Wszechświata, nie zrozumiem hejtu, nie wszystkich rzecz jasna, ale sporej grupy fanów wobec "Star Wars: Resistance". Oczywiście, serial ma swoje wady, jak specyficzny, zbyt trójwymiarowy - lecz o dziwo cudwonie dokładny - styl rysowania i wypełniania tła grafik mało ekspresyjnymi, sztucznymi barwami. Animacja jednak jest produkcją arcy-kluczową, dla zrozumienia wielu wątków Epizodów kinowych: VII - IX z Uniwersum "Star Wars", oraz wydarzeń pomiędzy tymi Epizodami i historii poprzedzających wydarzenia w Epizodach wykreowane. Staram się ignorować momentami przedszkolne zachowanie Kaza i jego kumpli z Colossusa, skupiając się na tych typowych starwarsowskich treściach, ważnych dla istoty Nowego Kanonu Uniwersum.

Pięknie było ujrzeć wpajanie ,,jedynej słusznej ideologii" Najwyższego Porządku w umysły młodych naiwnych duszyczek, co widzieliśmy choć trochę w odcinku drugim aktualnego sezonu "Resistance". Tego ,,ekstremizmu" po prostu mi brakowało, bo nawet w filmach Uniwersum, głównych Epizodach, czy to szturmowcy, czy piloci i zwykli adepci "The First Order", byli ukazywani jako ,,gotowy produkt"; mówiąc krótko brakowało tego konkretnego procesu, który dostarczył dopiero "Star Wars: Resistance", z odcinkami drugiego sezonu.

"The Mandalorian" pochłonę niczym łasuch pożerający świeże pączusie z piekarni o 5.00 rano, jednak w jednym tylko przypadku: gdy serial będzie dostępny na platformie "Disney +" i, gdy zapremieruje ona w naszym kraju. Może to być dziwne, ale w przypadku ,,Mando" przyjmuje stanowisko strajkującego; nie korzystam z nielegalnych źródeł możliwości obejrzenia tej jakże rozchwytywanej produkcji.

Offline Gazza

Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Odpowiedź #284 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 14:57:53 »
Osobiście nie twierdzę, że Resistance cz Rebels są złe. Po prostu dla mnie ten młodzieżowy (że się tak delikatnie wyrażę) ton tych serii jest zbyt infantylny.

Co do Mando - też obejrzę ponownie z przyjemnością gdy wreszcie platforma zadebiutuje w naszym regionie (niby można bawić się w jakieś proxy itp ale poczekam na oficjalny start), kupię sobie całość na blurayu i nawet pójdę do kina jeśli zrobią z tego materiał na takie pokazy. Póki co oglądam jak mogę i nie mam z tym problemu. Oprócz tego, że Disney otrzyma moje pieniążki w odpowiednim czasie - niczym się to nie różni! A po 2 odcinkach wiem jedno - mają mnie!! Jest kapitalnie!